Вступний посібник для менеджерів з матриці навичок [+2 Templates]

Categories:

Skill Will Matrix — це ваш основний інструмент для керування продуктивністю команди, продуктивністю окремих співробітників і загальною залученістю співробітників.

Якщо ви керуєте бізнесом або проектом, продуктивність, ефективність і залученість членів команди залежатимуть головним чином від ваших дій. У методологіях бізнес-адміністрування та менеджменту є багато інструментів і методів, щоб підтримувати бізнес і розвиватися з року в рік (YOY).

Одним із таких інструментів є дослідження Skill Will. Керівники відділу кадрів, операцій, проектів тощо використовують цей інструмент, щоб персоналізувати свою взаємодію зі співробітниками або членами команди.

Ми знайомимо вас із інструментом із самого початку, щоб ви могли розвинути власну мудрість навколо концепції та належним чином застосувати її у своєму робочому середовищі. Крім того, коли ви детально вивчаєте таблицю навичок, ви отримуєте одну з багатьох навичок, які роблять вас успішним бізнес-лідером.

Що таке матриця волі навичок?

Керівництво підприємства або менеджери використовують інструмент дослідження Skill Will для оцінки продуктивності своїх співробітників на основі наступного:

 • Компетенції або навички співробітника
 • Мотивація персоналу до праці або сила волі

Матриця або діаграма схожа на квадрант 2X2. Щоб легко це зрозуміти, розглянемо цю матрицю як графік або діаграму. Вам потрібно відкласти вміння по осі X, а волю – по осі Y. Ліва половина осі X буде низьким рівнем кваліфікації, а права половина тієї самої осі призначена для людей з високим рівнем кваліфікації.

Так само вам потрібно відкласти волю на вертикальну вісь або вісь Y. Нижня половина осі Y призначена для співробітників із низьким рівнем бажання, а верхня половина вертикальної осі – для працівників із високою волею. Тепер, якщо ви намалюєте квадрант на цьому графіку, ви отримаєте 4 блоки простору. Кожен простір має різні рівні навичок і волі; Таким чином, ви оцінюєте придатність людини для конкретного проекту.

До людей, які потрапляють у різні простори цих 4 блоків, потрібно ставитися 4 відмінними способами, щоб отримати максимальну віддачу від вашої робочої сили. Або ж вам потрібно звільнити наявний персонал і найняти висококваліфікованих та готових працівників. Щоб найняти таку чудову робочу силу, вам усе одно знадобиться цей інструмент аналізу навичок, щоб перевірити компетенції та силу волі новоприйнятих працівників.

Як виник Skill Will Matrix?

У 1970 році Кен Бланчард і Пол Херсі створили ситуативну модель лідерства, засновану на рівні розвитку послідовників і лідерства. Модель складається з квадранта матриці 2X2 для 4 типів лідерів: «розповідають», «продають», «участвують» і «делегують».

Для послідовників/працівників 4 типи: висока компетентність із високою відданістю, висока компетентність із змінною відданістю, певна компетентність із низькою відданістю та низька компетентність із високою відданістю.

  Остаточний захист: що таке комп’ютер з повітряним зазором?

Квадрант для послідовників є попередником сучасної діаграми Волі навичок. Однак після публікації «Дао коучинга» Макса Ландсберга в 1996 році він став популярною технікою управління.

Значення навичок і волі в матриці навичок

Щоб створити глибоку матрицю навичок і волі, спочатку вам потрібно зрозуміти визначення навичок і волі в цій матриці. Ось що вам потрібно знати:

Майстерність

Навички – це творчі та технічні здібності, які працівники приносять до столу. Такі навички, як обчислення, створення бази даних, керування файлами, опитування, збір даних, розробка веб-сайтів, розробка додатків, продажі, маркетинг тощо, допоможуть вам вести бізнес.

Співробітники набувають навичок шляхом безперервного навчання, тренінгів, ознайомлення з новими концепціями та, головним чином, завдяки своїм відповідним обов’язкам на робочому місці. Виходячи з навичок, ви можете класифікувати співробітників на рівні експерта, просунутого, середнього та початківця.

Воля

Воля людини говорить про те, наскільки вона мотивована. Заповіт може бути будь-яким із наступного:

 • Мотивація виконати завдання до встановленого терміну.
 • Бажання вивчити новий бізнес-інструмент, майстерність, творчі навички, бізнес-концепцію тощо.
 • Мотивований розвивати кар’єру вище поточного рівня.
 • Бажання старанно слідувати керівництву.

Рівень освіти, досвід роботи та навички сильно впливають на силу волі вашого персоналу. Таким чином, менеджери повинні бути делікатнішими у поводженні з менш охочими працівниками порівняно з високомотивованим персоналом.

Матриця волі навичок

Коли ви визначите різні рівні навичок і волі співробітників і класифікуєте їх, вам потрібно знайти стиль управління, який підходить для чотирьох класів послідовників/персоналу. Діаграма Skill Will допоможе вам визначити ці стилі управління.

