Дізнайтеся про найкращі вірусні маркетингові кампанії, щоб підвищити впізнаваність свого бренду

Хочете побачити тисячі глядачів маркетингового контенту вашого бренду за короткий час без великих вкладень? Ви можете досліджувати вірусні маркетингові кампанії!

Одним із чудових результатів багаторічних маркетингових досліджень є вірусний маркетинг. Тут ви не просто використовуєте команду маркетингу для підвищення впізнаваності бренду чи продукту. Ви залучаєте будь-кого, не обов’язково вашу цільову аудиторію, щоб займатися маркетингом для вас.

Цікаво, чому громадськість продає ваш бренд безкоштовно? Прочитайте вміст до кінця, щоб отримати відповідь і дізнатися, як це може принести користь вашим онлайн-маркетинговим планам.

Зміст

Що таке вірусний маркетинг?

Вірусний маркетинг — це метод, за якого бренд, продукт, послуга або профіль знаменитості покладаються на просування з уст в уста. У традиційному маркетингу, наприклад телевізійній або онлайн-рекламі, ви платите засобам масової інформації за відтворення або публікацію ваших маркетингових матеріалів, таких як відео, зображення, повідомлення бренду тощо.

Однак у вірусному маркетингу ви публікуєте унікальний і креативний вміст, наповнений веселощами, розвагами, сатирою або повідомленнями про соціальну активність. Тут основними маркетинговими медіа є соціальні мережі, YouTube, маркетингові електронні листи, Google Ads і навіть телевізійна реклама.

Ваша основна аудиторія та звичайні користувачі Інтернету дізнаються про це з кількох ЗМІ. Вони ділилися вмістом зі своєю родиною, друзями, колегами та іншими відомими партнерами. Ці люди продовжуватимуть ділитися, і нарешті мільйони користувачів отримають ваш вміст або маркетингове повідомлення.

Таке швидке поширення вмісту відоме як вірусна сенсація або перехід до вірусу. Коли ваш маркетинговий матеріал стає вірусним, це можна назвати вірусним маркетингом.

Наприклад, Duolingo мав лише 50 000 підписників на своєму каналі TikTok. Але їм вдалося довести це число до 2,9 мільйона підписників за допомогою вірусного маркетингу в TikTok, як повідомляється в звіті IBL News.

Duolingo створив кілька відео TikTok, де знаменитий талісман Duolingo зелена сова демонструє велику одержимість знаменитою співачкою та автором пісень Дуа Ліпою у кумедних відео. Одне таке відео має 196,8 тис. лайків, 2907 коментарів і 2143 поширення.

Чому вірусний маркетинг важливий?

Вірусний маркетинг важливий для бізнесу, оскільки він дає надзвичайну кількість кліків, переглядів, розповсюджень, пересилань, лайків, показів тощо для маркетингового вмісту чи реклами вашого бренду.

Ви повинні витрачати тисячі доларів на PPC-кампанії, щоб отримати кілька сотень кліків. У вірусних маркетингових кампаніях ви отримуєте тисячі, якщо не мільйони, безкоштовно. Звичайно, для цього знадобляться видатна креативність, ідея контенту, здатність до трендів і місяці проб і помилок.

  Як заблокувати реєстрацію клавіш за допомогою аудіодрайверів HP на Elitebooks

Але результат знищить стрес з обличчя вашої команди маркетингу та створення контенту. Усі зрадіють, побачивши, що не лише ваша цільова аудиторія, але й інші користувачі Інтернету також переглядають ваш вміст, ставлять йому подобаючись і пересилають його кільком сотням інших користувачів.

Вірусна маркетингова кампанія, якщо її зробити правильно, це більше, ніж просто ваш бренд. Ви об’єднуєте мільйони користувачів мережі в мережу вмісту, де всі говорять про вашу творчість та ідеї.

Переваги вірусного маркетингу

Забезпечує чудові результати

Щоб зробити маркетинговий контент або повідомлення вірусними, можуть знадобитися роки. Але коли ваша команда досягає успіху, ваш бренд стає сенсацією серед мешканців соціальних мереж, твіттерів, блогерів, розробників мемів тощо.

Результати гарантовані, серед яких безліч потенційних клієнтів, органічні конверсії, тисячі передплатників інформаційних бюлетенів тощо.

Надзвичайно низька вартість

Вам потрібна лише ідея та добре ілюстрований контент. Відео тут є золотим стандартом. Решту зробить громадськість. Вам не потрібно вкладати жодного цента, щоб спонукати користувачів Інтернету переглядати ваш вміст. Просто опублікуйте його у своїх соціальних мережах, на YouTube, TikTok, Instagram, Facebook тощо.

Його охоплення виходить за межі Інтернету

Вірусні маркетингові кампанії настільки ефективні, що охоплюють тих, хто не має доступу до Інтернету. Ентузіасти сприймають такий вірусний контент як інструмент розваги.

Вони друкуватимуть копії вмісту, якщо це слоган, мем або ілюстрація. Деякі виводять це на наступний рівень і використовують системи відеотрансляції, щоб показати вміст масам.

