Вступ до SNMP для початківців

У цій статті ми обговоримо все, що вам потрібно знати про SNMP новачкові.

SNMP — це стандартизований мережевий протокол, який використовується для збору й організації інформації про пристрої в мережі. Він робить це через UDP-порт 161. Спочатку він був розроблений у 1980 році, коли розмір і складність багатьох ІТ-організацій зростали швидкими темпами. І сьогодні в області мережевого моніторингу SNMP є найбільш широко використовуваним мережевим протоколом.

У цій статті я детально обговорю SNMP. Отже, почнемо.

SNMP: що і чому

SNMP означає простий протокол керування мережею. Він забезпечує структуру для запитів пристрою про його продуктивність і конфігурацію, незалежно від того, яке апаратне чи програмне забезпечення працює на цій машині. Він використовується для керування та моніторингу всіх пристроїв, підключених через мережу. Уявіть, що організація має тисячі пристроїв, підключених до мережі. Тепер контролювати кожен пристрій один за одним, щоб побачити, чи вони працюють правильно чи ні, було б дуже стомлюючою роботою, яка також може призвести до людської помилки. Тут допомагає SNMP. Він може стежити за всіма цими пристроями та автоматично перевіряти їхній стан без жодної участі.

SNMP життєво важливий для керування мережами. Без SNMP інструментам керування мережею складно ідентифікувати пристрої та контролювати їхню роботу. Також було б важко відстежувати зміни в мережах, де є кілька постачальників.

SNMP версії 1 був розроблений у 80-х роках, і він має слабкий захист. Він використовує незашифровані облікові дані за замовчуванням, що означає, що будь-хто, хто має доступ до мережі, може перехопити інформацію, що передається через SNMP версії 1. Неавторизовані пристрої можуть навіть видати себе за законних менеджерів. На жаль, SNMP версії 1 все ще широко використовується в багатьох мережевих пристроях, які не оновлювалися.

SNMP версії 2 має кращу продуктивність, але її замінила SNMP версії 3, яка все ще є найновішим і найбезпечнішим протоколом. Основна перевага переходу на SNMP версії 3 полягає в тому, що він дозволяє шифрувати дані та вимагає автентифікації для менеджерів і агентів. Це зменшує ризик несанкціонованої автентифікації пристрою. Він також забезпечує конфіденційність даних, що передаються. Я настійно рекомендую використовувати SNMP версії 3, де це можливо, особливо під час використання SNMP через загальнодоступну мережу.

  8 найкращих хостинг-провайдерів серверів Arma 3 у 2022 році [Updated]

Останнє, що вам слід знати про SNMP, це те, що він не ввімкнено за замовчуванням на робочих пристроях з міркувань безпеки. Якщо вам потрібно стежити за своїми мережевими пристроями, вам доведеться увійти в них і ввімкнути моніторинг SNMP.

Компоненти середовища виконання SNMP

 • Менеджер SNMP: це центральна система, яка відповідає за моніторинг усієї мережі SNMP. Він контролює всі агенти SNMP у мережі SNMP. Він надсилає запит агентам SNMP для перевірки їх статусу через регулярні проміжки часу.
 • Агент SNMP: це процес, який виконується на пристроях і ресурсах, керованих SNMP. Він зберігає всі дані, пов’язані з керованими пристроями, такі як використання пропускної здатності, використання ЦП, дисковий простір і відповідає на запити менеджера SNMP, надаючи необхідну інформацію.
 • Пристрої та ресурси, керовані SNMP: це мережевий об’єкт, яким керує менеджер SNMP. Агенти працюють на цих пристроях і елементі мережі. Прикладами таких пристроїв можуть бути маршрутизатор, комутатор або принтер тощо.
 • Інформаційна база керування (MIB): це текстовий файл структури даних із розширенням .mib, який складається з усіх об’єктів даних (змінних), що використовуються пристроями в мережі, які запитує та контролює менеджер SNMP. Він містить ідентифікатор об’єкта (OID) різних керованих об’єктів. Крім того, він надає визначення атрибутів для прав доступу, імені, статусу, даних керованого об’єкта.

Команди SNMP

Нижче наведено кілька популярних команд SNMP, які ви повинні знати.

