Втрата слуху: наскільки голосно занадто голосно?

У той час як розмови про втрату слуху через навушники в основному зникли, люди серйозно стурбовані тим, що рівень гучності на роботі, в ресторанах і на вулиці може спричинити постійну втрату слуху. Отже, наскільки голосно занадто голосно?

Коротше кажучи, вам слід уникати 85+ дБ

При тривалому і багаторазовому впливі звуки, які перевищують 85 децибел, можуть спричинити постійну втрату слуху. І хоча 85 дБ може звучати як багато, є велика ймовірність, що ви стикаєтесь із звуком 85 дБ щодня. Наприклад, щоразу, коли ви відкриваєте вікно автомобіля, рухаючись зі швидкістю 50 миль/год, ви стикаєтесь із цим близько 89 дБ звуку.

Тепер, перш ніж сильно нервувати, подумайте, як довго і як часто ви піддається впливу. Більшість лікарів погоджуються, що ви можете обійтися приблизно восьмигодинним впливом звуку 85 дБ. Але навіть після цих пекельних восьми годин, коли ви косите газон або їздите з опущеними вікнами, є пристойний шанс, що ви не втратите слух назавжди.

Дивіться, всередині вашого вуха є маленькі волоски, які називаються стероциліями. Ці волоски вібрують, коли звукові хвилі потрапляють у ваше вухо, і ці вібрації перетворюються на нейронну інформацію, яку може зрозуміти ваш мозок. При тривалому впливі гучних звуків (скажімо, восьмигодинний сеанс стрижки газону) ваші маленькі волоски в вухах пригнічуються, як травинка, на яку наступили. Під час депресії ці волоски перестають вібрувати, а це означає, що ваш мозок не отримує жодних звукових сигналів.

Але, як травинки, ваші маленькі волоски в вухах можуть знову схопитися за ніч. Час від часу тривале опромінення не становить великої проблеми, це багаторазове довготривале опромінення, яке зіпсує ваші вуха. Щоразу, коли ці вушні волоски пригнічуються, вони також стають трохи менш сильними. Згодом вони взагалі перестають відновлюватися, і ви залишаєтеся з постійною втратою слуху.

  Що найгірше хтось може зробити з вашим розблокованим iPhone?

Важливо також зазначити, що те, що ви втратили слух, не означає, що у вас вищий допуск гучності. 85 дБ – це універсальний поріг втрати слуху, навіть якщо у вас вже продуті вуха.

У діапазоні 85 дБ водіям з відкритими вікнами та любителям догляду за газоном нема про що турбуватися. Більшість людей, які витримують повторне восьмигодинне вплив 85 дБ, — це будівельники, працівники барів і звукорежисери. Це не означає, що ви захищені від втрати слуху, викликаної шумом, — вам просто не потрібно турбуватися про поріг 85 дБ так само, як люди, які працюють у гучному оточенні.

Що станеться після 85 дБ?

Спосіб вимірювання звуку може бути трохи оманливим. Можна припустити, що 80 дБ буде вдвічі голосніше, ніж 40 дБ, але це не так. Рівень гучності подвоюється з кожним посиленням на 10 дБ, тому 80 дБ у вісім разів голосніше 40 дБ. Таким чином, це схоже на вимірювання землетрусу за шкалою Ріхтера.

Зі збільшенням рівня гучності ваша стійкість до шуму зменшується з такою ж швидкістю. При 90 дБ чотири години експозиції призведуть до постійної втрати слуху. Збільште гучність до 95 дБ, і ваші вуха витримають лише дві години впливу. Підвищте його до 110 дБ, і ваші вуха зможуть тільки прийняти 1 хвилина 29 секунд.

Навіть якщо ви не зазнали восьми страшних годин стрижки газону, є велика ймовірність, що ви неодноразово проводили кілька годин на рок-концерті, пару годин у барі, ніч на футбольному матчі чи цілу ніч. день прослуховування музики через навушники. Ну, звичайний рок-концерт близько 120 децибел, зайнятий бар близько 90 децибел, НФЛ ігри є близько 90 дБ, і більшість навушників можуть досягати 115 децибел.

