Вступ до розширеної реальності та чому це важливо

Categories:

Розширена реальність — це термін, який поєднує фізичний і цифровий світи для взаємодії один з одним.

XR з’явився на світ, коли розробники та компанії розробили та використовували віртуальну та доповнену реальність. XR — це загальний термін, який об’єднує всі технології занурення, такі як VR, AR і MR, а також ті, які ще не розроблені.

Що таке розширена реальність (XR)?

Усі три, віртуальна реальність, змішана реальність і доповнена реальність, є стовпами розширеної реальності. Він поєднує в собі основні характеристики кожного з них. Технологія XR використовується для поєднання реального та цифрового світу, які здатні взаємодіяти один з одним.

Технологія розширеної реальності широко використовується різними вертикалями та бізнес-операціями, оскільки вона допомагає усунути бар’єри на відстані. Ці технології підвищують залучення користувачів. Вони розвивають нову реальність, яка допомагає їм отримати нові знання, які вони могли б не отримати за допомогою свого зору, уяви та інтелекту.

#1. Віртуальна реальність (VR)

Віртуальна реальність дозволяє людям перетворюватися в реальність, яка повністю відрізняється від реального світу. VR може відтворювати реальний світ і дозволяє користувачам повністю відчути віртуальний світ.

Віртуальна реальність підтримується спеціальними гарнітурами та включає всі п’ять органів чуття, включаючи зір, нюх, дотик і смак. Пристрій VR забезпечує середовище з реалістичним звуком і зображеннями.

VR дозволяє користувачам відчути нові та цікаві речі та відвідати місця, де вони фізично не можуть бути в певний час. Віртуальна реальність широко використовується в індустрії ігор і розваг, а також для навчання співробітників.

#2. Змішана реальність (MR)

Змішана реальність – це місце, де віртуальний і реальний світи зустрічаються та створюють нове середовище. У змішаній реальності реальні та віртуальні об’єкти можуть об’єднуватися та взаємодіяти в реальному часі. Він поєднує в собі найкращі якості обох світів. МР-пристрої дорожчі, ніж пристрої VR, а також потужніші.

#3. Доповнена реальність (AR)

Доповнена реальність створює ілюзію в реальному світі. На відміну від VR, він не створює віртуальний світ, а доповнює реальний світ графікою, відео, звуками чи іншими даними за допомогою пристроїв AR.

  Bingo Clash Cheats: Викупити зараз

Доповнена реальність створює уяву або ілюзію поверх нашого фізичного середовища, оскільки вона лише додає деякі атрибути замість того, щоб повністю їх змінювати.

Розширена реальність проти доповненої реальності

Extended RealityAugmented RealityXR — це загальний термін, який поєднує досвід доповненої реальності, віртуальної реальності та змішаної реальності. AR доповнює фізичний світ, замінюючи деякі частини віртуальними об’єктами. XR поєднує фізичний і реальний світ разом, щоб надати користувачам неймовірні враження. AR створює ілюзію в реальному світі. XR стирає межу між фізичним і віртуальним світом. AR не такий захоплюючий. XR — це всі три VR, MR і AR разом. AR — це не XR.

Плюси і мінуси розширеної реальності

Переваги технології XR

 • Технологія XR забезпечує надання незвичайних виразів. Це дозволяє користувачам відчути можливість відвідувати місця, не виходячи з дому, міста чи навіть країни.
 • Технологія XR може допомогти в навчанні безпеки для тих, хто займається в умовах високого ризику. Хіміки чи військові можуть безпечно тренуватися, використовуючи пристрої подалі від небезпечних аудиторій.
 • Ця технологія дозволяє ефективніше навчати своїх користувачів, надаючи їм більш реалістичне уявлення про їхній предмет.
 • Технологія XR забезпечує плавний доступ до даних, усуваючи будь-який бар’єр відстані.

Недоліки технології XR

 • Одним із недоліків технології XR є схильність до кібератак і злому даних, які можуть призвести до витоку тонни особистої інформації.
 • Довготривале використання пристроїв XR може спричинити фізичну шкоду, наприклад розлади зору, нудоту, непритомність і головний біль.
 • Розробка та впровадження пристроїв XR надзвичайно дорогі.
 • Технологія ER забезпечує розваги для користувачів, але, з іншого боку, також може спричинити зниження соціальної активності та особистої взаємодії.

Випадки використання розширеної реальності

XR має широкий спектр застосувань у сучасному світі, і нижче наведено деякі з них:

Розваги

Індустрія розваг та ігор є одними з найважливіших користувачів технології XR. 34% користувачів XR припадає на індустрію розваг та ігор. Ось чому бізнес зосереджується на забезпеченні користувацького досвіду для їх успіху.

У кінотеатрах технології XR використовуються, щоб надати користувачам неймовірний досвід 3D. Такі заходи, як концерти, виставки та спортивні заходи, також використовують технології XR.

Розширена реальність широко використовується у відеоіграх завдяки ефекту всеохоплюючої участі. Це дозволяє користувачам повністю перенестися у віртуальну реальність.

  7 найкращих методів безпеки HTML для статичних уразливостей веб-сайту

Охорона здоров’я

Практикуючі лікарі використовують технологію XR для візуалізації складних медичних процедур, а також для покращення догляду за пацієнтами. Він може допомогти хірургам під час складних операцій, дозволяючи їм представити органи в 3D.

Навчання та навчання

Технологія XR може допомогти людям, які навчаються в умовах високого ризику, наприклад хімікам і студентам авіації. Завдяки пристроям XR студенти-авіатори можуть випробувати та навчитися керувати справжніми літаками без потенційного ризику будь-якої аварії, будучи новачком.

