Дороге, але професійне стельове освітлення

Ключові висновки

  • Мансардні вікна Nanoleaf пропонують розумну модульну альтернативу традиційним стельовим світильникам із можливістю послідовного з’єднання до 100 панелей і забезпечення до 1400 люменів білого світла.
  • Віддача кольорів не така вражаюча, і через розташування світлодіодів по краях є гарячі точки.
  • Ціна висока, починаючи з 250 доларів США за трипанельний стартовий набір, що обмежує варіанти дизайну, але набір функцій програмного забезпечення, таких як дзеркало робочого столу та інтеграція Razer Chroma, може бути привабливим для ігор із зануренням.

Мансардні ліхтарі Nanoleaf створювалися довго, їх вперше було представлено понад рік тому на CES у січні 2023 року. Вони привносять модульну та розумну концепцію освітлення у традиційно нудний світ стельових світильників. Кожна панель має площу 30 квадратних сантиметрів і може випромінювати колосальні 1400 люменів білого світла. Завдяки таким інноваційним інтелектуальним функціям, як дзеркало екрана, кольоровість Razer і синхронізація музики, мансардні вікна Nanoleaf можуть стати саме тим, на що ви чекали. Але хоча ви можете послідовно з’єднати до 100 панелей за ціною 250 доларів США за початковий комплект із 3 панелей і 70 доларів США за кожну додаткову панель, ціна надзвичайно висока для всіх, крім тих, хто має найглибші кишені.

Nanoleaf Skylight

Nanoleaf Skylight пропонує привабливу, розумну та модульну альтернативу традиційним стельовим світильникам, дозволяючи послідовно з’єднати до 100 панелей, кожна з яких забезпечує до 1400 люменів білого світла. Кольори менш вражаючі, а розташування світлодіодів призводить до гарячих точок по краях. Це дорогий варіант за 250 доларів лише за три панелі, який пропонує обмежені варіанти дизайну, але набір функцій програмного забезпечення, таких як дзеркало робочого столу або інтеграція Razer Chroma для захоплюючих ігор, може перевершити його для вас.

Торгова марка Nanoleaf

Інтеграція Wi-Fi (підтримуються Google, Alexa, Apple)

Протокольна справа

Потрібний концентратор №

Music Reactive Так

Підтримка багатоколірності Так (кожна панель створює один колір)

Колірна композиція RGBCW

Кількість панелей 3 в базовому комплекті ($250); з можливістю розширення до 100

Напруга 110~240 В (має бути підключено до стелі змінного струму)

Яскравість 1400 люмен білого на панель

плюси

  • Чудовий вихід білого кольору
  • Модульна конструкція до 100 панелей для великих приміщень
  • Підтримка Matter означає надійний контроль домашнього помічника
  • Режим Desktop Mirror і інтеграція Razer Chroma для занурення в мультимедійні дані та ігри

мінуси

  • Деякі гарячі точки по краях
  • Потрібна проводка змінного струму та багато дірок у стелі

Налаштування та встановлення: виділіть кілька годин

Усередині коробки ви знайдете три панелі (одна з яких є головним контролером і точкою входу живлення); набір шурупів, шайб, дюбелів для гіпсокартону або штукатурки, а також два коротких кабелю передачі даних. Ви повинні почати зі зняття матової пластикової кришки з кожної панелі, що простіше сказати, ніж зробити, і вимагає просування плоскої викрутки в щілину таким чином, щоб ви думали, що ви, ймовірно, її зламаєте. Будьте дуже обережні з ними — будь-які подряпини будуть болісно помітні, коли через них просвічує світло.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Після вимкнення відкрутіть кришку ланцюга з центру кожної панелі, відкриваючи легкий затискач, який утримує дроти. На цьому етапі ви також зможете визначити головну панель контролера, яка має прямокутний блок і не має відступів. кабель живлення. Це буде перший, який ви встановлюєте та підключаєте до кабелю живлення зі стелі. Інші панелі розширення підключаються до неї (або панелі поруч із ними, залежно від вибраного макета).

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Для встановлення потрібно багато отворів — по чотири на панель. У посібнику зі швидкого встановлення є друкарська помилка — здається, це вказує на те, що вам не потрібно свердлити отвори для дюбелів для гіпсокартону (ви робите, так само, як і штукатурні дюбелі, 6 мм), і що вам не потрібні гвинти (ви свердлите, очевидно).

