Відстежуйте проблеми, покращуйте співпрацю та досягайте результатів

Jira — це корисний інструмент, який працює на кожному етапі циклу управління проектом і розробки програмного забезпечення, від планування, кодування та розгортання до експлуатації та співпраці.

Незалежно від того, чи є ви стартапом, бізнесом, що розвивається, чи підприємством, Jira підходить для будь-якої команди розміром від 1 до 20 тисяч.

Він пропонує чудові функції, конфіденційність, безпеку та цінні інструменти для підтримки вашої подорожі. Jira також масштабується, щоб сприяти вашому зростанню без будь-яких перешкод.

Але чи справді він виконує те, що обіцяє?

У цій статті я розповім про Jira та допоможу вам вирішити, чи варто в нього інвестувати.

Давайте розпочнемо!

Програмне забезпечення Jira: огляд

Jira Software — це один із найкращих гнучких інструментів керування проектами, який команди використовують для впевненішого планування, випуску, відстеження, створення та підтримки програмних рішень. Це може допомогти вам рухатися швидше, розробляти кращі продукти та залишатися у відповідності з вашими цілями.

Jira довіряють понад 100 тисяч організацій і окремих осіб завдяки її вражаючим пропозиціям, гнучкості та підтримці, яку вона надає гнучким командам. Він поставляється з готовим набором функцій, а також передовими методами, щоб команди могли створювати та розвивати власні гнучкі практики.

Якщо ви не знаєте, з чого почати, ви можете скористатися готовими шаблонами Jira та почати створювати свої продукти. Ви також зможете насолоджуватися вищим ступенем налаштування з Jira, оскільки він може швидко адаптуватися до вашого стилю роботи. Він також підтримує багато інтеграцій, щоб ви могли використовувати все з одного місця, не перемикаючи інструменти.

І найкраще те, що Jira пропонує безкоштовний план разом із різними платними планами, які обслуговують підприємства різних форм і розмірів. Безкоштовний рівень має обмежені функції, тоді як вищі плани можуть задовольнити зростаючі потреби.

Навіщо вам Jira?

Усюди висока конкуренція, і щоб залишатися актуальними на ринку, потрібно пропонувати найкращі рішення.

Ось чому команди зараз стають гнучкими та шукають інструменти, технології та методи, щоб пришвидшити процес розробки проекту та створити якісні рішення.

Jira може допомогти вам у цьому, надавши можливості та функції, які знадобляться вашій команді для оптимізації робочого процесу та розгортання лише найкращих продуктів.

Jira Software підходить для будь-якої гнучкої методології управління проектами та розробки програмного забезпечення. Він пропонує безліч цінних інструментів для планування, відстеження, вимірювання, оцінки та звітування робочих процесів для гнучких команд.

Нижче наведено функції Jira, які можуть допомогти вам створити та підтримувати програмне забезпечення та ефективно керувати всім.

Особливості Jira

Jira Software підходить для будь-якої гнучкої методології управління проектами та розробки програмного забезпечення. Нижче наведено особливості Jira:

#1. Гнучкі дошки

Jira дозволяє вам ефективно керувати робочим процесом за допомогою потужних гнучких дощок Kanban і Scrum.

Дошки Kanban: за допомогою гнучких і простих у використанні дощок Kanban ви можете чітко візуалізувати робочий процес, підвищити ефективність команди та обмежити незавершену роботу. Команди DevOps і agile зазвичай використовують дошки Kanban, щоб пришвидшити безперервне постачання продукту та покращити його.

Дошки Scrum: ці дошки можуть допомогти вам розбити складні великі проекти на менші частини роботи, якими легко керувати. Це дає змогу вашій команді, яка працює спринтами, швидше доставляти продукти. Це прискорює загальний робочий процес.

#2. Дорожні карти

За допомогою дорожніх карт ви можете синхронізувати свою організацію та команду між собою. Вони також пропонують кращу видимість вашого робочого процесу, щоб команди отримували повний контекст того, що відбувається. Ця інформація допоможе вам прийняти кращі рішення в потрібний час, зберігаючи при цьому свої довгострокові цілі.

#3. Статистика та звіти

Використовуючи готові інформаційні панелі та звіти Jira Software, ви можете отримати важливе розуміння кожної роботи разом із контекстом. Це дозволяє командам бути в курсі подій і йти до успіху.