Нерухомість

Сектор нерухомості використовує технологію розширеної реальності, щоб надати потенційним покупцям віртуальний досвід, які фізично не можуть приїхати та відвідати місце. Покупець чи орендар може віртуально побувати на місці та вирішити, підходить воно йому чи ні.

Маркетинг

Технологія розширеної реальності надала компаніям новий спосіб взаємодії зі своїми клієнтами за допомогою нових продуктів. Компанії можуть дозволити клієнтам випробувати їхню продукцію перед використанням пристроїв швидкої допомоги.

Cathay Pacific запропонувала своїм клієнтам 360-градусне відео, яке дозволяє їм заздалегідь відчути бренд. Ця маркетингова стратегія допомогла компанії збільшити впізнаваність бренду та продажі.

Виклики розширеної реальності

Зараз компанії, що розробляють розширену реальність (XR), мають три серйозні проблеми:

 • Вартість: Компанії, що розробляють XR, стикаються в першу чергу з витратами, оскільки технологія дорога. Високі витрати зумовлені кількома технологіями, які працюють разом, і великою кількістю апаратного забезпечення, необхідного для розробки пристроїв XR. Через високу вартість звичайні люди не зможуть купувати продукти XR, що означатиме, що ними буде цікавитися менше інвесторів.
 • Апаратне забезпечення: розробка апаратних пристроїв XR вимагає багато технологій, програмного забезпечення та компонентів, що робить це складним завданням. Апаратне забезпечення має бути розроблено таким чином, щоб воно було надійним, компактним і здатним обробляти велику кількість даних дуже швидко та швидко.
 • Конфіденційність. Конфіденційність — це ще одна проблема, пов’язана з розширеною реальністю. Щоб створити середовище відповідно до вподобань користувачів на пристроях XR, може знадобитися багато приватних деталей. Компанії повинні витрачати багато грошей на зберігання таких даних. Це також змушує користувачів турбуватися про конфіденційність своїх даних.
 • Тенденції розширеної реальності

  Незважаючи на виклики, з якими зараз стикається Extended Reality, ця технологія впроваджується у всьому світі. Він пропонує низку нових програм для бізнесу.

  XR пропонує чудові навчальні інструменти та забезпечує покращений доступ до інформації, дозволяючи користувачам швидко знаходити дані під час роботи з реальними об’єктами. Очікується, що технологія розвиватиметься в найближчі роки.

    Python Threading: Вступ – techukraine.net

  Прогнозований ріст і впровадження

  Пандемія та карантин призвели до швидкого розвитку технології XR, оскільки компанії по всьому світу намагалися знайти способи спілкування та співпраці зі своїми територіально розосередженими командами.

  Він підкреслив потенціал технології XR та її можливості з такими можливостями, як віддалена робота, навчання, покупки з дому та багато іншого.

  Досягнення апаратного забезпечення

  Одним із способів впоратися з проблемами, що постають при розробці та впровадженні XR, є вдосконалення апаратного забезпечення. З розвитком технологій апаратне забезпечення стає меншим, тому адаптація пристрою XR стає набагато меншою і легшою.

  Метавсесвіт

  Метавсесвіт має три компоненти: 3D-світ, аватари та гейміфікацію. Користувачі метавсесвіту можуть взаємодіяти з іншими користувачами у віртуальному просторі, відвідувати захід, грати в гру, грати на концертах, заробляти віртуальну валюту тощо. Очікується, що до 2024 року ринкова вартість цього всесвіту XR досягне 800 мільярдів доларів.

  Підключення 5G

  Технологія XR потребує високошвидкісної мережі для передачі великих обсягів даних. З’єднання 5G у 20 разів швидше, ніж поточні мобільні мережі, і є вирішальною розробкою для технологій XR.

  5G допоможе розширити технології XR, усунувши значні інвестиції в інфраструктуру та потребу в дорогих комп’ютерах.

  Віддалена співпраця

  Після пандемії культура віддаленої роботи стрімко зростає у всьому світі. Дозволяючи віддаленим працівникам підключатися віртуально, технологія XR може допомогти їм співпрацювати, працювати та вирішувати проблеми, змушуючи їх відчувати себе так само, ніби вони працюють у своїх офісах.

  Спочатку це може вимагати великих інвестицій, але згодом може принести задоволення працівникам і значну рентабельність інвестицій для компаній.

  Майбутнє розширеної реальності

  XR може сформувати майбутнє взаємодії між машиною та людиною та цифрових перетворень. Крім того, із запровадженням технології 5G збільшиться використання та впровадження технології XR.

  Майбутнє включатиме багато складних і передових технологій XR, які дозволять вирішити різні глобальні проблеми.

  Такі організації, як Meta, працюють над метавсесвітом, щоб зробити його не просто графічним і візуальним, і додати більше почуттів, таких як дотик. Так само, як смартфони та ігрові контролери, ці пристрої XR також можуть давати тактильний зворотний зв’язок.

  Нарешті, не буде абсолютною несподіванкою побачити якийсь тип XR, який можна носити, як майбутній смартфон. XR може використовувати мобільні обчислення, щоб надати своїм користувачам всесвітній досвід.

  Висновок

  Розширена реальність надає компаніям дивовижні переваги, як ті, про які ми говорили вище, і багато інших, які будуть на шляху. Зважаючи на це, впровадження та розробка XR вимагають великих інвестицій і занадто ризиковані. Важливо вибрати XR-розробну компанію для вашого бізнесу зі значним досвідом.

  Ви також можете досліджувати останні тенденції, фреймворки та інструменти доповненої реальності.