Доповнена реальність (AR) проти віртуальної реальності (VR): відмінності

Доповнена реальність (AR) і віртуальна реальність (VR) — це сучасні технології в багатьох сферах, включаючи освіту, електронну комерцію, маркетинг, ігри, розваги, навчання та дистанційну діагностику.

Обидві технології можуть покращити або замінити досвід реального життя імітованим.

В епоху смартфонів, комп’ютерів і телевізорів високої чіткості ми вступаємо в новий світ захоплення. AR і VR змінюють спосіб використання екранів, створюючи унікальні та нові інтерактивні можливості.

У цю епоху навколо 90% компаній використовують технології AR і VR.

Що ж, привабливість очевидна, оскільки багато компаній уже почали розуміти фактичне використання цих технологій.

Отже, ніколи не може бути кращого часу, ніж зараз, щоб використовувати технології для покращення взаємодії з клієнтами.

Наприклад, якщо ви працюєте в маркетинговій фірмі, ви можете показати своїм клієнтам, як використовувати продукт у режимі реального часу та яку перевагу вони отримають від продукту.

І AR, і VR ефективно занурюють клієнтів у більш інтерактивний, персоналізований та привабливий спосіб.

Але як вирішити, яка технологія з двох краща для вашого бізнесу?

У цій статті я відповім на це, виділивши ключову різницю між AR і VR, а також поясню кожну технологію окремо, її переваги, застосування, функції та кілька прикладів.

Давайте розпочнемо!

Що таке доповнена реальність (AR)?

Доповнена реальність (AR) стає найважливішою технологією та стає все більшою, оскільки готові до AR пристрої тепер доступніші в усьому світі. Це дозволяє нам віртуально побачити реальне середовище, наприклад, дерева в парку, дітей, які грають у бадмінтон, собак, які ганяються за м’ячами, і багато інших сценаріїв.

Доповнена реальність визначається як система, що складається з трьох основних функцій:

 • Поєднання реальних і віртуальних світів
 • Взаємодія в реальному часі
 • Точне 3D зображення реальних і віртуальних об’єктів

Сенсорна інформація, яку ви переглядатимете на екрані, може бути додатковою або маскувати природне середовище.

Наприклад, коли ви відкриваєте програму, готову до доповненої реальності, на своєму пристрої, щоб побачити, як виглядатиме ваша земля площею 2 акра після будівництва та обслуговування відповідно до заданого проекту. Ніяких природних об’єктів ви не зустрінете. Натомість ви переглядатимете та відчуватимете лише віртуальні об’єкти, що дасть чітке уявлення про те, як буде нагадувати вашу землю.

AR використовується, щоб збагатити природне середовище та запропонувати покращений досвід. Він пропонує покращений вигляд і відчуття світу, у якому ви перебуваєте, який є штучним, додаючи цінності існуючому сценарію.

Апаратними компонентами, які використовуються для AR, є процесор, датчики, пристрої введення та дисплей. Сучасні пристрої, такі як планшети чи смартфони, містять ці компоненти разом із датчиками мікроелектромеханічної системи, такими як твердотільний компас, GPS, акселерометр тощо, а також камерою.

Дві важливі технології, які використовуються в доповненій реальності, — це відбивні хвилеводи та дифракційні хвилеводи.

Приклад: найпопулярніша гра в усьому світі, Pokemon Go, випущений у 2006 році, є найкращим прикладом технології AR. Гравці знаходять персонажів покемонів на своїх пристроях і захоплюють їх у цій грі.

Особливості та переваги AR

Доповнена реальність набуває швидкості кулі, щоб підвищити її зручність у використанні на багатьох підприємствах. Його використання настільки просте, що людина без особливих технічних навичок може використовувати цю технологію та виконувати певні функції.

Ось деякі з особливостей і переваг AR:

Геолокація

Системи AR підтримують трекер геолокації, який допомагає вам переглядати штучні об’єкти в реальному світі через об’єктив, готовий до AR.

  Як виправити повідомлення про заряд акумулятора на MacBook

Візьмемо той самий приклад Pokemon Go. Коли ви шукаєте покемонів, ви знайдете їх лише завдяки трекеру геолокації.