#4. Автоматизація перетягування

Дозвольте автоматизації Jira зробити все інше, а ви просто зосередитеся на важливих речах. Автоматизація Jira — це не тільки потужний інструмент, але й простий і цікавий у використанні. Ви отримаєте сотні шаблонів автоматизації, щоб заощадити час і не починати з нуля.

За допомогою автоматизації Jira ви можете автоматизувати багато завдань кількома кліками. Ця функція доступна для всіх клієнтів Jira Cloud. Вам просто потрібно вибрати шаблони та зосередитися, заощадити час і підключити різні інструменти, які ви використовуєте. Деякі засоби автоматизації включають:

 • Автоматично публікуйте огляди після інцидентів (PIR) у підключеному просторі Confluence
 • Проблеми з автоматичним призначенням
 • Синхронізувати роботу
 • Щоденний підсумок Slack
 • Підведення підсумків сюжетних моментів підзавдання до батьківського завдання
 • Automation Playground, безпечне середовище ізольованого програмного середовища, допомагає досліджувати сотні шаблонів автоматизації в інтерактивному режимі та бачити, як працює кожен із них.

#5. Розгортання та статус коду

Дозвольте розробникам зосередитися на своєму коді, одночасно візуалізуючи всі ваші розгортання та стан коду в Jira. Ви можете переглянути:

 • Репозиторії: якщо ви включите певний ключ проблеми до коміту коду, PR або назви гілки, він автоматично оновиться в програмному забезпеченні Jira.
 • Стан розробки: ви можете візуалізувати та створювати нові гілки, переглядати коміти та запити на отримання безпосередньо на панелі розробки проблем Jira.
 • DevOps: ви можете переглядати та вимірювати загальний прогрес проекту, від ідеї до планування та виробництва.

#6. Відкрийте DevOps

Для команд DevOps одного постачальника недостатньо, щоб доставити все, що їм потрібно для розробки програмного забезпечення. З іншого боку, якщо ви залучите занадто багато постачальників та інструментів, це може бути безладно.

Завдяки Open DevOps на базі Jira вам не доведеться стикатися з будь-якою іншою ситуацією. Ви можете використовувати Jira як єдине джерело правди у своїй практиці DevOps. Це допоможе вам використовувати розширюваність різноманітного відкритого інструментарію та покращити координацію.

Open DevOps автоматично інтегрує партнерські інструменти та Atlassian. Ви можете перенести інструменти, які використовуєте, або поміняти їхні інструменти кількома клацаннями. Його особливості:

 • Спрощена конфігурація інструменту
 • Інструменти розробника для інтеграції

#7. Гнучкість проекту

Jira забезпечує гнучкість проекту завдяки своїй структурі та автономності, настроюваним робочим процесам і потужній інтеграції. Ви можете вибирати між керованими компанією чи командними проектами, незалежно від того, що підходить вашому робочому процесу, і Jira внесе відповідні зміни. Крім того, ви можете створювати робочі процеси та налаштовувати їх відповідно до свого стилю роботи.

#8. Інтеграції

Jira є розширюваною системою, яка має понад 3000 інтеграцій і додатків. Якщо ваша команда використовує інструмент, є високий шанс, що ви зможете інтегрувати його з Jira. Ви можете додати інструменти, якими ви користуєтеся, з торгового майданчика Atlassian і робити все з одного місця – Jira.

Просто перегляньте їх сторінки категорій і дізнайтеся про корисні програми, з якими ви, можливо, ще не знайомі. Серед інтеграцій, які часто використовуються, є GitLab, Git, GitHub, Jenkins, JFrog, Miro for Confluence, Figma, Lucidchart, Freshdesk, Power BI, Slack, Teams, Sentry, Zephyr Squad тощо.

#9. Безпека та конфіденційність

Jira розроблено для масштабованості та безпеки, використовуючи сучасні можливості. Ви можете скористатися Atlassian Access, передплатою для всієї вашої організації, яка з’єднає ваші продукти в хмарі Atlassian (наприклад, Trello, Jira Software, Confluence, Bitbucket тощо) із постачальником ідентифікаційних даних (наприклад, GCP, Azure AD, Okta, OneLogin, тощо).

З Atlassian Access ви отримаєте покращене керування даними та безпеку для всіх ваших рішень і продуктів Atlassian Cloud. Це може надати організаціям будь-якого розміру можливість додавати функції корпоративного рівня для керування ідентифікацією та доступом (IAM) безпосередньо на вашій централізованій консолі адміністратора.

