techukraine.net techukraine.net Дуель між найкращими мовами програмування

Дуель між найкращими мовами програмування

| | 0 Comments| 10:56 AM
Categories:

Python і JavaScript, мабуть, є двома найпопулярнішими та широко використовуваними мовами програмування у світі.

Відповідно до Опитування розробників StackOverflow, JavaScript був найпоширенішою мовою програмування. В опитуванні Python був другим після JavaScript, коли порівнювали найпопулярніші мови серед професійних розробників і тих, хто вчиться кодувати.

Ще одна корисна статистика щодо мов програмування PYPL Популярність індексу мов програмування, який аналізує, як часто мовні посібники шукають у Google. За даними PYPL, станом на серпень 2023 року Python лідирує з часткою 28,04 відсотка, тоді як JavaScript займає третє місце з часткою 9,27 відсотка.

З цієї статистики ви можете бути впевнені, що і Python, і JavaScript продовжуватимуть домінувати та залишатимуться дуже популярними серед розробників у наступні роки. Якщо ви розробник і шукаєте мову для вивчення, але все ще не впевнені, що саме вивчати, Python і JavaScript — хороші місця для початку.

Перш ніж продовжити і почати перераховувати різноманітні відмінності між JavaScript і Python, давайте спочатку пройдемося через загальний огляд двох мов.

Огляд JavaScript

JavaScript — це мова програмування високого рівня з динамічною типізацією, створена Бренданом Айшем і випущена в 1995 році як мова сценаріїв для веб-браузерів. Відтоді популярність JavaScript надзвичайно зросла та став домінувати у веб-розробці.

JavaScript — це мова, яка вдихає життя у веб-сайти та веб-додатки, роблячи їх динамічними, інтерактивними та зручними для користувача.

Незважаючи на те, що спочатку він мав бути мовою веб-сценаріїв, використання JavaScript не обмежується веб-сценаріями. Наприклад, JavaScript проклав собі шлях у розробку серверів за допомогою фреймворків, таких як Node.js, розробку ігор і розробку настільних програм за допомогою Electron.js.

Ви також можете розробляти мобільні програми за допомогою JavaScript за допомогою React Native. Є багато речей, які ви можете робити з JavaScript.

Огляд Python

Python це високорівнева, об’єктно-орієнтована, інтерпретована та динамічно типізована мова програмування, розроблена Гвідо ван Россумом і випущена в 1991 році. Python – це мова, яка наголошує на читабельності коду та чистому, лаконічному синтаксисі.

Це робить його чудовим вибором для розробників-початківців для вивчення програмування, а також ідеальним для досвідчених розробників.

Універсальність Python дозволила йому знайти застосування в різноманітних сферах. Python зробив собі ім’я в машинному навчанні, штучному інтелекті, науці та аналізі даних, автоматизації, наукових дослідженнях і веб-розробці, використовуючи серед іншого такі фреймворки, як Django та Flask.

Python проти JavaScript: пряме порівняння

Оскільки і Python, і JavaScript є близькими конкурентами з точки зору популярності та використання, може бути важко вирішити, чому навчитися між ними. Щоб полегшити вам прийняття рішення, давайте подивимося на порівняння цих двох дуже популярних мов програмування.

#1. Ситаксис і читабельність

Синтаксис для написання Python і JavaScript дуже відрізняються. Python використовує відступи та пробіли для визначення блоків коду, тоді як JavaScript використовує фігурні дужки. JavaScript часто вимагає використання крапки з комою в кінці операторів коду, тоді як Python не вимагає крапки з комою. Python використовує розриви рядків для розділення операторів коду.

Взагалі кажучи, синтаксис Python відомий як чистий, простий, легкий для читання та дотримання, і тому легший для розуміння початківцям і досвідченим розробникам. Python був розроблений, щоб бути зрозумілим і простим. Синтаксис JavaScript, з іншого боку, не такий читабельний, як синтаксис Python. З JavaScript може стати важко слідкувати або зрозуміти, чого програма намагається досягти, особливо новачкам.

  Як відстежувати використання даних Netflix

#2. Продуктивність і швидкість виконання

Наступним очевидним параметром при порівнянні мов програмування є те, яка мова забезпечить найкращу продуктивність і високу швидкість виконання у вашій програмі. На цьому фронті є явний переможець – JavaScript. JavaScript працює краще, ніж Python, і забезпечує вищу швидкість виконання.

Якщо ви хочете порівняти продуктивність і швидкість виконання програми Node.js із програмою Python, майже гарантовано, що програма Node.js буде першою. Це було показано за допомогою різноманітних порівняльних тестів, таких як той, який виконує Бенчмарки гри команди. З десяти тестів, проведених між Python і Node.js, Node.js був швидшим у 70% тестів.

