Експериментальний маркетинг, пояснення за 5 хвилин (з прикладами)

Categories:

Експериментальний маркетинг — це справді ефективна та швидка маркетингова тактика для підвищення впізнаваності бренду через особисті зв’язки з громадськістю чи бізнес-клієнтами.

Традиційна рекламна модель телебачення та радіо слабка, ніж будь-коли. Користувачі Інтернету використовують блокувальники реклами, щоб зупинити рекламу з рекламних онлайн-платформ.

Крім того, доступність безкоштовного розважального та інформативного контенту на платформах OTT дійсно скоротила простір для бізнес-маркетингу на основі реклами.

Будучи розумним власником бізнесу або менеджером з маркетингу, ви повинні вивчити унікальні та стійкі маркетингові тактики. Крім того, ви повинні рухатися швидше, ніж ваш конкурент, щоб захопити якомога більше потенційних клієнтів і клієнтів.

Експериментальний маркетинг — це швидкозростаюча маркетингова стратегія, яку можна використовувати на ринку онлайн- та офлайн-реклами, що скорочується. Читайте далі, щоб стати експертом!

Зміст

вступ

Експериментальний маркетинг, як випливає з назви, — це бізнес-маркетингова стратегія, у якій ви пропонуєте своїм клієнтам випробувати продукти та послуги.

Такий досвід може бути особистим або віртуальним. Але основна мета полягає в тому, щоб вплинути на учасників заходу, щоб отримати наступне, не платячи за додаткові маркетингові кампанії:

 • Неактивні клієнти купують або підписуються повторно
 • Існуючі клієнти поширюють ім’я вашого бренду та функції у своїх соціальних мережах
 • Пряма конверсія потенційних клієнтів і випадкових учасників у клієнтів під час заходів

Крім того, це все, щоб створити захоплюючий, привабливий і веселий досвід, який допомагає бренду привернути більше уваги та подолати популярність конкуруючих брендів.

Ви можете почути наступні маркетингові терміни щодо маркетингу досвіду, і ви маєте рацію; всі вони схожі:

 • Маркетинг залучення
 • Наземний маркетинг
 • Живий маркетинг
 • Маркетинг участі
 • Маркетинг лояльності

Кінцева мета цієї маркетингової тактики — показати споживачам, що ви на ринку не для того, щоб продавати товари чи послуги.

Ви поруч зі своїми споживачами, прислухаєтеся до їхніх проблемних моментів, імпровізуєте свій продукт, робите його економічно ефективним і враховуєте думку клієнта.

Цілі

#1. Створіть галас про свій продукт

Основна мета цього маркетингового підходу — створити ажіотаж навколо вашого продукту, послуги чи бренду та підтримувати його протягом тривалого часу. Навіть якщо в них не беруть участь знаменитості чи впливові особи, кампанії на основі досвіду можуть справити на клієнтів тривале враження.

  Що таке безпечна мережа Microsoft Edge і як нею користуватися

У міру того, як ваш досвід поширюється із вуст в уста або в соціальних мережах, ажіотаж продовжується та займається маркетингом від вашого імені.

#2. Підвищення впізнаваності бренду

Компанії також використовують цю маркетингову техніку, щоб поінформувати людей про свій бренд. Його стратегія полягає в тому, щоб поставити ваш бренд у центр уваги, тому кожен повинен помітити його, незважаючи ні на що. Оскільки люди можуть мати стосунок до цих кампаній, вони, швидше за все, розповідатимуть про вашу компанію іншим.

#3. Привернути увагу ЗМІ

Правильно проведений експериментальний маркетинг може запропонувати вам висвітлення в ЗМІ, не витрачаючи ні копійки. Крім того, вам не потрібно інвестувати в PR, оскільки ця кампанія може вивести вас на медіа та дозволить вам витратити медіа/PR бюджет на щось інше.

#4. Позитивна асоціація клієнтів

Ще одна мета цієї кампанії – зробити ваш бізнес сильним. Такі асоціації спрощують побудову та розвиток значущих стосунків із вашими споживачами.

Оскільки це викликає розмови у вашій компанії, маркетинговий процес стає безперебійним із двостороннім спілкуванням.

#5. Покращте бізнес-профіль

Експериментальний маркетинг допомагає брендам створити сильну прихильність. Оскільки це полегшує розмову для клієнтів, компанії отримують вигоду від кращої запам’ятовуваності бренду, лояльності та кращих продажів.

За допомогою такого маркетингу ви можете запропонувати клієнтам практичний досвід, щоб підвищити довіру до себе. Це підвищує авторитет вашого бренду та створює добру волю в галузі.

#6. Встановіть емоційний зв’язок

Емоції — найкращий спосіб допомогти комусь згадати ваш бренд серед тисяч компаній. За допомогою такого типу маркетингу підприємствам легше будувати тісні зв’язки з клієнтами. Це підвищує лояльність до бренду та гарантує, що клієнти повернуться до вашої компанії для майбутніх потреб.