Дає результат за короткий термін

Це єдиний маркетинговий інструмент, який може швидко забезпечити видатні результати, якщо ви отримаєте кілька хороших ідей вірусного вмісту. Якщо ваш бренд деякий час відчуває проблеми, варто спробувати вірусну маркетингову кампанію.

Генерує тонни потенційних клієнтів

Значна частина громадськості, яка бере участь у тому, щоб зробити ваш вміст вірусною сенсацією, дійсно відвідає ваш веб-сайт. Вони спробують ще трохи вмісту, який ви опублікували, або перевірять продукти чи послуги, які ви пропонуєте. Це воно! У вас є багато потенційних клієнтів, за якими слід стежити протягом року.

Створює неінвазивне сприйняття

У вірусній кампанії головним є контент, а не ваш бренд. Ви применшите свій бренд. Можливо, логотип або назва з’являться в кількох кадрах.

Крім того, ви не змушуєте користувача споживати вміст. Користувачі роблять це для розваги, розваги або для підтримки соціальної справи.

Ваш бренд ефективно створює навколо себе неінвазивне сприйняття, і клієнтам справді подобається таке ставлення.

Автоматично перетворює потенційних клієнтів на клієнтів

Деякі користувачі-ентузіасти купують ваші продукти чи послуги наперед. Такі дії дають їм емоційне відчуття, що тепер вони є частиною тенденції чи соціальної справи.

Більше даних для аналізу ринку

Ви отримуєте терабайти споживчих даних, коли ваша цифрова реклама чи відео на YouTube стає вірусним. Ваша команда з вивчення даних може використовувати передові методи для пошуку нових закономірностей. Зрештою, ви відкриєте для себе нові клієнтські бази, нові можливості для ваших продуктів/послуг тощо.

Підвищує довіру до вашого бренду

Ви можете продемонструвати такі залучення бренду, як довіру до ваших інвесторів та акціонерів. Це момент гордості, коли ви можете сказати, що бренд, який ви заснували, став вірусним і тепер він коштував би мільярди.

Встановіть довгострокові ділові відносини

Частина клієнтів залишатиметься на зв’язку з вашим бізнесом протягом довгих років, навіть якщо вірусне явище зникне.

Приклади вірусного маркетингу

Збільшити

Розробник програмного забезпечення для віртуальних конференцій Zoom запропонував сповнене веселощів вірусне змагання в березні 2020 року, коли світова цифрова робоча сила працювала з дому через карантин COVID-19.

  Що означає «IDK» і як ви його використовуєте?

Конкурс вимагав від учасників ділитися фотографіями чи відео за допомогою віртуального фону Zoom у соцмережі кампанії.

Багато нових користувачів зареєструвалися в перші дні після запуску кампанії просто для участі в конкурсі.

Яблуко

Apple запропонувала кампанію «Shot on iPhone» для реклами смартфона iPhone X. Пристрій отримав деякі видатні функції камери, які мало хто пропонував під час його запуску.

Горді власники Apple iPhone X почали ділитися творчими фотографіями, портретами та селфі на платформі соціальних мереж для кампанії. Невдовзі кампанія стала вірусною та справді збільшила продажі пристроїв.

Цей світовий бренд також оголосив переможців конкурсу на своєму порталі Newsroom.

Dropbox

Програма рекомендацій клієнтів Dropbox винагороджує як реферера, так і рецензента безкоштовними від 500 МБ до 1 ГБ додаткового хмарного сховища. До програми бренд повідомляв лише про 100 тисяч (станом на 2008 рік) зареєстрованих користувачів. Але після цієї вірусної маркетингової кампанії всього за 15 місяців Dropbox зареєстрував колосальні 4 мільйони зареєстрованих користувачів.

Spotify

Spotify разом із Facebook провели швидку маркетингову кампанію, щоб збільшити клієнтську базу для обох платформ.

У цій схемі вірусного маркетингу Spotify дозволив своїм користувачам публікувати список відтворення повноформатних пісень у своєму профілі Facebook. Потім підписники та друзі користувача можуть слухати ці пісні безкоштовно одним клацанням миші.

Схема стала настільки вірусною, що Facebook і Spotify були змушені розширити цю інтеграцію в 175 країнах станом на 17.06.2021.

Twitter

Провідна платформа мікроблогів була комерційно запущена на конференції South by South West (SXSW) у 2006 році. Twitter розмістив гігантські екрани навколо місця проведення конференції. Тоді учасники кампанії з акаунтом у Twitter заполонили цей екран мікроблогами про конференцію SXSW.

Ця маркетингова стратегія стала вірусною. До цієї події Twitter обслуговував до 20 000 твітів на день. Після цієї події кількість твітів зросла втричі до 60 000 на день, повідомляє Гарвардська бізнес-школа.

Стратегії вірусного маркетингу

#1. Розширюйте свої онлайн-активи

Якщо кампанія вірусного контент-маркетингу стане успішною, вам потрібно буде обробляти величезний трафік веб-сайту, передплатників інформаційних бюлетенів і потенційних клієнтів. Не кажучи вже про те, що клієнти будуть надходити з нових ринків. Тому оновіть свій веб-сайт і додаток, щоб впоратися з додатковим навантаженням.

