Вступний посібник із приєднання та доступу до Metaverse [+7 Platforms]

Metaverse пропонує користувачам новий спосіб грати в ігри, спілкуватися, навчатися, працювати та робити покупки. Давайте дізнаємося, як приєднатися до Metaverse та деяких популярних платформ метавсесвіту та отримати доступ до них.

Метавсесвіт нещодавно став популярним, але це не нова концепція. Найперша основна ідея, пов’язана з Метавсесвітом, виникла в 19 столітті. У 1838 році сер Чарльз Вітстон представив «бінокулярний зір», поєднання двох зображень для різних очей для створення тривимірного зображення.

Вперше «метавсесвіт» використав Ніл Стівенсон у своєму романі «Снігова аварія» в 1992 році. У цьому романі Стівенсон згадує Метавсесвіт як віртуальне місце, де його герої використовують аватари для взаємодії.

У 2010 році Палмер Лакі розробив прототип гарнітур VR. Ці гарнітури мали вражаючий кут огляду в 90 градусів. У 2012 році Luckey запустив Oculus VR, який пізніше придбав Facebook у 2014 році за 3 мільярди доларів.

Також у 2014 році Samsung і Sony оголосили про створення гарнітур VR. Того ж року Google випустив Google Glass і недорогі гарнітури Cardboard VR. Ребрендинг Facebook на Meta у 2021 році був одним із найпопулярніших заходів в історії метавсесвіту.

Метавсесвіт — це віртуальний світ, який представляє аспекти фізичного світу за допомогою передових технологій. Популярні технології включають доповнену реальність (AR), віртуальну реальність (VR), штучний інтелект (AI), цифрові валюти та платформи соціальних мереж.

Використовуючи Metaverse, ви можете проводити час у цифровому світі, займаючись справами, які вас захоплюють. Ви можете створити власний аватар і взаємодіяти з іншими аватарами та цифровими об’єктами. Metaverse в основному вважається 3D-відеогрою, але Metaverse не обмежується лише іграми. Окрім ігор, ви можете використовувати його для навчання, спілкування, створення проектів, вечірок, моди та розваг, щоб назвати кілька випадків використання.

Metaverse складається з чотирьох різних типів залежно від варіантів використання. Давайте подивимося на них:

 • Доповнена реальність: цей метод включає проектування інформації за допомогою цифрових пристроїв, таких як розумні пристрої або смартфони, у реальному світі.
 • Дзеркальні світи: як випливає з назви, дзеркальний світ створює простір, ідентичний реальному та віртуальному світам.
 • Віртуальні світи: Віртуальний світ — це віртуальний простір, де ви можете переміщувати свої налаштовані аватари за допомогою 3D-графіки.
 • Lifelogging: Lifelogging складається з віртуального простору, де дії та дані з реальності передаються у віртуальний світ.
 • Вимоги до програмного та апаратного забезпечення Metaverse

  Оскільки ми обговорювали варіанти використання, важливість і типи Metaverse, також важливо розуміти необхідні вимоги до програмного та апаратного забезпечення. Отже, давайте зануримося в це.

  Вимоги до програмного забезпечення

  Нижче наведено рекомендовані вимоги до програмного забезпечення, необхідні для безперебійної роботи метавсесвіту:

  • ОС: принаймні Windows 7 або 8.
  • Пам’ять: мінімум 4 ГБ оперативної пам’яті.
  • Процесор: чотириядерний 2,0 ГГц або більше.
  • Відеокарта: SM 3.0-сумісна, DirectX 9.0c-сумісна, Nvidia GeForce 8800 GTS, 512 МБ VRAM або краще.
  • Зберігання: Мінімум 8 ГБ вільного місця.
  • Мережа: високошвидкісне широкосмугове підключення до Інтернету.
  • DirectX: версія 9.0c.
    Найкращі партнерські програми хостингу для блогерів

  Вимоги до обладнання

  Ви можете отримати базовий досвід занурення за бюджет із Google Cardboard, який починається лише з 9,00 доларів США. Але якщо ви хочете отримати чудові враження від метавсесвіту, вам потрібно вибрати пристрої, перелічені нижче:

  Oculus Quest 2: Oculus надає користувачам якісний досвід віртуальної реальності за допомогою гарнітур Quest 2. Ці гарнітури віртуальної реальності можна підключити до мобільного пристрою або ПК.

