Ви можете платити за розширену підтримку Windows 10, але чи варто?

| | 0 Comments| 1:49 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Microsoft запропонує платний план розширених оновлень безпеки для користувачів Windows 10, щоб продовжувати отримувати критичні оновлення безпеки до 2028 року.
  • План включає лише виправлення серйозних експлойтів і прогалин у безпеці, а не нові функції чи налаштування продуктивності.
  • Подумайте про оплату тарифного плану, якщо ви покладаєтеся на Windows 10 для певних програм або якщо ваше поточне обладнання не підтримує Windows 11, але будьте готові перейти до того, як підтримка закінчиться.

Несподівано Microsoft дозволить користувачам Windows 10 продовжувати отримувати оновлення для своїх систем. Заковика в тому, що вам потрібно заплатити, щоб продовжувати отримувати підтримку, але чи варто це робити? Давайте розберемося, чому ви повинні або не повинні платити, щоб продовжувати отримувати оновлення Windows 10.

Що таке платний план Microsoft Windows 10 після завершення підтримки?

Unsplash

Люди очікують, що розробники постійно оновлюватимуть додатки, що ще більше стосується операційних систем. Це означає надання системі оновлень безпеки, функцій і налаштувань продуктивності, щоб забезпечити її безпеку та оптимальну роботу.

На жаль, зрештою компаніям доводиться припиняти підтримку. Якби ні, їм довелося б підтримувати продукти, які вони випустили десятиліття тому. Щоб компанія не витрачала багато часу та грошей на старі пристрої та системи, вони дають своїм продуктам дату «закінчення терміну служби», після якої підтримка припиняється.

Windows 10 не стала винятком: 14 жовтня 2025 року корпорація Майкрософт припинить її підтримку. Однак у новому кроку Microsoft оголосила на своєму Поширені запитання про життєвий цикл Windows що це дозволить людям сплачувати щорічну плату за план «Розширених оновлень безпеки», щоб продовжувати отримувати оновлення до 2028 року.

  Як підключити кілька моніторів до Windows 11

Раніше, коли Microsoft пропонувала подібну послугу для Windows 7, лише компаніям дозволялося купувати план. Однак окремі особи можуть заплатити за те, щоб Windows 10 оновлювалася після завершення терміну служби. На момент написання статті ми не знаємо, скільки коштуватиме план.

Що дає вам план розширених оновлень безпеки Windows 10?

Якщо ви хочете отримати нові круті функції Windows 10, термін експлуатації яких закінчився, ви будете дуже розчаровані. Як повідомляє Microsoft у своєму Поширені запитання про життєвий цикл Windows:

Якщо ви окремий споживач або організація, яка вирішила продовжувати використовувати Windows 10 після завершення підтримки 14 жовтня 2025 року, ви матимете можливість зареєструвати свій ПК у платній програмі розширених оновлень безпеки (ESU). Програма ESU дозволяє ПК продовжувати отримувати критичні та важливі оновлення безпеки […] через річну передплату після завершення підтримки.

Коли ви платите за розширений план оновлень безпеки, ви отримуєте лише виправлення серйозних експлойтів і прогалин у безпеці. Менші недоліки (які Microsoft оцінює як «Помірний» і «Низький») не будуть виправлені.

Причини платити за розширений план оновлень безпеки Windows 10

Unsplash

Тепер ми знаємо, що ви отримаєте від цього плану, давайте дослідимо деякі причини, чому ви можете платити, припускаючи, що вартість не має значення.

Програми, які вам потрібні, ще не перейшли на Windows 11

Якщо ваша робота чи хобі залежать від певних програм, але вони поки що не працюють у Windows 11, платити за продовження підтримки Windows 10 має сенс. Однак переконайтеся, що програми, якими ви користуєтеся, незабаром планується перенести на Windows 11.

  Як увімкнути та використовувати Telnet у Windows 10

Якщо ви не можете знайти інформацію про те, чи розробники переносять свої програми на Windows 11, надішліть їм електронний лист. Якщо розробники відмовляються від програми, вам слід спробувати альтернативні варіанти, які працюють у Windows 11, щоб не залишитися на непідтримуваній Windows 10, коли настане 2028 рік.

Ваш ПК не відповідає апаратним вимогам Windows 11

Найбільша перешкода, яку люди мали, намагаючись оновити Windows 10, полягала в тому, наскільки суворими були системні вимоги Windows 11. Однієї апаратної потужності було недостатньо; вам також потрібно, щоб ваше обладнання відповідало певним заходам безпеки, інакше корпорація Майкрософт оголосила б ваш комп’ютер несумісним.

Якщо ви поки що не можете витратити гроші на нове обладнання, розширення підтримки вашої системи Windows 10 може дати вам час, щоб заощадити. Однак це значною мірою залежить від того, яку суму Microsoft вирішить стягувати з вас. Якщо вони хочуть більше 100 доларів на рік, вам буде краще витратити ці гроші на нове обладнання — або ви можете просто обійти мінімальні вимоги до обладнання Windows 11.

Причини замість цього оновити до Windows 11

Unsplash

Хоча Windows 10 завоювала серця багатьох людей, є кілька вагомих причин оновити її до Windows 11.

Платні оновлення Windows 10 міститимуть лише виправлення безпеки

Як ми зазначали раніше, ви будете платити лише за функції безпеки. Це означає, що більше ніяких цікавих доповнень, налаштувань продуктивності чи навіть виправлень незначних помилок безпеки.

Windows 11 не поділяє цієї проблеми; Корпорація Майкрософт постійно оновлює її новими цікавими функціями та вдосконаленнями операційної системи. Таким чином, ви втратите деякі чудові нові функції, якщо залишитеся з Windows 10.

  Як створити папки програми в меню «Пуск» Windows 11

Ви можете змусити Windows 11 працювати як Windows 10

Якщо вам не подобається, як Windows 11 виглядає чи працює, ви можете зробити її більш схожою на Windows 10, щоб вона була більш знайомою. Це включає завантаження програм сторонніх розробників, щоб зробити Windows 11 більш схожою на Windows 10.

Термін дії платної підтримки Windows 10 з часом закінчиться

Як би добре це не звучало, розширення підтримки Windows 10 після завершення терміну служби, це все: розширення. Коли настане 2028 рік, розширена підтримка закінчиться, і ви повернетесь на круги своя. Вам потрібно подумати, чи варто сплачувати за ці додаткові роки інвестиції в оновлення до Windows 11.

Чи варто платити за розширений план оновлень безпеки Windows 10?

Враховуючи, що ми досі не знаємо, скільки буде розширена підтримка, важко відповісти «так» чи «ні» на це запитання. Однак, коли вартість виключена з рівняння, це стає набагато легше.

Людям, які покладаються на Windows 10 через те, що програми, якими вони користуються, працюють лише на ній, або через те, що їх апаратне забезпечення не підтримує Windows 11, варто розглянути питання про сплату щорічної плати. Це не постійне рішення, а спосіб уникнути використання незахищеної операційної системи, доки ви не будете готові перейти до Windows 11.

Платити за підтримку Windows 10 на зло Windows 11 може бути не дуже гарною ідеєю. Запитайте себе: коли Windows 10 втратить підтримку у 2028 році, чи продовжите ви використовувати цю операційну систему? Якщо ні, ви можете заощадити гроші та перейти зараз. Якщо ви захочете, ви отримаєте кілька років безпеки за свої гроші, але потім ви знову повернетеся до стану підтримки.

Якщо вас найбільше хвилює вартість, можливо, краще використовувати дистрибутив Linux для користувачів Windows.