Вступ до AppleScript

Apple не відома тим, що дозволяє вторгнення на свої платформи, одним із таких прикладів є ретельно охоронюване середовище iOS. Ви можете налаштувати його, але ви повинні взяти на себе певні ризики, наприклад, ті, що стосуються джейлбрейка. Однак Mac OS X – це трохи інший сценарій. Mac — це складна збірка Unix, яка працює в унісон з чаклунством Apple. Існують спеціальні дії, які ви можете змусити ваш Mac виконувати, що зробить таку частину вашої роботи абсолютно безпроблемною, одним натисканням кнопки. Щоб допомогти досягти цього, Apple створила AppleScript ще в 1993 році. Де вони дозволяють користувачам автоматизувати основні функції на Mac, поки не буде встановлений певний рівень автоматизації. Якщо ви хочете налаштувати свій Mac за допомогою базових сценаріїв, ось як.

Майте на увазі, що ми можемо познайомити вас лише з автоматизованою мовою сценаріїв Apple і як її використовувати. Ми не можемо зробити з вас експертів у цьому. З цим вам доведеться впоратися самостійно, але якщо ви це зробите, ваш комп’ютерний світ справді зміниться, і це не надто ажіотаж, він буквально зміниться. Уявіть собі безліч завдань, які вам доводиться виконувати неодноразово, проблеми, від яких страждають всі операційні системи, які зникають одним клацанням миші. Ви можете робити що завгодно: від сортування піктограм на робочому столі до ведення журналу годин, внесення записів у Excel та надсилання електронною поштою. Все одним натисканням кнопки. Це сила, якою ви точно повинні навчитися володіти.

Вступ

AppleScript, на відміну від складного Objective C і менш складного, але все ще не такого простого Swift, є мовою сценаріїв, яка обробляє звичайну англійську. Для цього процесу не буде потрібно мати ступінь магістра програмування. Все, що вам потрібно зрозуміти, це як дати вказівки машині. Наприклад:

tell application "Finder"
display dialog "Hello World"
end tell

Синтаксис

З усім програмуванням існує умовність. Тобто вказувати програмі, коли почати, що розпочати, що робити, коли вона запущена і коли закінчити. Так рядок стає, [command] [target type] [target name] [action] [end command]. Це надто спрощене уявлення, але якщо ви пишете код і щось піде не так, можна з упевненістю припустити, що в коді відсутній один або кілька з перерахованих вище параметрів.

  Як визначити міжнародні розміри сторінок для друку

Або, простіше кажучи, є «блок розповсюдження», в якому ви «повідаєте» програмі, що ви від неї хочете. Подібно до вищенаведеного коду вказує Finder відобразити діалогове вікно, яке містить слова «Hello World» (або будь-яке слово, яке ви вирішили перевірити). Після того, як ви закінчите з командою, ви пишете «end tell». Як ми вже говорили, це машина, тому ви повинні вказати їй, де закінчитися, інакше вона відмовиться від компіляції (компіляції — це перетворення коду у виконуваний файл).

Компіляція

Коли закінчите писати, натисніть компілювати. Якщо є якісь синтаксичні помилки (переважно помилки), він скаже вам, у чому полягає помилка (у міру своїх можливостей), і якщо помилки немає, ваш код автоматично відформатує та розфарбує.

Біг

Після компіляції натисніть run, і все готово. Залежно від ваших подальших дій буде зроблено запис у журналі. Як показано нижче для будь-якого сценарію в нашому прикладі. «Повернення» — це процес введення вашого введення в машину. Якщо вам це зручно, дозвольте нам зробити це на крок вперед і оголосити змінні.

Змінні

Якщо ви знайомі з програмуванням, навіть на косметичному рівні, то ви, напевно, знайомі зі змінними. Для тих із нас, хто не знайомий, змінні — це простий метод стиснення великої кількості інформації в один рядок, яким легко маніпулювати. Як це робиться, залежить від мови, з AppleScript ви можете застосувати наступний підхід.

set varExample to "Hello World"
tell application "Finder"
display dialog varExample
end tell

Тут «varExample» — це ім’я, яке ми дали нашій оголошеній змінній. Тепер, якщо нам потрібно знову надрукувати Hello World у цьому сценарії, нам потрібно буде лише викликати varExample і не доведеться писати весь цей код знову. Можна призначити змінній результат будь-якого коду, складного чи іншого, і викликати його, коли це необхідно. Як бачите, компіляція наведеного вище коду дала ті ж результати, що й попередній. Нові слова «set» і «to» означають, що ми призначаємо значення в основному встановлені [this] до «[that]”. Це так прямо вперед. Досвідчені програмісти зрозуміють, що немає необхідності оголошувати змінну «type», оскільки AppleScript може керувати цим самостійно. Майте на увазі, що в іменах змінних не може бути пробілів, інакше компілятор вважатиме це командою.

  Що таке камера Time of Flight (ToF) і чому вона має мій телефон?

Крім того, якщо ви напишете щось після подвійного дефіса/тире «–», компілятор вважатиме це зауваженням і проігнорує його. Це стане в нагоді, тому що тоді ви можете залишати собі нотатки про те, що ви робите. Вони знадобляться вам, якщо ваш код стане складним.

Ви можете проводити свої експерименти зі змінними, як вам заманеться, ось приклад, який ви можете скопіювати, вставити (або спробувати власний, якщо хочете).

--Numeric/Integer Variables
set theFirstNumber to 1
set the theSecondNumber to 2
--Variable Operations
set theAnswer to (theFirstNumber + theSecondNumber)
set theAnswer to (theAnswer + 1)
--String Variables
set theString to "3+2+1="
--Display Dialog
tell application "Finder"
display dialog theString & theAnswer
end tell

Цей код не забезпечує нічого, крім деяких витончених дисплеїв та найпростішої арифметики, це лише приклад, який допомагає проілюструвати те, чого ви можете досягти за допомогою нього.

  KeyCut Стирайте слова, літери, додавайте крапки та багато іншого за допомогою жестів пальцем

словник

Тепер усе вищесказане лише для того, щоб допомогти вам познайомитися з навколишнім середовищем. Як тільки ви це зробите, ми перейдемо до складної частини. Це для ознайомлення зі словниками. AppleScript має ряд команд, які застосовуються до будь-якої програми або елемента в OS X, однак розробники кожної програми повинні додавати повну підтримку AppleScript до своїх програм. Для цього вони пишуть прості посібники про те, як ви можете спілкуватися з їхніми додатками. Ці посібники називаються «Словники». Перейдіть до «Файл», а потім «Відкрити словник». Тут ви побачите список усіх встановлених програм (за винятком будь-яких програм Windows, що працюють через обгортки), які підтримують AppleScript. Натисніть будь-яку програму, і ви побачите список команд налаштування та способів їх використання. Ми збираємося відкрити Evernote як приклад. Ви можете побачити всі команди, які він підтримує.

Налаштування редактора AppleScript

Якщо ви подивитеся на «Редактор AppleScript» у меню файлів і натисніть «Налаштування», ви знайдете настроюваний список усіх можливих кольорів і форматування для вашого Apple Script. Форматування – це лише до відома, воно не важливо для фактичного написання сценаріїв.

Висновок

Щоб уникнути надмірного навантаження на користувачів, ми закінчимо цю інструкцію на цьому, щоб ви могли ознайомитися з інструментом і пограти з кількома варіантами. Продовжуйте перевіряти, оскільки незабаром ми надамо вам наступний крок щодо створення користувацьких сценаріїв. Розкажіть нам, як пройшов ваш досвід, прозвучав у коментарях.