  Skinetic від Actronika: Гарнітури VR забезпечують чудовий досвід віртуальної реальності. Skintec виводить цей досвід на новий рівень, додаючи відчуття дотику.

  HoloLens 2 від Microsoft: HoloLens — це значний крок у розвитку доповненої реальності Microsoft. Вони також ввели термін «змішана реальність» для своїх пристроїв AR.

  HoloLens використовує передову оптику, голографічну обробку та численні датчики, які плавно зливаються з навколишнім середовищем. Крім того, у 2021 році Microsoft підписала офіційний контракт на поставку HoloLens на суму 22 мільярди доларів із американськими військовими.

  Як Crypto підключено до Metaverse?

  Крипто і метавсесвіт — це дві різні речі, але вони сильно залежать від фундаментальної технології: блокчейну. І криптовалюта, і Metaverse використовують технологію блокчейн, щоб отримати вигоду від їхньої децентралізованої природи. Зокрема, децентралізація допомагає проектам взаємодіяти зі своїми користувачами без центрального контролюючого органу.

  Платформи Metaverse можуть використовувати NFT для створення аватарів, які допомагають користувачам визначати значення конкретного аватара на основі його криптографічної вартості. Крім того, платформи метавсесвіту можуть винагороджувати користувачів рідними токенами або іншими криптовалютами безпосередньо в їхній криптовалютний гаманець.

  Використовуючи криптогаманець, ви можете використовувати різні платформи метавсесвіту, уникаючи складних традиційних процесів реєстрації. Більшість популярних проектів метавсесвіту надають власні токени для придбання цифрових активів.

  Поєднання Metaverse і криптографії значно підвищує функції безпеки платформ метавсесвіту. Із зростанням кількості проектів, пов’язаних із криптовалютою, розробники метавсесвіту також можуть отримати вигоду, створивши спільноту навколо криптопростору.

  Чому бренди інвестують у Metaverse?

  Можливо, ви читали про провідні компанії та бренди, які інвестують у Metaverse. Деякі відомі імена: Meta, Google, Microsoft, Nvidia, Roblox, Shopify, Nike та Epic Games. Основна мета цих масштабних інвестицій — забезпечити користувачам якісний досвід. Крім того, бренди можуть орієнтуватися на свою нішеву аудиторію за допомогою Metaverse.

  Метавсесвіт і його розвиток вважаються початковим етапом порівняно з величезними можливостями. Бренди хочуть скористатися цією можливістю, щоб випередити своїх конкурентів, отримуючи перевагу «першого учасника» у відповідних галузях.

  Пам’ятаючи про вищезазначене, давайте поглянемо на останні тенденції метавсесвіту:

  • Події Metaverse: у 2020 році концерт Тревіса Скотта у Fortnite, заснований на метавсесвіті, переглянули 12,3 мільйона шанувальників. Ця подія одноосібно доводить потенціал організації подій на платформах метавсесвіту. Такі знаменитості, як Наршмелло та Аріана Гранаде, також успішно проводили концерти метавсесвіту.

  • Покращення AR і VR в іграх: зростання попиту на ігри метавсесвіту та потреба в якісних технологіях, пов’язаних з 3D, AR і VR, також різко зросли. Поява таких технологічних гігантів, як Microsoft, Meta, Google, Sony, HP, HTC та інших, допомогла революціонізувати пристрої, щоб забезпечити чудову взаємодію з користувачем. Крім того, ці компанії відіграли вирішальну роль у прийнятті метавсесвіту.
  • Впровадження NFT у Metaverse: NFT — ще один популярний термін у криптовалюті. Він широко використовується для створення аватарів метавсесвіту. NFT допомагають зберегти унікальність кожного аватара, а платформи metaverse дозволяють користувачам продавати або купувати різні NFT.
    Як перенести контакти, журнал викликів і повідомлення з одного телефону на інший за допомогою MobileTrans

  Тепер, коли ви розглянули найважливіші теми, пов’язані з Метавсесвітом, ви можете подумати, як я можу приєднатися до Метавсесвіту? Давайте відразу перейдемо до цього.

