Все, що вам потрібно знати

| | 0 Comments| 5:59 AM
Categories:

Багатоканальна стратегія виконання не є новою концепцією. Однак зміни в звичаях покупців в епоху після COVID змусили роздрібних торговців зосередитися на цьому.

І теперішній ландшафт електронної комерції зробив багатоканальне виконання більш актуальним, ніж будь-коли. Ця бізнес-модель дозволяє роздрібним торговцям відповідати очікуванням клієнтів, що постійно змінюються. Насправді це стало важливим для забезпечення прибутковості та ефективності бізнесу.

Приєднуйтесь до мене, коли я розповім вам про різні аспекти багатоканального впровадження, зокрема про його важливість, зв’язок із керуванням запасами, етапи впровадження та проблеми, які можуть виникнути.

Багатоканальний фулфілмент і його значення в сучасній індустрії роздрібної торгівлі

Багатоканальне виконання – це бізнес-модель, яка дозволяє роздрібним торговцям оптимізувати процес виконання замовлень кількома каналами. Процес включає прийом замовлень, вибірку товару зі складу, пакування та відправлення замовлення на адресу замовника.

Це дозволяє автоматизувати та пришвидшити виконання замовлень і зробити клієнтів задоволеними в цьому процесі на висококонкурентному сучасному ринку. Для цього постачальники логістичних послуг повинні зробити свої робочі процеси виконання гнучкими, щоб вони могли ефективно обробляти замовлення, отримані з різних каналів, з одного підприємства.

Централізована інвентаризація є основою багатоканального виконання. Крім того, інтегрована система відстеження запасів є важливою, щоб уникнути створення окремої інфраструктури виконання замовлень для кожного каналу.

Компанії електронної комерції хочуть створити бездоганний досвід для своїх споживачів. Для цього вони об’єднуються зі сторонніми постачальниками логістики (3PL), щоб вчасно доставити продукти. Завдяки багатоканальному виконанню роздрібні продавці можуть продавати та виконувати замовлення ефективніше, забезпечувати єдиний досвід покупок і підвищувати задоволеність і лояльність клієнтів.

Багатоканальний підхід проти багатоканального

У багатоканальних і багатоканальних моделях виконання роздрібні продавці продають свої товари кількома каналами. Тим не менш, різниця між цими підходами полягає в інтеграції. Ось деякі основні відмінності між цими моделями:

  • Користувачі отримують інтегрований досвід по всіх каналах багатоканального виконання. У разі багатоканального виконання кожен канал працює незалежно.
  • Багатоканальний підхід віддає пріоритет клієнтам, тоді як багатоканальний підхід акцентує увагу на продукті.
  • У багатоканальному виконанні існує єдиний уніфікований інвентар, доступний для всіх каналів. Для багатоканального є окремий інвентар для кожного каналу.
  • Багатоканальна модель використовує інтегрований підхід до продажів/маркетингу. Багатоканальна модель використовує різні стратегії для кожного каналу.

Роль управління запасами в багатоканальному виконанні

Багатоканальне управління запасами означає керування запасами продуктів, які ви продаєте через усі канали, включаючи веб-сайти електронної комерції, звичайні магазини, канали соціальних мереж тощо.

Сьогодні клієнти очікують, що зможуть купувати продукти через кілька каналів. Отже, якщо ви хочете досягти успіху в багатоканальному виконанні, вам потрібно досягти успіху в управлінні запасами.

У цьому випадку повинна бути видимість запасів у реальному часі. Це дозволить вам мати точне уявлення про запаси, які є у вас на кожному з ваших складів і магазинів. Добре керований інвентар інформуватиме вас про продажі, здійснені в одному каналі, і статус будь-яких повернених товарів.

  Ми збираємося закохатися в Siri та Cortana?

Щоб відстежувати складське зберігання та керування замовленнями, роздрібні продавці повинні мати належне багатоканальне управління запасами. Таким чином, вони можуть запобігти таким проблемам, як затримка замовлень, перепродаж і надлишок запасів.

Це також дозволяє роздрібним торговцям знати, які продукти вони мають на складі, де знаходиться місцезнаходження та як швидко вони можуть доставити їх клієнту. У результаті клієнти можуть отримати постійний і надійний досвід покупок.

Важливість розробки багатоканальної стратегії для роздрібних торговців

Як роздрібний продавець, ви не можете просто розпочати багатоканальне виконання й досягти успіху. Ви повинні мати належну стратегію багатоканальності для свого бізнесу з таких причин:

Економить гроші

Багатоканальне виконання використовує інтегрований процес, який передбачає оптимізацію операцій логістики та ланцюга поставок. У результаті компанії можуть використовувати гібридний метод доставки, щоб скоротити час доставки та запропонувати кращий досвід для клієнтів.

З його допомогою традиційні рітейлери можуть увійти в бізнес-модель електронної комерції, не створюючи нових центрів виконання і складів. Оскільки існуючої фізичної інфраструктури достатньо для розширення їхнього бізнесу в Інтернеті, це економить їхній час і дозволяє отримувати більше прибутку.