Функції безпеки:

 • Автоматизація процесу надання користувача (SCIM)
 • SAML SSO
 • Відкликання неавторизованих маркерів API
 • Застосування двоетапної автентифікації
 • Моніторинг використання для виявлення підозрілої поведінки, оптимізації використання та обробки тіньових ІТ
 • Перегляд журналів аудиту в масштабах організації

Шаблони

Jira надає вам десятки красивих, попередньо налаштованих шаблонів для різних категорій, відділів і команд. Це допоможе вам швидко розпочати роботу, спрямує вашу команду на проект і досягне успіху. Ці шаблони значно заощадять ваш час, оскільки вам не доведеться робити все з нуля.

Jira пропонує шаблони для:

 • Розробка програмного забезпечення
 • Управління роботою, товарами та послугами
 • Маркетинг
 • Фінанси
 • Людські ресурси
 • Дизайн
 • Операції
 • Продажі
 • юридичний
 • Особисті

Випадки використання Jira

Jira — це набагато більше, ніж простий інструмент для створення та підтримки програмних рішень. Деякі з його випадків використання:

#1. Розробка програмного забезпечення

Jira допомагає командам розробників програмного забезпечення за допомогою своїх інструментів для планування та створення дорожніх карт, керування бюджетами, зацікавленими сторонами та вимогами до функцій, відстеження помилок, розгортання нових функцій тощо. Це також дозволяє інтегрувати різні інструменти для полегшення робочого процесу.

#2. Гнучка розробка програмного забезпечення

Звіти Jira про продуктивність і можливості відстеження часу дозволяють гнучким командам відстежувати продуктивність проекту та співробітників за певний період часу. Вони також використовують його для журналювання роботи, дозволів на рівні проекту та сповіщень електронною поштою.

#3. DevOps

DevOps допомагає автоматизувати та інтегрувати процеси між командами розробки та операцій. Таким чином, вони можуть планувати, створювати, тестувати та розгортати своє програмне забезпечення швидко та надійно.

Jira є основою Open DevOps від Atlassian. Це допомагає бездоганно інтегрувати внутрішні та зовнішні інструменти команди або інструменти сторонніх розробників протягом життєвого циклу DevOps.

Це робиться за допомогою таких інструментів, як GitHub, GitLab, Confluence, Bitbucket тощо. Це дає змогу зосередитися на передових практиках, таких як автоматизація, безперервна доставка, позначення функцій, безпека тощо.

#4. Відстеження вад і помилок

Якщо ваша система фіксує помилку, Jira може автоматично виділити її та негайно встановити пріоритет. Це дає змогу менеджерам проекту відстежувати помилку та процес її виправлення. Це також корисно для відстеження помилок за допомогою резервних завдань, настроюваних робочих процесів, правил проекту, зв’язування помилок тощо.

Управління проектом, завданням і продуктом

Багато команд використовують Jira для керування проектами завдяки його чудовим можливостям конфігурації та тому, як він адаптує проекти. Він надає багато шаблонів, щоб швидко розпочати роботу та налаштувати їх відповідно до потреб. Jira допомагає:

 • Конфігурація проекту
 • Планування
 • Вибір відповідної команди та надання їй доступу
 • Відстеження завдань і прогресу
 • Керуйте завершенням проекту
 • Додавання дат, приміток, нагадувань тощо до завдань

Ціноутворення

Jira пропонує різні тарифні плани, які підходять для команд будь-якої форми та розміру. Ви можете вибирати між місячним і річним планами залежно від потреб і розвитку вашої команди.

#1. безкоштовно

Це абсолютно БЕЗКОШТОВНИЙ план, який не коштуватиме вам ні копійки. Це завжди безкоштовно для 10 користувачів і доступне лише за місячною підпискою. Цей план найкраще підходить для стартапів і малого бізнесу.

особливості:

 • 2 ГБ пам’яті
 • 1 сайт
 • Статистика та звітність
 • Основні дорожні карти та відставання
 • Необмежена кількість дощок проектів
 • Підтримка громади

#2. Стандартний

Це коштує $7,75 на користувача. Щоб перевірити, чи це вам вигідно, ви можете запустити безкоштовну пробну версію. Цей план більше підходить для підприємств, що розвиваються.

