Вступ до Dual Track Agile для менеджерів із продуктів

Dual-track Agile — це ефективна стратегія, яка підтримує як команди дизайнерів, так і команди розробників на кожному кроці шляху до створення дивовижних продуктів, якими клієнти справді користуватимуться та сподобатимуться.

Сьогодні успішними є ті підприємства, які повністю розуміють проблеми своїх клієнтів і пропонують цінні рішення.

Справа не лише в тому, скільки зусиль ви докладаєте до дизайну та розробки, але ці зусилля мають йти в правильному напрямку.

Традиційні підходи, такі як Waterfall, для розробки продукту використовують лінійний підхід, коли розробка починається після схвалення дизайну, а потім відбувається тестування та випуск. Отже, якщо ви хочете змінити головний аспект, це стає тривалим і складним процесом, оскільки вам доведеться повернутися до етапів планування та проектування та змінити все.

Таким чином, підхід до цього може бути дорогим, трудомістким і складним.

Однак завдяки вдосконаленим моделям, таким як Agile або Dual-track Agile, ви можете розгорнути кращий продукт із меншими витратами, часом і труднощами на ринку, який із задоволенням використовуватимуть ваші клієнти.

Давайте детальніше обговоримо подвійну гнучкість і з’ясуємо, наскільки вона може бути корисною для вашої наступної розробки продукту.

Що таке Dual Track Agile?

Подвійний agile відноситься до типу гнучкого фреймворку, де багатофункціональна команда розробників продукту розбиває щоденну роботу на два напрямки – шлях відкриття та шлях доставки.

 • Трек відкриття наголошує на швидкому створенні та підтвердженні ідеї продукту, щоб додати її до вашого резерву. Він займається дизайном продукту.
 • Трек доставки наголошує на перетворенні цих ідей продуктів у програмну систему, готову до доставки кінцевим користувачам. Це в основному з розробкою продукту.

Незалежно від того, чи це шлях відкриття, чи шлях доставки, вони обидва прагнуть створити найкращий продукт для користувачів. Таким чином, концепція двосторонньої гнучкості поєднує цілі UX-дизайну та гнучкої розробки, де обидва напрямки працюють у гармонії, допомагаючи створювати відмінні продукти. Таким чином команди продуктів можуть ефективно працювати над дослідженнями та розробками одночасно.

Коріння двосторонньої гнучкості можна простежити до 2005 року, після виходу та популяризації Agile Manifesto. Ідея отримала подальший розвиток, і тепер ми маємо двоколійну маневреність.

Як працює Dual-track Agile?

Структура гнучкої розробки націлена на ітеративну та швидку розробку на основі даних для створення чудових продуктів. Це вимагає, щоб гнучкі команди продовжували вносити деякі оновлення в продукти та швидше розгортати їх на ринку. Це допомагає їм отримати відгуки користувачів і покращити свої пропозиції.

Dual-track agile працює на цій концепції гнучкої методології розробки, згідно з якою розробка має бути ітеративною та швидкою з якістю.

Це відрізняється від традиційного лінійного підходу, коли менеджери з продуктів відповідають за окреслення вимог і призначення їх дизайнеру для створення прототипу або каркасу продукту, який передається групі розробників для фактичного виробництва.

Подвійний шлях передбачає пошук і доставку продукту паралельно з більшою співпрацею. Тут кожен учасник, включаючи розробника, дизайнера та менеджера продукту, тісно співпрацює протягом усього процесу розробки продукту.

Навіщо використовувати Dual-track Agile?

Використання Dual-Track Agile дає багато переваг для команд продуктів, зокрема:

Продукти кращої якості

За допомогою шляхів виявлення та доставки ви можете підтримувати чітко визначені невиконані елементи. Dual-track Agile забезпечує перевірку функцій, які дійсно потрібні, щоб ви могли зосередитися на взаємодії з користувачем і вирішити проблеми.

Це допомагає розробникам позбутися функцій, які не додають або не додають жодної цінності. Отже, ви можете випустити таке програмне забезпечення, функції якого люблять і використовують усі користувачі. Це означає, що ви чітко будете знати всі функції, які будуть корисні користувачам, і ті, які ви можете усунути, забезпечуючи якість продукту.