#7. Запустіть новий продукт

Коли ви збираєтеся випустити новий продукт, традиційні маркетингові методи можуть не привернути необхідної уваги громадськості. Вам потрібно зробити щось нове, щоб вони помітили ваш продукт серед безладу існуючої реклами.

Тут маркетинг досвіду може відіграти велику роль, інтегруючи продукти з подією. Він може особисто підключитися до цільових споживачів, щоб вони помітили ваші нові продукти.

Чи працює експериментальний маркетинг?

Ця маркетингова тактика працює з наступних причин:

 • Це забезпечує однозначний зв’язок між бізнесом та його клієнтами/споживачами.
 • Особисті чи віртуальні події, які є веселими та привабливими, зміцнюють зв’язок через емоційні елементи.
 • Рівень лояльності та довіри зростає, що сприяє прямим і негласним продажам.
 • Споживачі та клієнти шукають практичний досвід або демонстрації продукту, який вони хочуть придбати, і досвідчений маркетинг виконує цю вимогу.
 • Клієнти, потенційні клієнти, потенційні клієнти та випадкові відвідувачі, що беруть участь, надають інформацію про поточну ринкову тенденцію та дані, які вам інакше довелося б купувати.
 • Такі маркетингові події працюють як ланцюгова реакція. Коли клієнти почуваються щасливими на вашій події, вони поділяться цим у соціальних мережах або в розмові з друзями. Тоді під час наступної події, орієнтованої на клієнтів, ви можете помітити збільшення кількості учасників.
 • Команди, які займаються розробкою товарів вашого бренду або маркетингового забезпечення, можуть розповсюджувати більше платних або безкоштовних товарів серед учасників.
  Комп’ютери Mac запускатимуть програми для iPhone та iPad: ось як це працюватиме

Давайте розглянемо деякі фактичні цифри маркетингу досвіду:

Коефіцієнт успішності

 • За даними агентства AE, 75% маркетологів, які займаються бізнес-клієнтом (B2C), висловили думку, що особисті заходи є вирішальними для просування та успіху їхнього бізнесу.
 • Ця маркетингова тактика приносить такий успіх, що 81% компаній заявили, що їхні витрати на маркетинг участі перевищать або зрівняються з бюджетом до COVID-19, як повідомляє EventTrack 2021.
 • За даними HubSpot, емпіричний маркетинг є однією з п’яти найкращих маркетингових тактик, на які зараз покладаються компанії.
 • У тому ж звіті EventTrack 2021 говориться, що 91% споживачів мають намір придбати продукцію певного бренду після відвідування заходів бренду або заходів активації.

Рентабельність інвестицій (ROI)

 • Згідно з Drum, ефективний досвід бренд-в-руці зазвичай призводить до 85% намірів купити та 4:1 ROI.
 • Інший подібний звіт від Marketing Charts говорить, що рентабельність інвестицій від маркетингу, заснованого на подіях клієнтів, зазвичай становить від 25% до 34%.
 • Компанії з бюджетом маркетингових подій від 50 до 100 мільйонів доларів США очікують рентабельності інвестицій 5:1, як зазначає Prelude Events.

Кроки для налаштування та запуску

#1. Дізнайтеся більше про клієнтську базу

Перш ніж планувати цю кампанію, подивіться на поточні дані про клієнтів, щоб визначити, який вид маркетингу досвіду їм підходить. Це також дасть вам уявлення про незвідані ринки.

#2. Встановіть цілі

Як і будь-яка інша маркетингова кампанія, вам потрібно знати, чого ви хочете досягти в цій кампанії. Мова йде про просування нового продукту чи пошук нових клієнтів для старих продуктів? Як би там не було, почніть готуватися до кампанії, коли ви зміцните цілі.

#3. Визначте KPI

Експериментальні кампанії допомагають збирати детальні дані клієнтів і особистий відгук. Проте компанії повинні знати про способи вимірювання KPI та дані, які слід збирати від учасників. Бренди можуть приймати кращі рішення, враховуючи такі цілі та KPI.

#4. Підтвердьте бюджет кампанії

Коли ви розробляєте будь-яку нову кампанію, має бути бюджет, щоб забезпечити рентабельність інвестицій компанії. Для проведення маркетингової кампанії на основі досвіду необхідний солідний бюджет. Він має охоплювати налаштування кампанії, тестування на безпеку, збори споживачів і подію та бути достатнім, щоб забезпечити незабутні враження.

#5. Виберіть міжканальний план

Хоча більшість емпіричних маркетингових заходів проводяться у фізичному місці, це не завжди має бути так. Ви також можете транслювати подію в прямому ефірі в соціальних мережах. Крім того, має бути можливість для клієнтів, які не можуть відвідати подію фізично, взяти участь через текстові повідомлення, електронну пошту та соціальні мережі.

