Декодування обробки складних подій простішими словами

Комплексна обробка подій дозволяє організації отримувати точні відомості та використовувати їх для формування своїх стратегій і рішень.

Ця ефективна техніка допомагає побачити ширшу картину у вигляді подій високого рівня, витягнутих із масивних потоків даних.

Це означає, що ви можете легко виявляти загрози та можливості та миттєво реагувати на них.

Зрештою, це допоможе вам покращити роботу, перемогти конкурентів і залишатися в безпеці.

У цій статті я розповім про складну обробку подій, її переваги та варіанти використання та інші важливі деталі.

Давайте розпочнемо!

Що таке комплексна обробка подій?

Комплексна обробка подій (CEP) включає набір технологій, методів і концепцій для обробки подій у реальному часі з потоків даних після їх надходження та вилучення з них корисної інформації.

CEP керується подіями, оскільки отримані дані події запускають обчислення. Тут вхідні дані подій уточнюються до більш високого рівня або «складних» і корисних даних подій. Цей процес охоплює не лише обробку даних, але й агрегування, аналіз і відстеження потоків даних для отримання розуміння в реальному часі.

Комплексна обробка подій спрямована на виявлення значущих подій, таких як загрози, можливості тощо, у режимі реального часу та негайного реагування на них.

Щоб ще більше спростити CEP, давайте розберемося, як він називається.

Подія: події постійно відбуваються в організації, які можуть бути як високого рівня (складні та важливіші), так і низького рівня (простіші та менш важливі). Подією можуть бути повідомлення та дописи в соціальних мережах, текстові повідомлення, телефонні дзвінки, новини, розміщені замовлення, потенційні продажі, канали біржових ринків, прогнози погоди, стрибки температури, дорожні ситуації, онлайн-загрози, транзакції тощо.

Комплексні події: це події високого рівня, критичні для організації. Такими подіями можуть бути авторизований доступ до програми або даних, зміна пароля, переказ коштів, купівля акцій тощо. Вам потрібно негайно реагувати на ці події та забезпечити безпеку ваших даних і ресурсів.

Обробка: агрегування, аналіз і відстеження складних даних у режимі реального часу, щоб зробити важливі висновки.

CEP використовується в службах безперервної розвідки та програмах, які сьогодні є дуже вимогливими, і допомагає покращити процес прийняття рішень у реальному часі та отримати ситуаційну обізнаність. CEP також використовується в таких секторах, як торгівля на фондовому ринку, інтернет-операції, мобільні пристрої, виявлення шахрайства, державна розвідка, транспорт тощо.

Деякі програми CEP – це TIBCO Streaming, потоки подій IBM, Oracle SOA Suite, Astra Streaming, Aerospike тощо.

Як працює комплексна обробка подій?

Джерело зображення: Tibco

CEP схожий на набір інструментів для отримання значущої інформації з потоків даних. Зазвичай два потоки даних по-різному ілюструють ту саму реальність. Він реалізує знання домену в кількох джерелах даних, щоб зрозуміти ситуацію з точки зору складних подій і концепцій високого рівня.

Наприклад, CEP можна використовувати в кібербезпеці. Припустімо, ви отримали сповіщення про несанкціонований доступ до системи, а потім побачили повідомлення про невідому транзакцію. Якщо ви об’єднаєте ці дві події зі своїми знаннями про кібербезпеку, то можете зробити висновок, що ймовірне онлайн-шахрайство.

CEP розроблено для виведення подібних складних подій із необробленої інформації за допомогою концепцій і шаблонів. Ця техніка допомагає аналізувати та співвідносити інші простіші події, щоб розкривати складні події. Він спрямований на те, щоб дізнатися важливі деталі, які компанії можуть використовувати для прийняття відповідних обґрунтованих рішень.

Комплексна обробка подій використовує керовану подіями архітектуру, де попередньо визначені події запускають операції обробки даних. Це на відміну від традиційних моделей, де потрібно безперервно обробляти кожен об’єкт даних, щоб отримати результати.