 • Отримати запит: ця команда запиту встановлюється менеджером SNMP для отримання значення однієї або кількох змінних.
 • Встановити запит: Ця команда запиту використовується менеджером SNMP для надання команди агенту SNMP.
 • GetNext Request: ця команда запиту надсилається менеджером SNMP агенту в мережі, щоб отримати значення наступного запису в дереві MID,
 • Запит GetBulk: ця команда запиту надсилається менеджером SNMP агенту для отримання великої кількості даних за допомогою кількох команд запиту GetNext.
 • Перехоплення SNMP: на відміну від наведених вище команд менеджера SNMP, цю команду ініціює агент. Ця команда використовується для інформування менеджера SNMP про подію, таку як збій або помилка.
 • SNMP Inform: ця команда використовується для підтвердження того, що менеджер SNMP отримав команду перехоплення від агента.
 • Відповідь SNMP: ця команда надсилається агентом менеджеру SNMP з інформацією, яку запитує менеджер.
  Як цитувати зображення в PowerPoint

Що таке порт SNMP?

Менеджер SNMP зв’язується з агентом SNMP за допомогою портів SNMP. Наприклад, порт 161 використовується менеджером SNMP для надсилання команди агенту, а агент використовує порт 162 для надсилання перехоплення SNMP у відповідь на команду менеджера SNMP.

Як працює SNMP?

SNMP має просту архітектуру, засновану на моделі клієнт-сервер. Сервери називаються менеджерами. Вони збирають і обробляють інформацію про пристрої в мережі. Клієнти називаються агентами. Агенти — це пристрій або компонент пристрою, підключений до мережі, з якої потрібно збирати інформацію. Дані, зібрані менеджерами через SNMP, мають деревоподібну ієрархію, і дерево даних має кілька гілок, які називаються базами інформації про керування або MIB.

MIB використовуються для визначення групи точок даних, які можна зібрати від конкретних агентів. Ці групи точок даних називаються ідентифікаторами об’єктів або OID. MIB — це логічне групування OID. Зараз існує три різні версії SNMP, кожна з яких має різні функції, особливо коли йдеться про безпеку.

Давайте візьмемо приклад, припустімо, що ви хочете контролювати дуже важливе для вашої організації посилання. Ви хотіли б знати, коли він знизився, а коли піднявся, і тоді ви хотіли б змінити деякі речі на основі цього. Щоб досягти цього, ви можете запустити десь менеджер SNMP. Тепер агент SNMP буде мережевим пристроєм, який зараз відстежується та запитує ці деталі. Це може бути маршрутизатор, комутатор або брандмауер.

  Як виконати дослідницький аналіз даних (EDA) у R (з прикладами)

Менеджер SNMP надсилатиме запити від агента SNMP, а агент SNMP надсилатиме сповіщення про перехоплення на основі вимоги. Наприклад, якщо зв’язок піднімається або знижується, агент може надіслати сповіщення про перехоплення менеджеру SNMP.

Багато постачальників, як-от SolarWinds, мають налаштовані засоби моніторингу, які надсилатимуть електронні листи у разі будь-якої події. Якщо ваше важливе для бізнесу посилання не працює, ви отримаєте електронний лист.

Тож ви можете налаштувати мій інструмент моніторингу так, що якщо він отримає певне сповіщення про перехоплення від агента SNMP, він зможе створити електронний лист і надіслати його команді мережі. Таким чином, вам не потрібно просити людину постійно стежити за певним посиланням. Ось як SNMP допомагає керувати основними речами мережі.

Обмеження керування SNMP

SNMP пропонує багато функцій, пов’язаних із моніторингом мережі. У нього все ще є кілька обмежень і недоліків.

 • Хоча SNMP v3 має кращий захист, SNMP v1 і v2 вразливі до багатьох проблем безпеки.
 • Крім того, за допомогою SNMP ви можете контролювати лише ті пристрої, які підтримують SNMP.
 • Це не допомагає зрозуміти розуміння користувацького досвіду та стосується лише показників, що стосуються пристрою.

Висновок👩‍💻

SNMP — чудовий інструмент моніторингу мережі, а SNMP версії 3 — найбезпечніша версія, яку вам слід використовувати. Ви зможете легко контролювати всі пристрої з підтримкою SNMP у мережі та відстежувати їхній стан. Отже, налаштуйте SNMP для вашої мережі.

Вам сподобалось читати статтю? Як щодо того, щоб поділитися зі світом?