  Як використовувати нове вікно пошуку Microsoft Outlook

Менше переробок

Елементи резерву мають бути належним чином визначені, кваліфіковані та підтверджені, щоб зменшити кількість переробок. Але якщо станеться навпаки, вам доведеться виконати багато переробок, що зажадає значного часу, зусиль і ресурсів для уповільнення виробництва. Також може здатися, що ваш крайній термін віддалений від вас, і результат може бути незадовільним, якщо ви поспішаєте.

Крім того, Agile включає ітерації для покращення якості виробництва. Але якщо ви не контролюєте свої ітерації або проводите зустрічі, які не приносять результатів, це призведе до марних витрат.

Для цього використовуються шляхи виявлення та доставки, щоб переконатися, що всі члени вашої команди розробників мають необхідні дані. Це допоможе їм зменшити кількість ітерацій, а також час і витрати.

Покращений досвід користувача

Якщо ви хочете, щоб ваш продукт досяг успіху на ринку, ви повинні забезпечити чудовий досвід користувача. Конкуренція висока, і клієнти не будуть шукати варіанти, якщо ви не надасте те, що вони хочуть, або не вирішите їхніх проблемних моментів.

Традиційні моделі передбачали багато прогалин між командою розробників, командою дизайнерів і командою операцій. Отже, раніше управління продуктами було більш складним. Так само раніше було важко зосередитися на двох речах – дизайні та розробці. Або вам доведеться зосередитися на дизайні взаємодії з користувачем або ітераціях продукту.

Але завдяки впровадженню гнучкості в двох напрямках шлях виявлення та шлях доставки чітко розділені, щоб можна було правильно зосередитися на потрібній області. Ваша команда дослідників може інтегрувати дизайн, заснований на взаємодії з користувачем, у прототипи, тоді як шлях доставки використовуватиме вхідні дані команди відкриття, щоб продовжити роботу. Оскільки команда виявлення відповідає за проведення перевірки, вони можуть використовувати перевірку взаємодії з користувачем у своєму робочому процесі.

Швидко адаптуються до змін.

ІТ-індустрія швидко розвивається, де запити клієнтів швидко змінюються, а нові технології час від часу з’являються. Тому сучасні організації повинні бути гнучкими, щоб швидше справлятися зі змінами, щоб залишатися попереду та відповідати конкуренції. Ви можете досягти цього, впровадивши гнучкість у двох напрямках.

Економічна перевірка

Розробники продукту часто ігнорують валідацію та її важливість. Причиною цього може бути той факт, що це передбачає кодування та рендеринг коду, що займає багато часу, дорого та втомливо. І навіть коли вони вирішують це зробити, вони можуть не робити це від усього серця, що призводить до неефективності.

Але перевірка ідей має вирішальне значення для забезпечення якості продукції. Ось чому розробники зараз знаходять способи зробити перевірку ідей більш керованою, менш затратною та швидшою. Dual-track Agile — ефективний спосіб досягти цього. Члени команди відкриття можуть виконувати опитування та проектувати прототипи замість кодів для перевірки. Це призводить до легшої, ефективнішої та економічно ефективної перевірки.

Як застосувати Dual-Track Agile на практиці?

Dual-track Agile чудово підходить для компаній різних форм і розмірів, які створюють програмні системи для різних ринків.

Малі підприємства та стартапи можуть легко використовувати його, щоб скоротити цикли розробки своїх продуктів, зробити їх менш ризикованими та успішнішими. Крім того, великі компанії з достатніми ресурсами можуть використовувати цю модель, щоб підвищити рівень успішності та знизити ризики під час запуску продуктів.

Впровадження двосторонньої гнучкості дає вам простий процес покращення концепції продукту, якості продукту, морального духу команди та циклів розробки.

Отже, якщо ви хочете запровадити двоканальний agile у свій процес розробки, ось як це зробити.

Крок 1: Доріжка відкриття

Цей трек складається з різних кроків. Тут члени команди починають із збору інформації та розуміння, щоб окреслити, як створити продукт, який відповідатиме визначеним вимогам після його розгортання.

