Ефективне рішення DNS-фільтрації для бізнесу та дому

Кібербезпека та конфіденційність даних сьогодні є делікатними питаннями. Підприємства, установи та навіть окремі особи почали сприймати це серйозно та впроваджувати ефективні методи подолання онлайн-загроз.

Інтернет-загрози, такі як хакерські атаки, фішингові атаки, DDoS-атаки, впровадження зловмисного програмного забезпечення, шпигунське програмне забезпечення, програми-вимагачі тощо, зростають із розвитком технологій. Тому важливо відстежувати дії в Інтернеті та захищати своїх дітей, пристрої, дані та співробітників від компрометації.

Тим не менш, фільтрування DNS може допомогти вам захистити вашу організацію та будинок від цих проблем або зменшити ймовірність кіберзлочинності.

У цій статті пояснюється все, що вам потрібно знати про DNS і веб-фільтрування, а також про те, як це може вам допомогти. Крім того, я розповім про фільтр DNS – SafeDNS і поділитися своїм відгуком з усіма вами.

Що таке фільтрація DNS?

Фільтрування DNS відноситься до процесу, який використовує систему доменних імен (DNS) для фільтрації та блокування невідповідного або шкідливого вмісту та шкідливих веб-сайтів. Це допоможе вам захистити ваші дані та отримати кращий контроль над тим, до чого ваші співробітники мають доступ у ваших мережах, якими керує ваша компанія.

DNS-фільтри є одним із важливих інструментів, які вам потрібно мати у своєму наборі інструментів кібербезпеки або стратегії контролю доступу, щоб бути безпечнішим у цьому надзвичайно ризикованому кіберпросторі.

Насправді DNS-фільтрація є різновидом веб-фільтрації. І веб-фільтрація відноситься до широкого терміну з різними концепціями контролю веб-трафіку та забезпечення безпеки. Окрім фільтрації DNS, іншими типами веб-фільтрації є фільтрація вмісту, фільтрація за ключовими словами та фільтрація URL-адрес.

Що таке DNS?

Тепер, якщо ви думаєте про те, що таке DNS, буде непросто зрозуміти, як DNS або веб-фільтрація працює, щоб допомогти підприємствам. Давайте розберемося в наступному розділі.

DNS зіставляє доменне ім’я з IP-адресою. Припустімо, що techukraine.net.com — це ім’я домену, а 174.16.2.1 — це IP-адреса. DNS необхідний, щоб дозволити користувачам отримувати доступ до сайтів без запам’ятовування IP-адреси з довгим набором чисел. Натомість вони можуть ввести назву сайту, що полегшує її запам’ятовування.

Отже, коли ви вводите доменне ім’я у своєму браузері, ваш пристрій робить DNS-запит, який надходить до DNS-перетворювача – спеціального веб-сервера. Далі DNS-перетворювач зіставляє ім’я домену в запиті з IP-адресою, перевіряючи його в своєму кеші або запитуючи інші DNS-сервери.

Крім того, DNS вирішує, а потім надсилає вашому пристрою правильну IP-адресу. Нарешті, ваш пристрій використовує цю IP-адресу для зв’язку з веб-сервером для встановлення з’єднання та завантаження його вмісту.

Робота DNS полягає в тому, щоб допомогти вам отримати доступ до веб-вмісту. Якщо у фоновому режимі немає процесу DNS, ви не можете завантажити вміст сайту. Це те, що використовує DNS-фільтрація, що робить її ефективним підходом до контролю доступу користувачів.

Як фільтрація DNS допомагає підприємствам?

Як обговорювалося вище, кожен DNS-запит надходить до DNS-перетворювача. Якщо DNS-розпізнавач налаштовано спеціально, він може працювати як веб-фільтри, відмовляючись вирішувати запит для домену, який відображається в його списку блокувань. Таким чином він може обмежити доступ користувачів до шкідливих доменів.

Наприклад, DNS-фільтр у мережі вашої організації перевірятиме всі запити, що надходять від ваших співробітників із запитами на відвідування різних сайтів. Фільтр DNS перегляне свій список блокувань, щоб знайти запитаний сайт. Це дозволить вирішувати лише ті запити, яких немає в списку блокування, блокуючи інші в списку.

Таким чином ваша організація буде захищена від зловмисних атак, оскільки ніхто не матиме доступу до шкідливих сайтів.

Крім того, деякі рішення для фільтрації DNS використовують білий список, що містить список безпечних доменів, і надає доступ до запитів, що надходять до них, блокуючи інші. DNS-фільтр може блокувати веб-сайти, веб-сторінки та інші веб-власності за IP-адресою або доменним іменем.

