techukraine.net techukraine.net Еволюція фінансової прозорості

Еволюція фінансової прозорості

| | 0 Comments| 1:15 PM
Categories:

Давайте дослідимо бухгалтерський облік блокчейну та його вплив на фінансовий сектор.

Бухгалтерський облік відомий як «мова бізнесу», оскільки він класифікує, аналізує та записує всі господарські операції. Більше того, початковий облік можна знайти ще в стародавніх цивілізаціях.

Однак, навіть з технологічним розвитком, бухгалтерський облік ще має значно просунутися. Ми все ще дотримуємося майже тієї самої системи протягом багатьох століть.

Нарешті, впровадження технології блокчейн перетворює бухгалтерський облік на інший рівень. Наприклад, бухгалтерські фірми «великої четвірки», в т.ч DeloitteErnst & Young, PwC і KPMG впроваджують блокчейн у свою систему.

Почнемо з основ!

Що таке технологія блокчейн?

Blockchain — це технологія розподіленої книги, яка записує та зберігає дані. Він складається з двох основних компонентів; блок і ланцюг.

Блок функціонує як пристрій зберігання всіх транзакційних даних. Тоді як ланцюжок практично з’єднує два сусідніх блоки.

Крім даних, кожен блок містить хеш і попередні хеш-значення. Ці значення діють як цифрові відбитки пальців і захищають від зміни або видалення даних.

Основна перевага блокчейну полягає в тому, що дані передаються через мережу для перевірки. Як наслідок, підробити блоки практично неможливо.

Припустимо, хакер намагається змінити дані одного блоку. У цьому випадку цей блок не буде прийнято, оскільки інші в мережі мають кілька копій тих самих даних.

Усі ці позитивні аспекти роблять технологію блокчейн чудовим інструментом для вдосконалення традиційної системи бухгалтерського обліку.

Що таке бухгалтерський облік?

Бухгалтерський облік – це процес, який передбачає запис і аналіз усіх фінансових операцій підприємства. Як наслідок, для ефективного функціонування бізнесу необхідна злагоджена та зручна система обліку.

У традиційному бухгалтерському обліку для фінансових операцій використовується система подвійного запису. Ця система існує з 13 століття і використовує два рахунки для кожної транзакції; кредит і дебет.

Наприклад, припустімо, що ви витратили 500 доларів на рекламу своєї компанії. У цьому випадку кредитове сальдо зменшується, а дебетове – збільшується на 500 дол.

Система подвійного запису допомогла перевірити фінансовий стан шляхом збалансування кредитових і дебетових записів. Як наслідок, будь-яка невідповідність вартості вважатиметься обліковою помилкою.

Однак ця система також має серйозні недоліки, серед яких:

  • Помилки: помилки запису є однією з поширених проблем, з якими стикаються системи подвійного запису. Як наслідок, це впливає на загальну точність фінансової звітності.
  • Безпека: ця система з двома записами також вразлива до шахрайських дій під час зберігання цінностей. Крім того, важко відстежувати помилки складних транзакцій.
  Що таке Spotify Duo і чи підходить він вам?

Як ви знаєте технологію блокчейн і бухгалтерський облік, давайте зануримося в бухгалтерський облік блокчейн. Залишайтеся на зв’язку!

Що таке облік блокчейну?

Простими словами, облік блокчейну — це впровадження технології блокчейну в традиційну систему бухгалтерського обліку. Тут використовується метод потрійного запису замість традиційного методу подвійного запису.

Що таке метод потрійного входу? Перейдемо до цього відразу!

Як відомо, метод подвійного запису фіксує кредитову та дебетову вартість операції. Однак у методі потрійного входу в блокчейн додається додатковий запис.

Професор Юдзі Ідзірі був першим, хто запропонував концепцію потрійного входу в 1980-х роках. Усі записи в системі потрійного входу криптографічно захищені. Як наслідок, майже неможливо відредагувати чи видалити будь-які значення транзакцій.

Просте правило системи потрійного входу полягає в тому, що має бути три записи і три сторони. Тут три пов’язані сторони включають продавця, покупця та мережу блокчейн.

Простіше кажучи, продавець і покупець записують свої кредитні та дебетові операції, як у системі подвійного запису. Крім того, мережа фіксує загальну кількість транзакцій у блокчейні.

Нарешті, система потрійного входу має сукупні переваги системи подвійного входу та технології блокчейн.

А тепер давайте розглянемо основні аспекти обліку блокчейнів!

Особливості бухгалтерського обліку блокчейну

Основні функції, які допомагають бухгалтерам у бухгалтерському обліку блокчейну, полягають у наступному:

#1. Покращена безпека

Безпека є головною особливістю цієї системи обліку. Тут мережа блокчейн забезпечує безпеку даних усіх фінансових операцій.

Надійна криптографія захищає мережу блокчейн від зовнішніх атак. Крім того, хакери не можуть підробити значення, що зберігаються всередині блоків.

Тут бухгалтери та користувачі однієї мережі можуть регулярно перевіряти транзакції всередині блоку. Нарешті, мережа відхиляє дані, які показують невідповідні транзакції.

#2. Розширена та точна підзвітність

Дані транзакцій зберігаються в режимі реального часу після їх перевірки користувачами мережі. Таким чином, бухгалтери можуть у будь-який час перевірити стан господарських операцій.

Тепер з блокчейном бухгалтери можуть завершити свою роботу негайно. Наприклад, після схвалення нових даних вони негайно відображатимуться в мережі.

  Як полегшити потокове передавання Netflix за допомогою комбінацій клавіш

Система потрійного входу допомагає аналізувати всі фінансові звіти та державні операції компанії. Крім того, мережа додає всі нові дані.

