Голос через нове радіо (VoNR) Менш ніж за 5 хвилин

| | 0 Comments| 12:59 PM
Categories:

Ні, Voice over New Radio — це не нова форма радіо, яка воскрешає давно втрачених знаменитостей за допомогою голосових клонів за допомогою штучного інтелекту, хоча це звучить гарно!

Натомість VoNR означає технологію, яка підтримує голосовий зв’язок через мережу 5G, яку також називають Vo5G (голос через 5G).

VoNR забезпечує плавнішу якість голосу порівняно зі старішими технологіями, такими як Voice over Long Term Evolution (VoLTE). Це означає, що споживачі та компанії будь-якого розміру можуть отримати вигоду від Vo5G для всього, від ігор до конференц-дзвінків.

Щоб здійснити дзвінок VoNR, вам потрібен телефон із підтримкою 5G, і людина, якій ви телефонуєте, має мати те саме. Якщо ви підключені до мережі 5G, ваш дзвінок буде автоматично скеровано через VoNR.

Ця технологія все ще знаходиться в зародковому стані, оскільки для VoNR потрібні мережі 5G, які не настільки поширені, як мережі 4G. Але впровадження буде зростати, оскільки розгортатиметься більше мереж 5G і буде створено більше пристроїв для підтримки VoNR.

5G: основа VoNR

Якщо ви бачили цей термін, але не знаєте, що він означає, не хвилюйтеся — ви не самотні. Вам не потрібно знати, що означає 5G, щоб ним користуватися. Однак важливо розуміти 5G, щоб зрозуміти значення VoNR.

Приблизно з 2019 року 5G став наступним поколінням технології мобільних мереж. Більшість нових телефонів, випущених з того часу, підтримували 5G, і багато регіонів по всьому світу розгорнули мережі п’ятого покоління.

Якщо ви більше знайомі зі старими термінами, такими як 4G, LTE, 3G тощо, просто знайте, що 5G є оновленою версією цих технологій. Новий «G» повністю реалізується приблизно кожні 10 років.

  Чому стара, невикористана техніка приносить купу грошей на аукціонах

Я знаю, що самі терміни мало що пояснюють. Тим не менш, все, що вам потрібно знати про 5G, принаймні щодо голосових дзвінків, це те, що порівняно зі старішими технологіями його переваги включають збільшену пропускну здатність і меншу затримку.

Переваги та функції VoNR

VoNR має кілька переваг перед традиційними голосовими викликами:

  • Швидший час встановлення виклику: виклики зазвичай з’єднуються менше двох секунд, що швидше, ніж традиційні виклики.
  • Краща якість голосу: виклики Vo5G використовують голосову технологію HD, щоб забезпечити чіткіше та природніше звучання звуку.
  • Менше розряджання акумулятора: VoNR ефективний, тож може подовжити час роботи акумулятора вашого телефону.
  • Менша затримка: Ви коли-небудь розмовляли з кимось по телефону через значну затримку? Голосові виклики через 5G виправляють це через меншу затримку. Це означає, що є менша затримка між тим, коли ви говорите, і тим, коли ваш голос чує інша особа.
  • Додаткові функції: деякі нові функції, які підтримує VoNR, включають вбудовані відеодзвінки та можливість обмінюватися файлами під час дзвінка. Його можливості з низькою затримкою також означають, що він може краще підтримувати переклади в реальному часі під час дзвінків.

VoNR проти VoLTE

ФункціяVoNR (Голос через нове радіо)VoLTE (Голос через LTE)Генерація мережі5G4GЯкість голосу ВищаВисокаЗатримкаНижча (краща)Нижча (краща)НадійністьВищаВисокаДоступність мережіОбмежена (мережі 5G є випадковими)Повсюдна (мережі 4G широко поширені)МобільністьОбмежена (підключення високої якості в деяких випадки, обмежена мобільність) Високий (більше свободи пересування без втрати якості з’єднання)

VoNR використовує 5G, а VoLTE використовує 4G. Беручи до уваги технологічні відмінності між цими поколіннями мереж, це означає, що Voice over New Radio підтримує вищу якість голосу, меншу затримку (тут менше — добре) і вищу надійність.