#2. Цільова аудиторія має бути пов’язана з вашим брендом

Ви повинні створювати вірусний контент для цільової аудиторії. Потім ці початкові групи аудиторії можуть пересилати ваш вміст непов’язаним і пов’язаним користувачам у величезному масштабі.

Якщо у вас немає початкової мети, вміст може не побачити очікуваних розповсюджень і пересилань, необхідних для того, щоб стати вірусним.

#3. Дайте чітке маркетингове повідомлення

Переконайтеся, що мова вмісту підходить для всіх розділів користувачів. Використовуйте місцеву мову, якщо ви малий бізнес. Середні та великі організації можуть використовувати англійську, французьку, іспанську, німецьку тощо.

#4. Зберігайте присутність свого бренду мінімальною

Майте на увазі, що ваша мета — зацікавити глядача та спровокувати його діяти. Тому зберігайте свій бренд на мінімальному рівні. Інакше візуальні ефекти можуть виглядати швидше комерційними, ніж веселими.

#5. Публікуйте вміст на правильному носії

Поділіться вмістом через різні засоби, щоб ніхто з цільової аудиторії не пропустив його. Оскільки ці аудиторії є вашим регулярним трафіком, і вони відіграватимуть ключову роль у тому, щоб контент став вірусним.

#6. Зосередьтеся на емоціях аудиторії

Потрібно досліджувати емоції цільової аудиторії. Потім націлюйте їхні емоції на тему вмісту, оскільки такі відео та візуальні матеріали легко стають вірусними.

  Що таке Inbox Zero і як цього досягти?

Як працює вірусний маркетинг?

Головним чинником успіху вірусних маркетингових кампаній є просування з вуст в уста. Повинна бути значна кількість користувачів, які готові прийняти ваш вміст і із задоволенням його споживати. Ось як розвиватиметься стандартна кампанія:

  • Команда з питань контенту, маркетингу та продукту провела мозковий штурм, щоб знайти ідею контенту, бажано коротке відео.
  • Це також можуть бути вікторини, виклики тощо, але пов’язані з вашим брендом.
  • Створіть вміст і перевірте його внутрішньо, щоб переконатися, що він не викликає гніву в спільноті користувачів мережі.
  • Публікуйте відео або будь-який інший вміст за вашим вибором через соціальні мережі, форуми, платформи для обміну відео, портали новин, агрегатори прес-релізів, програми обміну повідомленнями тощо.
  • Припустімо, що контент стане вірусним.
  • У такому випадку кілька користувачів дивитимуться його з основних веб-сайтів.
  • Ці користувачі поділяться вмістом з більшою кількістю людей.
  • Відбувається ланцюгова реакція обміну контентом.
  • Протягом кількох годин ви побачите мільйони переглядів, лайків, розширень тощо.

Вірусний маркетинг: бонусні ідеї

Спробуйте вирішити проблему

Під час мозкового штурму вмісту для вірусного маркетингу намагайтеся відповідати на запитання, які задають користувачі. Відповідь або рішення проблеми має бути інформативним, повчальним, розважальним і легким для розуміння всіма класами суспільства.

Використовуйте суперечки з обмеженнями

Багато маркетингових груп успішно використовують суперечки. Але колись це може дати зворотний ефект. Тому обмежте використання суперечливих тем.

Тримайтеся подалі від фейкових новин

Розміщувати фейкові новини, щоб стати вірусними, справді дешево та неетично. Ви можете завдати більше шкоди, ніж користі.

Ретельно досліджуйте платформи соціальних мереж, щоб знайти популярні теми, зображення, відео та статті. Потім застосуйте свою творчість, щоб створити щось унікальне, що розважить усіх.

Спробуйте нішеві аудиторії

Ви також можете спробувати певну групу аудиторії, щоб розпочати свою першу вірусну маркетингову кампанію.

Якщо ви маєте справу з продуктами SaaS, створюйте смішний контент про розробку програмного забезпечення, налагодження тощо. Ви точно можете залучити всю спільноту розробників.

Скажіть «Ні» серйозним соціальним темам

З Pepsi Ad Live for Now Moments Anthem

Під час надзвичайно делікатного соціального руху Black Lives Matter компанія Pepsi опублікувала рекламу «Приєднайтеся до розмови». Хоча реклама намагалася проповідувати порозуміння та єдність, активіст сприйняв це навпаки. Незабаром Pepsi довелося відкликати рекламу.

Тому тримайтеся подалі від серйозних і дуже емоційних тем, які не можуть бути задоволені розвагою чи розвагою.

Підведенню

Тепер ви знаєте, що таке вірусні маркетингові кампанії та як вони працюють. Ви також знайшли деякі стратегії та найкращі поради для свого наступного проекту вірусного маркетингу.

Не кажучи вже про те, що стаття також представила кілька феноменальних прикладів вірусних маркетингових кампаній, які залишаться в пам’яті користувачів мережі на довгі роки.

Вас також може зацікавити польовий маркетинг для збільшення продажів і прибутковості.