 • Якщо рішення для фільтрації DNS містить списки блокувань за доменами, воно не розпізнає IP-адреси доменів.
 • Якщо він блокує за IP-адресою, він намагатиметься вирішити всі типи доменів. Однак, якщо він знаходить IP-адресу в чорному списку, він не надсилатиме її на запитувальний пристрій.
  Як розширити сховище Xbox Series X|S

Варіанти використання фільтрації Web/DNS

DNS-фільтри обмежать шкідливе програмне забезпечення, зловмисне програмне забезпечення, віруси, фішингові атаки тощо на ваших пристроях або мережах, щоб забезпечити безпеку організації.

 • Блокування фішингових сайтів. Фішингові сайти схожі на офіційні сайти, створені для викрадення облікових даних користувачів. Вони можуть легко ввести користувачів в оману своїм зовнішнім виглядом, у якому більшість користувачів не сумнівається. Фільтр DNS може блокувати їх, але не всі фільтри DNS можуть. Він заснований на можливостях фільтра DNS ідентифікувати сайт як поганий. Навіть якщо він заблокує, зловмисники можуть швидко створити нові домени, і заблокувати їх усі складно.
 • Обмеження шкідливих сайтів: сайт, який містить зловмисне програмне забезпечення, надсилає користувачам шкідливі програми та намагається обманом змусити користувачів завантажити їх. І коли вони це роблять, програма запускається автоматично та завдає шкоди їхнім пристроям у вигляді крадіжки даних, пошкодження та інших компрометацій. У цих випадках використовуються фільтри DNS, щоб блокувати ці атаки та запобігати завантаженню зловмисного програмного забезпечення користувачами.
 • Блокування забороненого вмісту: служби фільтрації DNS заблоковують доменні імена та IP-адреси, які містять заборонений вміст. Отже, навіть якщо співробітник спробує отримати до них доступ, йому буде відмовлено в доступі.
 • Створення білого списку: ви можете створити білий список і додати сайти, які ви підтверджуєте як безпечні. Служба фільтрації DNS завжди дозволить вам отримати доступ до цих сайтів і заблокувати інші.

Важливість фільтрації DNS

У міру того як ваша мережа зростає, поверхня атаки продовжує збільшуватися. Крім того, проблеми з кібербезпекою зростають шаленими темпами, включаючи зловмисне програмне забезпечення, віруси, DDoS-атаки, фішингові атаки тощо. Ці проблеми можуть скомпрометувати мережу, пристрої та дані організації в будь-який час і в просторі.

Припустімо, що співробітник організації отримує електронною поштою якесь сповіщення системи безпеки, у якому вимагаються його облікові дані або пропонується вжити певних дій для вирішення проблеми. Користувачам може здатися, що сповіщення надійшло з організації чи їхнього ІТ-відділу з правильним іменем відправника, але реальність буде іншою. Нічого не підозрюючи працівники вводять свої дані, намагаючись вирішити проблеми, і працівника фішингують. Їх облікові дані скомпрометовано. Насправді вони отримали фальшивий запит від шахрайського сайту.

Це один із способів, за допомогою якого кібер-зловмисники можуть завдати шкоди організаціям, і для цього існує безліч інших методів. Вони можуть перенаправляти користувача на веб-сайт через зловмисну ​​рекламу або переміщати його на зламаний сайт із шкідливим вмістом, який завантажується у фоновому режимі.

Такі випадки сьогодні поширені, і заблокувати їх усі важко. Ось чому вам потрібні такі рішення кібербезпеки, як DNS або веб-фільтрація. Ви також можете комбінувати інші форми рішень безпеки, наприклад багатофакторну автентифікацію, антивірусне програмне забезпечення, рішення безпеки електронної пошти тощо, оскільки різні типи загроз можуть потребувати додаткових рівнів безпеки. Навіть якщо метод не вдається або стає менш ефективним, інші можуть підтримувати безпеку.

Крім того, DNS-фільтрація є ключовим методом кібербезпеки, який може блокувати загрози на рівні сервера, щоб забезпечити широку безпеку. Це не тільки швидко, але й майже немає затримки. Існує багато переваг, пов’язаних із фільтрацією DNS, наприклад:

