Вступ до SAFe для початківців

Categories:

Для великомасштабних проектів у галузі розробки програмного забезпечення SAFe або Scaled Agile Framework є ідеальним вибором для команд.

Співпраця стала ключем до інновацій у машинобудівній галузі, що постійно розвивається. Запровадження методу Agile змінило принципи роботи цієї галузі для досягнення максимальної ефективності та продуктивності.

Сьогодні багато підприємств обирають SAFe, кращий спосіб ефективного впровадження методології Agile. Давайте зануримося глибше, щоб дізнатися про всі основи SAFe та про те, як його реалізувати.

Зміст

Що таке впровадження SAFe?

SAFe або Scaled Agile Framework — це набір організаційних практик і практик робочого процесу, які дозволяють застосовувати гнучку методологію на підприємстві. Структура SAFe містить структуровані вказівки щодо ролей і обов’язків усіх членів команди, а також способи планування та керування завданнями та дотримання цінностей.

Методологія SAFe сприяє співпраці, узгодженню та доставці в різних гнучких командах.

Він базується на трьох сегментах знань:

 • Гнучка розробка програмного забезпечення
 • Бережлива розробка продукту
 • Системне мислення

SAFe пропонує структурований метод для масштабування гнучкого методу та не відстає від зростання компанії. Тепер, перш ніж перейти до впровадження SAFe, ось деякі фактори, які вам потрібно зрозуміти:

 • Дізнайтеся, чому ваша компанія потребує цієї методології. Його впровадження може бути тривалим процесом, і ви повинні зрозуміти його плюси та мінуси, перш ніж вибрати його.
 • Усі члени команди, включно з керівниками, менеджерами та лідерами, потребують належного навчання робочому процесу та практикам впровадження SAFe.
 • Можливо, виникне необхідність змінити деякі організаційні структури, залишаючись узгодженими з цінностями компанії.
 • Кожен член команди Agile має застосувати свої знання та досвід навчання для розробки стратегій.

Переваги впровадження SAFe

Покращений час виходу на ринок

Найбільшою перевагою застосування SAFe є швидший час виходу на ринок. Коли ви об’єднуєте багатофункціональні гнучкі команди навколо цінності, вони можуть швидше задовольняти вимоги клієнтів. Використовуючи структуру SAFe, підприємства можуть швидше приймати рішення, оптимізувати роботу та залишатися зосередженими на клієнтах.

Підвищення продуктивності

Команди, які впроваджують SAFe, помічають значне підвищення загальної вимірюваної продуктивності. Оскільки команди можуть спілкуватися ефективніше, вони можуть пропускати непотрібну роботу, уникати затримок і постійно вдосконалювати те, що вони проектують і розробляють.

Краща якість

Вбудована якість продуктів є основною цінністю SAFe. Він зосереджується на важливості інтеграції якості, незалежно від того, на якому етапі життєвого циклу розробки ви перебуваєте. Таким чином, SAFe гарантує, що якість не стане проблемою в останню хвилину, а стане відповідальністю кожного.

  Як додати альтернативний текст до об’єкта в PowerPoint

Більше залучення співробітників

Коли ви застосовуєте кращий метод роботи, співробітники стають більш залученими до своєї роботи, водночас залишаючись щасливими. Завдяки структурі SAFe компанії можуть дозволити працівникам досягти самостійності, досвіду та мети. Крім того, компанії, які впроваджують SAFe, оснащені інструментами, щоб зробити співробітників задоволеними та мінімізувати виснаження.

Рівні SAFe

Командний рівень

На цьому рівні продовжується стандартна гнучка структура команди, яка використовує процеси scrum. Тут головними гравцями є scrum master, власник продукту та відповідна команда для проекту. Команда має виконувати свої завдання невеликими партіями, які називаються ітераціями. Після кожної доставки команда оцінює результати та повторно вирішує всі проблеми.

Рівень програми

На цьому рівні всі члени команди та зацікавлені сторони працюють над місією розвитку системи. Кожна сторона відіграє важливу роль і розділяє відповідальність за завершення проекту з потоком цінностей і максимальною оптимізацією ресурсів.

Рівень портфоліо

Цей рівень SAFe складається з принципів, угод і ролей, необхідних для управління системами та рішеннями, потрібними компанії для досягнення її цілей. Отже, портфоліо програми, менеджмент, архітектор підприємства та епічні власники є частинами цього рівня.

Основні речі, які потрібно знати про впровадження SAFe

Чотири конфігурації SAFe

 • Essential SAFe: The Thing point of implementation виконує критичні елементи.
 • Portfolio SAFe: ця конфігурація узгоджує виконання портфоліо з цінностями компанії.
 • Large Solution SAFe: використовується для розробки великих і складних рішень.
 • Full SAFe: це найповніша версія SAFe, яка підтримує керування великими інтегрованими рішеннями.

