Ви коли-небудь замислювалися, що таке 192.168.1.1 IP?

Categories:

Давайте дізнаємося про цей 192.168.1.1 і дізнаємось про найкращі методи максимальної безпеки.

Кожен пристрій, який підключається до Інтернету, потребує ідентифікації, більш відомої як IP-адреса. Причому він буває двох видів: публічний і приватний.

Загальнодоступні – це ті, за якими кожен пристрій відомий за межами Інтернету. Навпаки, приватна IP-адреса призначена для внутрішнього мережевого зв’язку.

Ця приватна адресна мережа використовується маршрутизатором WiFi, який розподіляє Інтернет на підключені пристрої, створюючи підмережу.

Яке відношення це має до 192.168.1.1?

192.168.1.1 — IP-адреса за замовчуванням (він же шлюз за замовчуванням), яка зазвичай призначається самим маршрутизаторам у приватній мережі.

Існують також інші, наприклад 10.10.0.1, але 192.168… найчастіше використовується багатьма виробниками маршрутизаторів.

На рівні користувача основною метою є доступ до адміністрування маршрутизатора та панелі параметрів мережі. Однак подальші налаштування залежать від конкретної марки та моделі маршрутизатора.

На ПК з Windows можна відкрити командний рядок і ввести ipconfig/all, щоб перевірити шлюз за замовчуванням для активного підключення.

Тож ви можете залишити його недоторканим або змінити кілька речей для кращої та безпечної приватної мережі.

Надійна домашня мережа

Рідко хто замислюється, що його WiFi-роутер можуть зламати.

І оскільки це точка входу у вашу домашню мережу, цілком правильно припустити, що кожен підключений пристрій стає мішенню, коли безпека маршрутизатора стає під загрозу.

Але ви завжди можете щось з цим зробити.

Зміна пароля за замовчуванням

Зміна заводських паролів на їх надійніші версії – це перший крок, який кожен повинен зробити негайно.

Залежно від інтерфейсу маршрутизатора точні дії можуть відрізнятися.

Тим не менш, ви можете знайти ці параметри в першу чергу під безпекою, обслуговуванням або чимось подібним.

Якщо ви не пам’ятаєте базовий пароль, спробуйте використати пароль, адміністратор, root тощо. Крім того, зверніться до свого постачальника послуг для отримання деталей. Пароль за умовчанням також може бути написаний під пристроєм або на коробці в деяких випадках.

  58 найкращих порад та підручників 2014 року

Крім того, ви можете використовувати свій смартфон для перевірки активного пароля.

Для iPhone увійдіть у Налаштування > Wi-Fi і торкніться 🛈 біля підключеної мережі. Тепер торкніться пароля, щоб відкрити його.

Для Android увійдіть у Налаштування > Мережа та Інтернет і торкніться активного Wi-Fi. Тепер торкніться значка шестірні, а потім «Поділитися». Це відкриє QR-код для обміну Wi-Fi з паролем, указаним під ним.

Однак це актуально для стандартної версії Android, і точна процедура залежить від інтерфейсу користувача Android.

І так, чому б також не змінити ім’я користувача?

Деякі маршрутизатори, які постачаються провайдером, можуть не мати цього параметра для вибору іншого імені користувача.

Режим шифрування

Коли ми підключаємо маршрутизатор, ми майже не замислюємося про те, наскільки безпечно передаються дані в мережі.

І те, що він знаходиться у вашому домі, не означає, що він захищений від цікавих очей кіберзлочинців, які можуть бути вашим сусідом (хто знає) або будь-ким у зоні дії вашого Wi-Fi.

Цю вразливість усуває шифрування.

Шифрування, якщо говорити непрофесіоналом, це змішування звичайного тексту в щось нерозбірливе.

І існує багато стандартів шифрування:

  • WEP
  • WPA
  • WPA2 (AES)
  • WPA2+WPA
  • WPA3 (AES)
  • Немає (без шифрування) тощо

Основне правило полягає в тому, щоб завжди використовувати останню версію WPA, доступну для вашого маршрутизатора WiFi. Наприклад, мій маршрутизатор може якнайкраще працювати з WPA2-AES (який застарів, ніж останній WPA3).