Покращує досвід клієнтів

Багатоканальна модель виконання покупок була розроблена, щоб запропонувати клієнтам плавний досвід покупки через різні канали. Оскільки підприємства можуть використовувати ті самі інвентаризації для онлайн- і офлайн-каналів, процес можна легко інтегрувати.

Таким чином, компанії можуть забезпечити безперебійний і спрощений досвід покупок для клієнтів завдяки опціям відстеження в реальному часі та швидкому виконанню замовлень. Коли ваші клієнти отримують кращий досвід, вони перетворюються на задоволених і лояльних клієнтів, які отримають більше продажів для вашого бізнесу.

Пропонує кілька варіантів виконання замовлення

Замість лінійного процесу виконання, що складається з робочого процесу «склад для зберігання клієнту», багатоканальне виконання замовлень має гнучкий робочий процес. Модель дозволяє підприємствам обробляти замовлення за допомогою багатьох режимів.

Деякі з багатоканальних робочих процесів: від магазину до клієнта, від складу до магазину, від клієнта до магазину, від складу до клієнта, від складу до місця отримання та багато іншого.

Пропонує простір для дослідження

Багатоканальне виконання має уніфікований процес виконання та інтегровані канали продажів. Це дозволяє підприємствам оптимально керувати ланцюгами поставок для підвищення ефективності процесів. Крім того, компанії можуть зручно досліджувати нові канали для розширення бізнесу, оскільки багато їхніх завдань стають автоматизованими, і їм потрібно витрачати менше часу.

Звільняє ресурси

Виконання замовлень є надзвичайно важливим компонентом операції електронної комерції. Компанії повинні належним чином управляти своїми запасами, щоб забезпечити належне виконання замовлень. Такий підхід дозволяє співробітникам більше зосереджуватися на інших видах діяльності, таких як маркетинг, продажі та HR.

Як запровадити багатоканальне виконання для роздрібних торговців

Оцініть свій бізнес

По-перше, вам потрібно провести необхідні оцінки вашої здатності виконувати завдання. Слід належним чином перевірити такі аспекти, як керування запасами в магазині, логістика та інфраструктура електронної комерції.

Визначте цілі

Кожна компанія має чітку мету впровадження багатоканального виконання, як-от кращий досвід клієнтів або збільшення продажів. Ви також повинні бути впевнені в меті, перш ніж продовжувати далі.

  Виберіть, яке зображення з’явиться, коли ви твітнете посилання

Є необхідні додатки

Реалізація багатоканальної стратегії виконання неможлива за допомогою програмного забезпечення та програм. Вам потрібно використовувати інтегровані програмні рішення для різних цілей управління запасами та замовленнями.

Оптимізація запасів

Тепер вам потрібно ефективно керувати запасами, щоб клієнти отримували найкращий досвід у всіх каналах. Це також допоможе вам із заповненням у магазині, централізованими розподільними центрами та крос-докінгом.

Впровадити систему керування замовленнями (OMS)

Оскільки омніканальність означає керування замовленнями з кількох каналів, впровадження OMS є обов’язковим. Це дозволяє направляти замовлення до відповідних центрів виконання та відстежувати статус замовлення.

Забезпечте постійний досвід клієнтів

Коли це буде зроблено, роздрібні продавці повинні забезпечити послідовний і безперебійний досвід покупок для своїх клієнтів у всіх каналах. Лише тоді, коли вони отримають однаковий рівень обслуговування в онлайн- та офлайн-магазинах, впровадження багатоканального виконання буде успішним.

Керування поверненнями

Якщо клієнти не задоволені продуктами та хочуть їх повернути, процес має бути плавним. Отже, у вашій багатоканальній стратегії має бути варіант повернення з прозорою політикою.

Навчіть своїх співробітників

Щоб керувати всім процесом багатоканальних послуг, ваш персонал повинен бути належним чином поінформований і навчений. Ви повинні організувати тренінги, щоб вони знали, як надавати найкращі послуги клієнтам.

Інтегруйте ланцюг поставок

Поповнення запасів продукції має вирішальне значення, щоб уникнути будь-яких збоїв у виконанні замовлення. Для цього роздрібні торговці повинні співпрацювати з постачальниками, щоб оптимізувати ланцюг поставок.

Спілкуйтеся з клієнтами

Клієнти повинні бути в курсі статусу замовлення. Вам потрібно надати клієнтам таку інформацію, як дата доставки та статус відстеження посилки.

Отримати відгук

Будь-яке вдосконалення політики потребує зворотного зв’язку від зацікавлених сторін. Для цієї бізнес-моделі також необхідно встановити цикл зворотного зв’язку. Це допоможе збирати інформацію від клієнтів, персоналу та партнерів.

