Дорожня карта, як стати етичним хакером [2023]

Неможливо зупинити атаки на кібербезпеку та діяльність кіберзлочинців із зростаючою залежністю окремих осіб і організацій від хмарних і онлайн-сервісів.

З бурхливим зростанням оцифровки та основних послуг, продуктів електронної комерції та фінансових транзакцій, що відбуваються в Інтернеті, хакери завжди шукають лазівки та вразливості в безпеці, щоб знайти можливість зламати мережу та системи компанії та здійснити зловмисну ​​діяльність.

Хакерська атака відбувається щоразу 39 секунд і навколо 300 000 шкідливих програм створюється щодня — підвищила важливість онлайн-безпеки та кваліфікованих спеціалістів, які можуть допомогти мінімізувати ризики кібербезпеки та шанси онлайн-зломів.

Ось тут проявляється важливість етичного хакера. Роль етичного хакера полягає в тому, щоб забезпечити онлайн-кібербезпеку організації шляхом пошуку та усунення лазівок у безпеці до того, як хакери зможуть ними скористатися.

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб стати етичним хакером і хотіли б дослідити та дізнатися більше про цю сферу, це ідеальна стаття. У цій статті ми побачимо, що робить етичний хакер, необхідні ключові навички та обов’язки, можливості кар’єрного зростання та крок за кроком, як стати етичним хакером, щоб побудувати прибуткову кар’єру.

Розуміння етичного хакерства та що робить етичний хакер?

Етичне хакерство, також відоме як хакерство білих капелюхів, полягає в тому, що етичний хакер використовує різні методи злому, інструменти та навички програмування для перевірки та покращення безпеки мережі чи системи.

Роль етичного хакера полягає у виявленні та усуненні вразливостей і слабких місць системи, якими хакер може скористатися для отримання несанкціонованого доступу зі зловмисною метою, наприклад, витоку даних і шкоди репутації організації та іміджу бренду.

Таким чином, етичний хакер допомагає організаціям знаходити вразливі місця в безпеці та виправляти їх до того, як їх використає хакер. Це безпрограшна ситуація для обох сторін, оскільки організації можуть забезпечити максимальну кібербезпеку, а хакери отримують за це гроші.

Етичні хакери можуть працювати як власні спеціалісти з безпеки, спеціалісти з симуляції кібербезпеки або незалежні підрядники.

На відміну від кіберзлочинців або зловмисних хакерів, етичні хакери співпрацюють з компаніями та організаціями, щоб знайти вразливі місця, використовуючи ефективні навички програмування та інструменти, і пропонують рішення для їх усунення до того, як хакери їх виявлять.

Читайте також: онлайн-навчання етичних хакерів

Чи є етичний хакер прибутковою професією?

Враховуючи зростаючі загрози безпеці та важливість забезпечення безпеки та пом’якшення ризиків, етичне хакерство є однією з найприбутковіших і найзатребуваніших професій у наш час.

Маючи відмінні навички та хорошу кваліфікацію, ви можете отримувати шестизначну зарплату і вище як етичний хакер. Фактично, за даними Glassdoor, середня зарплата етичного хакера становить $117 752 на рікз додатковою оплатою 9418 доларів на рік.

Ваша зарплата етичного хакера визначається кількома факторами, як-от вашими знаннями про кібербезпеку, мережі, програмування тощо, а також вашим загальним досвідом і сертифікатами.

Хоча на початку кар’єри етичного хакера початкового рівня це може здатися важким, але за допомогою постійних зусиль, якісного досвіду та хороших сертифікатів ви можете рости та будувати собі прибуткову кар’єру.

Якими навичками повинен володіти етичний хакер?