Точність

AR показує точні об’єкти поблизу вас, коли ви хочете їх побачити. Хоча це може бути не на 100% точним, його рівень точності становить близько 100%, тому ви можете зблизька відчувати та бачити природні об’єкти.

Наприклад, коли ви граєте в Pokemon Go і шукаєте покемонів, ви побачите штучних покемонів у 3D-реальності. Іншим прикладом, який ми можемо взяти, є вимірювальні програми, які можуть вимірювати кількість, відстань, вагу будь-якого об’єкта тощо та надавати точні результати.

Простота використання

Механізм і концепція технології AR настільки прості, що людина може легко використовувати їх на будь-якому пристрої, незалежно від того, чи має вона знання чи досвід використання AR.

Наприклад, якщо ви хочете виміряти одну стіну до іншої, просто завантажте програму, готову до AR, надайте доступ до камери, готової до AR, і легко виміряйте відстань у вибраних одиницях.

Мінливість

Концепція AR полягає в накладенні віртуальної інформації на реальний світ. Отже, ключовою особливістю AR є те, що AR динамічно змінює віртуальну інформацію, тоді як інформація реального світу залишається незмінною. Щойно ви рухаєтеся, інформацію, яку ви бачите на екрані, можна миттєво змінити, щоб показати результат.

Що таке віртуальна реальність (VR)?

Віртуальна реальність (VR) — це змодельоване середовище з об’єктами та сценами, які здаються реальними та зручними для користувача, щоб користувачі могли відчути віртуальне середовище у своєму реальному світі. Ви можете сприймати таке середовище через гарнітуру віртуальної реальності, яка виглядає як шолом.

Основні сфери застосування VR – розваги, освіта, маркетинг, навчання, віртуальні зустрічі тощо. Системи віртуальної реальності створюють реалістичні звуки, зображення та інші реальні відчуття, які занурюють вас у штучний світ.

Людина, яка носить гарнітуру VR, може дивитися навколо, пересуватися, взаємодіяти з віртуальними предметами чи функціями та робити багато іншого. Ви знайдете різні методи віртуальної реальності, зокрема:

 • Віртуальна реальність на основі моделювання
 • Віртуальна реальність на основі зображення аватара
 • Віртуальна реальність на основі проектора
 • Настільна віртуальна реальність,

Іншими формами віртуальної реальності можуть бути дисплеї на голові, AR, змішана реальність (MR), кіберпростір і імітована реальність.

Сучасні гарнітури віртуальної реальності можуть мати такі компоненти, як:

 • Датчики руху для відстеження рухів голови, положення тіла та рук
 • Маленькі, швидкі та легкі комп’ютерні процесори
 • Маленькі екрани HD для повного відображення
 • Гіроскопи

Хоча це здається футуристичним, насправді його походження не нещодавнє. Перша машина, Sensorama, була створена для відтворення 3D-фільмів, де ви відчуваєте запахи, вібрацію, рухи та інші ефекти та насолоджуєтеся реалістичними враженнями.

Подальші дослідження та розробки прийшли з новою формою незалежних пристроїв віртуальної реальності, які людина може легко купити, прикріпити мобільний пристрій спереду та відчути віртуальні об’єкти у своєму домі.

Приклад: середовище віртуальної лабораторії можна проводити для таких експериментів, як глибоке вивчення людського мозку, щоб дізнатися його хімію, віртуальні подорожі на Марс або в космос, відвідування музеїв, дослідження стародавніх світів тощо.

Особливості та переваги VR

Віртуальна реальність стає одним із мультимедійних додатків найвищого рівня завдяки своїй неймовірній точності та інтерактивній системі. Він підтримує потужну технологію моделювання системи.

VR поєднує різні техніки та технології, включаючи комп’ютерну графіку, комп’ютерний зір, мережеві технології, техніка мікроелектронікиРозумні технології, фізіологія зору, розпізнавання мови тощо.

Деякі функції та переваги VR включають:

Захоплюючий досвід

Іншим словом для занурення є присутність, яка відноситься до ступеня реальності віртуальних об’єктів у реальному часі. Ви можете поринути у світ віртуальних зображень або відео, одягнувши інтерактивні пристрої, такі як рукавички для даних і дисплеї на шоломах. Завдяки цим пристроям ви відчуваєте себе в реальному світі, але це не так.