Одним із перших і найважливіших аспектів цього процесу є обговорення із зацікавленими сторонами після того, як ви зрозумієте вимоги проекту. Це допоможе визначити цілі для кожного учасника та команди в цілому. Вони повинні окреслити підтверджені ідеї продукту як вхідні дані для проекту, які команда розробників використовуватиме для створення продукту як результату.

  Як змінити ідентифікатор особистої зустрічі (PMI) у Zoom

Отже, створюючи план, важливо взаємодіяти з кінцевими користувачами, щоб зрозуміти їхні проблеми та очікування. Це допоможе команді створювати успішні продукти з бажаними характеристиками, дизайном, функціями та зручністю використання для користувачів. Для цього потрібне комплексне дослідження користувачів за допомогою опитувань, інтерв’ю, досліджень, здорових дискусій, взаємодії з вашим сайтом тощо.

Крім того, шлях відкриття також може вимагати розробки та створення персонажів продукту залежно від вимог користувачів і проблемних точок. Тут вам потрібно створити підтверджений резерв продукту спільно з вашими дизайнерами та інженерами.

Команди виконують такі дії:

 • Проведення інтерв’ю із зацікавленими сторонами, щоб зрозуміти їхні цілі та плани
 • Дослідження користувачів, щоб зрозуміти, з якими проблемами стикаються користувачі та як їх вирішити за допомогою продукту
 • Створення особистості продукту для виробництва продукту, який може задовольнити потреби клієнтів
 • Картування історій для визначення пріоритетів дій і функцій, які потрібно додати в першу чергу

Тепер наступний етап.

Крок 2: Шлях доставки

Шлях доставки використовує висновки та інформацію, зібрану командами розробки продукту під час відкриття, як вхідні дані для створення найкращого продукту.

Цей процес включає швидке створення прототипів і використовує ітераційний підхід до всього, що забезпечує більшу співпрацю між командами розробників і дизайнерів.

Шлях доставки дає змогу командам випустити на ринок функціонуючий прототип продукту, щоб зрозуміти, як користувачі його сприймають, і отримати відгук. Це допомагає їм окреслити зміни, необхідні для задоволення потреб і очікувань користувачів. Таким чином, стає дешевше і легше вносити зміни навіть після випуску.

Щоб застосувати зміни та створити кінцевий продукт, шлях доставки вимагає взаємодії всіх менеджерів, команд і користувачів. На цьому етапі кожен аспект продукту має бути ретельно перевірений, від його дизайну, колірних схем і інтерфейсу користувача до його функцій, функцій і продуктивності.

Трек доставки вимагає від вас виконання таких дій:

 • Швидке створення прототипу
 • Швидший випуск прототипу на ринок
 • Отримання відгуків, щоб зрозуміти поведінку користувачів
 • Покращення інтерфейсу користувача та інших аспектів на основі відгуків користувачів

Двоколійна гнучкість із Scrum

Трек відкриття використовує цикли розробки різної тривалості. Це передбачає створення невеликих кроків щодня замість того, щоб чекати тиждень або два, щоб працювати, а потім переглядати великий шматок роботи. Це тому, що якщо ви зробите інакше, відстежувати зміни та вносити корективи стане справді важко та займе багато часу.

Багато ідей народжуються під час відкриття, і коли вони розвиваються, їх часто вбивають, щоб звільнити місце для кращих ідей. Далі найкращі ідеї йдуть до циклів доставки з обмеженими у часі резервами спринтів.

Dual-track Agile зі Scrum вимагає від вас виконання таких дій:

 • Планування спринту для завдань із пошуку та доставки продуктів, що включають такі процеси, як аналіз можливостей, тестування користувачами, кодування, створення прототипів, безперервна інтеграція тощо.
 • Проведення щоденного Scrum для обговорення досягнутого прогресу
 • Перегляд спринтів для аналізу продуктивності продукту, продуктивності процесу тощо та оновлення прогресу для досягнення визначених OKR
 • Ретроспектива шляхом проведення нарад щодо вдосконалення для визначення можливостей покращення для ітерації
 • Візуалізація дослідницької роботи для вдосконалення процесу та відстеження прогресу на шляху до мети

Dual-track Agile з Kanban

У Канбані візуалізуються два невиконаних завдань – невиконаних завдань виявлення та невиконаних завдань доставки.

