Вступ до всього як код для початківців

Усе як код (EaC) — нова концепція, яка за останні роки набула значного зростання завдяки зближенню кількох взаємопов’язаних факторів.

З появою «інфраструктури як коду» та руху DevOps «як код» стало модним словом. Тоді ІТ-операції/системні адміністратори почали працювати разом, щоб автоматизувати модифікації ІТ-середовища за допомогою багаторазового коду. А потім контролюйте версії того самого коду, подібним чином, як розробники керували змінами коду своєї програми протягом багатьох десятиліть.

Чому все як код?

Більшість організацій все більше залежать від складних систем. Один сервер не може впоратися з усім. Ви маєте справу із законодавством, глобалізацією та спільним обладнанням.

Багато частин ІТ-стеків передано компаніям «як послуга». Мікросервіси набувають популярності разом із багатьма API, які з’єднують багато систем.

Існує потреба в управлінні інфраструктурою, щоб задовольнити різні потреби різних країн і забезпечити відповідність. Важливо переконатися, що все працює гладко. Однак ця складність ускладнює ручне керування ІТ.

Нам потрібен метод керування зростаючими наборами технологій, які забезпечують роботу організацій. У нас є методологія, запозичена зі світу розробників. Він включає програмування, інструменти та автоматизацію та відомий як код.

Що таке все як код?

Обробка всіх компонентів системи як коду відома як «Все як код». Це означає, що ви можете зберігати як вихідний код, так і конфігурацію в репозиторії, наприклад git або svn.

Крім того, конфігурація може зберігатися зверху вниз (комунікаційні комутатори, сервери без використання металу, операційна система, конфігурації збірки, властивості програми, конфігурації розгортання у вигляді кодів), щоб їх можна було відстежувати та легко відтворювати.

Усе як код (EaC) також включає проектування системи, яке зберігається як код. У старому світі ІТ інфраструктура була важливою. Для правильного встановлення потрібні спеціальні навички, фізичне обладнання та кабелі. Системи були або дуже цінними, або оновлювалися не так часто, як їх створювали відповідальні люди.

Хмарні обчислення та хмарні додатки зробили створення віртуальної інфраструктури легким і дешевим. Код, який налаштовує віртуальні середовища, можна зберігати в коді, щоб його можна було повторно використовувати так часто, як це необхідно.

EaC — чудовий інструмент для розробників та ІТ-інженерів. EaC забезпечує повторюваний, масштабований підхід до таких завдань, як керування розгортанням додатків або надання інфраструктури, які в іншому випадку були б виснажливими та ручними.

EaC однаково корисний для розробників та ІТ-інженерів, оскільки дозволяє їм працювати ефективніше. Вони також можуть використовувати ті самі інструменти та конфігураційні файли для масштабування своїх операцій у кількох середовищах. Ви також отримуєте вигоду від зменшення ризику людської помилки, використовуючи підхід «все як код».

Коли всі ваші робочі процеси визначені в коді, інженерам більше не потрібно турбуватися про те, що щось пропустять або випадково натиснуть не ту кнопку. EaC значно полегшує аудит, оскільки ви можете використовувати конфігурації EaC, щоб визначити, що було зроблено з вашими системами.

Все як код (EaC) зазнало значного зростання за останні роки завдяки конвергенції кількох взаємопов’язаних факторів. Однією з причин є те, що постачальники інструментів більш відкриті для охоплення всього коду.

У результаті вони прийняли те, що ви можете назвати підходом EaC-first для конфігурації та розгортання інструментів, припускаючи, що розробники чи ІТ-інженери віддадуть перевагу керувати всім за допомогою файлів коду. Одним із прикладів є Kubernetes.

За бажанням Kubernetes можна керувати через веб-інтерфейс. Однак він призначений для керування через кодові файли. Те саме можна сказати про більшість публічних хмарних служб і серверів CI. Вони можуть мати додаткові графічні інтерфейси, але найкраще працюють, коли ними керують за допомогою коду.

EaC підживлювався тим фактом, що багато інструментів адміністратора та розробників узгодили загальні формати конфігурації. Практично всі інструменти, сумісні з EaC, використовують YAML і JSON як мову конфігурації.

Практики можуть використовувати той самий формат файлу конфігурації та той самий метод для керування всіма своїми інструментами завдяки стандартизації форматів. Здатність EaC керувати та створювати цілі мережі доставки додатків допомагає підвищити його популярність.

Колись EaC міг працювати з кількома інструментами у вашому робочому процесі CI/CD. Тепер EaC став набагато кориснішим, оскільки ви можете керувати всіма своїми інструментами за допомогою коду. Ви можете відмовитися від інших інструментів і процесів і централізувати всі операції за допомогою єдиного підходу.

