Допоможемо прийняти зважене рішення

Незалежно від того, студент ви чи бізнесмен, конспектування — це універсальне завдання.

Пройшли ті часи, коли вам доводилося керувати купами зошитів і ручок, щоб робити нотатки для школи, коледжу чи роботи. Епоха оцифрування познайомила нас з одними з найпрекрасніших програм для нотаток, які роблять набагато більше, ніж просто записують підказки чи ідеї.

Розширені програми для нотаток, такі як Notion і Обсидіан, оснащені інструментами, які допомагають створювати та керувати нотатками, списками справ, важливими документами, календарями тощо. Хоча є багато інших варіантів, ці два мені сподобалися завдяки їхнім передовим функціям і простому інтерфейсу користувача.

У цій публікації я ділюся своїм досвідом використання обох програм і порівнюю їх на основі загальних параметрів. Перш ніж викласти на нього свої важко зароблені гроші, найкраще переконатися, що він ідеально підходить, і ця стаття допоможе вам прийняти зважене рішення. Давайте зануримося.

Переваги цифрових програм для створення нотаток

Перш ніж ми переглянемо програми, я хотів би зазначити, чому ви повинні використовувати ці програми в першу чергу.

Програми для цифрових нотаток – це сьогодення та майбутнє. Якщо ви все ще використовуєте фізичні блокноти для створення нотаток, це може бути ідеальний час, щоб спробувати цифрову версію.

Ось чому вам потрібно використовувати цифрові програми, такі як Notion і Obsidian, щоб робити нотатки:

➡️ Робіть нотатки на ходу

Можливо, у вас не завжди є з собою фізичний блокнот, але телефон у вас завжди в кишені. Цифрові програми мають інтеграцію з комп’ютером і мобільними пристроями, що означає, що ви можете використовувати програму на будь-якому пристрої.

Якщо у вас є ідея для вашого наступного проекту, поки ви в дорозі, ви можете негайно записати її в програму свого телефону в будь-який час і будь-де.

➡️ Ефективне керування завданнями

Інструменти для створення нотаток – це набагато більше, ніж полотна для ваших ідей. Ви можете використовувати їх для написання щоденних, щотижневих і щомісячних справ для себе та всієї вашої команди та оптимізувати всі свої повсякденні завдання, розмістивши все в одному місці в режимі реального часу.

Абсолютна прозорість спрощує співпрацю бізнес-команд, оскільки все в хмарі можна спільно редагувати та ділитися.

➡️ Цифрове сховище

Однією з найпомітніших переваг інструментів для створення нотаток є те, що все, що ви пишете, зберігається в хмарі, що полегшує доступ до нього з будь-якого пристрою.

Оцифрування сховища економить фізичний простір, який інакше займали б ваші ноутбуки. Керування фізичними паперами, списками справ і блокнотами може бути величезним клопотом, і всі вони усуваються за допомогою програм для створення нотаток.

Представляємо Notion

Notion — це більше, ніж просто програма для створення нотаток і керування завданнями. Це повноцінний робочий простір, де ви можете проводити мозковий штурм, планувати, писати, переписувати та співпрацювати над проектами для виконання завдань.

Від фізичних осіб до компаній, додаток має функції для кожної організації. Ви можете створювати завдання, документи, короткі нотатки, керувати справами, створювати календарі, співпрацювати з іншими та оптимізувати свої робочі функції, оскільки ви можете зібрати все, що стосується вашої роботи, в одному місці.

Це позбавляє від необхідності керувати різними документами або фізичними блокнотами та списками справ.

Функції команд ще більш широкі, оскільки ви можете створити окремі простори для кожного відділу, де кожен може провести мозковий штурм, спланувати та виробити стратегію для розвитку компанії.

Програмне забезпечення надає рішення для особистого використання, а також для підприємств, малого бізнесу, стартапів, віддаленої роботи, освіти та некомерційних організацій. Це також дає змогу працювати в команді, як-от дизайн, продукт, менеджери та інженерія.

Хоча програма використовується для кількох функцій, від CRM і керування базами даних до керування проектами, основним USP залишається ведення нотаток.

У Notion ви можете створювати нові документи та миттєво починати писати. Простий інтерфейс спрощує швидке додавання нотаток, створення списків і відстеження термінів. Крім того, він легко інтегрується з Google Drive і Evernote, тому все, що ви записали, можна зберегти в одному місці для зручної навігації.

Також дізнайтеся: Як використовувати Notion у власному домені

Представляємо Obsidian

Obsidian – це програма для нотаток, яка викликала хвилю в цифрових робочих просторах. Його нещодавній запуск із мінімалістичним дизайном значно полегшує навігацію функціями та швидке створення нотаток.

Ви можете використовувати програмне забезпечення, щоб швидко записувати свої нотатки, ідеї, майбутні завдання, щоденні, щотижневі або щомісячні справи тощо.

Незважаючи на те, що минуло небагато часу з моменту його випуску (порівняно з Notion та іншими конкурентами), він все ще зібрав величезну базу користувачів, що пояснює, наскільки цей додаток чудовий для створення нотаток.