Тут модель, керована подіями, постійно обробляє об’єкти даних, але генерує результати лише для визначених користувачем подій. Ця архітектура складається з трьох компонентів:

 • Подія
 • Механізм обробки подій
 • Дія

Джерело: Hazelcast

Вам потрібно буде визначити події та зареєструвати їх за допомогою механізму обробки подій. Потім вам потрібно буде знайти дані та систематично зіставити їх із подіями. Тепер механізм визначає події та відображає їх на основі визначених критеріїв. Система завантажуватиме змінні даних у різних форматах і відображатиме їх у певні попередньо визначені події відповідно до вашого варіанту використання.

Після цього користувачі можуть визначити конкретні дії для цих подій. Дія – це функція, створена для отримання вхідних подій, наприклад сповіщень.

Отже, на наступному кроці механізм подій відстежує потоки даних для визначених подій. Як тільки він виявляє ці події, він пересилає їх користувачам і запускає дію для обробки події.

Методи CEP

CEP використовує різні методи, зокрема:

 • Фільтрування подій: щойно дані будуть отримані, ви можете відфільтрувати події. Це відбувається на початку обробки складної події, а також може бути виконано в кінці, коли складні події обробляються або виявляються. Це допоможе вам усунути небажані події та вибрати відповідні події для певної мети. Ви можете застосувати такі фільтри, як серйозність, категорія, призначені користувачі тощо.
 • Виявлення шаблонів подій: ця техніка допомагає виявити певні шаблони в потоці даних, які можуть привести вас до складної події.
 • Абстракція подій: у цій техніці ви можете вивести концепцію зі зведених і проаналізованих даних. Це поняття може діяти як збірна ідея для інших понять, об’єднуючи споріднені поняття як поле або групу.
 • Агрегація та трансформація подій: Агрегація подій – це техніка, яка виконується на початкових етапах CEP. Саме тоді ви починаєте збирати та агрегувати події з потоків даних. Це прокладає шлях для наступних процесів, таких як аналіз, відстеження тощо. Подібним чином трансформація подій передбачає перетворення неструктурованих необроблених потоків інформації на релевантні важливі дані.
 • Моделювання ієрархії подій: у цій техніці дані подій організовуються за певною ієрархією, щоб полегшити аналіз і обробку даних.
 • Виявлення зв’язків між подіями: цей процес включає виявлення зв’язків між подіями на основі часу, приналежності, причинно-наслідкового зв’язку тощо. Це допоможе вам відфільтрувати пов’язані події та продовжити роботу з ширшою концепцією.

Переваги комплексної обробки подій

Комплексна обробка подій пропонує користувачам багато переваг. Деякі з них:

Отримайте глибоку інформацію

За допомогою CEP ви можете синтезувати бізнес-дані зі знань домену та необроблених даних. це дозволить вам організовувати дані в події високого рівня на основі різних контекстів, часових рамок і зв’язків у цих даних.

Таким чином, ви можете використовувати аналітику високого рівня, щоб зрозуміти найважливіші речі про свою діяльність, бізнес, ринок, клієнтів і конкурентів.

Це допоможе вам розробляти кращі бізнес-стратегії та створювати корисніші продукти та послуги для ваших клієнтів. Крім того, ви можете випередити своїх конкурентів і домінувати на ринку.

Ефективне реагування на інциденти

CEP дозволяє організаціям проактивно реагувати на загрози в режимі реального часу. Це стає можливим завдяки аналізу даних високого рівня з необробленої неструктурованої інформації з різних джерел.

Таким чином, ви можете швидко запобігти загрозам, коли у вас ще є час, і захистити свої дані та системи від онлайн-атак.

Горизонтальна масштабованість

Оскільки ви можете ефективно обробляти великий обсяг даних, ви також можете масштабувати свої обчислювальні ресурси за потреби. Сервіси з відкритим вихідним кодом, як-от Kubernetes, і публічні хмари, як-от AWS, можуть досить легко припиняти та тиражувати вузли обробки. Таким чином, ви можете розміщувати свої програми CEP на цих інфраструктурах і легко й швидко масштабувати свої ресурси відповідно до потреб.

Висока ефективність

Розподіл даних між вузлами співробітників/працівників має вирішальне значення в рамках Big Data. CEP допомагає розділяти та ефективно розподіляти дані між цими вузлами. Це дозволяє цим структурам досягти вищої продуктивності шляхом паралельної реалізації логіки обробки даних. Це означає, що одночасно можна обробляти більше даних, що, у свою чергу, підвищує ефективність.

