Державна чи приватна компанія: у чому різниця?

Ви починаєте новий бізнес? Ви вже керуєте компанією? Тоді ви повинні дізнатися, що таке державна компанія проти приватної.

Існують різні типи та розміри підприємств. Наприклад, невеликі сімейні підприємства, професіонали-фрілансери, які створюють агентства, великі ІТ-консультаційні фірми, компанії-виробники споживчих товарів тощо.

Яким би не був бізнес, відмінність полягає в тому, як компанія збирає гроші для здійснення регулярних операцій або для його розвитку. Тут виступають державні проти приватних компаній. Один має свободу збирати гроші з державного ринку, а інший може отримувати кошти лише приватно.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися про державні компанії, приватні компанії та їхні тонкі відмінності. У статті також буде представлено деяких популярних постачальників послуг для створення компанії в США чи Великобританії.

Що таке публічна компанія?

Коли будь-яка бізнес-корпорація отримує статус для збору фінансування від широкої громадськості, вона зазвичай відома як публічна компанія.

Публічна компанія має кількох власників. Здебільшого публічною компанією в США керують державні акціонери, керівництво компанії та уповноважена SEC рада директорів. Для інших країн, наприклад Великобританії, положення є досить схожими.

Такі компанії зазвичай доступні для торгівлі акціями на національних фондових біржах США, таких як NYSE, Nasdaq і AMEX (Американська фондова біржа).

Публічні компанії повинні пройти через складні юридичні, нормативні процеси та процеси звітності, щоб зберегти свій статус незмінним. Тому що бути державним означає, що ви можете збирати державне фінансування та експоненціально розвивати свою компанію.

Наприклад, Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Berkshire Hathaway, UnitedHealth, Walmart, Meta тощо є публічними компаніями.

Що таке приватна компанія?

У приватної компанії декілька власників. Ці компанії не торгують своїми акціями на публічних фондових біржах, таких як NYSE, Nasdaq тощо. Більшість приватних компаній можуть взагалі не мати акцій.

Деякі приватні компанії можуть мати неофіційні акції. Такі компанії торгують цими акціями на сірому ринку або з приватними інвестиційними компаніями. Тому що приватні компанії не можуть отримати державне фінансування з відкритого ринку. Вони повинні покладатися на фінансування венчурних капіталістів.

Для ведення бізнесу в США приватні компанії повинні лише дотримуватися правил DOS. Вони не вимагають розкривати фінансові звіти громадськості або дотримуватися будь-яких правил SEC.

Приватна компанія може мати різні організаційні структури. Нижче наведено п’ять офіційних структур приватних компаній у Північній Америці:

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ)

ТОВ дозволяє партнерам і одноосібним власникам володіти компанією, але власники не несуть повної відповідальності за компанію. ТОВ є самостійною юридичною особою і несе обмежену відповідальність з власниками. Наприклад, у разі банкрутства влада не може використовувати особисті кошти власника для погашення боргів.

  Зробіть свій пошук у WordPress потужнішим за допомогою Algolia та ще 9 інших

Одноосібне володіння

Власником такого бізнесу є одна фізична особа. Власник несе повну відповідальність за все і вся в бізнесі.

Партнерство

Якщо в одноосібному підприємстві є кілька власників, підприємство стає партнерським бізнесом. Партнери несуть необмежену відповідальність за юридичними та фінансовими зобов’язаннями бізнесу.

С-корпорація

Коли в приватній компанії, яка не торгує на національних фондових біржах, є необмежена кількість акціонерів, це називається C-корпорацією. Малі та середні підприємства, які хочуть вийти на біржу, повинні перетворитися на C-corp перед подачею IPO.

С-корпорація

Коли приватна компанія продає свої акції загалом 100 інвесторам (не державній фондовій біржі), включаючи правління, вона стає S-корпорацією. S-corps зазвичай має раду директорів, яка подає різні звіти державним і федеральним урядовим установам США.

Найбільшими приватними корпораціями США є Cargill, Koch Industries, Fidelity Investments, Mars, Publix Super Markets, C&S Wholesale Grocers та ін.

Державна проти приватної компанії: відмінності з першого погляду

Нижче наведено стислу таблицю, у якій обговорюються характеристики державних і приватних компаній:

ХарактеристикиПублічна компаніяПриватна компаніяІменуванняМає відповідати формату XXX LimitedМає відповідати формату YYY Private LimitedЧлениПринаймні 7Принаймні 2ВласникиНеобмеженоМаксимум 200Директорські посадиПринаймні 3 директориПринаймні 2 директориПублічна торгівля акціямиДозволеноЗабороненоЗбори загальних зборівпід час загальних зборів мають бути фізично присутні принаймні 5 членівПід час загальних зборів мають бути фізично присутні принаймні 2 члени Збори статутних органів Обов’язкові Необов’язкові Публічне розкриття Обов’язкові Не потрібні Випуск проспекту Обов’язкові Не потрібні Документи SEC Обов’язкові Не потрібні Файли DOS Обов’язкові Обов’язкові Передача акцій Складніше, ніж приватна компанія, і не може бути передана широкій громадськості. кошти венчурних капіталістів

Державна проти приватної компанії: пояснення відмінностей

Доступ до бізнес-фондів

Критична різниця між державними та приватними компаніями полягає у зборі коштів.

