Де розмістити маршрутизатор для найкращої швидкості Wi-Fi

Categories:

Якщо ваш домашній Wi-Fi здається повільним у деяких кімнатах, можливо, ваш маршрутизатор знаходиться не в найкращому місці. Wi-Fi не проходить далеко, особливо через метал і бетон. Тому важливо визначити найкраще місце для вашого маршрутизатора.

Так, розміщення маршрутизатора має значення

Спокуси розмістити свій Wi-Fi-роутер скрізь, де є місце, не замислюючись над цим, але це помилка. Сигнал Wi-Fi проходить лише так далеко, і чим більше стін, книжкових шаф чи інших матеріалів він зустрічає, тим коротшою стає ця відстань. Якщо на вашому телефоні або планшеті Інтернет здається повільним або плямистим, перевірте силу сигналу Wi-Fi і перевірте наявність перешкод у каналі.

Якщо ви виявите, що в певних частинах вашого будинку немає стабільного сигналу — навіть на чітких каналах — настав час подумати про перенесення Wi-Fi-роутера. Можливо, це не найкраще місце, щоб дістатися до всіх куточків вашого будинку.

Розмістіть маршрутизатор в центрі (чи ні)

Ми знаємо, що це виглядає як потворний космічний корабель, але краще тримати свій маршрутизатор на відкритому повітрі.

  Як змінити стандартні параметри формату Документів Google

Можливо, ви чули або читали, що центр вашого дому — найкраще місце для розміщення маршрутизатора Wi-Fi, але ця порада не підходить для кожного будинку. Наприклад, якщо вітальня, кухня та гараж займають більшу частину вашого першого поверху, розташування маршрутизатора в центрі цього поверху може забезпечити більше покриття у вашому гаражі, а не в областях, які ви використовуєте найчастіше.

Якщо найближча кімната до центру вашого будинку — це кухня, дотримання порад «центр будинку» також може бути шкідливим, оскільки деякі прилади (наприклад, мікрохвильова піч) можуть заважати сигналам Wi-Fi.

Корисно враховувати не тільки те, що ви зазвичай робите в даній кімнаті, але й пристрої, які там живуть. Хоча Wi-Fi у гаражі може не знадобитися деяким людям, якщо у вас є розумний міст для гаражних воріт, стабільне з’єднання — це те, що вам потрібно. Відкриванню гаражних дверей Wi-Fi може не потрібна найшвидша швидкість, але знання, що пристрій Wi-Fi потребує стабільного сигналу, може вплинути на позиціонування маршрутизатора.

Зрештою, ваш маршрутизатор повинен знаходитися в центрі найважливішої зони вашого будинку або поблизу неї. Скрізь, де вам потрібна найвища швидкість, націлюйтеся на центр цього місця.

У багаторівневому будинку зверніть увагу на підлогу або стелю

Якщо у вас багатоповерховий будинок, ви також хочете подумати, які поверхи ви відвідуєте найчастіше. Якщо ви уявляєте своє покриття Wi-Fi у вигляді сфери (як земля), то маршрутизатор є ядром. Якщо ви поставите маршрутизатор на землю в підвалі, половина сфери покриття Wi-Fi зануриться у фундамент.

  Задайте собі ці запитання, перш ніж налаштувати розумний дім

Якщо у вас є два рівні, які ви використовуєте найчастіше, найкраще місце для покриття обох поверхів – це стеля нижнього поверху або земля верхнього поверху.

Найголовніше, не ховайте свій Wi-Fi-роутер за книгами або в ящику. Сигнал Wi-Fi вже має працювати досить інтенсивно, щоб проникнути через стіни та підлогу вашого будинку без додавання додаткових бар’єрів. Найкраще розташування в кімнаті – на відкритому повітрі.

Відокремте маршрутизатор від модему

Ваш маршрутизатор не повинен бути прив’язаний до модему. Навіть якщо у вас є комбінований роутер і модем, ви можете використовувати окремий маршрутизатор Wi-Fi. Якщо ваш провайдер встановив ваш модем (і маршрутизатор Wi-Fi) у незручному місці (наприклад, у підвалі), це ще більше підстав для використання спеціального маршрутизатора Wi-Fi. Ви можете запустити а довгий кабель Ethernet від вашого модему до найкращого місця у вашому домі та підключіть туди свій Wi-Fi-роутер.

Якщо маршрутизатор/модем Wi-Fi, наданий вашим постачальником Інтернет-послуг, передає лише частоту 2,4 ГГц, вам слід оновити маршрутизатор, який також пропонує 5 ГГц. Хоча 5 ГГц не транслюється так далеко, ви зіткнетеся з меншою кількістю перешкод від ваших сусідів. Вам не обов’язково багато витрачати. У той час як Netgear Маршрутизатор за 160 доларів пропонує безліч додаткових функцій і чудове покриття, ви, ймовірно, зможете обійтися з TP-Link Маршрутизатор за 60 доларів якщо ваш будинок невеликий.

  Використовуйте моно-аудіоканал для кращого звуку під час використання одного навушника

Якщо ваш будинок надзвичайно великий, і вам потрібне покриття всюди, розгляньте розширювачі діапазону Wi-Fi або, для більш зручного використання, систему Mesh Wi-Fi. Більшість будинків, ймовірно, не потребують Mesh, але він має переваги, такі як автоматичне оновлення та автоматична передача обслуговування.

З системою Mesh ваше джерело Wi-Fi автоматично переміщається з одного маршрутизатора на інший, коли ви рухаєтеся по дому. Розширювачі діапазону часто не так витончено справляються з переходом.

Перевірте потужність сигналу Wi-Fi

Руки тримають і прослуховують телефон

Після (або навіть до) вивчення цих порад перевірте силу сигналу Wi-Fi, щоб побачити, наскільки добре ви зробили (або що вам потрібно зробити). Пройдіться по дому і стежте за ним, щоб побачити, наскільки сильний сигнал у різних кімнатах.

Якщо ви хочете отримати ще краще покриття, спробуйте створити теплову карту. Знання в середньому, як далеко ваш поточний маршрутизатор може транслювати сигнал, допоможе вам визначити, куди його розмістити, тому що ви краще усвідомите його межі.