techukraine.net techukraine.net Відстежувати чи не відстежувати? Зважування функції відстеження додатків iPhone

Відстежувати чи не відстежувати? Зважування функції відстеження додатків iPhone

Categories:

Ключові висновки

  • Відстеження додатків збирає дані про вашу діяльність у додатках, надаючи персоналізовану рекламу та рекомендації на основі місцезнаходження для кращої взаємодії з користувачем.
  • Розробники додатків отримують переваги від відстеження додатків, отримуючи прибуток за допомогою цільової реклами, покупок у додатках і преміум-функцій.
  • Однак відстеження програм порушує конфіденційність, призводить до цільової та потенційно нав’язливої ​​реклами та може розряджати акумулятор вашого телефону. Отже, враховуйте ці недоліки, перш ніж дозволяти додаткам стежити за вами.

Відстеження додатків — це невидима сила, яка формує наш онлайн-досвід, працюючи під прикриттям, щоб зібрати всі ваші інтерактивні дані з конкретною програмою. Під час завантаження програми на свій iPhone ви могли бачити спливаюче вікно з проханням дозволити програмі стежити за вами.

Якщо ви завжди думали, чи правильно натискати цю кнопку, ми тут, щоб вирішити вашу дилему. Ми зважимо всі «за» і «проти» відстеження програм і відповімо на головне питання: відстежувати чи не відстежувати?

Що таке відстеження програм на iPhone?

Термін відстеження програм досить зрозумілий і стосується того, що відбувається за лаштунками, коли ви використовуєте програми на своєму iPhone. Коли ви переглядаєте соціальні мережі, робите покупки в Інтернеті, граєте в ігри або отримуєте їжу з доставкою через різні додатки, відстеження додатків стежитиме за вами та збиратиме дані про вашу діяльність у додатку.

Моделі використання програми, тривалість використання програми, ваше місцезнаходження та взаємодія з рекламою в програмі – це деякі речі, які відстежуються та записуються.

Більшість розробників програм і рекламодавців інтегрують цю функцію у свої програми, щоб накопичувати цінну інформацію про вподобання, інтереси та демографічні дані користувачів. Це допомагає їм розробляти свої програми, щоб включити популярні функції та забезпечити кращий досвід для вас. Якщо вам це не подобається, ви можете легко припинити відстеження окремих програм на своєму iPhone.

  Як використовувати функцію розділення екрана в Excel

Переваги дозволу програмам стежити за вами

Чому відстеження програм є невід’ємною частиною сучасних технологій? Ну, головним чином тому, що він має кілька переваг як для користувачів, так і для розробників. Нижче ми обговоримо основні з них.

1. Персоналізована реклама

Коли ваша активність відстежується в програмі, вони можуть краще зрозуміти ваші інтереси та вподобання. Це дозволяє додаткам показувати релевантну вам рекламу, щоб ви могли знаходити продукти, пропозиції, послуги та вміст, які вам справді подобаються та можуть знадобитися.

Без персоналізованої реклами, яку ви отримуєте за допомогою відстеження програми, ви, ймовірно, побачите купу нерелевантних речей, які не викликають ваш інтерес і не витрачають ваш час.

Це також корисно для розробників додатків, оскільки вони можуть ефективніше розподіляти свої ресурси, націлюючи на користувачів певну рекламу, яку вони, швидше за все, зацікавлять.

2. Рекомендації на основі розташування

Не всі програми вимагають вашого місцезнаходження для своїх послуг, але більшість потребує, зазвичай для вашої власної вигоди. Коли програма знає, де ви перебуваєте, вона може запропонувати найближчі магазини, ресторани, магазини, події та послуги, які задовольнять те, що ви хочете та потребуєте. Це особливо корисно, якщо ви подорожуєте і хочете без проблем досліджувати нові місця.

Інші переваги, які може надати вам відстеження місцезнаходження, включають оновлення доставки їжі, затори в реальному часі та погодні умови навколо вас, щоб ви могли підготуватися заздалегідь. Ви можете вимкнути служби визначення місцезнаходження на своєму iPhone, якщо не хочете, щоб програми бачили ваше місцезнаходження.