Ці результати можна пояснити тим, що Node.js підтримує багатопотоковість, яка не підтримується Python. Крім того, JavaScript використовує компіляцію Just-in-Time (JIT), тоді як код Python інтерпретується по одному рядку, що може призвести до надмірних витрат на продуктивність.

JavaScript оптимізовано для Інтернету та забезпечує більшу швидкість реагування порівняно з Python, що робить його ідеальним у ситуаціях, коли потрібна взаємодія в реальному часі.

Однак важливо зазначити, що існує безліч способів оптимізувати код Python для підвищення його швидкості та продуктивності, наприклад, за допомогою Cython. Python також блищить у великомасштабних програмах і програмах, які інтенсивно використовують ЦП, таких як машинне навчання та обробка великої кількості даних. Наприклад, сервери Instagram повністю написані на Python.

#3. Бібліотеки

Python — це мова програмування, що працює на батарейках, і вона постачається з великою кількістю вбудованих модулів і бібліотек, таких як os, sys, collections, DateTime і math, які можна використовувати для виконання широкого спектру завдань. JavaScript має інший підхід і має дуже мало вбудованих модулів.

Однак JavaScript компенсує недолік, надаючи величезну екосистему зовнішніх бібліотек і фреймворків, таких як React, Angular і Vue.js для розробки інтерфейсу, а також Node.js і Express.js для бекенда, серед багатьох інших.

Python, з іншого боку, має масу зовнішніх бібліотек для таких речей, як машинне навчання, наука про дані, штучний інтелект і автоматизація, серед багатьох інших речей.

І Python, і JavaScript мають багато бібліотек у областях, де вони найчастіше використовуються; тобто JavaScript має багато зовнішніх бібліотек для веб-розробки, тоді як Python має багато бібліотек для науки про дані, машинного навчання, штучного інтелекту та автоматизації, серед іншого. Вони відрізняються вбудованими бібліотеками та модулями, причому Python пропонує набагато більше, ніж JavaScript.

#4. Кросплатформна сумісність

Кросплатформна сумісність стосується здатності створювати програмне забезпечення, яке може безперебійно працювати на різних операційних системах і апаратних платформах без істотних змін. Як JavaScript, так і Python дозволяють кросплатформну розробку.

З коробки JavaScript може працювати в будь-якій операційній системі, яка підтримує браузер. Він також надає інфраструктури та бібліотеки, які дозволяють розробляти програмне забезпечення на різних платформах.

Node.js, популярна платформа JavaScript для серверної розробки, може працювати в Windows, macOS і Linux. Щоб створювати додатки для робочого столу, ви можете використовувати Electron.js для створення додатків, які працюють у Windows, macOS і Linux.

  Як вивчити Java Stream API [+5 Resources]

Для мобільних додатків фреймворки JavaScript, такі як React Native, можна використовувати для розробки програм для iOS, Android, Android TV і tvOS.

Python також є кросплатформною мовою та розроблена з урахуванням портативності, щоб ви могли писати код Python і запускати його будь-де, оскільки існують інтерпретатори Python для різноманітних операційних систем.

#5. Спільнота та підтримка

Будучи двома найпопулярнішими та широко використовуваними мовами програмування, Python і JavaScript користуються підтримкою великих, сильних і активних спільнот.

Ці спільноти складаються з розробників, які вивчають мову, розробників, які створюють різні інструменти за допомогою цієї мови, і розробників із великим досвідом використання мови.

Таким чином, ви знайдете багато інших розробників, які готові відповісти на ваші запитання та допомогти вам, коли ви застрягли, незалежно від проблеми, з якою ви зіткнулися.

Той факт, що обидві ці мови мають спільноти користувачів, означає, що вам ніколи не бракуватиме ресурсів, будь то курси чи підручники онлайн, які можна використовувати під час навчання.

Існує величезна кількість ресурсів для навчання JavaScript і Python на платформах онлайн-навчання, багато технічних статей про мови, а YouTube переповнений навчальними посібниками з JavaScript і Python і керованими проектами.

#6. Карєрні можливості

І JavaScript, і Python користуються попитом і пропонують багато можливостей для роботи. Розробники JavaScript часто беруть участь у таких ролях, як інтерфейсна розробка, бек-енд розробка, розробка повного стеку, розробка інтерфейсу користувача/UX, розробка мобільних додатків із нативною реакцією та розробка DevOps тощо.

З іншого боку, розробники Python займаються дослідженнями даних, аналізом даних, машинним навчанням, бекенд-розробкою, DevOps та розробкою автоматизації тощо.

Відповідно до Devjobsscanner, яка сканує понад 15 дошок вакансій для ролей розробників, із січня 2022 року по травень 2023 року було надіслано 915 000 пропозицій про роботу, які вимагали JavaScript або TypeScript. Це робить JavaScript мовою з найбільшою кількістю вакансій, що становить близько 29 відсотків усіх вакансій розробників.

Python посів друге місце з 603 000 пропозицій про роботу за той же період, що становить близько 20 відсотків усіх вакансій розробників.