#6. Залишайтеся на вершині виконання

Ви не хочете виглядати непідготовленим перед аудиторією в день заходу. Таким чином, вашим головним пріоритетом має бути підготовка логістики та виконавців.

Керівництво команди має уважно стежити за кампанією, щоб усе пройшло без проблем.

#7. Тренуйте свою команду

Кожен член команди, який братиме участь у кампанії, повинен пройти відповідну підготовку. Вони повинні бути гарно інструктовані, щоб влаштувати веселе шоу. Крім того, кожен повинен знати свої обов’язки і мати достатні повноваження для виконання завдань.

  Як легко правильно об’єднати шрифти Google

#8. Надайте пріоритет безпеці та досвіду клієнтів

Для цієї маркетингової техніки ви повинні запропонувати своїм клієнтам позитивний досвід, який варто поділитися. Підтримуючи обмін повідомленнями та виконання у відповідності з вашими бізнес-операціями, ви також повинні гарантувати безпеку учасників.

#9. Початок роботи з кампанією

Найбільший етап цієї кампанії – провести захід. Завершіть усі перевірки в останню хвилину, щоб уникнути збоїв під час події. Крім того, будьте готові ефективно вирішувати будь-які непередбачені проблеми.

#10. Оцінка результату

Під час кампанії перевірте, чи можете ви правильно зібрати необхідні дані. Після його завершення вам потрібно оцінити успіх вашої кампанії та застосувати їх у вашій наступній маркетинговій стратегії.

Приклади з життя

#1. Google.org Impact Challenge Bay Area

Google допоміг місцевим некомерційним організаціям у районі затоки Сан-Франциско вирішити деякі складні проблеми громади. Щоб допомогти некомерційним організаціям, Google також виділив 1 мільйон доларів фінансування.

Google розмістив багато інтерактивних екранів по всій зоні затоки для голосування найкращих некомерційних організацій у цьому регіоні. Такі кампанії мають глибокий вплив на побудову бренду серед мешканців.

#2. M&M’s Flavor Rooms

Компанія M&M відкрила в Нью-Йорку багато магазинів, щоб знайти свій наступний популярний смак. Ці магазини складалися з внутрішніх прикрас і реквізиту, специфічного для певних смаків. Спливаючі вікна також міститимуть бари з напоями та закусками з коктейлями на тему M&M.

Ця кампанія дозволила клієнтам M&M взяти участь у виробництві шоколадних ароматизаторів. Незабаром ці точки з’явилися в соціальних мережах і підвищили популярність бренду M&M.

#3. Зони розпорошення холодного чаю Lipton

Щоб продати Lipton Ice Tea, компанія Lipton встановила інтерактивні рекламні щити на станціях метро та в зонах інтенсивного руху. Ці рекламні щити створюють туман на кілька секунд, щоб пасажири, які чекають автобусів чи вагонів метро, ​​могли освіжитися у спекотні літні дні.

#4. Поділіться колою

Кампанія Coca-Cola Company в Австралії та США отримала феноменальну оцінку клієнтської бази. Coca-Cola почала друкувати фразу «Share a Coke with…», за якою пішли 150 популярних назв в Австралії та 250 у США.

Пізніше кампанія почала друкувати популярні тексти пісень на ринку США для своєї кампанії Share a Coca-Cola and a Song.

#5. Facebook: Facebook IQ Live

Ця експериментальна маркетингова кампанія від Facebook допомогла компанії зрозуміти потік покупок продуктів/послуг, коли клієнти використовують соціальні мережі для покупок.

Facebook зробив усе це у фізичних роздрібних магазинах, до яких бізнесмени мають доступ. Було також Instagram-кафе з зонами для селфі та іншими можливостями для фото.

#6. Платіть за допомогою фотокампанії від Google

У спробі продати свій фотододаток Google вибрав вулиці Остіна, штат Техас. Там технічний гігант випустив багато вантажівок для продажу кексів під брендом Google Photos. Люди на вулиці могли отримати кекс і заплатити за нього, натиснувши фотографію за допомогою програми Google Photos.

Заключні слова

Маркетинг вашого бренду, продукту, послуги чи ідеї завжди необхідний, незалежно від того, зростає чи падає ринок. Ви повинні вкласти маркетинговий бюджет у правильні кампанії, щоб отримати максимальну користь.

Експериментальний маркетинг полягає в тому, щоб максимально привернути увагу ваших продуктів. Оскільки багато країн скасували обмеження, пов’язані з COVID-19, компанії з організації заходів отримують багато робочих замовлень на організацію особистих маркетингових заходів, де компанії можуть безпосередньо взаємодіяти зі своїми клієнтами.

Ви можете використати докладні знання про маркетинг на основі досвіду, згадані в цій статті, щоб стати більш впевненими, коли наступного разу будете розробляти стратегію нової маркетингової кампанії.

Вас також може зацікавити відеомаркетингова кампанія.