Принципи SAFe

Ці принципи необхідні для реалізації виконавчих рішень і впливу на мислення членів команди lean-agile.

 • Економічний погляд
 • Системне мислення
 • Створюйте продукти з інтегрованими циклами навчання
 • Підтримуйте кілька варіантів дизайну
 • Візуалізуйте виконання завдань
 • Реалізація каденції та синхронізація
 • Створіть віхи щодо фактичної оцінки
 • Зменште розмір партії та контролюйте довжину черги
 • Децентралізація прийняття рішень
 • Постійна мотивація співробітників

Цінності SAFe

SAFe спирається на чотири основні цінності, якими керуються всі командні рішення та забезпечують успішне впровадження SAFe.

 • Узгодженість: уся організація на одній сторінці щодо свого призначення та робочого процесу.
 • Вбудована якість: кожна частина продукту, який ви розробляєте, має бути найвищої якості.
 • Прозорість: робочі процеси мають бути відкритими та прозорими для кращої продуктивності та вирішення проблем.
 • Виконання програми: Працююча програма – це найголовніше і показник продуктивності.

Рольове навчання

Якщо ви прагнете успішної трансформації в середовище SAFe, навчання є ключем до цього. Компанії повинні подбати про те, щоб усі члени команди отримали відповідне середовище для навчання та дослідження нових ідей.

Навчання має також допомогти їм зрозуміти вплив змін у їхньому робочому середовищі. Кілька базових і поглиблених ролевих навчальних курсів доступні для Agile-команд.

Дорожня карта впровадження

Якщо компанія хоче стати технологічним підприємством Lean-Agile, їй потрібно впровадити деякі суттєві зміни. Дотримуючись дорожньої карти впровадження, компанія може легко продовжити свою подорож до впровадження методології SAFe.

Дорожня карта впровадження SAFe

Щоб запровадити SAFe у вашій організації, вам потрібно виконати ці кроки як частину вашої дорожньої карти:

Досягнення порогової точки

Метою дорожньої карти впровадження SAFe є зміна робочої культури команди для роботи над гнучкими проектами. Хоча це може бути складним завданням, організаціям слід вибрати його, враховуючи його прибутковість. Першим кроком до початку впровадження SAFe є досягнення порогу, коли вся робоча сила стає колективно мотивованою для досягнення своєї мети.

  Як перенести будь-яку електронну книгу на Kindle за допомогою Calibre

Агенти Cultivate

Наступним етапом дорожньої карти є створення групи співробітників, які працюватимуть агентами стратегічних змін. Ці люди відіграють вирішальну роль у процесі трансформації і таким чином мотивують інших працювати відповідно до дорожньої карти. Однак вони повинні добре знати баланс між передбачуваністю та гнучкістю ведення бізнесу, окрім того, щоб бути оснащеними для здійснення необхідних перетворень.

Пропонуйте навчання зацікавленим сторонам

Хоча вам потрібно навчити всю робочу силу, керівники вимагають особливої ​​уваги в цьому питанні. Їхня підготовка має зробити їх достатньо компетентними для керування процедурою розгортання та усунення будь-яких вузьких місць.

Крім того, кожен стажер повинен розвинути перспективу Lean-Agile, щоб стати відповідною частиною трансформації робочого місця, одночасно проявляючи інноваційність і гнучкість під час проекту.

Визначте USP або значення

На цьому етапі виконавча команда повинна зосередитися на функціональних бізнес-процесах і структурах їх підтримки. Основна увага також приділяється розгортанню, що впливає на роботу. Ті, хто працює над впровадженням ринкової стратегії, повинні чітко розуміти ART — Agile-Release Training. Таким чином, вони можуть створити первинну систему управління, яка буде поступово відповідати потребам користувачів.

Створіть генеральний план для Lean-Agile управління

Створіть команду із зобов’язанням впровадження методології SAFe Lean-Agile. Ця команда контролюватиме трансформацію цінностей і ставлень у культуру Lean-Agile, одночасно сприяючи всьому процесу.

План реалізації

Реалізація цих дій повинна здійснюватися на цьому кроці. Для цього почніть з ідентифікації першого потоку процесу та першого ART. Окрім цього, настав час створити комплексну стратегію для надання реалізації здійсненної форми. На цьому етапі компанії також повинні збирати нові навички та дані.

Підготуйте ART Launch

Виконання ДРТ повинно проводитися відповідно до суворої процедури. Класифікуйте товаришів по команді як людей з підготовкою та без неї. На цьому етапі також слід визначити існуючі невиконані роботи. Після достатньої підготовки організації повинні призначити та організувати окремих осіб у проекти SAFe, щоб покращити процес.