Відстежуйте KPI

Щоб визначити успішність цього бізнес-підходу, виміряйте KPI, такі як оборотність запасів, задоволеність клієнтів і зростання продажів.

Ніколи не припиняйте тестування

Жодна багатоканальна стратегія виконання не є ефективною назавжди. Це вимагає постійного тестування та оптимізації багатоканальних процесів виконання відповідно до відгуків клієнтів.

Проблеми впровадження багатоканальних стратегій виконання

Тепер, коли ви знаєте кроки для впровадження багатоканальної стратегії реалізації, також варто знати про труднощі, які можуть виникнути на вашому шляху реалізації.

Контроль запасів за різними каналами

Перше завдання, з яким стикаються компанії під час використання багатоканального методу виконання, — це синхронізація ваших запасів у режимі реального часу між кількома точками взаємодії.

Оскільки замовлення надходять з різних каналів, інвентар потрібно миттєво оновлювати через центральну платформу виконання. Таким чином, ви можете уникнути невідповідності на рівні запасів і стежити за своїми запасами.

Складний процес відстеження замовлень

Якщо ви хочете надати своїм клієнтам сучасний досвід купівлі, відстеження замовлень у реальному часі є важливим. Це дозволяє завжди бути в курсі кількості замовлених товарів. Коли ви керуєте своїми продажами для кількох каналів з одного місця, відстеження замовлень може бути складним.

Видимість запасів

Для багатоканальної стратегії дуже важливо знати про стан своїх запасів. Жоден роздрібний продавець не хоче пропустити доставку продуктів, які вони обіцяли клієнтам, тому що продукту немає у вашому асортименті. Мати видимість запасів в останню хвилину неможливо постійно, і це складно для багатоканального виконання.

  20 найкращих безкоштовних програм для редагування аудіо

Своєчасна доставка

Ви можете зробити своїх клієнтів щасливими, лише якщо швидко доставлятимете товари. Проблема в тому, що ви повинні передбачити дату доставки, коли вони розміщують замовлення. Маючи точну інформацію про запаси, у більшості випадків можна правильно передбачити дату доставки. Однак затримки доставки та збої в обслуговуванні не завжди можливо передбачити, і це може спричинити затримку доставки.

Керування кількома каналами

Оскільки ви збираєтеся пропонувати послуги своїм клієнтам через різні канали, вам доведеться зосередитися на них окремо. Кожен канал має різний характер і потребує уваги з вашого боку для керування.

Легкість повернення

Ви повинні мати систему багатоканальної логістики, яка забезпечує легке повернення непотрібних продуктів. Однак це не завжди можливо, якщо клієнт живе у віддаленому місці або якщо проблеми з підключенням виникають після доставки продукту. У політиці повернення ви повинні включити положення, враховуючи всі можливості.

Підтримка стратегії виконання

Щоб реалізувати стратегію багатоканальності, компанії повинні мати необхідну інфраструктуру та стратегію. Інвестиції в склад, інструменти та команду для багатоканального підходу виконання часто забирають багато часу та дорого. Розробка відповідної стратегії для компанії також є проблемою.

#1. Автоматизація складу

Автоматизація складу для обробки, комплектування та пакування замовлень стала стандартною тенденцією для високої точності та ефективності.

#2. ШІ

Використання штучного інтелекту (AI) також спостерігається в цій галузі для кращого прогнозування запасів. Окрім цього, штучний інтелект використовується в інших аспектах багатоканального виконання.

#3. Мобільні програми

Використання мобільних додатків для купівлі продуктів також є трендом для легкої подорожі клієнтів. Більшість компаній обирають спеціальні програми, які дозволяють клієнтам отримати максимальну віддачу від багатоканальної стратегії.

#4. Програми AR

Тепер клієнтам не потрібно відвідувати звичайні магазини, щоб перевірити товар. Вони можуть робити це в онлайн-магазинах, а також за допомогою додатків доповненої реальності (AR).

#5. Соціальні медіа як канал

Купівля продуктів безпосередньо з різних соціальних медіа, таких як Facebook, також стала багатоканальною тенденцією в даний час.

#6. Носимі технології

Співробітники складу та інші працівники, задіяні в цьому процесі, використовують такі пристрої, як окуляри, щоб уникнути помилок і швидше здійснювати транзакції.

Підводячи підсумки

Вимоги клієнтів з часом змінилися, і люди стали більш діловими, ніж будь-коли. Тепер вони відкриті для придбання продуктів у різних онлайн- і офлайн-каналах.

Як компанія, ви прагнете бути готовими надавати їм найкращий досвід у всіх каналах, водночас належним чином керуючи своїми запасами. Це можна зробити лише за допомогою добре спланованої багатоканальної стратегії реалізації та її реалізації.

Однак реалізація пов’язана з певними проблемами, про які я згадував у цій статті. Дотримуючись цього, ви можете вжити необхідних заходів, щоб уникнути проблем і плавно застосувати підхід.

Ви також можете прочитати цей вичерпний посібник з електронної комерції.