  Як відключити режим читання в Firefox

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Однією незначною особливістю є те, що панелі розташовані повністю врівень зі стелею та мають лише невелику точку входу для кабелю. Якщо у вас є пучок зайвої проводки, у панелі Skylight немає порожнини, у якій вона могла б сховатися. Мій будинок був побудований приблизно 170 років тому, тому проводка не зовсім відповідає нормам, і мені потрібно було вирізати більший отвір щоб запхати надлишки в стелю.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Хоча кріплення панелей до стелі – справа нудна, але легка, проводку потрібно трохи подумати. Одна панель діє як головна точка керування, яка підключається до живлення вашого стельового світильника; кожна панель розширення потім підключається назад до цієї панелі або попередньої панелі розширення.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Якщо ви уважно подивіться на панелі, ви побачите лінії, які вказують, де має пролягати кабель. Однак я зрозумів, що кабелі занадто довгі, щоб йти по цих шляхах, і в кінцевому підсумку доводиться прокладати їх через інші кліпи. На щастя, є багато затискачів для використання, але це може стати складним, якщо ви заштукатурите всю стелю, при цьому кожна панель буде підключена до чотирьох інших!

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Існує два комплекти кабелів, які потрібно під’єднати до кожної панелі: один для передачі живлення та інший для передачі сигналу даних. Сигнальний кабель даних дуже маленький і має роз’єми у вигляді перемичок, які легко вставляються лише в одному напрямку. Кабель живлення також має кольорове кодування, вам потрібно лише натиснути роз’ємний блок і вставити кабель.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Після підключення кожної панелі я пропоную тимчасово знову ввімкнути живлення, щоб перевірити електропроводку; за замовчуванням панелі Skylight світитимуться теплим білим світлом.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Нарешті, вам слід замінити пластикові кришки на концентраторах живлення, а потім знову вставити матові білі кришки на панелі.

Після підключення однієї панелі решту панелей можна послідовно з’єднати. Nanoleaf стверджує, що ви можете використовувати до 100 панелей на одному з’єднанні, кожна з яких забезпечує до 1400 люменів світла. Мої чудові математичні здібності говорять мені, що теоретично ви могли б отримати до 140 000 люменів світла, яке б, ну, повністю вас засліпило — і коштувало б близько 7000 доларів.

Для довідки: стара лампа розжарювання потужністю 100 Вт випромінює близько 1600 люменів; 75 Вт — це приблизно 1100 люмен. Таким чином, кожна панель Nanoleaf Skylight має еквівалент лампи від 75 Вт до 100 Вт.

Всього на встановлення трьох панелей у мене пішло близько двох годин. Це включало розмітку та свердління отворів, загвинчування дюбелів для гіпсокартону, загвинчування панелей, прокладку проводів і ураження електричним струмом на старій ланцюзі освітлення (трохи, я в порядку!) Якщо ви не впевнені в проводці цих проводів звичайно, було б розумно залучити справжнього електрика.

Після завершення фізичної інсталяції (і ввімкнеться індикатор), завантажте та запустіть програму Nanoleaf, а потім натисніть «Додати пристрій» у верхньому правому куті. Він має автоматично знаходити через Bluetooth, але вам потрібно буде відсканувати QR-код у Короткому посібнику, щоб завершити налаштування. Крім того, код друкується всередині контролера Skylight, але я не зміг його відсканувати через тьмяний друк. Зберігайте QR-код у безпеці; Мансардне вікно буде марним без нього. Під час налаштування ви також підтвердите макет і встановите стан увімкнення за замовчуванням.

Кольори та якість світла: чудові білі, але деякі гарячі точки

Джеймс Брюс / MakeUseOf

На відміну від багатьох кольорових світильників лише з RGB, які змішують білий з комбінації трьох кольорів, мансардні ліхтарі Nanoleaf включають холодно-білі та теплі білі світлодіоди (іноді їх називають RGBCW), що дозволяє їм досягати температурного діапазону 2700-6500 К—і максимальна яскравість заголовка 1400 люмен, яка можлива лише в режимі комбінованого білого.