Навчіть команди та запустіть ART

Коли підготовка до запуску буде завершена, перевірте компетентність команди, яка буде доставляти ART. Після тижневого навчання компанії можуть розпочати початкову стратегію PI.

Тренер АРТ Виконання

Цей етап повністю зосереджений на дії, і Agile-командам може знадобитися допомога консультанта SAFe, щоб забезпечити надання цінності клієнту. Керівники ART повинні зосередитися на безперервному циклі розвитку.

Запустіть більше ARTs

На цьому етапі інші ARTs повинні бути розгорнуті для конкретних потоків цінності. Призначені команди повинні виконати будь-яке існуюче планування для ефективної трансформації. Завдяки розгортанню SAFe візуалізація продуктивності стає легшою, оскільки вона відображає всі ARTs і перешкоди.

Розширити портфоліо

До цього часу організації мають інтегрувати SAFe у свої робочі місця. Однак для досягнення повноцінної гнучкої дорожньої карти необхідно ретельно вивчити певні організаційні стандартні методики.

З цієї причини має бути зворотній зв’язок від товаришів по команді, який може пом’якшити будь-які майбутні перешкоди та поступове впровадження методології в усій фірмі.

Прискорити

Оскільки це останній крок дорожньої карти, організації повинні перевірити, чи всі попередні кроки були успішно виконані. Перевірте, чи змінилася робоча культура, чи команди мають таке ж завзяття та хвилювання, як перед початком процесу.

  Як скопіювати та створювати резервні копії файлів у зовнішній сховище на iPhone та iPad

Для всього цього компанії можуть встановити KPI, щоб відстежувати ефективність. Це буде корисно для регулярної оптимізації та постійного вдосконалення.

Основні елементи SAFe

Компанії, які хочуть успішно впровадити SAFe, повинні мати такі важливі елементи:

Справжні гнучкі команди та навчання

Неможливо реалізувати методологію SAFe, якщо у вас немає міжфункціональних гнучких команд, які працюють в ітераціях. Вони повинні бути самоорганізованими та вміти застосовувати вбудовані стандартні практики. Крім того, вони повинні бути належним чином навчені виконувати нові обов’язки.

DevOps і Releasability

Для впровадження SAFe організації повинні мати підхід DevOps, щоб зменшити розрив між командами розробки та операцій щодо культури роботи, автоматизації, вимірювання, економічного потоку та відновлення. Команди також повинні прийняти орієнтований на клієнта підхід до випуску продуктів на вимогу, йдучи в ногу з ринком.

Принципи Lean Agile

Усі люди, які беруть участь у цьому впровадженні, повинні знати про принципи SAFe lean Agile і використовувати їх у своїх проектах. Ці принципи включають організацію робочого процесу навколо цінностей, економічну перспективу, розробку продуктів із швидкими циклами навчання, основні етапи на основі об’єктивної оцінки та децентралізацію прийняття рішень.

ПІ Планування

Це стосується планування подій, коли всі, хто працює над ART, збираються, щоб спланувати наступний крок програми (PI). PI триває 8-12 тижнів і планується заздалегідь. Команди вирішують завдання, які вони можуть виконувати під час PI, і заздалегідь визначають мету, щоб усі групи знали, що вони мають робити.

Ітерація IP

Ітерація IP (інновації та планування) є завершальним спринтом програмного циклу. Він відіграє важливу роль в інноваціях і завершенні PI. Це дає менеджерам із продуктів шанс виконати завдання PI та спланувати наступні, одночасно встановлюючи пріоритети.

Каденція та синхронізація

Каденція означає виникнення подій у стабільному та передбачуваному ритмі, щоб компанії могли планувати планування PI та демонстрації системи. З іншого боку, синхронізація означає одночасну заміну кількох подій у цілому ART у програмному прирості (PI). Обидва є важливими частинами структури SAFe.

Демонстрація системи

Працююче програмне забезпечення — єдиний спосіб оцінити прогрес команди в гнучкому середовищі. Компанії повинні переглядати прогрес у міру просування циклу розробки продукту. Для цього вони повинні інтегрувати завдання всіх команд і перевіряти демонстрацію програмного забезпечення після кожної ітерації.

Підводячи підсумки

Можливо, настав час запровадити методологію SAFe, якщо у вас зростає команда Agile. Тепер, коли ви знаєте основи Scaled Agile Framework, ви можете без проблем інтегрувати її у свою організацію.

Ця стаття також містить детальну дорожню карту, за допомогою якої процес впровадження стане простішим, якщо вам цікаво дізнатися про інші фреймворки Agile.