Від А до Я про метод критичного шляху (CPM) для управління проектами

Categories:

Метод критичного шляху (CPM) — це метод управління проектом, який дозволяє розпізнавати важливі завдання для завершення проекту.

Ви, мабуть, стикалися з терміном аналіз критичного шляху або методом у школі менеджменту. Більшість студентів і слухачів менеджменту не впевнені в цьому інструменті управління проектами, поки не візьмуть на себе роль керівника проекту.

Оскільки ви керуватимете реальним бізнес-проектом, ви повинні розуміти CPM та її важливість. Інакше ваш проект може мати проблеми з термінами та результатами.

Продовжуйте читати цю публікацію на CPM, щоб отримати чітке та дієве розуміння аналізу критичного шляху. Ви також дізнаєтеся про деякі пов’язані аспекти CPM, які допоможуть вам у світі бізнесу.

Що таке метод критичного шляху (CPM)?

Метод критичного шляху – це процес, у якому керівник проекту визначає життєво важливі завдання, які допомагають завершити проект вчасно. Таким чином, стає легше визначити планування завдань. Саме серія завдань становить найдовший проміжок часу.

Ви повинні завершити ці завдання вчасно, щоб забезпечити виконання всього проекту згідно з графіком. Якщо ви бачите будь-яку затримку у виконанні критичних завдань, весь проект також буде затримано.

Аналіз CPM здебільшого зосереджується на виявленні залежностей завдань, виявленні найбільш важливих завдань на графіку проекту та обчисленні тривалості завдань.

Ця техніка була потужним інструментом управління проектами протягом понад 60 років з моменту її появи наприкінці 1950-х років. В основному його було створено для вирішення проблем із збільшенням вартості проекту через невміле планування завдань. Тепер це інструмент вибору для встановлення пріоритетів завдань або планування проекту.

Основні компоненти аналізу CPM

Існує стандартизований підхід до аналізу критичного шляху, щоб керівники проектів і зацікавлені сторони в різних країнах і галузях могли зрозуміти мережу CPM будь-якого проекту. Щоб створити стандартний формат CPM, ви повинні включити такі компоненти:

Найраніший час початку (ES)

Він просто вказує найранішу позначку часу в рамках проекту, коли ваша команда може почати працювати над будь-яким завданням. Однак вам потрібно знати залежності та підзадачі завдань, щоб обчислити ES.

Найпізніший час початку (LS)

Навпаки, LS – це остання хвилина, коли ваша команда може почати роботу над конкретним завданням. Якщо команда перевищить значення LS, то існує ймовірність затримки проекту.

Найраніший час фінішу (EF)

Ця цифра вказує на найранішу позначку часу на часовій шкалі проекту, коли ваша команда може виконати завдання. Ви можете отримати значення, взявши до уваги найраніший час початку та тривалість завдання.

Останній час фінішу (LF)

Значення LS говорить вам, скільки затримок може поглинути завдання до завершення, що не вплине на весь період завершення проекту. Це значення також залежить від останнього часу запуску та тривалості завдання.

  Що робити, перш ніж продати, віддати чи обміняти свій iPhone

Поплавок

Поплавок також відомий як слабина. Він інформує вас, як довго ваша команда може відкласти завдання, перш ніж таке відстрочення завдання вплине на мережу наступних завдань і розклад проекту. Ви повинні підтримувати нульові плаваючі значення для завдань критичного шляху.

Алгоритм методу критичного шляху

Алгоритм критичного шляху визначає, як буде формуватися мережа завдань. В основному він складається з двох частин:

Передача вперед

Прохід вперед стосується таких значень, як найраніший час початку (ES) і найраніший час закінчення (EF). Він використовує мережеву діаграму завдань і приблизний проміжок часу для кожної дії для обчислення ES і EF критичних завдань.

ES будь-якого завдання завжди дорівнюватиме EF його попередньої діяльності. Формула розрахунку EF:

EF = ES + t (де t – тривалість завдання)

У кінці діаграми мережі ви повинні побачити EF останнього завдання вашого проекту. Це значення часу, дати або дня еквівалентно часовому проміжку всього проекту.

Прохід назад

Зворотний перехід дозволяє визначити значення пізнього завершення та пізнього початку для будь-яких завдань проекту. Таким чином, ви можете обчислити часовий проміжок проекту та, нарешті, визначити критичний шлях. Тут LF є EF останнього завдання. Формула розрахунку, яку можна використовувати, така:

LS = LF – t (де t – тривалість завдань)

Цей алгоритм також дозволяє розрахувати LF для попередніх завдань останнього завдання. З цією метою LF буде ES завдання, яке безпосередньо слідує.