  Як використовувати функцію розділення екрана в Excel

Уява

Оскільки технологія віртуальної реальності розроблена за допомогою чуйних і чутливих пристроїв для слуху, кінестетики, дотику та зору, ви можете отримати численні сприйняття через взаємодію людини з комп’ютером. VR допомагає вам розширити свої можливості сприйняття та пізнання, щоб створити середовище «людина-машина».

Взаємодія

Взаємодія відноситься до ступеня залученості об’єктів у віртуально спроектоване середовище. Взаємодія людини і машини у віртуальному світі є природною. Рух вашої голови, очей, мови, тіла та рук налаштовує зображення та звук.

Сенсорна система управління

Припустімо, що ви переглядаєте відео в гарнітурі віртуальної реальності, і раптово змінюється звук, вібрація, напрямок і рух. Тепер ви можете відчути зміни.

Наприклад, ви можете відчути все, якщо переглядаєте світ Юрського періоду в гарнітурі віртуальної реальності, рев динозаврів, ефект бігу, ефект вітру тощо. Ви відчуєте себе у світі динозаврів.

Художній нахил

Розробники створили VR з різними концепціями. Одним із таких понять є художня схильність. Тут митець зосереджується на атмосфері, розвагах та факторі залучення, щоб це закріпилося у вашому розумі, щоб ви могли автоматично відчути зміни.

AR проти VR: схожість

AR і VR схожі. Обидва однаково здатні пропонувати віртуальні об’єкти в реальному житті. Ось ми розуміємо, у чому полягає ця схожість:

 • В обох випадках вам потрібен 3D-вміст. Ви можете використовувати 2D-контент у випадку AR.
 • Обидва можуть показувати збільшені об’єкти та об’єкти в натуральну величину.
 • Ви можете використовувати AR і VR на своїх ноутбуках, ПК, смартфонах тощо.
 • Ви знайдете вдосконалене відстеження руху рук, очей, пальців тощо.
 • Обидва пропонують занурення.
 • Використовувані гаджети однакові для обох.
 • Обидва використовуються в різних галузях промисловості.
 • Необхідні набори навичок однакові для розробників AR та VR.

AR проти VR: ключові відмінності

Доповнена реальність і віртуальна реальність плутають технології, оскільки вони мають схожі методи. Вони знайдуть широке застосування в нашому найближчому майбутньому. Є багато варіантів для тих, хто цікавиться AR і VR, щоб грати на своїх смартфонах, планшетах, ПК та гарнітурах VR, як-от фільми, ігри та 3D-контент.

Маючи багато подібності, обидва все ж відрізняються один від одного. Хоча обидва стосуються віртуальних об’єктів, користувачі можуть дещо відрізнятися залежно від апаратного та програмного забезпечення.

Давайте розглянемо деякі істотні відмінності між AR і VR:

 • Доповнена реальність використовує сценарій реального світу, щоб розмістити віртуальний предмет або об’єкт, який можна розглядати через лінзу. З іншого боку, віртуальна реальність цілком віртуальна, навіть оточення.
 • Користувачі AR можуть контролювати свій розум і присутність у реальному світі, тоді як системи VR керують користувачами VR.
 • Ви можете отримати доступ до AR на своєму смартфоні, ноутбуці або планшеті. Але для доступу до віртуальної реальності вам потрібна гарнітура.
 • AR покращує віртуальний і реальний світ і спрощує вашу роботу, тоді як VR покращує вигадану реальність.