EaC не нова концепція за своєю суттю. EaC існує деякий час в окремих формах. Зараз він широко використовується як рішення для певних робочих процесів DevOps.

Переваги Everything as Code

Є кілька причин, чому технічні команди використовують підхід до ІТ-операцій, який базується на принципі «все як код».

Послідовність

Адміністратори можуть використовувати однакові конфігурації в різноманітних середовищах. Інженери можуть уникнути неузгоджених конфігурацій, використовуючи все як код, незалежно від того, налаштовують вони інфраструктуру, інструменти CI/CD або політики політики контролю доступу до хмари.

Контроль версій

Адміністратори можуть відстежувати, як конфігурації змінюються з часом, і гарантувати, що вони контролюються версіями. Це схоже на вихідний код. Можна побачити, які зміни було внесено до виникнення проблеми, або повернутися до попередньої версії, якщо потрібно.

Масштабованість

Адміністратори можуть застосувати конфігурацію до будь-якої кількості процесів або ресурсів, скільки їм потрібно. Це перевага для операцій, розмір яких з часом зростає. ІТ-команди можуть створювати конфігурації за допомогою коду, який дозволяє їм додавати екземпляри певного ресурсу чи процесу без перенастроювання кожного з них.

Аудитируемость

Адміністратори можуть автоматично перевіряти ресурси конфігурації, перевіряючи файли коду. Це набагато ефективніше, ніж перевірка кожного ресурсу вручну.

Портативність

ІТ-командам, які використовують усе як код, буде легше визначити свої конфігурації за допомогою коду, незалежного від постачальника, ніж керувати ними за допомогою інструментів конфігурації різних постачальників.

Наприклад, Selenium, платформа автоматизації тестування з відкритим кодом, можна використовувати для створення сценаріїв тестування програмного забезпечення. Завдяки цьому адміністратори можуть швидко перенести тестове середовище з локального середовища в хмару без необхідності оновлення чи вивчення нових інструментів.

Як застосувати все як код?

Нижче наведено різні способи застосування всього як коду:

Інфраструктура як код

Інфраструктура як код – це те, де операції та розробники визначають бажаний стан своєї інфраструктури за допомогою коду. Це означає, що ви визначаєте інфраструктуру, яку потрібно надати. Потім ви можете змінити свою інфраструктуру відповідно до своїх потреб.

Безпека як код

Безпека як код може призвести до більш безпечних систем. Це очевидно в автоматичному скануванні на недоліки безпеки та автоматичних оновленнях, якщо це необхідно. Програмне забезпечення можна використовувати для керування безпекою ІТ-відділів.

Це також стосується управління різними вимогами відповідності/регулювання. Наприклад, можливо, вам доведеться показувати різний вміст людям у Європі та людям в Америці. Це можна зробити автоматично за допомогою підходу «як код».

Архітектура як код

AaC дозволяє визначити всі компоненти, необхідні для запуску вашої бізнес-програми. Це також дозволяє розгортати його в різних середовищах (dev/test, production). Це імперативний підхід до коду, який дозволяє контролювати версії, переглядати, модифікувати та переглядати.

Тестування як код

Тестування як код є ідеальним прикладом автоматизації тестування. За допомогою тестових сценаріїв можна автоматизувати операції бізнес-логіки та взаємодії інтерфейсу користувача.

Розгортання як код

Сучасний конвеєр розгортання є чудовим прикладом. Сучасне стосується конвеєрів, які можна розглядати як код. Ними керують, оновлюють і обслуговують як програмні компоненти. Код використовується для створення розширених конвеєрів CI/CD, як базових, так і розширених.

Про що слід пам’ятати, коли ви плануєте реалізувати все як код

  • Це полегшує ефективнішу роботу як ІТ-інженерам, так і розробникам програмного забезпечення.
  • Щоб використовувати все як код у своїй компанії, ви повинні змінити своє мислення.
  • Зусилля вашої команди мають вирішальне значення для вашого успіху
  • Однією з найпривабливіших особливостей є можливість дотримуватися якісних процедур і воріт.
  • Тестувати код інфраструктури складно. Потрібні автоматизовані тести.
  • Ви не можете визначити всі інфраструктури для всіх середовищ – dev, stage і production – в одному файлі.

Висновок

Everything as Code (EaC), метод розробки програмного забезпечення та DevOps, використовує код для керування ІТ-ресурсами. EaC має багато застосувань у Infrastructure as Code та Config as Code, а також в інших сферах ІТ.

Хоча «Все як код» може бути перспективним кінцевим станом для багатьох організацій, існує альтернативна вартість перетворення частини платформи на EaC. Це допоможе вам вирішити, куди інвестувати свої ресурси. Ваша платформа матиме частини, які можуть виграти від підходу EaC. Головне – визначити ці області.