Як знайти критичний шлях за допомогою CPM

#1. Зберіть усі завдання проекту в таблицю. Для цього можна використовувати структуру розподілу роботи. Переконайтеся, що кожне завдання виконується від початку до кінцевого результату.

#2. За допомогою спільного мозкового штурму визначте залежності завдань. Залежні завдання – це дії, які не можна розпочати, доки ви не завершите попереднє завдання.

#3. Тепер побудуйте мережеву діаграму задач відповідно до порядку їх появи. Ви також можете назвати це діаграмою CPM.

#4. Коли ви створили діаграму CPM, настав час оцінити проміжок часу для кожного завдання. Ви можете звернутися за допомогою до експертів із тематики, старих проектів тощо, щоб розподілити час на всі дії проекту.

#5. Тепер ви можете використовувати алгоритм CPM для розрахунку значень для ES, EF, LS і LF діяльності в проекті.

#6. Тепер ви повинні обчислити float для кожного завдання. Ви можете просто відняти ES від LS, щоб знайти значення з плаваючою точкою.

#7. Мережа завдань з нульовими плаваючими місцями будує критичний шлях. Усі ці завдання є залежними, за винятком першого завдання діаграми CPM.

#8. Ви можете постійно оновлювати діаграму CPM, коли починаєте виконання проекту.

Як розрахувати тривалість проекту за допомогою CPM

#1. Зазначте час початку та час завершення кожного завдання проекту на діаграмі мережі.

#2. Час початку першого завдання дорівнює 0, а час завершення цього завдання є просто тривалістю завдання.

#3. Так само час початку наступної дії є часом завершення її попередньої. Однак час завершення — це сума тривалості та часу початку завдання.

#4. Виконуйте наведені вище дії, поки не обчислите час початку та час завершення всіх завдань у мережі діаграм CPM.

#5. Час завершення останнього завдання в серії критичного шляху є часом завершення всього проекту.

Випадки використання аналізу критичного шляху

Розрахунок Float завдання

Ви можете використовувати діаграму CPM, щоб обчислити кількість завдань. Нульовий float означає, що завдання проекту встановлені на місці, тоді як додатний float вказує на те, що проектна діяльність є гнучкою. Некритичні завдання можуть мати більш високе значення float.

  Як отримати відшкодування на Amazon

Стиснення розкладів

Якщо вам потрібно завершити проект до запланованого терміну, ви можете скористатися такими методами стиснення, як прискорене відстеження та збої. Діаграма CPM допоможе вам визначити, які завдання підходять для швидкого відстеження.

Дані для використання в майбутньому

Діаграма CPM оновлюється в міру просування проекту. Ви можете порівняти діаграму CPM будь-якого проекту на різних етапах, щоб зробити більш точну оцінку часу майбутніх проектів.

Переваги методу критичного шляху

#1. Основною перевагою аналізу CPM є ефективне планування проектних завдань. Процес чітко відокремлює некритичні завдання від критичних. Таким чином, ви можете призначати критичні дії високодосвідченим співробітникам і некритичні завдання працівникам з меншим досвідом.

#2. Ви отримуєте приблизний час завершення проекту та індивідуальний проміжок часу для завдань і підзадач. Ви можете ввести їх у інструмент керування проектами для моніторингу стану завдань.

#3. Ви можете виділити більше людських ресурсів для тривалих і критичних завдань, оскільки вони звільняються від некритичних завдань.

#4. Бюджетування вартості проекту є складним завданням для керівників проектів. Але за допомогою аналізу CPM ви можете розбити бюджет на невеликі частини та призначити їх завданням і підзадачам для спрощення бюджетування проекту.

Інструменти аналізу CPM

Хоча ви можете використовувати ручку та папір, щоб намалювати фізичну мережу CPM, або використовувати Microsoft Visio, щоб намалювати те саме, це стане занадто ручним і неспокійним процесом. Натомість ви можете автоматизувати всю процедуру аналізу CPM за допомогою будь-якого з наведених нижче інструментів:

Аналіз методом критичного шляху на Smartsheet

Smartsheet це відомий інструмент для спільної роботи та керування в інтерфейсі користувача, схожому на електронну таблицю. Він надає багато шаблонів керування проектами, тому вам не потрібно створювати їх з нуля. Одним із таких корисних шаблонів є шаблон діаграми Ганта, відформатований спеціально для аналізу CPM.