  Найкращі кейси ROG Ally у 2023 році

Проте чисті кольори RGB не будуть такими яскравими. Я виміряв віддачу білого кольору на рівні 1270 люкс за один метр від світла (зверніть увагу: люкс — це не те саме, що люмен, і його не можна конвертувати безпосередньо). Кольори RGB вимірюються ближче до 110-200 люкс, залежно від відтінку. Тож я б оцінив яскравість кольору приблизно в 1/10 від заявлених режимів чистого білого. У цьому немає нічого незвичайного, але якщо ви хочете прикрасити свою кімнату яскравими кольорами, вам знадобиться більше, ніж початковий набір. У моєму офісі розміром 4×5 м три панелі, що входять до комплекту, виглядають більш ніж достатньо, коли йдеться про загальне прохолодне або тепле біле освітлення кімнати, але недостатньо для кольору та недостатньо, щоб замінити настільну лампу для технічного креслення (якщо ваш стіл не знаходився прямо під ним). панелі).

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Незважаючи на наявність матової пластикової дифузійної панелі, ви все одно знайдете гарячі точки по краях із темнішою плямою в центрі. Це відбувається завдяки наявності світлодіодів лише по краю, а схема живлення в центрі. З деяких точок зору це більш очевидно, ніж з інших, і в більшості випадків ви не помітите цього, якщо не підете на пошуки. У будь-якому випадку гарячі точки менш помітні, ніж я б передбачив, враховуючи схему світлодіодів; матові панелі добре пом’якшують його (тільки не повністю).

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Іншим незначним моментом є те, що панелі добре відбивають світло. На зображенні вище ви навіть можете побачити ігри на моїй полиці. Це зображення було знято в рідкісний сонячний день; хоча кольорове світло, що випромінюється, недостатньо яскраве, щоб мати значення для кімнати, ви можете бачити, що кольори панелі все ще добре помітні завдяки цим дифузійним покриттям.

Розробка вашого макета: не так вражає, як освітлення

Хоча ви можете зробити вражаючу та унікальну інтелектуальну функцію освітлення вашої стіни за допомогою оригінальних світлових панелей Nanoleaf за 250 доларів США або менше, ви повинні зменшити свої очікування, коли справа доходить до того, щоб зробити те саме на стелі. Кожна панель розширення коштує близько $70; стартовий комплект з трьох панелей на 250 доларів дорожче, оскільки включає модуль контролера та блок живлення. Звичайно, ви можете трохи заощадити, якщо замість цього придбаєте стартовий комплект із 6 або 12 панелей.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Маючи площу 30 см і випромінюючи до 1400 люменів білого світла, Skylight не можна порівняти з меншими та тьмянішими розумними настінними світильниками. Але дизайни будуть набагато обмеженішими, особливо якщо у вас є лише трипанельний стартовий комплект, як описано тут. У вас може бути кут, лінія або дуже блокова піраміда — ви також можете змістити кожну з них на половину панелі. Тому не чекайте великої різноманітності.

На відміну від деяких інтелектуальних систем освітлення, які можуть досягати градієнта на кожній панелі світильника (Govee Glide Hexa Pro має три сегменти освітлення на панель; інші пропонують повністю безперервний градієнт), кожен Nanoleaf Skylight може бути лише одного кольору в будь-який момент часу. Це ні в якому разі не порушує угоду; дехто може навіть віддати перевагу більш блоковій естетиці, але про це варто пам’ятати. У початковому наборі у вас буде лише три «пікселі» для проектування.

Якщо ви використовуєте їх для імітації фактичного ефекту мансардного вікна (що, на мою думку, є фантастичним варіантом використання для них), для боротьби з сезонним афективним розладом або для боротьби з дуже брудним підвалом, ви, ймовірно, захочете принаймні одне розширення зробити традиційне віконне скло 2×2; ще краще, купіть 6 упаковок для дизайну 2×3.

Досвід роботи з програмним забезпеченням: програми для смартфонів і комп’ютерів

Крім початкового налаштування, у вас є кілька варіантів керування Nanoleaf Skylight. Хоча Nanoleaf не говорить про це на упаковці чи назві продукту, Nanoleaf Skylight побудовано навколо нової екосистеми розумного будинку Matter.

