Дізнайтеся про сертифікати, щоб підвищити свою кар’єру: CAPM проти. ПМП

Якщо ви зараз керуєте або плануєте керувати проектами в майбутньому, сертифікати CAPM і PMP покращать вашу здатність ефективно керувати проектами.

У цьому розділі ми розглянемо всі знання, необхідні для подання та проходження двох найпопулярніших сертифікатів у світі — CAPM і PMP.

Що таке сертифікований спеціаліст з управління проектами (CAPM)?

Інститут управління проектами (PMI) створює та керує сертифікацією Certified Associate in Project Management (CAPM). Це сертифікат, визнаний у бізнесі, який свідчить про те, що його власник обізнаний і розуміє методи, процедури та принципи управління проектами.

Він призначений для початківців керівників проектів або тих, хто тільки починає свою професію. Ті, хто хоче продемонструвати своє розуміння цієї галузі, але потребує додаткового досвіду управління проектами, можуть скористатися сертифікацією CAPM. Крім того, це чудовий спосіб підвищити свою кар’єру та отримати визнання.

Сертифікація також призначена для того, щоб допомогти людям отримати довіру та впевненість, необхідні для роботи в секторі управління проектами. Це свідчить про те, що людина розуміє управління проектами та готова отримати більш просунуті сертифікати, такі як PMP або PgMP.

Переваги сертифікації CAPM

Сертифікація сертифікованого спеціаліста з управління проектами (CAPM) є загальновизнаним сертифікатом, який дає керівникам проектів інформацію, здібності та навички, необхідні для інтерпретації, організації та виконання проектів.

Це чудова можливість продемонструвати свої навички та знання та забезпечити конкурентну перевагу на ринку праці.

Сертифікація CAPM також може підвищити вашу самовпевненість у вашій поточній посаді, оскільки вона дасть вам більше знань про здібності, необхідні для ефективного управління проектами. Крім того, наявність сертифіката CAPM може випередити конкурентів щодо просування по службі та підвищення зарплати.

Сертифікація допомагає керівникам проектів керувати командою, ризиками, бюджетом та іншими елементами, необхідними для успішного завершення проекту в установлені терміни. Крім того, це дає керівникам проектів спосіб продемонструвати свій досвід, професіоналізм і увагу до своїх завдань.

Сертифікація CAPM також демонструє обізнаність керівника проекту з сучасними тенденціями в управлінні проектами та надає йому ресурси, необхідні для того, щоб бути в курсі подій. Підвищена гарантія працевлаштування, вищий потенційний дохід і більш неймовірна репутація в галузі – все це переваги сертифікації CAPM.

Вимоги для отримання сертифікату CAPM

Сертифікація Certified Associate in Project Management (CAPM) — це сертифікат, який все частіше шукають претенденти.

Давайте розглянемо передумови для складання іспиту CAPM.

 • Мати середню освіту, наприклад, диплом середньої школи, GED або міжнародний еквівалент.
 • Перед іспитом ви повинні пройти принаймні 23 контактні години з навчання менеджменту проектів.

Кандидати, які пройшли сертифікацію CAPM, можуть розпочати роботу на посадах керівника проектів початкового рівня, таких як асоційований координатор проекту, молодший менеджер проекту, координатор проекту тощо.

Крім того, отримання сертифікату CAPM буде зараховано до 35 годин досвіду управління проектами, необхідних для складання іспиту PMP.

CAPM визначає ваші здібності та дає вам можливість створити професію управління проектами вашої мрії, незалежно від того, чи намагаєтеся ви розширити свій поточний набір навичок чи досліджуєте нову захоплюючу кар’єру.

У розділі нижче розглядаються деталі PMP (Project Management Professional).

Що таке сертифікація спеціаліста з управління проектами (PMP)?

Сертифікат Project Management Professional (PMP) є загальновизнаним сертифікатом в управлінні проектами. Це доводить кваліфікацію особи в управлінні проектами та перевіряє її здатність успішно керувати проектами. Інститут управління проектами (PMI) надає сертифікацію, яка вважається вершиною для менеджерів проектів.

Найвищим рівнем сертифікації для експертів з управління проектами є позначення PMP, яке свідчить про те, що заявник досконало розуміє концепції, інструменти та методи, необхідні для ефективного управління проектами. Він сертифікований за загальноприйнятими стандартами ISO 9001 та ISO/ANSI 17024.

Здатність успішно керувати великими, складними проектами, а також знання концепцій і практик управління проектами демонструються сертифікацією PMP.

Крім того, сертифікація PMP пропонує цінну інформацію, яку можна застосувати для підвищення ефективності організації та отримання користі для зацікавлених сторін.

Здатність успішно керувати проектами будь-якого розміру та складності робить PMP-сертифікованих менеджерів дуже затребуваними роботодавцями. Сертифікація дає керівникам проектів конкурентну перевагу на ринку праці.