Публічна компанія може залучати кошти за допомогою кількох варіантів, таких як публічні акції, облігації, цінні папери ринку капіталу, венчурні капіталісти тощо.

Навпаки, приватні компанії можуть залучати кошти лише через банківські позики та венчурні інвестиції.

Відповідність інструкціям SEC

Публічна компанія повинна подавати різні нормативні звіти до SEC. Нижче наведено найвідоміші з них:

 • Квартальний фінансовий звіт (ФОРМА 10-Q)
 • Річний фінансовий звіт (ФОРМА 10-К)
 • Масштабовані вимоги до розкриття інформації
 • Поточні звіти за ФОРМОЮ 8-К
 • Акт реєстрації біржі

З іншого боку, приватній компанії не потрібно подавати вищезазначені регуляторні звіти до SEC.

Публічне оприлюднення

Компанія, що торгує на ринку, повинна оприлюднювати звіти, події та рішення через веб-сайти або дошки оголошень у зареєстрованому офісі. Це розкриття має стосуватися відділів управління, менеджменту, рахунків і фінансів компанії.

З іншого боку, приватній компанії не потрібно оприлюднювати вищезазначені події чи звіти.

Біржовий трейдинг

Публічні компанії подають пропозиції про продаж акцій у багатьох формах, таких як IPO, FPO, випуск прав тощо. Такі компанії можуть вільно продавати свої акції широкій громадськості через національні фондові біржі.

Навпаки, приватна компанія не може продавати свої фінансові цінні папери шляхом публічного розміщення. Він повинен продати свої акції венчурним капіталістам або покупцям на сірому ринку.

Публічна компанія стає приватною: вилучення з фондового ринку

Публічна компанія може стати приватною компанією, якщо почне процедуру вилучення з національного фондового ринку. По-перше, його засновники мають викупити всі акції, що знаходяться в обігу, у публічних акціонерів.

  Як зробити свій дурний віконний кондиціонер розумним

Зазвичай компанії здійснюють такі операції, щоб стати приватними:

 • Стороння компанія або інвестиційна фірма подає тендерну пропозицію про купівлю всіх публічних акцій.
 • Публічна корпорація зливається з іншою приватною компанією.
 • Публічна компанія оголошує про зворотне поділ акцій, щоб зменшити кількість публічних акціонерів.

Приватна компанія виходить на біржу: IPO

Якщо ви хочете вийти на біржу, вам потрібно подати заявку на IPO на національних фондових біржах, як-от NYSE, Nasdaq, AMEX тощо. Перш ніж це зробити, вам потрібно найняти інвестиційно-банківське агентство, щоб перевірити фінансові показники вашої компанії та гарантувати ваше IPO. (15c211) реєстрація.

Потім вам потрібно найняти службу секретаря компанії для подання різних фінансових, адміністративних і управлінських звітів до SEC. Не кажучи вже про подання різних реєстраційних документів, таких як ФОРМА S-1, ФОРМА 10 тощо.

Крім того, вам також знадобиться брокер для подачі документів на IPO. Вам також потрібно залучити мінімальне фінансування від якірних інвесторів (кваліфікованих інституційних інвестицій) до продажу на IPO.

Наразі ви дізналися про дві найважливіші відмінності компаній залежно від їх зобов’язань щодо фінансування та звітності. Нижче наведено кілька постачальників послуг із реєстрації, які допоможуть вам створити різні типи компаній:

Постачальники послуг онлайн-реєстрації в США

ZenBusiness

Реєстрація є складним завданням, оскільки вам потрібно зареєструвати свій бізнес у штаті США. Вам також потрібно буде подати кілька заявок і нормативних форм, щоб відповідати вказівкам щодо реєстрації. Один з найкращих способів – найняти фахівців, які мають досвід подібної діяльності. Ви можете розглянути ZenBusiness.

Деякі із завдань, які ZenBusiness виконає для вас:

 • Допоможемо вибрати варіанти подання
 • Подайте документи про освіту до державних установ
 • Слідкуйте за державним провадженням після подання
 • Доставте реєстраційні документи на свою інформаційну панель
 • Допоможіть вам дотримуватися державних і федеральних законів, щоб залишатися на плаву як корпорація

Платформа допомагає малим підприємствам розвиватися, отримуючи кошти від інвестиційних компаній у процесі реєстрації.