Ще деякі відмінності між двома технологіями реальності:

Доповнена реальність (AR)Віртуальна реальність (VR)AR доповнює сцену справжнього світуVR – це віртуальне оточення, яке повністю захоплює. Тут ви можете відчути власну присутність разом із віртуальними об’єктами. Тут система контролює ваші візуальні відчуття. Ви можете відчувати лише об’єкти, звуки тощо на зображенні у вашому полі зору. У AR віртуальний світ становить 25%, а реальний світ – 75%У VR віртуальний світ становить 75%, але реальний світ – 25%. %Він частково занурює вас у дію. Ця технологія повністю взаємодіє з вашим розумом і тілом. AR вимагає вищої пропускної здатності, близько 100 Мбіт/с VR може працювати за низької пропускної здатності; потрібна пропускна здатність з’єднання приблизно 50 Мбіт/с. Він додає віртуальність у реальний світ і покращує як віртуальний, так і реальний світи. Він замінює всю реальність і покращує віртуальну реальність для багатьох цілей, таких як ігри, маркетинг тощо. AR виявляє місцезнаходження користувачів і маркери, а також систему дзвінки за попередньо визначеним вмістомVR створює захоплюючу послідовність анімацій, URL-адрес, відео, аудіо тощо. Тут вам не потрібні гарнітури. Іноді вам потрібні гарнітури VR, щоб насолоджуватися віртуальним світом. AR – це поєднання реального життя і віртуальна реальністьVR — це створення віртуального світу. AR частково захоплює, а openVR — повністю занурює та закрито. Tagwhat, Wikitude, Layar, Junaio тощо — це деякі програми AR. Віртуальні світи, як-от Smallworlds і Secon Life, — це середовища VR Real- світові програми – це взаємодія зі споживачами та роздрібною торгівлею, вимірювання дому чи предметів, навчання, освіта тощо. Реальні програми – це військові, освітні, ігрові, медичні тощо.

  Як знайти номер моделі на ноутбуці

Доповнена реальність проти віртуальної реальності: програми

Застосування AR

Деякі важливі програми доповненої реальності:

 • Технологія AR дозволяє розробляти програми перекладу. Ці програми перекладатимуть відсканований вами текст однією мовою на іншу, яка вам потрібна.
 • Технологія AR також використовується в ігровій індустрії для розробки 3D-графіки та ігор у реальному часі за допомогою інструменту Unity 3D Engine.
 • За допомогою AR ви можете сканувати будь-який об’єкт зі свого смартфона або об’єкта в реальному часі, щоб перевірити, чи доступний він на сайті, або знайти правильний термін для цього об’єкта. Наприклад, Google Lens.
 • Рекламна та поліграфічна галузі використовують цю технологію для відображення цифрового вмісту у верхній частині журналів.

Застосування VR

Нижче наведено кілька основних застосувань віртуальної реальності:

 • Технологія VR використовується для збагачення функціональної реальності ігрового середовища.
 • Військові використовують технологію віртуальної реальності, щоб тренувати своїх солдатів, демонструючи симуляції польоту та поля бою.
 • Студенти-медики можуть краще навчатися за допомогою 3D-сканування кожного органу чи всього тіла за допомогою технології VR.
 • VR також використовується для лікування посттравматичного стресу, щоб пацієнти зрозуміли справжню причину свого захворювання та в інших сценаріях охорони здоров’я.
 • Професіонали використовують VR для вимірювання результатів спортсмена та аналізу технік за допомогою цифрового тренувального пристрою.
 • Пристрої на основі віртуальної реальності, такі як Oculus Rift, HTC Vive, Google Cardboardтощо, допомагають користувачам уявити середовище, якого точно не існує. Ви можете відчути навколишнє середовище, як-от кричання пінгвінів, світ динозаврів, спину дракона тощо.

Висновок

Віртуальна реальність (VR) є добре відомим двоюрідним братом доповненої реальності (AR).

Тоді як AR накладає віртуальні дані на фізичний світ, VR замінює реальний світ реальністю, згенерованою комп’ютером. Обидва можуть допомогти вам покращити здатність приймати рішення, комунікацію та розуміння, дозволяючи вам випробувати сценарій, який є штучним, але виглядає та відчувається природним.

VR має багато застосувань у індустрії розваг, військовій, інженерній, медичній тощо, для цілей навчання. AR, з іншого боку, широко використовується в бізнесі.

Тому, якщо ви хочете отримати найкращий результат, поєднуйте обидві технології. Це дозволить вам досягти значного для вашого випадку використання щодо адаптивності, продуктивності, часу виходу на ринок, рентабельності інвестицій тощо.

Якщо ви розробник, зацікавлений у створенні додатків VR, перегляньте це Coursera курс.