Все ще використовуєте SMS? Ви повинні зупинитися: ось чому

| | 0 Comments| 5:09 PM
Categories:

Служба обміну короткими повідомленнями (SMS) є основною частиною мобільного зв’язку з 1990-х років, коли вона була комерційно розгорнута в стільникових мережах по всьому світу.

З появою смартфонів служби обміну повідомленнями на основі Інтернет-протоколу стали популярнішими, але SMS все ще широко використовується, і це не обов’язково добре.

Чому SMS небезпечні: 5 причин

SMS – це зручно і просто у використанні. Він присутній майже на кожному мобільному телефоні, і вам навіть не потрібен Інтернет, щоб користуватися ним. Це є переконливим доказом того, чому SMS залишається популярним. Однак, якщо ви хочете бути в безпеці та зберегти свою конфіденційність, вам не слід ним користуватися. Ось п’ять причин чому.

1. Відсутність наскрізного шифрування

SMS не має наскрізного шифрування. Насправді SMS-повідомлення зазвичай надсилаються у вигляді звичайного тексту. Це означає, що немає ніяких засобів захисту, і що будь-хто з достатніми знаннями може перехопити SMS. Якщо ваш оператор мобільного зв’язку використовує певний тип шифрування, швидше за все, він використовує слабкий і застарілий алгоритм, який застосовується лише під час передачі.

2. SMS спирається на застарілу технологію

Технологія SMS спирається на набір протоколів сигналізації під назвою Signaling System No. 7 (SS7), який був розроблений у 1970-х роках. Він застарілий і дуже небезпечний, що робить його вразливим до різних типів кібератак. У 2017 році а.с Ars Technica Як повідомлялося в той час, група хакерів використала недолік безпеки в SS7, щоб обійти двофакторну автентифікацію, щоб злити банківські рахунки людей. Подібні атаки протягом багатьох років фіксувалися неодноразово.

  Як автентифікувати та авторизувати користувача за допомогою JWT у NodeJS

3. Уряд може читати ваші SMS-повідомлення

Чому в SS7 не були залатані діри в безпеці? Одне з можливих пояснень полягає в тому, що регулятори не особливо зацікавлені в цьому, оскільки уряди в усьому світі підслуховують своїх громадян. Незалежно від того, справжня це причина чи ні, беззаперечно, що ваш уряд міг би прочитати ваші SMS-повідомлення, якби захотів. У Сполучених Штатах правоохоронним органам навіть не потрібен ордер на доступ до повідомлень старше 180 днів. Представник Конгресу Тед Лью вніс законопроект це зупинило б це у 2022 році, але марно.

4. Ваш оператор зберігає ваші повідомлення

SMS-повідомлення зберігаються операторами протягом певного часу (тривалість залежить від оператора). Ще довше зберігаються метадані, які стосуються інформації про самі дані. Якщо ви не турбуєтеся про те, що правоохоронні органи прочитають ваші повідомлення, тоді ви можете знати, що ваш оператор мобільного зв’язку також має до них доступ. Незважаючи на те, що закони, нормативні акти та внутрішні правила забороняють операторам мобільного зв’язку шпигувати за користувачами, несанкціонований доступ і порушення все одно трапляються.

5. Ви не можете скасувати надсилання SMS-повідомлення

Скасувати надсилання SMS-повідомлення неможливо. Щойно одержувач отримає його, він залишатиметься на його телефоні необмежений час, якщо він не видалить його вручну. Надіслати сумне та незручне SMS – це одне, але що, якщо телефон одержувача зламано чи якимось чином скомпрометовано? А що, якщо ви розкрили в СМС якусь особисту інформацію, яку не повинні були розкривати? Ймовірно, про такий сценарій ви б не хотіли думати.

Яка найкраща альтернатива SMS?

Ось плюс: є багато альтернатив SMS, і вони набагато безпечніші. Ось три зашифровані програми для обміну повідомленнями, якими варто скористатися, замість того, щоб віддавати свої дані в руки застарілої технології SMS.

  Як безкоштовно знайти зареєстрованого власника транспортного засобу

1. Сигнал

Signal, мабуть, є найкращим безпечним додатком для обміну повідомленнями, доступним на сьогодні. Для початку він використовує наскрізне шифрування, що означає, що лише ви та одержувач(и) з відступом можете читати повідомлення, якими ви обмінюєтеся. Вміст повідомлення не може бути перехоплено, отримано або доступно для будь-кого іншого, і це включно з Signal.

Додаток, розроблений некомерційною організацією Signal Foundation і Signal Messenger LLC, не збирає жодних даних. Він нічого не знає про вас і не вимагає доступу до вашої камери, контактів чи чогось подібного.

Крім того, це на 100 відсотків безкоштовно. Все, що вам потрібно зробити як користувач, це завантажити його та ввести свій номер телефону.

Завантажити: Сигнал для iOS | Android | вікна | MacOS

2. Телеграма

Telegram, ймовірно, є наступним найкращим варіантом, якщо ви шукаєте хорошу альтернативу SMS. Повідомлення, надіслані через Telegram, не шифруються наскрізно за замовчуванням, але користувач може ввімкнути шифрування, увімкнувши секретні чати. Повідомлення з секретних чатів не можуть бути переслані або доступні нікому. Це включає фотографії, відео та документи, які також можна налаштувати на самознищення через певний період часу.

Хоча Signal багато в чому не відрізняється від звичайних програм для обміну повідомленнями, Telegram досить унікальний. Це також соціальна мережа, яку можна використовувати для участі в обговореннях з іншими людьми, обміну інформацією, приєднання до груп тощо. Компанія, що стоїть за Telegram, часто додає нові соціальні функції до програми, що зробило її популярнішою в останні роки.

Завантажити: Telegram для iOS | Android | вікна | MacOS

  Як підвищити напругу ЦП, щоб підвищити продуктивність ПК

3. WhatsApp

WhatsApp — ще одна хороша альтернатива. Так, він належить Meta, тій самій компанії, яка володіє Facebook і Instagram, і ніхто не плекає ілюзій, що це добре. Але він має одну важливу перевагу перед іншими програмами для обміну повідомленнями: WhatsApp має кілька мільярдів активних користувачів, тому більш ніж імовірно, що більшість ваших контактів встановили його на своїх телефонах.

Незважаючи на проблематичну асоціацію Meta, нічого не вказує на те, що WhatsApp небезпечний. Усі повідомлення, надіслані через чат, мають наскрізне шифрування, тобто ніхто не може отримати до них доступ або прочитати їх. У будь-якому випадку WhatsApp набагато безпечніший, ніж SMS, і не можна ігнорувати той факт, що він надзвичайно популярний. Він також безкоштовний і доступний на всіх основних платформах.

Завантажити: WhatsApp для iOS | Android | вікна | MacOS

Відмовтеся від SMS для безпечного додатка для обміну повідомленнями

SMS не має бути варіантом для тих, хто дбає про свою особисту кібербезпеку та хоче зберегти свою конфіденційність. Проблема в тому, що він пропонує рівень зручності, з яким альтернативи просто не можуть зрівнятися, принаймні на даний момент. Але в більшості випадків це недостатньо вагома причина для його використання.

Безпечні додатки для обміну повідомленнями з наскрізним шифруванням перевершують SMS майже в усіх інших аспектах. А в ситуаціях, коли у вас немає іншого виходу, використовуйте SMS з розумом. Не надавайте доступ до інформації, до якої не хотіли б отримати доступ третій стороні, і не забудьте вжити інших заходів безпеки.