  Як приєднатися та отримати доступ до Metaverse?

  Якщо ви новачок у Метавсесвіті й вважаєте, що приєднатися до нього складно, тоді це неправда. Процес приєднання та доступу до Metaverse простий. Давайте розглянемо кроки, які повинні виконати нові користувачі на платформах метавсесвіту:

  #1. Перейдіть на офіційну платформу метавсесвіту, до якої ви хочете приєднатися. Візьмемо як приклад Decentraland.

  #2. На наступному кроці виберіть тип доступу до метавсесвіту Decentraland. Ви можете продовжити роботу у своєму браузері або скористатися спеціальною програмою.

  #3. Після вибору типу доступу у вас є два інших варіанти. Одним із варіантів є продовження як гість або ви можете підключити свій криптогаманець до Decentraland.

  #4. Якщо ви вирішите використовувати гостьовий обліковий запис, ви можете перейти до наступного кроку без будь-яких інших процесів. Але якщо ви хочете зберегти свої дані, підключіть свій гаманець Metamask до метавсесвіту Decentraland.

  #5. Після процесу входу вам потрібно вибрати свій аватар. Ви можете вибирати та налаштовувати свої аватари відповідним чином. Крім того, ви можете будь-коли змінити свій аватар.

  #6. Вибравши аватар, потрібно вказати ім’я. Вибравши та назвавши аватар, натисніть кнопку «Далі».

  #7. Після натискання кнопки «Далі» ви перейдете до метавсесвіту Decentraland. Тепер ви можете досліджувати різні віртуальні міста, будівлі, кафе тощо. Крім того, віртуальний помічник допоможе вам, якщо вам знадобляться будь-які вказівки.

  Ми пройшли кроки, щоб отримати доступ до Метавсесвіту та приєднатися до нього, взявши за приклад Decentraland. Ви можете подумати, що якщо я захочу отримати доступ до іншої платформи метавсесвіту? Не хвилюйтеся; більшість платформ метавсесвіту дотримуються подібного процесу.

  Як Metaverse змінить технології та маркетинг?

  Ймовірно, у майбутньому попит на віртуальні платформи зросте. Активна участь користувачів допомагає покращити якість досвіду, що надається на платформах метавсесвіту.

  Метавсесвіт відіграватиме вирішальну роль в електронній комерції, освіті, подорожах і туризмі, цифровій власності, іграх, віртуальних концертах і багато іншого. Наприклад, ви зможете спробувати модну колекцію на своєму аватарі перед її покупкою.

  Навчання можна зробити більш інтерактивним і цікавим за допомогою платформ метавсесвіту. Нові співробітники можуть пройти навчання за допомогою VR, щоб отримати кращі знання та досвід. Виробничі підрозділи можуть надсилати робочі інструкції за допомогою AR.

  Metaverse також має величезний маркетинговий потенціал. Клієнти сприймають бренди в Metaverse як надзвичайно інноваційні, тому це гарне місце для маркетингу, що забезпечує високоякісний досвід.

  Бренди можуть співпрацювати з платформами metaverse для реклами та просування своїх продуктів. Наприклад, у 2021 році Vans надав користувачам Roblox віртуальні скейтборди за допомогою віртуальних магазинів. Крім того, Gucci співпрацює з VRChat і Roblox, щоб випустити віртуальні кросівки The Gucci Virtual 25.

  Найкращі платформи Metaverse

  Оскільки ми розглянули важливі теми, пов’язані з Метавсесвітом, давайте подивимося на найпопулярніші платформи, що стосуються Метавсесвіту:

  #1. Децентраленд

  Decentraland — популярна метавсесвітня платформа, побудована на Ethereum. Ви можете купувати та продавати віртуальні ділянки під назвою LANDS. MANA — це криптовалюта, яка використовується для купівлі та продажу LANDS.