Вам сподобається програма, якщо ви блогер, письменник або дослідник. Це не займе багато часу, щоб зрозуміти весь інтерфейс, оскільки він має дуже специфічні функції та здебільшого зосереджений на написанні нотаток.

Ви також можете спільно працювати над створеними нотатками, щоб легко оптимізувати свої робочі функції. Оскільки він працює на основі штучного інтелекту, він допомагає вам ефективно робити нотатки з доречними пропозиціями під час введення ключових моментів.

Робіть нотатки про важливу зустріч, бізнес-план або ідеї на ходу.

Поняття Vs. Обсидіан

І Notion, і Obsidian є вдосконаленими програмами для створення нотаток із досить конкурентною перевагою на ринку.

Однак, якщо ви хочете інвестувати лише в один із них, ось порівняння. Коли ви дізнаєтесь, чого очікувати від кожної програми, ви зможете прийняти зважене рішення.

FeaturesNotionObsidianTask ManagementНадає бази даних і шаблони для відстеження завдань. Пропонує прапорці та списки справ у нотатках. Не пропонує багато вбудованих функцій керування завданнями. Використовує прапорці Markdown для базового відстеження завдань. Співпраця Співпраця над спільними документами в реальному часі. Дозволяє коментувати та згадувати функції для обговорень. Обмежені можливості співпраці. Не вистачає здібностей коментувати та згадувати. Нотатки Може створювати та відстежувати нотатки та проекти. Настроювані параметри з безкоштовними шаблонами Notion. Створюйте нотатки та зв’язуйте їх, щоб створювати складні графіки знань. Поставляється з 25 основними плагінами, 131 темою, 648 плагінами спільноти та спеціальними стилями. Інтерфейс користувача та організація Створіть робочий простір і додайте до нього сторінки та нотатки. Додавайте сторінки в закладки та швидко переходьте до них із меню ліворуч. Вибирайте зі світлих і темних тем. Немає багатьох вбудованих функцій керування завданнями. Використовує прапорці Markdown для базового відстеження завдань. ПлатформиWindows, macOS, Web, iOS і Android.Windows, macOS, Linux, iOS і Android.ЦіноутворенняБезкоштовні 8$/користувач/місяць при виставленні щорічного рахунку 15$/користувач/місяць при виставленні щорічного рахунку Безкоштовні 50$/користувач/рік

Випадки використання поняття

Notion — ідеальний додаток для створення нотаток і спільної роботи для окремих осіб і малого та середнього бізнесу.

Ось кілька особистих і ділових способів використання Notion у повсякденному житті:

 • База даних і управління завданнями
 • Робочий процес проекту
 • Створення нотаток проекту та зустрічі
 • Керувати домашніми справами
 • Створюйте списки справ, як особистих, так і професійних
 • Журнал для уважності
 • Проведіть мозковий штурм і впорядкуйте ідеї

Він може допомогти вам створити дорожні карти, робочі процеси, документи та нотатки, а також допомогти в організації вмісту, ідей, робочих елементів і компонентів бази даних.

Випадки використання обсидіану

Obsidian добре підходить для швидкого занотування ваших нотаток у програмі, яка має простий інтерфейс користувача. Ви не відчуваєте себе приголомшеним, коли відкриваєте програму, оскільки інтерфейс простий, а функції мінімальні, тому освоїти програму досить легко.

Ось як ви можете використовувати Obsidian у реальному житті, як особисто, так і професійно:

 • Створюйте проекти та відстежуйте щоденні завдання за допомогою функції зв’язування
 • Використовуйте Obsidian Publish, щоб опублікувати свій вміст в Інтернеті
 • Робіть нотатки та посилайте сторінки, щоб створювати графіки знань
 • Створюйте нотатки зустрічей і керуйте ними
 • Виконати науково-дослідну роботу для наукової роботи

Він має безліч варіантів налаштування, плагінів і можливість об’єднати ваші нотатки в мережеву структуру.

Заключні думки

І Notion, і Obsidian є найкращими у своїй грі, коли справа доходить до створення нотаток. Хоча існує багато подібних додатків, цим двом вдалося зберегти свою конкурентну перевагу, оскільки вони розуміють потреби своїх користувачів.

Якби мені довелося вибрати один, я б вибрав Notion через його широкий спектр функцій, розширені можливості співпраці та редагування в реальному часі.

Obsidian — чудовий вибір для людей, які люблять читати індивідуально, наприклад для блогерів, дослідників і професійних письменників. Вони можуть проводити мозковий штурм, створювати та підтримувати графіки знань, а також писати швидкі та довгі нотатки в автономному режимі.

Однак само собою зрозуміло, що і Notion, і Obsidian є двома найкращими програмами для створення нотаток, з яких ви можете вибрати. Правильний вибір залежить від ваших уподобань і потреб.

Далі ви хотіли б прочитати порівняння Confluence проти Notion.