Щоб установити критичний шлях проекту, скористайтеся шаблоном Базовий проект із Гантом і залежностями. Відкрийте його та введіть завдання проекту в заголовку стовпця Розділ. Якщо є підзавдання, ви також можете ввести ці завдання. Тепер просто додайте дату початку та завершення або час завдань. Вам також може знадобитися встановити залежності завдань, якщо такі є.

Тепер ви можете натиснути опцію «Показати критичний шлях» у верхньому правому куті перегляду Ганта, щоб змінити її на CPM.

Lucidchart як програмне забезпечення CPM

Lucidchart це провідна програма для створення діаграм у хмарі, яка дозволяє поєднувати співпрацю над проектами, візуалізацію даних і діаграми робочого процесу в одному централізованому програмному забезпеченні. Оскільки програма доступна з будь-якого місця через Інтернет і веб-браузер, ви можете покращити розуміння командою проекту та підвищити продуктивність.

Він поставляється з різними шаблонами діаграм для аналізу CPM. Ви можете просто вибрати один із бібліотеки та персоналізувати його. Ви можете додавати формули у форми блок-схем, щоб автоматизувати планування тривалості проекту за допомогою CPM.

Крім того, Lucidchart пропонує різні варіанти інтеграції для редагування, доступу та обміну CPM безпосередньо в бізнес-додатках, таких як Salesforce, Microsoft 365, Google Workspace тощо.

Програмне забезпечення критичного шляху від ProjectManager.com

Керівник проекту це програма для керування проектами з повним набором послуг на основі хмарних обчислень. Ви можете обчислити критичний шлях будь-якого проекту за допомогою функції діаграми Ганта цього інструменту. Користуватися інструментом для аналізу CPM досить просто. Все, що вам потрібно зробити, це надіслати деякі деталі проекту, як-от завдання, підзавдання, дату початку, дату завершення та залежності.

  Як робити кращі фотографії у вашому домі (спалах не потрібен)

Програма автоматично створить часову шкалу проекту. Тепер просто змініть фільтр перегляду на критичний шлях і знайдіть, які завдання потребують вашої негайної уваги.

Програмне забезпечення Critical Path від Creately

Творіть є ще одним популярним інструментом побудови діаграм, який також підходить для професійного аналізу CPM. Ви можете використовувати різні фігури в цьому інструменті, щоб структурувати власну мережу критичних шляхів. Він оснащений функцією перетягування, щоб ви могли швидко створити мережу завдань для визначення критичного шляху.

Крім того, монтажна область Creately має нескінченне полотно. Таким чином, якщо ваш проект дуже складний і великий, ви можете використовувати цей інструмент. Крім того, надати спільний доступ до робочого простору CPM досить легко за допомогою спільного використання посилань або запрошення співавторів. Таким чином, ви можете виявити критичні завдання проекту, працюючи разом зі своєю командою проекту онлайн.

поширені запитання

Чим CPM відрізняється від діаграми Ганта?

Діаграма Ганта — це інструмент візуалізації часової шкали проекту. Навпаки, техніка відображення критичного шляху визначає часовий проміжок проекту. CPM створює послідовність запланованих завдань, завдяки чому ви дізнаєтеся про масштаб проекту.

Діаграма Ганта — це в першу чергу горизонтальна гістограма, на якій ви відкладаєте час і завдання. З іншого боку, аналіз CPM складається з діаграми, схожої на блок-схему, з алгоритмічним підходом до структурування проектних завдань у серії.

Чим CPM відрізняється від діаграми PERT?

CPM — це орієнтована на діяльність детермінована модель, яка має справу з різними проектними завданнями. Він завжди стосується завдань, для виконання яких ви знаєте час. Таким чином, ви можете визначити, як довго триватиме загальний процес, перш ніж отримати всі результати.

Навпаки, PERT, або техніка оцінки та перегляду проекту, є подієво-орієнтованою ймовірнісною моделлю, де ви побудуєте мережу завдань на основі подій. Більшість менеджерів проектів використовують цей інструмент для керування завданнями, час виконання яких невідомий.

Заключні слова

Метод критичного шляху — це потужний інструмент, який повинні навчитися всі керівники проектів, щоб ефективно керувати ресурсами проекту, часовим проміжком і завданнями. За допомогою цього інструменту ви можете створювати розклади завдань проекту та призначати їх членам команди проекту.

Це також дозволяє ефективно відстежувати статуси завдань і загальний прогрес проекту. Крім того, цей інструмент дуже важливий для керівників проектів і менеджерів, які одночасно працюють над складними та кількома проектами.

Зрештою, CPM дає змогу зосередити свої зусилля на професійній оптимізації завдань і ефективно керувати проектом, не пропускаючи жодних етапів проекту.