Етап виявлення має допомогти вам зрозуміти проблеми користувача та вирішити їх. Тут виводяться всі підтверджені елементи, які ви можете перемістити до розробки. У цьому процесі дослідники, дизайнери та менеджери з продуктів прагнуть зрозуміти проблеми клієнтів і дослідити відповідні рішення, перш ніж працювати над новими функціями.

Після завершення проектування вони переходять до етапу доставки, метою якого є швидке розгортання кінцевого продукту для кінцевих користувачів.

  Чи можете ви купити скіни подій у Apex Legends?

Проблеми, пов’язані з гнучкістю двоколійного керування, і як з ними впоратися

Використання Dual-track Agile в меншому проекті з обмеженою кількістю фахівців і визначеними специфікаціями може бути не таким ефективним. Тут лише кілька людей будуть доступні для керування кількома ролями та обов’язками, постійно перемикаючись з одного етапу на інший під час відкриття та доставки.

Отже, Dual-track Agile принесе більшу цінність довгостроковій розробці проектів з більшими командами та там, де є потреба постійно створювати, тестувати та повторювати продукт для його вдосконалення. Цей тип проекту вимагатиме постійного пошуку та доставки продукту. Таким чином, ролі можна чітко розподілити між учасниками, і таке налаштування забезпечить швидкий прогрес усього проекту.

Деякі міфи про Dual-track Agile

 • Це лише для розробки програмного забезпечення: це правда, що Agile спочатку почав працювати у світі програмного забезпечення та особливо підходить для розробки цифрових продуктів. Але це міф, що він застосовний лише для розробки програмного забезпечення; всі типи організацій можуть використовувати Agile.
 • Підходить лише для малого бізнесу та стартапів: Agile — це чудовий підхід для створення переконливих MVP та налаштування версій залежно від відгуків користувачів. Це не означає, що більші організації не можуть ним скористатися. Деякі з найстаріших і найбільших компаній у світі, як-от GE, Philips тощо, використовують Agile. Вони використовують його для прискорення своїх повільних процесів і усунення розбіжностей у робочому процесі, щоб стимулювати інновації на рівні підприємства.
 • Швидкість жертвує якістю: Agile дозволяє швидше розробляти програмне забезпечення. Це не означає, що це робиться, жертвуючи якістю. Agile забезпечує якість продукту за допомогою різних етапів тестування та під час ітерацій, щоб переконатися, що жодна помилка чи помилка не можуть поставити під загрозу якість або безпеку. Він передбачає бета-тестування, контроль якості тощо та допомагає створювати якісні продукти з вищою швидкістю.
 • Agile дорівнює Scrum: широко поширений міф, що Agile — це Scrum. Фактично, Scrum прийшов з eXtreme Programming та Lean. Це просто методологія управління проектами, але Agile — це інша концепція розробки програмного забезпечення.
 • Немає чітко визначених ролей: багато хто вважає, що в Agile кожен може робити все, що хоче, оскільки немає чітко визначених цілей і ролей. Це міф. Agile може включати традиційне управління зверху вниз із визначеними ролями та обов’язками та контрольованими проектами. Однак різниця полягає в команді та контролі для управління окремими командами. Тут кожен має трохи більше можливостей, щоб тісно співпрацювати з командами розробників і дизайнерів.
 • Без плану: багато хто вважає, що Agile не передбачає планування, оскільки передбачає швидші ітерації. Але це неправда. Насправді Agile — ніщо без чітко визначеної довгострокової мети та планування її досягнення. Agile розділяє великі завдання на менші та ефективно їх виконує, щоб досягти загального завершення проекту з високим рівнем успіху.
 • Відсутність документації: те, що тут все відбувається швидше, не означає, що в Agile немає документації. Це передбачає динамічну команду з продуктивними членами, і тут також важлива документація.

Висновок

Використання вдосконаленого підходу до розробки продуктів, як-от Dual-track Agile, допомагає створювати якісні продукти з меншими витратами, часом і труднощами. Таким чином ви зможете швидко випустити свій продукт на ринок і отримати конкурентну перевагу. Це також дозволить вам отримати зворотній зв’язок на ранній стадії та покращити свій продукт, щоб підвищити його успішність.