 • У школах DNS-фільтрація забороняє учням доступ до шкідливих і незаконних веб-сайтів у шкільній мережі. Школи також можуть керувати доступністю Інтернету для своїх співробітників, а також у детальному масштабі, щоб захистити свою мережу від зовнішніх загроз і втрати даних.
 • Він пропонує безпечний веб-перегляд, допомагаючи вам захистити вашу особисту інформацію від зловмисних сайтів, які впроваджують шпигунське програмне забезпечення, фішингові атаки, програми-вимагачі, шкідливі програми та віруси.
 • Фільтрація DNS допоможе захистити ваш пристрій незалежно від того, яким типом пристрою ви користуєтеся – смартфоном, планшетом чи комп’ютером. Він захищає ваш пристрій від потенційних вірусів, які можуть бути встановлені віддалено та пошкодити функції та/або дані пристрою.
 • Ваші дані можуть бути викрадені зі зловмисним умислом, і якщо ви не створили їх резервну копію, ви можете втратити їх назавжди. Але фільтрація DNS може допомогти вам захистити ваші цінні дані, зберігаючи безпеку мережі.
 • Він запровадить певні правила використання Інтернету.
 • Ваша організаційна продуктивність може підвищитися, коли користувачі зможуть зосередитися на роботі, а не витрачати час на перегляд непродуктивних, непотрібних сайтів.
 • Ви можете обмежити ймовірність порушення HIPAA за допомогою фільтрів DNS і блокування доступу користувачів до соціальних мереж, особистої веб-пошти та служб обміну повідомленнями.
  Як завантажити GIF зі звуком на Imgur

Чому хмарні рішення кращі?

Хмарні DNS-фільтри навіть кращі за традиційні системи. Їм не потрібні установки програмного забезпечення, вимоги до інфраструктури, проблеми зі зберіганням або фіксована оплата. Ви можете використовувати інфраструктуру DNS вашого постачальника рішень і масштабувати її залежно від ваших потреб.

Крім того, ви не обмежені в ресурсах програмного забезпечення. Ви можете легко збільшити або зменшити кількість користувачів і ресурсів одним клацанням миші. Крім того, ви можете швидко та без зусиль налаштувати його та одразу розпочати захист своєї мережі. Ви також можете інтегрувати його з іншими службами, щоб ефективно контролювати свою організацію, користувачів і розташування.

Не кажучи вже про те, що ви можете значно заощадити за допомогою хмарної DNS-фільтрації, оскільки ви платите лише за ресурси, які використовуєте, на відміну від традиційних систем, які потребують фіксованої щомісячної оплати незалежно від того, користуєтеся ви послугою чи ні.

Одним із найкращих рішень для фільтрації DNS є SafeDNS, який може допомогти вам заблокувати шкідливі сайти та забезпечити захист від різних проблем, як-от фішингових атак, зловмисного програмного забезпечення тощо. Я мав нагоду ним скористатися, тому хочу переглянути його, щоб ви знали, наскільки він чудовий це може бути для вашої організаційної мережі.

Фільтрація DNS за допомогою SafeDNS

SafeDNS це хмарне рішення для веб-фільтрації, яке може захистити вашу організацію чи родину, блокуючи кіберзагрози та небажаний вміст, коли користувач переглядає Інтернет у вашій мережі.

Це одне з найстаріших комерційних рішень DNS і одне з перших, яке забезпечує фільтрацію вмісту на основі DNS. Пропонуючи свої послуги з 2013 року, він отримав багато похвал і нагород за свої вражаючі характеристики.

Ось деякі з випадків використання SafeDNS:

 • Підприємства: SafeDNS чудово працює для підприємств, захищаючи свою мережу від фішингу та зловмисного програмного забезпечення. Крім того, це дозволяє максимізувати продуктивність співробітників шляхом впровадження політики використання веб-сайтів.
 • Освіта та бібліотеки: DNS-фільтр допомагає підтримувати безпечне середовище веб-перегляду для студентів і співробітників університетів, середніх шкіл і дитячих садків. Він також підходить для навчальних закладів для підтримки відповідності.
 • Некомерційні організації: некомерційні організації можуть захистити свою мережу від неприйнятного чи образливого вмісту, зробивши мережу дружньою до дітей.
 • Домівки: використання SafeDNS допомагає захистити родини від небажаних сайтів і онлайн-загроз.
 • Партнери та телекомунікації: підтримуйте безпеку клієнта та покращуйте кінцеві результати чи результати за допомогою спеціальних рішень SafeDNS.
 • Постачальники програмного та апаратного забезпечення: Постачальники можуть використовувати веб-базу даних категоризації та доповнювати вартість і функціональність своїх продуктів.

Рішення чудово працює для фільтрації Wi-Fi, керування різними ролями та фільтрації мереж на кожному пристрої.

Які особливості SafeDNS?