Щоб виділитися у своїй кар’єрі етичного хакера, вам потрібно розвинути необхідні навички. Ось основні навички, якими ви повинні опанувати, щоб стати професійним етичним хакером:

 • Основи Linux: Linux є домінуючою та широко використовуваною операційною системою, яка працює на більшості веб-сайтів і серверів. Багато хмарних серверів, як-от Azure і AWS, розгорнуті в ОС Linux; отже, знання основ і основ Linux є плюсом для досвідченого хакера, що дотримується етики. Ви можете спробувати такі сертифікати Основи Linux або Сертифікація Red Hat щоб вивчити та відновити свої навички роботи з Linux.
 • Технічні навички: глибоке розуміння комп’ютерних мереж та їх функціонування, включаючи розуміння протоколів, таких як Ethernet і TCP/IP, є вирішальним для етичного хакера. Важливо також ознайомитися з типами мережевого обладнання, такими як комутатори, маршрутизатори та брандмауери.
 • Навички програмування: хоча знання жорсткого програмування не є обов’язковим, знайомство з основами програмування будь-якими популярними мовами, такими як C, C++, Python або Java, є корисним, особливо для знання того, як працюють комп’ютерні системи. Роль етичного хакерства часто вимагає спеціального кодування чи сценаріїв для створення безпечного програмного забезпечення або аналізу чи зворотного проектування шкідливого коду. Отже, знання базових навичок програмування є плюсом для етичного хакера.
 • Мережні основи: Розуміння мережевих основ кібербезпеки та вивчення протоколів, топології та архітектури допомагає створювати ефективні заходи безпеки та стратегії проти кібератак, а також запроваджувати реагування на інциденти та криміналістику.
 • Комунікативні навички: як етичному хакеру недостатньо просто знайти вразливі місця. Ви повинні ефективно повідомити про це своїм старшим, що включає чітке звітування та створення усних презентацій, щоб усунути вразливості якомога раніше.

Таким чином, для етичного хакерства потрібні як жорсткі, так і м’які навички, а також постійне навчання, щоб бути в курсі останніх тенденцій, інструментів і технологій, щоб побудувати міцну основу та розвиватися у своїй кар’єрі етичного хакера.

Основні обов’язки етичного хакера

Етичні хакери повинні пройти офіційне навчання, Certified Ethical Hacking (CEH v11) від відомих навчальних закладів, щоб досягти успіху в етичному хакерстві.

Людей навчають декільком навичкам та інструментам, а також усвідомлюють важливі обов’язки, які вони повинні виконувати як етичні хакери.

Ось ключові обов’язки етичного хакера:

 • Скануйте та зламайте мережі й системи організації, щоб перевірити наявність лазівок і вразливостей.
 • Перевірте налаштування виправлення безпеки та встановлення, щоб уникнути зловживання.
 • Допоможіть уникнути систем виявлення та запобігання вторгненням.
 • Знайдіть прогалини в бездротовому шифруванні, щоб запобігти кібератакам на веб-сервери та програми.
 • Управляйте ризиками, що виникають через крадіжку активів у ноутбуках і шахрайство з системами.
 • Підпишіть угоди про нерозголошення чи конфіденційність для захисту важливих даних та інформації організації.

Передумови для етичного хакера

Перш ніж вибрати кар’єру етичного хакера, багато хто задається питанням про необхідні навички чи знання, а також про те, чи потрібен ступінь, щоб стати етичним хакером.

Хоча професійний ступінь у галузі етичного хакерства не є обов’язковим, це, безперечно, додатковий бонус, який робить вас більш надійними, надійними та заслуговуючими довіри. Щоб стати етичним хакером, потрібно отримати важливі навички, як згадувалося вище, і без офіційного ступеня потрібно мати великий досвід, знання та навички, щоб отримати хорошу роботу етичним хакером.

Дорожня карта крок за кроком, щоб стати етичним хакером

Дотримуйтесь цієї покрокової та детальної дорожньої карти етичного хакерства, щоб прокласти свій шлях до того, щоб стати етичним хакером.

#1. Знайомство з LINUX/UNIX

Як етичному хакеру дуже важливо добре знати операційні системи LINUX і UNIX, оскільки LINUX є однією з широко використовуваних і популярних операційних систем для злому.

LINUX має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача, надає декілька інструментів для хакерів і забезпечує вищий рівень безпеки для комп’ютерних систем. Деякі популярні дистрибутиви Linux включають Ubuntu, Red Hat Linux, BackTrack Linux тощо, а також Kali Linux, спеціально налаштований для цілей злому.