Сертифікація базується на складному іспиті, який вимірює розуміння принципів управління проектами та навички застосування.

Переваги сертифікації PMP

За даними PMI, до 2030 року роботодавцям потрібно буде щорічно заповнювати майже 2,3 мільйона нових проектно-орієнтованих посад. Виникне значна потреба в кваліфікованих менеджерах проектів.

Для тих, хто бажає розвиватися в управлінні проектами, сертифікація PMP означає високий рівень знань і досвіду в цьому предметі. Наявність сертифікату PMP повідомляє потенційним роботодавцям, що його власник є надійним, досвідченим і здатним керувати простими та складними проектами будь-якого розміру.

Сертифікація PMP є широко визнаним сертифікатом, який демонструє знання критичних процедур і оптимальних методів управління. Корисно бути в курсі найкращих практик і передбачати нові тенденції та стилі управління проектами.

Завдяки своїй здатності ефективно виконувати проект з точки зору управління ресурсами, бюджетом, ризиками, графіками тощо, сертифіковані PMP експерти користуються великим попитом у багатьох провідних фірмах у кількох галузях.

Менеджери проектів можуть виділитися на переповненому ринку праці, отримавши сертифікат PMP, який є ознакою знання керівних принципів і практики управління проектами.

Крім того, ті, хто отримав сертифікат PMP, з більшою ймовірністю будуть вважатися авторитетами у своїй галузі, що може допомогти їм отримувати більше грошей і просуватися в кар’єрі.

Вимоги для отримання сертифікату PMP

Для проходження вимогливого процесу сертифікації потрібен певний рівень досвіду. Сертифікаційний іспит PMP оцінює компетенції щодо ініціювання, планування, виконання, контролю та закриття проекту. Для проходження цього тесту потрібно багато зусиль, підготовки та зосередженості.

Щоб стати професіоналом із сертифікатом PMP, особа повинна довести, що вона має необхідну підготовку та досвід роботи, скласти складний іспит і дотримуватися суворого кодексу етики.

Вимоги до освіти та досвіду

Вимоги до проходження тесту PMP наведені нижче. Кандидати, які планують скласти іспит, повинні відповідати таким критеріям:

Освіта Досвід управління проектамиСередня освіта (диплом середньої школи, диплом молодшого спеціаліста або його еквівалент на міжнародному рівні). Мінімальний професійний досвід управління проектами, що не повторюється, протягом щонайменше 60 місяців. Ступінь бакалавра або еквівалент у всьому світі, отриманий протягом чотирьох років. Мінімум, не -професійний досвід управління проектами, що перекривається, щонайменше 36 місяців. Ступінь бакалавра або післядипломної освіти за програмою, акредитованою GAC (ступінь магістра або його міжнародний еквівалент). Мінімальний досвід професійного управління проектами, який не перекривається, протягом мінімум 24 місяців.

Здатність керувати проектами для будь-якої організації та галузі робить сертифікацію PMP дуже затребуваною багатьма роботодавцями, тому менеджери, які її отримають, можуть очікувати отримання більш прибуткової роботи.

CAPM проти. ПМП

Ви вже бачили короткий огляд сертифікації CAPM і PMP, включаючи її переваги.

У цьому розділі розглянемо ключові відмінності між CAPM і PMP:

Вартість

CAPM: члени PMI платитимуть 225 доларів США, а не члени – 300 доларів США.

PMP: члени PMP платитимуть 405 доларів, а не члени – 555 доларів.

Екзаменаційні питання та тривалість

CAPM

 • Іспит: Є 150 запитань на іспиті САРМ, 15 з яких розглядаються як попередні тестові питання. Попередні тестові запитання використовуються на іспитах як ефективний і законний метод для перевірки достовірності наступних екзаменаційних питань, навіть якщо вони не впливають на остаточний бал.
 • Тривалість: на виконання центрального тесту відводиться 180 хвилин.
 • Перерва: в іспиті буде 10-хвилинна перерва. Після того, як ви закінчите із запитаннями 1-75 і перегляньте всі свої відповіді, відбудеться перерва. Майте на увазі, що ви можете повернутися до запитань із попереднього розділу іспиту лише після того, як ви завершите перегляд своїх відповідей і почнете перерву.
 • Повторне складання іспиту: у вас є рік, протягом якого ви можете перездавати іспит скільки завгодно разів, якщо ви не склали його з першого разу. Після трьох невдалих спроб потрібно зачекати один рік після дати останнього іспиту, перш ніж повторно подати заявку на отримання сертифіката.