Ось основні функції, які мені сподобалися в SafeDNS:

 • Можливість створення кількох профілів: ви можете створювати профілі з чітким набором правил, які застосовуються для фільтрації DNS. Це працює для домашньої мережі, де можна створювати окремі профілі для дітей і дорослих.
 • Агент SafeDNS: у Windows використання цієї функції допоможе вам перейти до іншої мережі. Правила веб-фільтрації працюватимуть із призначеними профілями.
 • Фільтрування вмісту: ця функція фільтрує трафік на основі його вмісту. SafeDNS має понад 60 категорій вмісту, що містять понад 109 мільйонів сайтів, включаючи ботнети, домени, що поширюють віруси, фішингові сайти, азартні ігри, порнографію тощо. Це допомагає вашій організації та дому захистити себе від шкідливого вмісту.
 • Визначення URL-адрес для дозволу або блокування: ви можете самостійно вказати деякі URL-адреси для дозволу або блокування, і ці сайти ніколи не будуть доступні для вас, поки ви використовуєте веб-фільтри SafeDNS.
  В яких країнах можна дивитися Disney Plus? Куди захочеш

Крім того, ви отримуєте більше функцій, як-от інтуїтивно зрозуміле керування доступом, віддалений доступ, безпеку додатків, як-от антивірус, просте керування пристроями та кінцевими точками. Крім того, ви отримуєте відстеження та моніторинг активності, аналітику поведінки та звітування.

Наскільки легко використовувати SafeDNS?

Після реєстрації в SafeDNS налаштування облікового запису та його використання не становить особливих труднощів. Спочатку додайте IP-адресу сервера SafeDNS до окремих пристроїв або маршрутизаторів (бажано). Це рішення працює на таких операційних системах, як Windows, Mac, Linux, а також мобільних пристроях iOS і Android.

SafeDNS має чисту інформаційну панель, за допомогою якої ви можете зрозуміти, як її встановити для Windows. Далі скористайтеся своїми обліковими даними та увійдіть до агента SafeDNS. Це повідомить SafeDNS про поточну IP-адресу пристрою. Крім того, ви можете вибрати дотримання їхньої політики фільтрації незалежно від того, у якій мережі ви перебуваєте.

Після налаштування пристрою визначте правила фільтрації та створіть профілі на основі кількості профілів, дозволених у вашому плані. Ви також можете використовувати категорії фільтрації вмісту, щоб упевнитися, що у вашій мережі немає доступу до шкідливого вмісту, і мати кращий контроль доступу за допомогою блокування та дозволу переліку доменів.

Крім того, ви можете запитати налаштування списку блокувань і переглядати запити зі статистикою, що містить профілі відправників та інші дані. Загалом SafeDNS не займе у вас багато часу, щоб запустити та продовжити використання.

Крім того, якщо у вас виникнуть проблеми, ви можете переглянути відповіді на поширені запитання, посібники з налаштування, базу знань і запити щодо функцій на їхньому офіційному веб-сайті. Або зв’яжіться з ними безпосередньо за телефоном або напишіть їм електронний лист.

Ціноутворення

Оскільки SafeDNS пропонує рішення для багатьох галузей, існують різні плани для них. Усі вони мають 15-денну БЕЗКОШТОВНУ пробну версію без кредитної картки для реєстрації.

Компанії:

Є шість планів:

додому

 • [email protected]: 19,95 доларів США на рік за 3 профілі фільтрації, забезпечує безпеку як для маршрутизатора Wi-Fi, так і для домашньої мережі.

Некомерційна

Освіта

Тематичні дослідження

Випадок I: канадській фінансовій установі потрібно було створити безпечне Інтернет-середовище для своїх співробітників. При цьому частина співробітників працювала дистанційно. Рішення SafeDNS дозволило їм контролювати весь трафік, включаючи віддалені комп’ютери, таким чином уникаючи фішингових атак і захищаючи корпоративні дані.

Випадок ІІ: компанія зі стилю життя з Великобританії, яка пропонує своїм гостям центри відпочинку, фітнес, басейни, поля для гольфу та театри, необхідні для створення безпечного Інтернет-простору для кожного відвідувача. Інтегрувавши рішення SafeDNS, компанія запропонувала захищений Wi-Fi у всіх дочірніх компаніях і надала контент, зручний для дітей, у своїх центрах. Кількість відвідувачів центрів після впровадження змін зросла на 22%

Випадок III: Найбільший Інтернет-провайдер B2B у Латинській Америці розширив портфель послуг і шукав нові рішення для отримання додаткового доходу. Після впровадження SafeDNS ISP кількість підключених бізнес-користувачів зросла на 35%, а сама послуга принесла провайдеру $165 тис.

Висновок: чи варто використовувати SafeDNS? 👨‍💻

Використання служби фільтрації DNS є важливою частиною підтримки безпеки вашої мережі або Wi-Fi. З огляду на мій досвід, SafeDNS не розчарував мене в цьому. Це може допомогти компаніям, домівкам, некомерційним організаціям і освітнім установам захистити свою мережу та гарантувати, що дані не будуть викрадені чи скомпрометовані через онлайн-загрози. Мені найбільше сподобалися цінні можливості фільтрації, функціональні можливості та зручність використання.

А якщо ви теж хочете спробувати, скористайтеся 15-денною БЕЗКОШТОВНОЮ пробною версією, щоб перевірити ефективність.