techukraine.net techukraine.net Від спритної самовпевненості до майстерної адаптації

Від спритної самовпевненості до майстерної адаптації

| | 0 Comments| 10:39 AM
Categories:

Вивчіть різні типи стилів спілкування, щоб значно покращити вашу професійну та особисту взаємодію з іншими.

Комунікабельність — це незамінна якість, яку ви повинні розвивати. Це особливо важливо, якщо ви хочете зайняти керівну посаду, наприклад керівника групи, менеджера тощо.

Щоб пристосуватися до хитрого спілкування, необхідно спочатку знати всі типи стилів спілкування та їх характеристики. Продовжуйте читати, щоб дізнатися все, що вам потрібно знати, щоб стати майстром спілкування в офісі чи поза ним.

Що таке стиль спілкування?

Стиль спілкування означає унікальний спосіб, у який люди виражають себе, передають інформацію та взаємодіють з іншими. Він складається з різних методів, моделей, уподобань і мови тіла, які люди використовують під час спілкування. Вибраний вами стиль спілкування визначає спосіб надсилання та отримання повідомлень.

Стилі спілкування можуть істотно відрізнятися від людини до людини. Ви відрізняєтесь від свого колеги чи друга багатьма факторами, такими як виховання, культурне походження, риси особистості та життєвий досвід. Відповідно, ви розробляєте стандарт комунікації та переносите його на робоче місце чи в інші громадські місця.

Чому важливо вивчати стилі спілкування?

Основна причина, щоб дізнатися про кілька стилів спілкування та як їх практикувати, – це покращити свої навички спілкування. Якщо ви готуєтеся до професії, ви повинні навчитися різними способами доносити ту саму думку.

Припустімо, ви зі своїми друзями і хочете, щоб вони погодилися на одну з ваших пропозицій щодо майбутнього походу. Тут ви можете говорити вголос, оскільки ситуація неформальна, і ваші друзі знають, що ви не збираєтеся нічого шкодити.

А тепер перейдіть до офіційної організації, як-от ділова зустріч. Ви хочете, щоб інші зацікавлені сторони відділу продажів і маркетингу розглянули вашу пропозицію щодо просування продукту. Тут не варто ставати найгучнішим. Щоб дізнатися, як поводитися в такому випадку, дізнайтеся більше в розділі варіантів стилю спілкування нижче.

Типи стилів спілкування

У цій галузі було проведено багато досліджень, щоб зрозуміти, класифікувати та впорядкувати, як люди спілкуються. Мабуть, найпопулярнішою моделлю стилів спілкування, якої дотримуються терапевти та бізнес-тренери, є та, яку пояснює американський дослідник тривоги Едмунд Борн у своїй книзі The Anxiety and Phobia Workbook. Він був опублікований у 1990 році і з того часу став золотим стандартом для вимірювання моделей спілкування на робочому місці чи в інших професійних місцях.

Ознайомтеся з п’ятьма різними способами спілкування нижче:

Напористий

Наполегливий стиль спілкування наполягає на тому, щоб ви були прямими, не грубими в розмовах. Ключову роль у такому способі спілкування відіграє впевненість. Ви повинні чітко висловлювати свої думки та вимоги, слухаючи інших. Йдеться про балансування компромісів і домовленостей.

Якщо ви практикуєте наполегливе спілкування, ви не повинні дозволяти своїм емоціям впливати на ваше спілкування. Ви залишатиметеся оптимістичними, позитивними, спокійними та зосередженими на пошуку рішень, а не на суперечках. Крім того, ви прислухаєтеся до точки зору кожного, але також віддаєте перевагу власній думці та бажанням.

  Як розблокувати обліковий запис PSN

характеристики

 • Досягайте цілей, не завдаючи шкоди іншим
 • Поважайте права інших
 • Відкритий до відгуків і компліментів
 • Помірний зоровий контакт
 • Ви повинні бути в розслабленій, високій і симетрично збалансованій позі

приклад

Ви давно надіслали завдання, але затверджувач не виконує його, і ви говорите наступне:

«Чи не проти перевірити мою заявку? Я намагаюся дотримуватися розкладу».

Покірний або пасивний

Покірний стиль спілкування — це спосіб пристосуватися до суджень інших або сказати замість своїх і поставити свої думки в останній рядок. Коли ви пасивно спілкуєтеся, ви, як правило, дозволяєте більш напористим або агресивним особам взяти на себе відповідальність.

Оскільки ви можете не любити конфліктів, намагайтеся уникати дебатів, тим самим зачепивши почуття інших щодо вас. Агресивні та пасивно-агресивні комунікатори доповнять ваш стиль спілкування. Однак люди не помічатимуть вашу думку та вимоги, якщо ви не висловите їх вголос. Ви також можете відчувати образу через вагання у вираженні власних думок, симпатій, антипатій і бажань.