#1. Прямий

Керівництво – це просто визначення того, що викликає мотивацію у працівників із значенням матриці низьких навичок і волі. Потім вам потрібно ефективно застосувати цей стимул, щоб отримати результат. Переконайтеся, що кінцевий результат є високоякісним, корисним для бізнесу, вимірним і досягнутим у встановлені терміни.

#2. Гід

Матриця визначає, що персонал з низькою кваліфікацією та високою волею в квадранті потребує керівництва. Переконайтеся, що ви дотримуєтеся:

 • Обговоріть обсяг і завдання керівництва з бенефіціаром.
 • Документуйте всі тренінги чи проекти.
 • Поясніть і продемонструйте робочий процес
 • Встановіть рівень якості

Керуючи співробітником, дотримуйтеся стандартних моделей навчання бізнес-рівня.

#3. Хвилювати

Ви також виявите членів команди з високою кваліфікацією та слабкою волею. Цим працівникам потрібен лише простий підштовх, і вони можуть забезпечити високу продуктивність. Все, що вам потрібно зробити, це проявити повагу до завдання та оцінити їх внесок.

#4. Делегат

У вашому бізнесі завжди є кілька висококваліфікованих і волевиявлених кадрів. Визначте їх за допомогою таблиці навичок і волі, а потім делегуйте їм свої проектні завдання. Встановіть належні стандарти якості, терміни та результати, перш ніж призначати завдання.

Матриця квадрантів навичок

Квадрант 1: Низькі навички та низька воля

Персонал з цього квадранту потребує максимальної уваги. Ви повинні старанно тренувати їх, щоб розвинути навички, необхідні для вашого проекту. Крім того, ви повинні мотивувати їх виконувати завдання у встановлені терміни та досягати результатів.

Квадрант 2: Низькі навички та висока воля

Співробітники з цього квадранту можуть продемонструвати вищу продуктивність і ефективність, якщо ви надасте достатню кількість вказівок і підтримки. Нехай пройдуть навчання, щоб навчитися потрібним навичкам і тактиці. Потім залучіть їх до проекту під ретельним контролем. Зменште контроль, коли бачите прогрес.

  Як працюють розумні будинки?

Квадрант 3: висока майстерність і низька воля

Персоналу цього відділу потрібен певний мотиваційний поштовх. Сходіть на особисті зустрічі, щоб зрозуміти основну причину того, чому працівник не знаходить достатньо бажання активно брати участь у проекті. Забезпечення зворотного зв’язку, зміна стилю управління та моніторинг їх ефективності є найкращими способами коучингу.

Квадрант 4: Висока майстерність і висока воля

Члени команди цієї групи є хорошими цілями для делегування завдань. Дозвольте їм самостійно досягати результатів, а ви встановлюйте результати, терміни та стандарти якості. Часто спілкуйтеся з цими людьми, вихваляючи їх і святкуючи успіх. Ви також можете залучати їх до зустрічей для прийняття рішень.

Матриця волі навичок Vs. Матриця компетенцій

Матриця компетенцій — це база даних доступних навичок і необхідних навичок, які менеджери створюють перед призначенням або наймом співробітників для нового проекту. Він також складається з окремих стовпців для вимірювання інтересу та рівня володіння цими проектними навичками.

Навпаки, діаграма навичок волі відображає високі та низькі навички проти високої та низької волі в квадранті 2×2. Тоді ви зможете чітко визначити чотири типи співробітників/послідовників: делегат, ексцит, гід і прямий. Кінцевою метою є розробка плану навчання та розвитку для співробітників групи Direct і Guide.

Основні застосування матриці волі навичок

#1. Проекти Agile/DevOps

Проекти Agile DevOps — це продуктивність, ефективність, безперервне вдосконалення та своєчасне надання продуктів/послуг.

Таким чином, менеджери можуть використовувати діаграму навичок/волі, щоб знайти найкращих співробітників, які можуть негайно приєднатися до проекту. Пізніше можна провести навчання, щоб зробити інших співробітників компетентними та готовими приєднатися.

#2. Приєднання як новий менеджер

Ця матриця є чудовим інструментом, якщо ви приєднуєтеся до нової команди з іншої компанії. Виконуючи аналіз навичок, ви можете миттєво знайти науковий спосіб взаємодії з новою командою.

#3. Повернення до офісу після пандемії

Оскільки підприємства повертаються до нормальної роботи після пандемії COVID-19, більшості організацій доведеться провести дослідження «Матриця волі навичок», щоб оцінити:

 • Перспектива для роботи
 • Обробка робочого навантаження
 • Виявлення компетенцій: набуті або багато
 • Кар’єрні цілі та завдання
 • Грошові потреби

Таким чином, як менеджер, ви можете швидко засвоїти команду в роботі.