  Виправити код помилки Square Enix i2501

Щоб закріпити їхні розбіжності в реальному світі, уявіть, що ви намагаєтеся поговорити з кимось у переповненій кімнаті. Їх важко почути через шум, і вам доводиться постійно повторюватися. Це як зробити голосовий дзвінок через традиційну стільникову мережу.

Якщо VoLTE схоже на приватну розмову в тихій кімнаті, то VoNR схоже на ту саму розмову в звуконепроникній кімнаті. У той час як VoLTE використовує мережу LTE/4G для надання високоякісних голосових викликів, швидшого часу встановлення виклику та покращеного часу роботи акумулятора, VoNR використовує мережу 5G для забезпечення ще кращої якості голосу, меншої затримки та більшої надійності.

Однак VoNR не є королем у всьому. Мережі 4G поширені повсюдно, тоді як мережі 5G — це те, що не вдається. І навіть якщо ви підключитесь через 5G, у деяких випадках ви не можете багато рухатися, або ви втратите це високоякісне з’єднання та повернетеся до LTE.

VoLTE все ще є хорошим варіантом. Він пропонує значні покращення порівняно з традиційними стільниковими голосовими викликами.

Випадок використання Vo5G

Розуміючи, що 5G переважає 4G за швидкістю та пропускною спроможністю, неважко усвідомити, яку користь VoNR може принести всім і кожному, як бізнес-користувачам, так і звичайним споживачам.

Наприклад, VoNR ідеально підходить для бізнес-користувачів, яким потрібно здійснювати високоякісні телефонні дзвінки. Подумайте про відеоконференції та дзвінки в службу підтримки клієнтів. Такі ситуації вимагають кристально чистих розмов, які дозволяють дзвінки з підтримкою 5G. Це може допомогти підприємствам зменшити витрати на відрядження та покращити співпрацю між співробітниками та клієнтами.

Vo5G також корисний для геймерів, яким потрібен зв’язок із низькою затримкою. Це завжди було ключовим моментом для багатокористувацьких онлайн-ігор і стратегічних ігор у реальному часі. Лише кілька ситуацій із невдало вчасною затримкою можуть вплинути як на професійних турнірів, так і на любителів.

  Неперевершений робот-пилосос початкового рівня

Подібними до ігор є програми доповненої реальності та віртуальної реальності. VoNR може забезпечити переклад у режимі реального часу під час відеодзвінків із доповненою реальністю або дозволити користувачам взаємодіяти з віртуальними об’єктами більш реалістичним способом.

VoNR: новий шлях для голосового зв’язку

Мережі 5G принципово відрізняються від попередніх поколінь стільникових мереж. Вони розроблені для підтримки набагато ширшого спектру програм і послуг, включаючи надвисоку швидкість передачі даних, зв’язок із низькою затримкою та широке підключення.

VoNR використовує унікальні можливості мереж 5G. Він використовує переваги високої пропускної здатності та низької затримки, щоб забезпечити чудову якість голосу та пришвидшити час встановлення виклику.

Це також частина цілісного підходу до послуг 5G. VoNR — це не окрема технологія, а частина ширшого набору послуг, які розробляються для задоволення потреб споживачів і компаній.

VoNR також відкриває двері для нового ряду програм і послуг із підтримкою голосу, таких як відеодзвінки високої чіткості, захоплюючі ігри та співпраця в реальному часі. Очікується, що він зіграє важливу роль у розробці сервісів із підтримкою 5G, таких як розширена реальність.

Оскільки мережі 5G все ще розробляються, VoNR також. Але він швидко набирає обертів у мобільній індустрії. Оскільки розгортається все більше мереж 5G, очікується, що VoNR стане стандартом для послуг голосового зв’язку.

Далі перегляньте нашу статтю про архітектуру Інтернету речей (IoT).

Чи була ця стаття корисною?

Спасибі за ваш відгук!