особливості:

 • Він пропонує всі функції БЕЗКОШТОВНОГО плану, а також:
 • До 35 тисяч користувачів
 • 1 сайт
 • 250 ГБ пам’яті
 • Ролі користувачів і дозволи
 • Журнали аудиту
 • Стандартна підтримка або підтримка в робочий час

#3. Преміум

Jira Software Premium — це вищий план Jira Software, вартість якого становить 15,25 доларів США за користувача. Ви можете взяти безкоштовну пробну версію, щоб перевірити, чи варто інвестувати. Це більше підходить для середнього бізнесу.

особливості:

Він має всі функції стандартного плану, а також:

 • Необмежене зберігання
 • 1 сайт
 • До 35 тисяч користувачів
 • 90,9% безвідмовної роботи за угодами про рівень обслуговування
 • Privacy Shield і GDPR для дбайливого поводження з даними.
 • Преміальна підтримка 24/7

#4. підприємство

Якщо ви хочете ввести 801 користувача або більше, ви можете отримати цей план. Він доступний лише як річний план. Ви можете зв’язатися з відділом продажів і пояснити їм свої потреби, щоб отримати цінову пропозицію для цього плану.

особливості:

Він має всі функції плану Premium, а також:

 • Необмежена кількість веб-сайтів
 • Безвідмовна робота 99,95%.
 • Централізований контроль безпеки та підписки користувачів
 • Цілодобова підтримка корпоративного рівня

Альтернатива Jira

Незважаючи на всі переваги Jira, деякі користувачі все ще шукають альтернативні рішення. Причиною може бути що завгодно, як-от краща ціна, зручність використання, функції, які їм особливо потрібні, тощо. Отже, якщо ви один із них, ось кілька альтернатив Jira для вас:

#1. Поняття

Notion — чудова альтернатива Jira з її дивовижними можливостями та особливостями. Це підключений робочий простір, де ви можете працювати краще та швидше. Ви можете створювати та керувати своїми проектами та документами без будь-яких турбот, незалежно від того, чи ви стартап, чи підприємство.

особливості:

 • Дорожня карта продукту, щоб легко організувати та керувати своїми проектами, завданнями та продуктами з їхніми часовими шкалами.
 • Централізуйте всі свої знання, як-от посібники з налаштування, процеси тощо.
 • Об’єднайте всі інструменти в єдину платформу
 • Візуалізуйте, фільтруйте та сортуйте завдання
 • Налаштування інформації відстеження
 • Отримайте шаблони для OKR, нотаток зустрічей, планувальників відпусток, засобів відстеження звичок і редакційних календарів

Спробуйте Notion безкоштовно.

#2. асана

Asana — одна з найкращих платформ для виконання міжфункціональної роботи. Це допоможе вам підвищити ефективність у всій компанії, ним легко користуватися та швидше виконувати роботу.

особливості:

 • Ефективно керуйте плануванням, розробкою контенту та іншими завданнями з деталями
 • Призначайте та впорядковуйте завдання за допомогою списку
 • Створюйте часові шкали та керуйте залежними, незапланованими або збігаючимися завданнями
 • Зосередьтеся більше на завданнях із дошками та розставте пріоритети в роботі
 • Автоматизуйте та налаштовуйте робочі процеси
 • Підтримує понад 200 інтеграцій

Спробуйте Asana безкоштовно.

#3. Monday.com

Підвищте ефективність, продуктивність і злагодженість команди за допомогою Monday.com, який допоможе вам створювати та налаштовувати робочі процеси відповідно до ваших потреб. Ви можете централізувати всі свої інструменти, роботу та процеси в ньому та оптимізувати все.

особливості:

 • Проста у використанні автоматизація
 • Сповіщення в реальному часі
 • Покращена видимість кожного завдання за допомогою представлень і інформаційних панелей
 • Інтеграція з багатьма інструментами, такими як Slack, Adobe, Dropbox тощо.

Висновок: чи варто Jira?

Jira — чудовий інструмент, який можна використовувати для розробки програмного забезпечення, керування проектами, продуктами та завданнями, відстеження помилок тощо. Він має великий набір можливостей і функцій від базового до розширеного рівнів. І найприємніше те, що це безкоштовно назавжди.

Однак безкоштовний план має обмежені можливості. Тож, якщо ви розвиваєтеся чи є підприємством, ви можете спробувати його платні плани з розширеними функціями за вигідними цінами.

З огляду на його можливості та ціну, Jira однозначно варто спробувати. Але якщо ви не задоволені цим, ви можете вибрати будь-який із згаданих вище варіантів Jira.