ПМП

 • Екзамен: містить 180 запитань, п’ять з яких вважаються попередніми. Попередні тестові запитання використовуються на іспитах як ефективний і законний метод для перевірки достовірності наступних екзаменаційних питань, навіть якщо вони не впливають на остаточний бал.
 • Тривалість: на виконання центрового тесту відводиться 230 хвилин.
 • Перерва: наразі в тесті є дві 10-хвилинні перерви. Коли ви завершите запитання з 1 по 60 і переглянете свої відповіді, з’явиться перше. Друга перерва розпочнеться, коли ви завершите запитання 120 і переконаєтеся, що ви переглянули кожну відповідь. Зверніть увагу, що ви зможете повернутися до запитань з останньої частини іспиту лише після того, як переглянете свої відповіді та почнете перерву.
 • Повторне складання іспиту: те саме, що і CAPM

Зарплата

Підвищення зарплати завдяки сертифікаціям PMP і CAPM залежить від роботодавця, опису посади та країни, але сертифікат є плюсом для будь-якого резюме.

ПМП

Згідно з дослідженням Earning Power Project Management Salary Survey, середня винагорода для власників PMP у всьому світі на 16% вища (і на 32% вища в США), ніж для тих, хто не має сертифікату.

За даними Glassdoor, середній керівник проекту в Сполучених Штатах заробляє 90 060 доларів на рік.

CAPM

За даними Payscale, річна зарплата спеціаліста, сертифікованого CAPM, становить приблизно 68 000 доларів США.

Теми, розглянуті в іспиті

Нижче наведено теми, які розглядаються в іспитах CAPM та PMP, а також їх охоплення у відсотках.

CAPM

 • Вступ до управління проектами (6%)
 • Проектне середовище (6%)
 • Роль керівника проекту (7%)
 • Управління інтеграцією проектів (9%)
 • Управління обсягом (9%)
 • Управління розкладом (9%)
 • Управління витратами (8%)
 • Управління якістю (7%)
 • Управління ресурсами (8%)
 • Комунікаційний менеджмент (10%)
 • Управління ризиками (8%)
 • Управління зацікавленими сторонами (9%)

ПМП

Управління людьми (42%): створення команди, забезпечення ефективної роботи команди, врегулювання конфліктів і навчання – це всі аспекти управління командою.

Управління процесами (50%):

 • Плануйте та керуйте своїми фінансами, ресурсами, графіком, обсягом, закупівлями та переходами.
 • Планування, виконання проекту, залучення зацікавлених сторін та інтеграція структури управління.
 • Управління модифікаціями проекту, результатами, викликами, комунікаціями та ризиками
 • Виберіть найкращу проектну методологію, техніки та методології.

Ділове середовище (8%)

 • Плануйте та контролюйте дотримання проекту.
 • Забезпечте переваги та цінність проекту після їх оцінки.
 • Оцініть вплив змін зовнішнього бізнес-середовища на обсяг.
 • Підтримка організаційних змін

Технічне обслуговування

Давайте розглянемо, як власник сертифікації може підтримувати актуальність своїх облікових даних PMI. Кандидати повинні придбати PDU (підрозділи професійного розвитку), щоб підтримувати свої облікові дані.

Ви приділяєте лише одну годину освіті, волонтерській діяльності чи іншим заходам. Ви можете зберегти свій статус сертифікації в PMI, накопичуючи та відстежуючи їх протягом циклу сертифікації.

CAPM

Ви повинні придбати 15 PDU протягом 3-річного циклу, якщо ви маєте сертифікат Certified Associate in Project Management Professional (CAPM). Ці 15 PDU можна розділити на такі категорії:

 • Мінімум 9 PDU в освіті, включаючи ділову хватку, владу та способи функціонування (2 PDU кожен). ) (Якщо ви заробите 3 PDUS у кожному розділі, ви зможете заробити решту PDU з будь-якої з трьох областей.)
 • Максимум 6 PDU для повернення можна отримати за допомогою волонтерської роботи (2 PDU) і створення знань (4 PDU).

ПМП

Щоб зберегти сертифікацію Project Management Professional (PMP), ви повинні накопичити 60 PDU протягом трьох років. Розпад цих 60 PDU наведено нижче:

 • Щонайменше 35 PDU в освіті, включаючи ділову хватку, силові навички та способи функціонування (по 8 PDU кожен) (якщо ви заробите 8 PDUS у кожному розділі, решту PDU ви зможете зробити з будь-якого з трьох розділів.)
 • Максимально 25 PDU для Giving Back можна отримати за допомогою волонтерської роботи (8 PDU) і створення знань (17 PDU). Зауважте, що повернення PDU є необов’язковим. Кандидати можуть отримати всі PDU через Education, тобто вони можуть отримати всі 60 PDU для сертифікації PMP в освіті та всі 15 PDU для сертифікації CMAP в освіті.

Заключні слова

Всесвітньо визнані сертифікати PMI є універсальними для різних галузей і регіонів і мають досвід просування вашої кар’єри в управлінні проектами. Інформація про сертифікації CMAP і PMP, наведена вище, допоможе вам успішно завершити процес сертифікації.

Далі перегляньте онлайн-курси з управління проектами, щоб розвивати свою кар’єру.