  Як керувати налаштуваннями конфіденційності LinkedIn

Легко зрозуміти, як середній день може піддавати вас небезпечним рівням звуку. Але якщо ви хочете продовжувати займатися звичайними людьми, то які запобіжні заходи ви можете вжити, щоб убезпечити свої вуха?

Якщо ви працюєте в шумному оточенні, купіть затички для вух

Якщо ви фахівець з догляду за газоном, будівельник, музикант, бармен або працюєте в іншій гучній обстановці, то ви не можете не почути оглушливі звуки. На жаль, ви не можете наказати бульдозеру чи гучномовцю замовкнути, тому вам доведеться вдатися до беруші.

На ваше щастя, сучасні беруші недорогі, зручні та практичні. Деякі з них агресивно блокують вхідний шум, тоді як інші активно знижують рівень децибел без шкоди для чіткості звуку. Якщо вам потрібна допомога у пошуку гарної пари берушей, є чудова стаття про неї Огляд Geek який проходить через різноманітні високоякісні беруші.

Я знаю, ваші друзі та колеги будуть насміхатися з вас за те, що ви носите беруші. Ви можете пояснити їм, як ви насправді дуже круті, коли дбаєте про своє здоров’я, або ви можете ганебно замаскувати свої беруші під навушники. Є багато беруші-накладки на Amazon, а деякі навушники досить щільні, щоб блокувати зовнішні звуки. Просто пам’ятайте, що відтворення звуку через навушники чарівним чином не скасовує рівень вхідних децибел зовнішніх звуків, а спеціальні беруші завжди будуть кращими для збереження слуху, ніж пара навушників.

Слідкуйте за навколишнім звуком і шумом

Як виявляється, люди які живуть у великих містах мають високий ризик втрати слуху через шум. Зазвичай це пов’язано з «навколишнім звуком» і «шумовим забрудненням». Рух і будівництво можуть наповнити ранкову поїздку міського мандрівника гучними звуками, а пізні ночі в барах і ресторанах можуть стати справжнім кошмаром.

  Як приховати папки Gmail від поштового клієнта на комп’ютері

Якщо ви стурбовані тим, що міське життя псує ваші вуха, вам, мабуть, варто перевірити, скільки децибел ви відчуваєте протягом дня. Завантажте децибелметр на свій телефон, наприклад Звукомір, або Аналізатор звуку, або скористайтеся спеціальним децибел метр для більш точних вимірювань звуку. Якщо ви не задоволені рівнем звуку, якому ви відчуваєте, подумайте купівля берушей, або зміна розпорядку дня.

Для любителів музики носіть беруші, щоб зменшити гучність, але не якісно

Є велика ймовірність, що ви вже чули про це, але на концерті завжди слід носити беруші. Середній рок-концерт близько 120 децибел, і є велика ймовірність, що шоу у вашому місцевому дайві або ді-джеї у вашому улюбленому клубі стануть ще гучнішими. Таких затичок для вух багато нижчий рівень децибел без шкоди для якості звуку, тож немає виправдання не носити беруші. Якщо ваші друзі висміюють вас, почекайте до наступного дня і запитайте, як почуваються їхні вуха.

Концерти – це не єдине, про що варто хвилюватися любителям музики. Навушники та навушники зазвичай можуть досягати рівнів гучності, які перевищують 100 дБ, а звукова система у вашому автомобілі чи будинку може стати ще гучнішою.

Ви можете думати, що любите гучну музику, але, ймовірно, вам просто подобається почути всі деталі, які може запропонувати ваша музика. Якщо ваші колонки або навушники звучать як лайно на низькій гучності, вам слід інвестувати в аудіотехніку більш високої якості. Вам не потрібно ламати банк; є багато якісних навушники і динаміки що коштує менше 200 доларів.

Якщо ви не хочете витрачати кілька сотень на нові навушники, подумайте про те, щоб змінити налаштування еквалайзера, щоб компенсувати погану якість звуку. Більшість мобільних телефонів і підсилювачів мають потужність, автоматичні налаштування еквалайзера, і вони дійсно можуть підвищити якість звуку вашого поточного налаштування.

Джерела: Neurophys.wisc.edu,