#2. Вивчіть програмування на C

Мова програмування C є однією з найперших і найпримітивніших мов програмування з усіх, яка також формує базу для вивчення LINUX/UNIX, оскільки вона повністю написана на C.

Таким чином, щоб використовувати ОС Linux і легко оцінювати та деконструювати коди, опанування C забезпечує перевагу для етичних хакерів. У той же час ви також можете вивчити інші найпопулярніші мови програмування, такі як Python, PHP, Javascript і SQL, щоб стати досвідченим етичним хакером.

#3. Дізнайтеся, як залишатися анонімним

Приховати вашу особу в Інтернеті та не залишити слідів доказів — одна з найважливіших навичок етичного хакера, яка допомагає гарантувати, що ніхто не зможе відстежити маршрут, який ви використовуєте, щоб проникнути чи зламати систему.

Proxychains, Anonsurf і MacChanger є найкращими інструментами, які допоможуть вам забезпечити анонімність і захистити вашу онлайн-ідентичність.

Інакше хакери та кіберзлочинці можуть отримати неправомірну вигоду, якщо виявлять процес, яким ви дотримувалися зламу системи, що призведе до витоку даних, зараження зловмисним програмним забезпеченням та інших ризиків для кібербезпеки. Отже, забезпечення анонімності є надзвичайно важливим.

#4. Оволодіти мережевими концепціями

Розуміння та вивчення мережевих концепцій і протоколів допомагає використовувати вразливості як етичний хакер, а також орієнтуватися в мережевих проблемах, особливо завдяки глибоким знанням про такі інструменти, як Nmap, Burp Suite, Wireshark, Metasploit тощо.

Деякі з найважливіших мережевих концепцій, які ви повинні вивчити, включають підмережі, мережу TCP/IP, службу доменних імен (DNS), блок повідомлень сервера, мережі Bluetooth, бездротові мережі, мережеві маски та CIDR, автомобільні мережі, мережі SCADA та простий протокол керування мережею .

#5. Переглядайте приховану мережу

Як етичний хакер, доступ до прихованої та темної мережі Інтернету, яка зазвичай не відображається в пошукових системах, має вирішальне значення для запобігання злочинній діяльності та несанкціонованому доступу.

Ви можете використовувати Tor, анонімний браузер, щоб отримати доступ до темної мережі, оскільки темна мережа потребує спеціального авторизації або програмного забезпечення для доступу до неї. Незважаючи на те, що не кожен аспект темної мережі чи все, що в ній є, є незаконним, для етичного хакера критично важливо знати її тонкощі та гарантувати, як можна утриматися від кіберзлочинців.

#6. Використовуйте криптографію або секретне письмо

Вивчення мистецтва шифрування та дешифрування за допомогою криптографії чи секретного письма є вирішальною навичкою для етичного хакера.

Організації та підприємства шифрують багато цінних і конфіденційних даних у мережах за допомогою таких методів, як автентифікація та авторизація.

Розуміння таких концепцій безпеки, як конфіденційність і цілісність даних, а також навчитися розпізнавати шифрування даних і прорив у ньому є одним із найважливіших знань для вмілого, етичного хакера.

#7. Пориньте глибше в концепції хакерства

Коли ви оволодієте своїми навичками у вищезазначених галузях і темах, необхідно глибоко зануритися в етичне хакерство та вивчити концепції, такі як впровадження SQL, оцінка вразливості та тестування на проникнення.

У той же час дуже важливо бути в курсі останніх інструментів безпеки, новин і тенденцій, щоб знайти нові методи злому та забезпечити подальшу безпеку мережі та системи.

#8. Навчіться досліджувати вразливі місця системи

Навчання навичкам сканування мереж і виявлення мережевих лазівок і вразливостей є навичкою, якою хочуть оволодіти багато досвідчених етичних хакерів. Окрім пошуку вразливостей, етичні хакери також можуть створювати та перевіряти власні вразливості, щоб зламати систему.