характеристики

 • Ви соромитеся або вибачаєтесь, запитуючи, що належить
 • Ви не хочете ніякої конфронтації
 • Зниження власних ідей, пропозицій, бажань і вподобань
 • М’якозвучний
 • Ваша постава або скручена, або звивається
 • Ви уникаєте зорового контакту
 • Часто намагайтеся виглядати меншими за інших, стискаючи себе

приклад

Керівник вашої групи обговорює з вами дизайн продукту, і вони діляться своєю ідеєю. У цьому сценарії ви говорите наступне:

«Ваша ідея чудова! Зі мною все гаразд».

Агресивний

Коли у вашій розмові є такі тони або слова, які означають те саме, ваш стиль спілкування є агресивним:

 • Суперечки з іншою стороною
 • Намагається залякати
 • Поводиться вороже

Коли ви спілкуєтеся в цьому режимі, ви цінуєте свою думку та ідеї понад усіх у кімнаті. Крім того, ваш намір полягає в тому, щоб виграти будь-яку ситуацію. У більшості випадків ви можете не поважати права інших щодо питання, яке ви обговорюєте.

Агресивні комунікатори нехтують думкою інших. Вони негайно розіб’ють будь-кого, хто спробує відстоювати незалежну думку з цього приводу. Таким чином, інші почуваються незначними, знущаються та ігноруються, коли в кімнаті присутній агресивний оратор.

характеристики

 • Тон розмови гучний, загрозливий, ворожий
 • Завжди хочеться перемагати
 • Поставте вище або більше, ніж інші в кімнаті
 • Зморшкуваті лоб і брови часто зближені
 • Непередбачувана поведінка, переважно знущання
 • Обзивання

приклад

Агресивний комунікатор разом з вами розробляє програмний код. Ви намагалися над ними імпровізувати, а вони кажуть наступне:

«Подивіться, що ви зробили. Ви зламали програму! Я весь час був правий».

Пасивний агресивний

Пасивно-агресивний стиль спілкування поєднує в собі аспекти пасивності та агресивності в розмові. Люди, які використовують цей стиль, на перший погляд можуть здатися мовчазними та холодними, але всередині вони справді розчаровані. Вони виражають таке розчарування, поширюючи чутки, стаючи саркастичними, пліткуючи та намагаючись показати свою перевагу.

Замість того, щоб відкрито висловлювати свою неприязнь, пасивно-агресивні комунікатори працюють приховано. Вони можуть спробувати зірвати вашу роботу в прихованому режимі або поширити чутки серед команди, що ваша ідея провалилася. Якщо команда виявить таку діяльність, ніхто не захоче працювати в команді, якщо такі актори не вийдуть з гри.

  Скільки становить затримка Google Cloud (GCP) між регіонами?

характеристики

 • Агресивність мовчить
 • Часто скаржиться іншим на свою роботу чи ідею
 • Поводьтеся перед вами чемно
 • Непродуктивно критикує у вашу відсутність
 • Тон солодкий і спокійний
 • Вираз обличчя наївний

приклад

Керівник вашої групи прийняв вашу ідею дизайну продукту. За вашої відсутності пасивно-агресивний комунікатор може сказати щось на зразок керівнику групи:

Ідея Джері не унікальна. Я бачив, що він скопіював це у нашого конкурента. Не звинувачуйте мене в тому, що я не дав вам чайових перед впровадженням цього дизайну.

Маніпулятивний

Ви повинні приховувати свої наміри в розмові, якщо дотримуєтесь маніпулятивного стилю спілкування. Ви чітко знаєте, що вам потрібно, а також здатні пробиватися. Але ви спробуєте обманом змусити інших підвести їх, особливо якщо їх мета така ж, як і ваша. Крім того, ви також віддасте перевагу впливати на інших, щоб вони діяли певним чином, що допоможе вашій меті. Нарешті, ви повинні попросити про послугу або щось опосередковано.

характеристики

 • Наміри нечіткі, рідко висловлюють справжні наміри
 • Тон міг бути як заздрісним, так і заступницьким
 • Часто виражають почуття поразки або безпорадності

приклад

Ваш колега був на тренінгу, але ви забули. Коли ви запитали, чому вони вам не нагадали, вони сказали б так:

Я думав, вас не цікавить ця тема. Крім того, тренер погано пояснював тему.

Важливість розуміння стилів спілкування на робочому місці

Розуміння різних способів спілкування людей на роботі може принести вам велику користь. Це дозволяє вам і вашій команді ефективно співпрацювати, використовуючи методи спілкування, зрозумілі кожному. Якщо ви володієте знаннями та адаптуєтесь до різних стилів спілкування, ви можете запобігти непорозумінням, побудувати міцніші стосунки та досягти більшого разом.

У довгостроковій перспективі оволодіння своїм стилем спілкування має велике значення для просування вашої кар’єри. Це підвищує вашу видимість, надійність і позитивний вплив. Наявність чіткого та ефективного стилю спілкування дає вам змогу впевнено висловлювати свої думки та досягнення, дозволяючи вам виділитися та отримати визнання з боку ваших колег, менеджерів та осіб, які приймають рішення.