Filenow

Filenow допоможе вам подати бізнес-документи для структур компаній, таких як ТОВ, корпорації та S-корпорації. Ви можете вибрати Filenow, якщо хочете зосередитися на своєму бізнесі та дозволити експертам працювати над веденням бізнес-файлів.

Його основні особливості:

 • Бере на себе всю ділову документацію
 • Електронна доставка комерційних документів
 • Експрес-доставка, якщо потрібні фізичні документи
 • Подання без помилок або гарантія повернення грошей
 • Без прихованих комісій

Filenow не лише для існуючих компаній. Ви також можете створити нову компанію. Він пропонує програму Filenow Wizard для створення компанії. Потім його експерти з ділових документів перевіряють ваші документи.

Постачальник послуг також подає ваші документи до Державного департаменту (DOS) і передає пакет документів корпорації, коли вашу компанію буде затверджено.

DelawareInc.com

Якщо ви хочете користуватися різноманітними бізнес-пільгами в американському штаті Делавер, ви можете подати документи про реєстрацію на DelawareInc.com.

Його ключові послуги, які приносять користь вашій компанії:

 • Сертифікат Good Standing від штату Делавер
 • Отримайте новий EIN або федеральний податковий номер
 • Отримати завірені копії корпоративних документів
 • Послуги апостилювання документів
 • Бізнес-документи для іноземних кваліфікацій
 • Зміни до назви компанії
  Як контролювати продуктивність ігрового ПК за допомогою MSI Afterburner

Фірма обробляла бізнес-документи для 300 000+ компаній у Делавері. Таким чином, ви повинні перевірити цього постачальника послуг, оскільки він має великий досвід у цій галузі.

Постачальники послуг реєстрації онлайн у Великобританії

1-і формації

1st Formations допоможе вам створити компанію у Великобританії за чотири прості кроки. Він створив базу даних зареєстрованих назв підприємств. Ви просто перевіряєте назву компанії в цій базі даних, щоб побачити, чи доступна ця назва.

Потім ви просто обираєте пакет послуг із 1st Formations і надсилаєте інформацію про компанію на її порталі. Ваш бізнес-партнер забере звідси. Під час реєстрації нової компанії ви також можете отримати безкоштовний поточний рахунок для бізнесу в деяких банківських установах-партнерах.

1st Formations пропонує широкий спектр послуг компанії, деякі з них:

 • Заява про підтвердження
 • Зміна назви компанії
 • Служба секретаря компанії
 • Випуск та передача акцій
 • Призначення та звільнення директора

Швидкі утворення

Rapid Formations допомогла понад 750 000 компаніям розпочати свою діяльність у Великобританії. Якщо ви шукаєте безпомилкову декларацію про реєстрацію, ви можете перевірити цього агента з реєстрації компанії.

І це стосується не лише громадян Великобританії. Іноземці, які хочуть заснувати юридичну корпорацію у Великобританії, також можуть отримати допомогу від Rapid Formations.

Це також допоможе вам створити нову компанію, виконавши такі прості кроки, як вибір назви компанії, вибір плану оплати, сплата зборів і заповнення порядку реєстрації компанії. А якщо ви залишаєтеся за кордоном, ви можете завершити процес, не виходячи з дому.

Компанії Made Simple

Companies Made Simple пропонує дуже швидкі послуги зі створення компанії всього за 3 робочі години. Його послуги з реєстрації бізнесу підходять для багатьох структур компанії, зокрема для таких:

 • Великобританія з обмеженою відповідальністю
 • LLP
 • Обмежується акціями або гарантією
 • PLC
 • Квартироуправляюча компанія
 • Сплячі або готові компанії

Companies Made Simple надає низку корпоративних послуг, щоб ви могли здійснювати всі операції зі сторонніми особами з одним надійним іменем. Його додаткові послуги пропонуються:

 • Рішення для віртуального офісу
 • Пересилання пошти
 • Додаткові документи компанії
 • Сертифікат справного стану
 • Акції компанії
 • Бухгалтерська консультація
 • Послуги секретаря компанії

Висновок

Наразі ця стаття «Державні та приватні компанії» повинна була розвіяти ваші сумніви щодо різних типів компаній залежно від їх фінансування. У вас також повинно бути чітке уявлення про те, чи варто вам залишатися приватною компанією чи стати публічною.

Крім того, ви знайшли деякі надійні послуги зі створення компаній для реєстрації свого бізнесу у Великобританії та США.

Можливо, вам також буде цікаво дізнатися поради щодо створення одноосібної компанії.