3. Монетизація

Це, мабуть, головна причина, чому розробники додатків так широко включають відстеження додатків. Без цього вони не отримували б жодної грошової вигоди від безкоштовних додатків, які вони розробили, що робить їхні зусилля марними.

  Статистика та тенденції соціальних мереж у 2023 році

Коли розробники зможуть відстежувати, що цікавить користувачів, вони зможуть отримувати дохід за допомогою цільової реклами, покупок у програмі, членства та преміум-функцій. Це дає їм достатньо, щоб продовжувати створювати безкоштовні послуги для користувачів, тож зрештою виграють усі.

4. Зворотній зв’язок для розробників

Можливо, ви ніколи не дивилися на це з такої точки зору, але ви стаєте частиною процесу розробки програми, просто використовуючи її та дозволяючи відстежувати програму. Ваша взаємодія з програмою – це чудовий спосіб для розробника дізнатися, як працює її програма.

Вони можуть визначити все, що потребує вдосконалення, виправити помилки, покращити інтерфейс користувача та визначити, коли програму потрібно оновити. Зрештою, завдяки наданим вами даним вам стане легше та краще користуватися програмою.

Мінуси дозволу програмам стежити за вами

Історія ніколи не буде повною без зважування як поганого, так і хорошого. Щоб повністю усвідомлювати, що ви обираєте, важливо знати його недоліки. У цьому розділі буде коротко розглянуто недоліки відстеження додатків і чому це не для всіх.

1. Ваша конфіденційність порушена

Конфіденційність є однією з найбільших проблем сучасного світу технологій. Межі між захистом інформації та забезпеченням зручності стають дедалі розмитішими, а недовіра зростає. Apple пішла на кращий кінець справи, запровадивши прозорість відстеження додатків в iOS, щоб заборонити програмам стежити за вами, якщо ви цього не хочете.

Якщо ви вирішите дозволити додаткам стежити за вами, знайте, що ваші звички веб-перегляду, місцезнаходження, використання додатків і навіть деякі особисті дані можуть бути доступні суб’єктам. Завжди існує ймовірність того, що ваша інформація потрапить у чужі руки та буде використана не за призначенням, наражаючи вас на певні ризики, якими б мінімальними вони не були.

  Як від’єднати обліковий запис Call of Duty

2. Цільова реклама

Незважаючи на те, що персоналізована реклама дуже корисна різними способами, вас можуть засипати безліччю реклами, яка може викликати роздратування та нав’язливість. Повторний перегляд реклами про те, що ви, можливо, шукали, також може викликати у користувачів відчуття дискомфорту через те, що їх аналізують, і це може розглядатися як маніпулятивна практика.

Більше того, ви побачите лише вибраний жанр реклами, який додаток вважає релевантним для вас. Це може призвести до відсутності експозиції та різноманітності, обмежуючи те, що ви можете побачити та відкрити.

3. Розрядка батареї

Безперервне відстеження – це процес, який споживає значну кількість акумулятора та енергії, особливо якщо для цього також потрібно ввімкнути служби визначення місцезнаходження. Ніхто не хоче, щоб акумулятор розряджався в незручний час, і постійне відстеження додатків може зробити саме це.

Неодноразове розрядження батареї та бігання в пошуках зарядного пристрою викликають клопоти, і це також може погіршити роботу батареї в довгостроковій перспективі. Вимкнення відстеження додатків є одним із багатьох способів підтримувати заряд акумулятора вашого iPhone.

Розумно ставтеся до програм, які можуть стежити за вами, щоб ви могли отримувати те, що вам потрібно, водночас зберігаючи батарею.

Чи варте відстеження додатків своїх переваг?

Відстеження додатків приносить дохід для більшості додатків; отже, це невід’ємна частина світу технологій. Він революціонізував роботу додатків, щоб об’єднати світ, і надає вам персоналізовану рекламу та рекомендації на основі місцезнаходження, щоб ви мали найкращий досвід.

На жаль, це відбувається за рахунок потенційного ризику для вашої конфіденційності та розрядження акумулятора, а також перешкод для високофільтрованого перегляду.