Як стилі спілкування впливають на культуру робочого місця

Різні способи спілкування по-різному впливають на робоче місце, і це:

Комунікаційний розрив

Пасивний стиль спілкування створить плутанину та призведе до втрати робочого часу. Ваші підлеглі не будуть чітко повідомляти про проблеми та вважають за краще приховувати їх, доки ви не розслідуєте. Крім того, як член команди ви можете не отримати належної підтримки від керівника команди, доки ви обидва не станете наполегливими.

Незручно говорити

Якщо хтось на робочому місці занадто агресивний у спілкуванні, інші почуватимуться некомфортно поруч із цією людиною. Однак керівники команд і менеджери можуть проявляти певну агресивність, звертаючись до команди виробництва, операцій або продажів і маркетингу, яка потребує мотивації.

Вирішення конфліктів

Під час посередництва у вирішенні конфліктів між співробітниками або членами команди важливо продемонструвати навички вирішення проблем, співпереживання та наполегливість. Уникайте використання агресивних, пасивних або пасивно-агресивних способів спілкування під час конфліктів. Натомість намагайтеся бути наполегливим і тактовним, знаходячи баланс, який дозволить ефективно вирішити проблему, зберігаючи при цьому шанобливе спілкування.

Прозоре спілкування

Коли бізнес-організація дотримується наполегливого стилю спілкування, ви відчуєте, що знаєте те, що вам потрібно знати. Це допоможе вам налаштуватися на позитивне ставлення до бізнесу та досягти найкращих результатів.

  Як робити якісні RAW фотографії

Створення інклюзивного робочого середовища

Якщо ви пропагуєте інклюзивність і повагу на робочому місці, ваш стиль спілкування говоритиме сам за себе. Коли ви активно слухаєте, виявляєте емпатію та цінуєте різні точки зору, це сприяє інклюзивній культурі на робочому місці. Ставлячись до інших з повагою, незалежно від їхньої посади чи походження, ви сприяєте міцній командній роботі.

Стратегії вдосконалення ваших стилів спілкування

Удосконалити свій стиль спілкування означає стати наполегливим на робочому місці чи в інших громадських місцях. Крім того, ви повинні переконатися, що ви не принижуєте свої інтереси в розмові. Нижче наведено деякі перевірені стратегії, якими ви можете скористатися, щоб стати ефективним комунікатором:

#1. Станьте самосвідомими

Розвивайте розуміння власних потреб, емоцій і моделей спілкування. Визнайте будь-які тенденції до пасивності чи агресії та прагніть виховувати наполегливість.

#2. Швидко переходьте до справи

Практикуйте висловлювати свої думки, думки та потреби прямо та з повагою. Використовуйте чітку та лаконічну мову, зосереджуючись на конкретному повідомленні, яке ви хочете передати.

#3. Слухайте інших, коли вони говорять

Приділіть повну увагу доповідачу, демонструючи співчуття та розуміння. Слухайте активно, не перебиваючи, і проявляйте щирий інтерес до їх точки зору.

#4. Часто починайте речення з «Я».

Формулюйте свої твердження за допомогою «Я», щоб взяти на себе відповідальність за свої почуття та думки. Наприклад, скажіть «Я відчуваю» або «Я думаю», замість того, щоб робити звинувачувальні чи узагальнюючі твердження.

#5. Визначте межі

Чітко визначте та повідомте про свої межі та очікування. Будьте наполегливими, кажучи «ні», коли це необхідно, поважаючи потреби інших.

#6. Будьте уважні до невербального спілкування

Уважно стежте за мовою тіла, тоном і мімікою під час спілкування. Вони мають бути ввічливими будь-якою ціною. Крім того, підтримуйте хороший зоровий контакт, використовуйте впевнений тон і виявляйте гнучку мову тіла.

#7. Будьте вирішувачем проблем або рекламуйте те саме

Майстер і спритний комунікатор ніколи не заглиблюватиметься в гру звинувачень. Натомість ви шукатимете точки дотику в дискусії та прийматимете пропозиції щодо вирішення проблеми.

Неможливо відмінити, коли хтось завдає шкоди бізнесу. Найкраще, що ви можете зробити, це вибрати відповідну стратегію, щоб мінімізувати шкоду та відновити бізнес-результати.

Підведенню

Тепер, коли ви знаєте п’ять основних стилів спілкування, дуже важливо розвивати самосвідомість. Крім того, ви повинні виявити свої моделі поведінки та індивідуальні потреби, перш ніж спілкуватися з кимось.

Потім спробуйте техніку напористого спілкування, щоб впевнено висловити свої думки та вимоги іншої сторони.

Незалежно від того, чи ваша мета — кар’єрний ріст, здоров’я, турбота про сім’ю чи управління фінансами, ефективне спілкування є ключем до всього цього.

Успішне спілкування не означає говорити найголосніше, мати останнє слово чи уникати конфліктів. Останнє слово полягає в тому, що ви досягаєте діалогу з іншою стороною та укладаєте угоду — будь то під час ділової зустрічі чи домашньої вечірки!

Також ознайомтеся з цими платформами спілкування співробітників для вашого бізнесу чи команди.