Низька затримка

Механізми CEP відомі своєю обробкою даних із низькою затримкою та створюють дані в режимі реального часу, які є актуальними та актуальними. Він також прагне мінімізувати вищі витрати на введення-виведення, зберігаючи дані в пам’яті до мінімуму.

Покращена бізнес-логіка

Оскільки CEP допомагає отримати значущу інформацію з необроблених даних, ви можете використовувати ці дані для покращення бізнес-логіки. Ви можете оцінити різні аспекти свого бізнесу, включаючи загальну продуктивність, стратегії, внески співробітників, клієнтуру, дохід і майбутні масштаби. Таким чином ви зможете швидше виявити неефективність і працювати над покращенням бізнес-логіки, що може дати кращі результати.

Кращі прогнози

Ретельно аналізуючи зібрані дані за допомогою CEP, вам стає легше визначити напрямок, у якому рухається ваш бізнес. Ви можете робити кращі прогнози, використовуючи отриману інформацію, і відповідно планувати свій бізнес. Це може допомогти збільшити ваші шанси на успіх.

Економить час

Кожен бізнес має справу з величезним обсягом даних, але не всі цінні. Багато з цих даних будуть нерелевантними, застарілими, неповними та некорисними для вашого бізнесу. Крім того, багато менших даних натякатимуть на одну ідею чи подію.

На даний момент вам потрібна система, яка може відокремлювати якісні дані та об’єднувати схожі дані для отримання значущої інформації. CEP робить саме це.

Комплексна обробка подій проти обробки потоку подій

Комплексна обробка подій (CEP) і обробка потоку подій (ESP) можуть виглядати схожими та іноді можуть використовуватися як взаємозамінні. Однак вони не ідентичні.

Традиційна потокова передача подій передбачає надходження одного потоку даних у певний час. Простіше кажучи, він збирає одну подію за раз, як-от клік або транзакція, що відбувається на сайті. Потім він аналізує цю подію та обробляє її, щоб ви могли на неї відреагувати.

Наприклад, рішення ESP може аналізувати потік даних про ціни, щоб дозволити користувачеві вирішити, чи хочуть вони продати чи купити акції.

Загалом інструменти ESP не включають ієрархію подій або причинно-наслідковий зв’язок.

З іншого боку, складна обробка даних більше схожа на розширену версію ESP. Він збирає кілька потоків даних для виявлення певної події. Це також передбачає комплексне виявлення та обробку подій.

Випадки використання комплексної обробки подій

Ви можете застосувати складну обробку подій у різних галузях і випадках використання. Загалом він використовується у випадках великої кількості подій і низьких вимог до затримки (бажано в мілісекундах). Деякі випадки використання:

Виявлення та запобігання шахрайству

Комплексні можливості обробки подій дозволяють підприємствам і установам виявляти шахрайські дії шляхом моніторингу різних шаблонів і відстеження подій у режимі реального часу. Наприклад, ви можете поєднати нові входи на пристрої зі зміною пароля, щоб створити складну подію.

Це допоможе вам позначати підозрілу або шахрайську діяльність, щоб ви могли вчасно вживати запобіжних заходів і запобігати онлайн-загрозам. Ви також можете об’єднати кілька сповіщень про шахрайство в подію високого рівня, щоб виявити взлом системи в Інтернеті.

Крім того, CEP використовується в системах брандмауерів для виявлення аномалій за допомогою машинного навчання.

Суворо регульовані галузі, як-от банки, заклади охорони здоров’я, оборона тощо, можуть використовувати CEP для виявлення та пом’якшення загроз і захисту своїх даних і операцій.

Дизайн обладнання

CEP спочатку був представлений для проектування комп’ютерних мікросхем. Це дозволяє інженерам визначати події низького рівня, що відбуваються в реальному фізичному апаратному забезпеченні, на основі інструкцій чіпа та дизайну на рівні реєстру.