  Ви можете легко приєднатися та отримати доступ до платформи метавсесвіту, наданої Decentraland. Основні бренди Decentraland включають Adidas, Samsung, Dolce & Gabbana, Tommy Hilfiger та багато інших. Користувачі також можуть купувати аватари та інші цифрові елементи, такі як NFT.

    Що таке MagSafe для iPhone 12 і що він може робити?

  #2. Axie Infinity

  Axie Infinity — це потужна ігрова платформа метавсесвіту, побудована на Ethereum. Віртуальні істоти, присутні в Axie Infinity, називаються Axies. Користувачі можуть купувати токенізовані ділянки на батьківщині Аксі, Лунації, щоб будувати будинки та бази для Аксі.

  AXS — рідний токен Axie Infinity, який можна використовувати для покупки віртуальних ділянок. Окрім цього, землевласники також отримують винагороду токенами AXS.

  #3. Життя Авакіна

  Якщо ви шукаєте платформу метавсесвіту, яка забезпечує 3D-симуляцію життя, тоді Avakin Life — чудовий вибір. Платформа допомагає налаштувати ваш аватар з різними гардеробами відповідно до останньої моди.

  Користувачам також надається можливість вибрати будинок своєї мрії та місце розташування. Крім того, користувачі також можуть брати участь у нових пригодах, подіях і вечірках. Avakin Life доступний в App Store і Google Play.

  #4. Microsoft Mesh

  Microsoft Mesh — це платформа змішаної реальності, створена та запущена за допомогою хмари Azure. Ця платформа дозволяє людям з різних місць співпрацювати та працювати над різними проектами.

  Користувачам Mesh рекомендується використовувати HoloLens, планшети, ПК або смартфони. Mesh є сильним суперником Microsoft у змаганні метавсесвіту. Крім того, використання хмари Azure забезпечує конфіденційність, безпеку, машинне навчання, AI та інші сучасні функції.

  #5. Пісочниця

  Пісочниця — це віртуальний світ, який дозволяє гравцям володіти, створювати та монетизувати свій досвід. SAND — це службовий токен, який використовується для транзакцій на основі платформи.

  Місія The Sandbox — надати своїм користувачам захоплюючий досвід на основі метавсесвіту. Геймери отримують винагороду токенами SAND. Крім того, творцям надається справжнє право власності за допомогою NFT.

  #6. Horizon Worlds

  Horizon Worlds — онлайн-відеогра на основі віртуальної реальності, розроблена Meta Platforms. Ця гра розроблена для популярних VR-гарнітур Oculus Quest 2 і Oculus Rift S.

  Horizon Worlds — це найкраща ставка Meta на Metaverse. Як користувач ви можете створити власне віртуальне середовище. Крім того, ви також можете грати в ігри та спілкуватися з іншими аватарами.

  #7. Епічні ігри

  Epic Games, творець Fortnite, популярної гри з понад 350 мільйонами користувачів, додає більше цінності своїм користувачам завдяки Metaverse. Завдяки підтримці Lego та Sony Epic Games планує покращити користувацький досвід за допомогою AR, VR та 3D-візуалізації.

  Epic Games вже вдалося організувати успішні віртуальні кінопокази та музичні концерти. Крім того, у квітні 2022 року Epic співпрацює з Lego, щоб створити екосистему метавсесвіту, присвячену дітям.

  Заключні думки

  На даний момент можна вважати Метавсесвіт на ранній стадії. Технологічні інновації та вихід на ринок величезних технологічних брендів і компаній посилять потенціал Метавсесвіту.

  Процес приєднання та доступу до метавсесвіту дуже простий. Вам потрібно виконати прості кроки, згадані в цій статті. Тож відчуйте світ Метавсесвіту та отримуйте задоволення!

  Вас також можуть зацікавити найпопулярніші платформи метавсесвіту.