#4. Злиття та поглинання

Коли ви залучаєте нових членів команди з іншої версії тієї ж компанії, корисно провести аналіз навичок нових учасників. Тоді ви зможете належним чином визначити, хто потребує навчання, а хто може почати виконувати завдання.

#5. Організаційна або бізнес реструктуризація

Коли компанія проходить реструктуризацію, менеджери повинні вирівняти робочу силу відповідно до нових моделей доходів, цілей і моделей зростання. Виконайте дослідження Skill Will, щоб перевести робочу силу із застарілого відділу у вимогливу вертикаль.

#6. Навички стеження

Перед аналізом Skill Will вам потрібно зібрати дані про навички співробітників. Це можливість створити базу даних навичок, щоб ви могли легко визначити співробітника зі спеціальними навичками на майбутнє.

Як створити матрицю волі навичок

Керівна команда або незалежний менеджер може створити діаграму аналізу волі. Їм потрібні попередні дані про співробітників або членів команди.

Така інформація допомагає визначити рівень волі та навичок. Щоб зібрати ці дані від співробітників, надішліть онлайн-форму опитування з такими двома наборами анкет:

Оцінка рівня навичок

 • Освітня кваліфікація
 • Багаторічний досвід роботи
 • Сильні і слабкі сторони
 • Продемонстровані ділові здібності
 • Пройшли курси та сертифікати
 • Кількість позитивних і негативних відгуків

Оцінка рівня волі

 • Особисті та професійні цілі
 • Проактивне або реактивне призначення завдань
 • Зміна роботи та частота
 • Взаємодія всередині команди
 • Загальне ставлення
 • Залучення на робочому місці
  Як підробити місцезнаходження GPS на iPhone

Тепер створіть матрицю з коробок 2×2. Розмістіть імена в квадрантах на основі знахідок. Ви також можете переглянути розділ «Квадранти» вище в цій статті, щоб дізнатися, як назвати розділи.

Однак найкращим способом є використання будь-якого із наведених нижче шаблонів:

Шаблони матриці навичок

Творіть

Хоча для створення діаграми аналізу навичок і волі вам потрібні такі програми, як Microsoft Word, Microsoft Visio та Microsoft Excel, з Творіть, вам потрібна лише одна веб-програма. Це єдиний підключений робочий простір, який вам потрібен для збирання, аналізу та планування навичок ваших співробітників за мінімальний час.

Крім того, шаблон Creately можна безкоштовно використовувати протягом пробного періоду облікового запису Creately. Отже, ви можете спробувати ефективність шаблону, перш ніж підписатися на платний план. Деякі з найкращих функцій цього шаблону:

 • Збір даних про співробітників онлайн
 • Спільний аналіз навичок співробітників
 • Спеціальні бази даних
 • Інтеграція з відомими бізнес-додатками для
 • Сучасні форми, емодзі, вкладення, поля для коментарів тощо

Крім того, ви можете зберегти роботу в режимі офлайн у форматах PNG, SVG, PDF, JPEG і CSV для використання в майбутньому або для друку.

Scilife

Scilife є відомим постачальником рішень для контролю якості, управління документами та створення робочих процесів для галузі охорони здоров’я. У рамках свого проекту безкоштовних інструментів і посібників він пропонує безкоштовний для завантаження шаблон для матриці навичок. Ви можете використовувати цю матрицю для збору даних про компетенції співробітників перед призначенням їм проектів.

Ця матриця навичок на основі Microsoft Excel має такі функції:

 • Легко визначте прогалини в навичках, які заважають вам досягти успіху в кожному бізнес-проекті.
 • Зберіть і візуалізуйте компетенції команди та порівняйте дані з вимогами до кваліфікації для майбутнього проекту.
 • Сформулюйте плани навчання та розвитку для співробітників на основі їхніх компетенцій.
 • Неупереджений інструмент, який дає точне уявлення про рівень кваліфікації співробітників.

Ви можете просто завантажити та відкрити файл за допомогою настільної програми Excel. Хоча шаблон не пропонує квадрант 2 на 2 для загальної матриці волі навичок, ви все одно можете використовувати його для попереднього збору даних.

Заключні слова

У двох словах, матриця волі навичок — це стандартна структура, яку глобальні компанії сприймають як ефективний інструмент для оцінки продуктивності співробітників, рівня кваліфікації, можливостей навчання тощо. Ви повинні використовувати цю техніку управління, щоб найняти нових членів команди для майбутнього проекту. Крім того, ви можете використовувати його для навчання наявної робочої сили для підвищення продуктивності та зростання.

Ознайомившись із цим основним посібником, ви також зможете імпровізувати свою робочу команду. Нарешті, є готові до використання шаблони, які допоможуть вам миттєво створити матрицю навичок і використовувати її в бізнесі чи проекті.

Ви також повинні прочитати цей остаточний посібник щодо діаграм віх, щоб належним чином відстежувати прогрес проекту та керувати ним.