Відповідно до Дійсно, розробники Python заробляють у середньому 112 913 доларів США на рік, тоді як їхні колеги на JavaScript заробляють у середньому 108 433 доларів США на рік. Завдяки JavaScript і Python ви можете бути впевнені, що отримаєте гарно оплачувану кар’єру.

Python проти JavaScript: подібності та відмінності

JavaScript і Python мають певну схожість. Обидва є мовами високого рівня. Це означає, що їх легко читати та писати. Щоб досягти цього, вони абстрагують багато апаратних складностей і низькорівневих деталей.

Ці дві мови також є мовами з динамічною типізацією. Це означає, що їм не потрібні попередньо визначені типи змінних, і змінні можуть змінювати типи протягом свого життя, а не під час компіляції.

Python і Javascript також об’єктно-орієнтовані за своєю природою і використовують об’єкти як фундаментальні будівельні блоки для створення програмного забезпечення. Це робить обидві мови ідеальними для створення великомасштабних програм.

Обидві ці мови підтримують функціональне програмування, а також мають автоматичне керування пам’яттю, що використовує автоматичний збір сміття. Це означає, що розробникам не потрібно вручну виділяти та звільняти пам’ять, щоб створити простір для інших завдань.

  Як змінити номер телефону в Yahoo Mail

Крім очевидної різниці в синтаксисі та структурі коду, ключова відмінність між Python і JavaScript полягає в тому, як використовуються обидві мови. JavaScript сяє у веб-розробці як для клієнтської, так і для серверної розробки, а також у створенні мобільних додатків за допомогою React Native і настільних додатків за допомогою Election.

Python, з іншого боку, має набагато ширший варіант використання. Python широко використовується в науці про дані, аналітиці даних, машинному навчанні, автоматизації, сценаріях, штучному інтелекті та наукових обчисленнях. Python також можна використовувати в веб-розробці.

Python проти JavaScript: швидке порівняння

ФункціяPythonJavaScriptСинтаксис і читабельністьМає чіткий, простий і більш читабельний синтаксис. Полегшує підтримку коду. Javascript не забезпечує легкої читабельності чи зручності обслуговування. Продуктивність і швидкість виконання Його продуктивність і швидкість не зрівняються з JavaScript, але він блищить у програмах, які інтенсивно використовують ЦП. Пропонує кращу продуктивність і швидше виконання, особливо у веб-додатках. Динамічне введення тексту друкована мова. Застосовується сувора типізація. Мова динамічної типізації. Слабка типізація дозволяє здійснювати гнучкі перетворення типів. Кросплатформна сумісність Дозволяє кросплатформну розробку додатків. Дозволяє кросплатформенну розробку додатків. Екосистема та бібліотеки. Різноманітна екосистема з бібліотеками та фреймворками для різних доменів. Поставляється з великою кількістю вбудованих бібліотек і модулівПоставляється з набагато меншою кількістю вбудованих бібліотек і модулів. Однак він має потужну екосистему для веб-розробки з великою кількістю інтерфейсних і внутрішніх фреймворків і бібліотек. Спільнота та підтримкаМає сильну, активну та привітну спільноту, зокрема в галузі обробки даних і машин. Має одну з найбільших і найактивніших Спільноти розробників, зокрема щодо веб-розробки. Популярні випадки використання. Аналіз даних, машинне навчання, наукові обчислення, автоматизація, веб-скопіювання та створення сценаріїв. Створення інтерактивних веб-сайтів, веб-додатків, мобільних додатків, сценаріїв на стороні сервера та додатків у реальному часі. Можливості кар’єри Є попитом і пропонує багато можливостей для кар’єрного росту. Він користується попитом і пропонує багато можливостей для кар’єрного зростання. Крива навчання, відома своєю читабельністю та легкістю навчання. Часто рекомендується для початківців. Крива навчання може відрізнятися, але початківцям трохи важче освоїти її порівняно з Python.

Висновок

Python і JavaScript — дві дуже популярні мови програмування, які також користуються великим попитом на ринку праці. Вивчаючи будь-яку з цих двох мов, ви можете бути впевнені, що у вас буде спільнота, яка вас підтримає, і ви матимете можливість використовувати свої навички.

Однак ці дві мови відрізняються в різних областях. JavaScript — чудова мова, якщо ви зацікавлені у веб-розробці.

З іншого боку, Python легше освоїти, і він найкраще підходить для таких галузей, як наука про дані та аналіз, машинне навчання, автоматизація та штучний інтелект.

Щоб вирішити, яку мову використовувати між цими двома, розгляньте порівняння, наведене в цій статті, а також врахуйте те, що вас цікавить. Однак будьте впевнені, що обидві ці мови є чудовим вибором, якщо ви хочете отримати роботу розробника.

Ви також можете переглянути деякі ресурси, щоб вивчити Python для початківців.