Маркетинг

CEP може бути дуже корисним у галузі маркетингу. Компанії можуть використовувати його, щоб зрозуміти свій ринок і клієнтів і розробити ефективні маркетингові стратегії, щоб залучити більше відвідувачів до своїх пропозицій. Це також допомагає їм із націленими оголошеннями на основі профілів глядачів.

Персоналізація має вирішальне значення для сучасних клієнтів замість невизначених, випадкових продуктів чи послуг. CEP допоможе вам у цьому, дозволяючи відстежувати та аналізувати купівельну поведінку клієнтів.

Наприклад, компанії електронної комерції можуть використовувати CEP, щоб надавати персоналізовані рекомендації в режимі реального часу на основі їхніх звичок покупців, свят, пори року, активності в соціальних мережах і даних GPS. Чудова перевага CEP полягає в тому, що він може поєднувати кілька джерел даних із історичними даними, щоб надати глибшу інформацію.

Прогнозна аналітика

CEP є частиною екосистеми прогнозної аналітики, оскільки ви можете збирати й аналізувати величезні обсяги даних із різних джерел і робити прогнози.

Поєднуючи різні події із сайтів соціальних мереж, продажів, GPS-потоків тощо, ви зможете передбачити вирішальні події, які можуть вплинути на ваш бізнес. Ви також можете розробляти стратегії, щоб відповідати цим впливам і залишатися актуальними в галузі.

Наприклад, коли COVID-19 вразив світ, компанії могли аналізувати масивні дані з мережевих сайтів, таких як Twitter і продажі в аптеках, щоб передбачити події. Це може допомогти їм сформувати свої пропозиції таким чином, щоб допомогти їхнім споживачам у цьому сценарії.

IoT

Комплексну обробку подій можна використовувати в Інтернеті речей (IoT). Оскільки він поєднує дані з різних джерел, він може трансформувати весь процес збору потоків датчиків на основі Інтернету речей, щоб забезпечити моніторинг у реальному часі, усунення проблем і аналітику.

Приклад: поєднуючи дані про вентилятори, освітлення, сигналізацію, опалювальні пристрої та інші пристрої в розумній будівлі, яку ви орендували, ви можете передбачити, як мешканці використовують ресурси, і оптимізувати використання.

Торгівля на фондовому ринку

Використовуючи програму або службу на основі CEP, ви можете визначати останні ціни на акції, знаходити шаблони та співвідносити їх із цими шаблонами. Це дозволить вам вирішити, чи хочете ви ініціювати рішення про продаж чи купівлю. Це збільшує ваші шанси на успіх порівняно з тим, коли ви випадково приймаєте рішення або виконуєте обчислення самостійно, що займає багато часу та може спричинити помилки.

Прогнозне технічне обслуговування

Ви можете використовувати CEP для прогнозного обслуговування великих об’єктів, таких як літаки та вітряні млини, а також для датчиків на виробничих підприємствах. Регулярно відстежуючи та аналізуючи дані, ви можете виявити закономірності, які вказують на необхідність обслуговування або вимкнення обладнання, машини чи системи.

Інше використання

 • CEP також використовується в автономних транспортних засобах. Датчики, які використовуються в них, можуть передавати дані, щоб інтегрована в автомобіль система CEP розпізнавала знаки старту та зупинки. Система також може вимірювати відстань і вологість дороги, щоб регулювати прискорення автомобіля.
 • В управлінні ланцюгом постачання CEP використовується для розрахунку запасів у реальному часі на основі (радіочастотної ідентифікації) RFID.
 • Служби оперативної розвідки (OI) використовують CEP для кращого розуміння операцій шляхом аналізу даних про події та живих каналів, а також співвіднесення даних із історичними даними.
 • CEP використовується в управлінні бізнес-процесами (BPM) для узгодження та оптимізації для робочого середовища.

Висновок

Комплексна обробка подій (CEP) дозволяє отримувати значущу інформацію та краще планувати та приймати рішення, збираючи, організовуючи, аналізуючи та відстежуючи необроблені дані з багатьох джерел.

Таким чином, CEP корисний у різних сценаріях, таких як цифровий маркетинг, торгівля на фондовому ринку, виявлення та запобігання шахрайству, створення точних прогнозів тощо.

Ви також можете прочитати розширену аналітику та її важливість для вашого бізнесу.