  4 способи читати повідомлення iMessage без сповіщення відправника

Перший і найпростіший — скористатися одним із підтримуваних розумних домашніх помічників: Alexa, Google або Apple Homekit. Я використовую Apple виключно для свого розумного дому, і я виявив, що Skylight був дуже чуйним і надійним, чого не можна сказати про всі розумні світильники. Однак ви обмежені одними кольорами або білим за допомогою швидкого керування. Ви побачите, що повний список сцен із програми Nanoleaf також експортовано до вашого списку сцен, тож ви можете швидко ініціювати музичний реактивний або динамічний режим, а також використовувати їх у Автоматизаціях/Ярликах або запускати за допомогою Голосова команда Siri.

Додаток Nanoleaf для смартфона менш інтуїтивно зрозумілий, але незабаром ви з ним зрозумієте. Клацніть піктограму Skylight, після чого ви зможете вибрати базовий (для окремих кольорів), сцени (динамічні та реактивні з музикою) та магічну сцену. Найбільше розчаровує функція Magic Scene. Ви вводите слово чи фразу, і програма пропонує кілька кольорів. Кольори, які з’являються, здаються абсолютно не пов’язаними зі словом, яке ви вводите, тому я не зовсім впевнений, який саме алгоритм це використовує. Наприклад, слово «горить» означало суміш темно-фіолетового та помаранчевого кольорів. Мені дуже хотілося б побачити, як тут можна використовувати штучний інтелект для створення динамічних сцен.

Ви також знайдете окрему вкладку Discover, на якій можна переглядати бібліотеку анімацій і сцен. Крім того, ви можете створювати власні сцени, і після короткого періоду експериментів із таймінгами я з упевненістю зміг створити деякі для ігрових сесій, наприклад Блискавка (переважно темно-синя, але з випадковими спалахами білого) або Будильник ( швидке червоне спалахування вниз по лінії панелей, щоб імітувати обертову охоронну сигналізацію). Порівняно з додатком Govee, програма створення сцени Nanoleaf виглядає набагато зручнішою для користувача.

Крім того, Nanoleaf пропонує настільну програму. Увійдіть до свого хмарного облікового запису Nanoleaf, щоб синхронізувати свої пристрої з програми для смартфона. Програма для настільного комп’ютера пропонує майже ідентичний набір функцій, що й смартфон, з одним дуже цікавим доповненням: Desktop Mirror.

У цьому режимі ваш Skylight відображатиме вміст екрана. Це може посилити занурення під час перегляду фільмів або ігор, але як стельове освітлення ефект менш вражаючий, ніж справжній екран Ambilight, такий як Govee AI Gaming Syncbox. Якщо ви користуєтеся версією настільного додатка Nanoleaf для Windows для свого ігрового комп’ютера, ви також оціните інтеграцію Razer Chroma для поєднання з іншими аксесуарами Razer.

Чи варто купувати Nanoleaf Skylight?

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Якщо ви в першу чергу прагнете до освітлення з кольоровими ефектами, щоб покращити свій простір для ігор чи розваг, я б не турбувався про мансардні вікна. Ви можете отримати значно яскравіші кольорові ефекти за допомогою світлодіодних стрічок, таких як Адресні світлодіодні стрічки M1, сумісні з Govee Matterціною 40 доларів США за три метри, або їхній блок AI Gaming Sync для вашого монітора.

Але як яскравий, модульний, «справжній» стельовий світильник, який також може запропонувати повнокольорове керування та динамічні режими, що реагують на музику, Nanoleaf Skylight перевершує. Ви знайдете багато інтелектуальних стельових світильників з одним світильником за незначну ціну, але їх набір функцій непорівнянний, і їх неможливо розширити для більшого простору або більшої яскравості. Якщо ви можете дозволити собі витратити 500 доларів на стельовий світильник, ви точно не знайдете кращого розумного світильника, ніж Nanoleaf Skylight.

Nanoleaf Skylight

Nanoleaf Skylight пропонує привабливу, розумну та модульну альтернативу традиційним стельовим світильникам, дозволяючи послідовно з’єднати до 100 панелей, кожна з яких забезпечує до 1400 люменів білого світла. Кольори менш вражаючі, а розташування світлодіодів призводить до гарячих точок по краях. Це дорогий варіант за 250 доларів лише за три панелі, який пропонує обмежені варіанти дизайну, але набір програмних функцій, таких як дзеркало робочого столу або інтеграція Razer Chroma для захоплюючих ігор, може зробити його кращим.