Деякі з найважливіших інструментів ідентифікації вразливостей від Kali Linux включають сканер вразливостей Nessus, сканер вразливостей Nikto, сканер вразливостей Nmap, сканер вразливостей OpenVAS і сканер вразливостей Wapiti.

#9. Відвідуйте форуми та експертні дискусії

Хоча вивчення навичок, згаданих вище, і послідовна практика є важливими, відвідування дискусій і вебінарів, приєднання до хакерських форумів і спільнот, знайомство з експертами-хакерами та побудова міцних стосунків також є важливою частиною кар’єри етичного хакера.

Створення та участь у таких спільнотах і обговореннях допомагає розвивати та ділитися знаннями та співпрацювати. Ви можете приєднатися до спільнот хакерів на багатьох соціальних платформах, таких як Facebook, Discord, Telegram тощо.

Етапи кар’єри та можливості для етичного хакера

Як і будь-яку іншу професію, кар’єру в галузі етичного хакерства потрібно будувати поступово з якісними навичками та досвідом, перш ніж стати експертом з етичних хакерів.

Ось етапи та кар’єрні можливості, які ви можете отримати у своїй кар’єрі етичного хакера.

Етап 1: Початковий етап

Як правило, етичні хакери починають свою кар’єру з отримання ступеня з інформатики або подання заявки на курси з етичного хакерства та отримання сертифікатів, як-от CompTIA.

Ви повинні отримати сертифікат A+ і здати два окремі іспити, коли ви берете участь у цьому курсі, щоб на початку очікувати середню зарплату в 44 000 доларів США на рік. Крім того, ви також повинні отримати базові знання про мережі та програми за допомогою Network+ and Кваліфікація CCNA.

Етап 2: підтримка мережі

Після того, як ви отримаєте базові знання та кваліфікацію, наступним етапом вашої кар’єри етичного хакера стане робота в мережевій підтримці, де від вас очікують виконувати такі завдання, як оновлення та моніторинг мережі, перевірка вразливостей і встановлення програм безпеки.

Етап 3: мережевий інженер

Отримавши достатній досвід у підтримці мереж, ви можете почати подавати заявку на роботу мережевого інженера та влаштуватися на неї, де ви відповідатимете за планування та проектування мереж із середньою зарплатою 60 000–65 000 доларів США.

Тут ваша роль полягатиме в перевірці безпеки мережі та системи та боротьбі з ризиками та порушеннями кібербезпеки, використовуючи надійні заходи безпеки. На цьому етапі ви повинні отримати сертифікати безпеки, такі як Security+, TICSA, CISSP тощо.

Етап 4: Безпека інформації

Робота в сфері інформаційної безпеки є одним із найважливіших етапів у кар’єрі етичного хакера, де ви можете працювати із середньою зарплатою 69 000 доларів.

Як аналітик інформаційної безпеки, ви в першу чергу зосередитеся на тестуванні на проникнення, щоб отримати практичний досвід роботи з інструментами та програмним забезпеченням безпеки.

На цьому етапі ви також повинні зосередитися на отриманні a Сертифікат Certified Ethical Hacker (CEH). від Міжнародної ради консультантів з електронної комерції (Рада EIC), щоб рекламувати себе як професійного, етичного хакера.

Чим етичний хакер відрізняється від тестувальника проникнення?

До певної міри етичні хакери та тестувальники проникнення мають однакову мету — забезпечення безпеки системи; однак конкретні ролі обох суттєво відрізняються.

Етичні хакери намагаються з’ясувати та передбачити поведінку хакерів, щоб виявити вразливі місця системи та виправити їх і лазівки, перш ніж вони стануть величезними проблемами. Етичні хакери потребують широкого кола знань, а також мають більш широке коло інтересів.

З іншого боку, тестери проникнення зосереджені на конкретних методах і системах для забезпечення відповідності та безпеки мережі. Тестування на проникнення – це техніка, яка передбачає злом певної інформаційної системи без будь-якої зловмисної мети для усунення лазівок у безпеці.

Тестери проникнення імітують атаку на певну систему й особливо зацікавлені у проникненні в мережу. У той же час етичні хакери використовують кілька методів і можуть зробити що завгодно, щоб отримати доступ до системи.