#3. Покращена довіра та прозорість

Блокчейн-реєстри відкриті для всіх, хто пов’язаний з компанією. Крім того, така прозорість бухгалтерської діяльності підвищує довіру між засновниками, членами команди та клієнтами.

Крім того, ви можете контролювати всі бухгалтерські записи в режимі реального часу без будь-яких затримок. Завдяки цьому старші члени групи бухгалтерів можуть приймати ефективні рішення під час надзвичайних ситуацій.

Рівень прозорості, на якому працює блокчейн, також обмежує ймовірність непорозумінь між бухгалтерами. Зрештою, цей фактор довіри посилює зв’язок між організацією.

#4. Розширена система управління

Облік блокчейну використовує смарт-контракти, програму, яка виконує функції автоматично. Крім того, ця передова технологія допомагає оптимізувати процеси аудиту та фінансової звітності.

Вам потрібно лише розгорнути смарт-контракт на основі формату обліку, який використовує ваша компанія. У результаті блокчейн зберігає всі дані транзакцій, які задовольняють умовам.

Нарешті, бухгалтери можуть встановити інший набір інструкцій для важливих записів. Тут вони можуть отримати схвалення від вищого органу для цілей аудиту.

#5. Зменшення помилок і шахрайства

Оскільки копії даних доступні кільком користувачам, немає місця для облікових помилок. Крім того, кожен блок перевіряється кількома користувачами з доступом до мережі.

У результаті невідповідні дані не зберігатимуться в блоці. Крім того, будь-яке підроблення даних миттєво виявляється під час процесу перевірки.

#6. Настроюваний алгоритм

Бухгалтери можуть створювати спеціальні алгоритми та розгортати їх у блокчейнах для певних функцій. У результаті вони можуть використовувати різні набори алгоритмів для різних клієнтів на основі вимог бухгалтерського обліку.

Крім того, після розгортання алгоритму всі функції працюють автоматично без ручної підтримки. Таким чином, ефективність загального обліку значно підвищується.

Майбутнє бухгалтерського обліку блокчейну

Майбутнє бухгалтерського обліку блокчейну виглядає яскравим. Його основний вплив на бухгалтерський облік включає:

#1. Більш широке впровадження блокчейну

Впровадження технології блокчейн у бухгалтерському обліку вже триває, очолюване провідними гравцями галузі. Тут бухгалтери в найближчі роки матимуть набагато більше ясності щодо ведення бухгалтерської книги.

Бухгалтерська галузь проходитиме навчальні програми для підвищення кваліфікації своїх працівників. Отже, бухгалтери будуть адаптуватися до технологічного прогресу.

Крім того, впровадження технології блокчейн також зменшує витрати на підтримку записів транзакцій. Тому час, витрачений на ведення документації, можна використати для іншої продуктивної роботи.

  10 найкращих персональних помічників зі штучним інтелектом, які можуть запитати будь-що

#2. Ефективний облік

Бухгалтерський облік блокчейну підтверджує автентичність кожної фінансової операції з будь-якої частини світу протягом короткого часу. Крім того, валідатори відхиляють неавторизовані введення даних під час процесу перевірки.

Таким чином, загальна ефективність системи обліку автоматично підвищується. Крім того, бухгалтери можуть покластися на швидкість, безпеку та достовірність нової технології.

Загалом, переваги складаються з:

  • Менше паперової роботи за операцію.
  • Повна прозорість реквізитів рахунку, рахунків-фактур і вартості транзакцій.
  • Усі бухгалтери однієї компанії можуть отримати доступ і переглянути транзакцію в режимі реального часу.
  • Дозволяє аудиторам плавніше та швидше аналізувати та перевіряти дані транзакцій.

#3. Вплив на аудит

Аудитори витрачають багато часу на перевірку журнальних записів, пробних балансів і допоміжних електронних таблиць. Впровадження блокчейн-обліку допомагає їм значно скоротити час. В результаті аудитори можуть витрачати свій дорогоцінний час на інші важливі роботи.

Крім того, аудитор може використовувати дані в реальному часі з блокчейнів без пошуку оновлених значень. Тому вони мають миттєвий доступ до послідовних і повторюваних даних у реальному часі.

Крім того, припустимо, що організація дотримується тієї самої моделі процесу аудиту. У цьому випадку аудитор може розробити програмне забезпечення, яке працює на блокчейні. У цьому випадку це значно скорочує час і людські зусилля.

#4. Кваліфікована робоча сила

Прийняття бухгалтерського обліку на блокчейні вимагає кваліфікованих бухгалтерів і аудиторів. Тому працівники повинні підвищувати кваліфікацію, щоб бути в курсі технологій.

Професіонали повинні будуть оновити свої знання про машинне навчання, аналіз даних, блокчейн та інші відповідні технології. Крім того, бухгалтери повинні будуть розуміти роботу розумних контрактів у мережі блокчейн.

Бухгалтери врешті-решт повинні будуть виступати посередниками між клієнтами та технологами. Для цієї ролі необхідне глибоке розуміння бухгалтерського обліку блокчейну.

Заключні слова

Бухгалтерський облік блокчейну знаходиться на ранніх стадіях, щоб передбачити точний вплив на галузь бухгалтерського обліку. Однак позитивні аспекти технології блокчейн відіграватимуть основну роль у трансформації традиційного бухгалтерського обліку.

Нарешті, запровадження блокчейну додасть більше довіри, безпеки та ефективності в бухгалтерському обліку, аудиті та гарантії. Крім того, технологічний вплив підвищує продуктивність і ефективність робочої сили.

Далі ознайомтеся з термінами бухгалтерського обліку, які ви повинні знати як новачок.