Тестерам на проникнення потрібен лише доступ до певної інформаційної системи, яку вони використовуватимуть для тестування пера. З іншого боку, етичним хакерам знадобиться доступ до ширшого спектру комп’ютерних та інформаційних систем у всій ІТ-інфраструктурі, щоб знайти та усунути вразливі місця безпеки.

Таким чином, хоча тестери на проникнення мають конкретні цілі та цільові системи, етичні хакери відіграють набагато ширшу роль, вимагаючи більше часу, зусиль, навичок і знань.

Онлайн-книги та ресурси з етичного хакерства

Я зібрав декілька найкращих онлайн-книг і ресурсів, щоб розпочати ваше навчання та стати етичним хакером.

#1. Етичне хакерство: практичний вступ до злому

У цьому практичному посібнику від Деніела Г. Грема розповідається про злом комп’ютерних систем із землі, від перехоплення трафіку до створення підступних троянів.

Це чудовий посібник для початківців із набуття етичних навичок хакерства для початківців дослідників безпеки, тестувальників проникнення та аналітиків зловмисного програмного забезпечення. Крім того, ви також навчитеся використовувати різні інструменти тестування на проникнення та інструменти, які допомагають писати код на Python.

#2. Хакерство в сірому капелюсі: Посібник етичного хакера, шосте видання

У цьому вичерпному посібнику з етичного хакерства представлено найновіші та сучасні стратегії запобігання найновішим та найзловмиснішим мережевим атакам на кібербезпеку.

Він складається з дієвих стратегій планування та аналізу, а також практичних кроків для виявлення та боротьби з атаками на кібербезпеку. Крім того, він також забезпечує повне охоплення IoT, аналізу зловмисного програмного забезпечення та мобільної та хмарної безпеки з тестуванням на проникнення, програмами-вимагачами та методами зворотного проектування.

Таким чином, це ідеальна книга, якщо ви хочете глибше зануритися в концепцію підступної зброї, тактики та навичок хакерів, а також знайти засоби захисту та випробувальні лабораторії для боротьби з атаками на кібербезпеку.

#2. Етичне хакерство: 3 в 1 – Посібник для початківців + поради та підказки + розширені та ефективні заходи етичного хакінгу

Цей повний посібник для початківців з етичного хакерства надає повну дорожню карту для виявлення та боротьби з атаками зловмисного програмного забезпечення та соціальної інженерії, а також пошуку неочікуваних уразливостей комп’ютера до того, як хакери зможуть їх знайти та використати для зловмисних цілей.

Крім того, він також містить покроковий детальний процес злому операційної системи Windows, а автор, Елайджа Льюїс, надає ефективні та практичні поради та підказки, яких має застосувати етичний хакер, щоб стати досвідченим у своїй роботі.

поширені запитання

Які інструменти ви повинні використовувати як етичний хакер?

Ви можете використовувати різні інструменти, такі як Wireshark, Kali Linux, Nmap, Burp Suite і Metasploit, для безпеки веб-додатків і тестування на проникнення.

Висновок

Етичне хакерство є прибутковим варіантом кар’єри в цю епоху цифрових технологій, і організації та глобальні підприємства високо цінують ефективних і кваліфікованих етичних хакерів для посилення безпеки своїх мереж і систем.

Отже, припустімо, що ви любитель кібербезпеки і прагнете прокласти свій шлях до етичного хакерства. У цьому випадку ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам зрозуміти, з чого почати, скільки ви можете заробити, які навички ви повинні розвивати, і як ви можете швидко стати відмінним професіоналом, етичним хакером.

Незважаючи на те, що спочатку буде складно залишити себе в якості експерта з етичних хакерів, переконатися, що ви попрактикувалися в інструментах, пройшли курси та отримали сертифікати, а також навчилися критично важливим мережевим навичкам і навикам програмування, згаданим у статті, безперечно допоможе вам прискорити вашу кар’єру.

Успіхів і щасливого злому!

Далі відвідайте курси етичного хакерства, щоб стати експертом із безпеки.