Крім того, краще буде перейти на шифрування AES WPA і вимкнути TKIP (застарілий протокол шифрування).

Важливо відзначити, що встановлення значення Open/None дозволяє людям у вашому діапазоні бачити все, включаючи веб-сайти, які ви відвідуєте, вашу особисту інформацію тощо, що категорично не рекомендується.

І нарешті, використання змішаних режимів (наприклад, WPA+WPA2) також не є безпечним; натомість ми повинні застосовувати виключно найновіші протоколи безпеки.

Фільтрація MAC-адрес

Адреса керування доступом до медіа (MAC) представляє пристрій у мережі та пов’язана з апаратним забезпеченням.

Це зручний спосіб утримати сторонніх, навіть якщо їм вдасться зламати ваш пароль WiFi.

  10 найкращих блоків живлення RGB для вашого персонального комп’ютера

Коротше кажучи, вам потрібно ввести MAC-адреси для кожного пристрою, який ви хочете підключити до маршрутизатора WiFi.

Це називається фільтруванням MAC-адрес і є додатковим заходом безпеки, який часто використовують для запобігання крадіжці WiFi.

Однак це вважається не дуже надійним проти досвідченого зловмисника, який намагається стежити за передачею даних. У такому випадку використання найнадійнішого можливого шифрування є основним заходом безпеки, якого слід вжити.

Конфігурація SSID

Для вашого маршрутизатора Wi-Fi ви можете прийняти ідентифікатор набору послуг (SSID) як його назву. Це те, що ми бачимо під час сканування WiFi, а потім торкніться, щоб підключитися до нього.

По-перше, потрібно змінити назву SSID за замовчуванням, оскільки це може розкрити модель маршрутизатора, що робить його ще більш вразливим до злому.

Далі можна вимкнути трансляцію SSID. Це приховуватиме його ім’я щоразу, коли пристрій шукатиме найближчі мережі.

Згодом вам доведеться вручну додати цю мережу до всіх своїх пристроїв. Для цього вам знадобляться деякі деталі, як-от SSID мережі, пароль і режим шифрування (як описано вище), який використовується.

Через це вашу приватну мережу важко виявити та захистити від атак.

URL-адреса входу

Зміна 198.168.1.1 на щось інше, наприклад, 198.168.120.1, ще більше допоможе нашій справі.

Основна причина для цього полягає в тому, щоб триматися подалі від конфігурацій за замовчуванням, як ми зробили з паролем і назвою SSID.

Не забудьте збігати початкову та кінцеву IP-адреси DHCP з IPv4-адресою локальної мережі. Якщо цього не зробити, може виникнути повідомлення «LAN-адреса та DHCP мають бути в одній підмережі!» помилка.

Наприклад, мої оригінальні конфігурації були такими:

IPv4: 192.168.1.1

Початкова IP-адреса DHCP: 192.168.1.2

Кінцева IP-адреса DHCP: 192.168.1.254

Тут початкова та кінцева IP-адреси DHCP визначають діапазон IP-адрес, які динамічно призначатимуться маршрутизатором підключеним пристроям, таким як смартфони, ПК, смарт-телевізор тощо.

Отже, коли я змінив URL-адресу входу в маршрутизатор (він же шлюз за замовчуванням) на 192.168.120.1, DHCP потрібно було змінити відповідним чином (ви бачите різницю?).

інші

Кілька інших речей не було з моїм маршрутизатором, наданим провайдером, зокрема гостьова мережа, автоматичне оновлення мікропрограми, контроль діапазону, вимкнення віддаленого доступу адміністратора тощо.

  Виправте помилку режиму анонімного перегляду на Netflix

Отже, в основному, це зводиться до вашого апаратного забезпечення та його протоколів безпеки.

За темою: ознайомтеся з найкращими маршрутизаторами WiFi для особистого та бізнес-користування.

Наприклад, ви можете налаштувати гостьову мережу з багатьма параметрами, як-от обмеження швидкості мережі, розклад увімкнення/вимкнення тощо. Коротше кажучи, це допомагає вам ділитися своєю мережею з іншими, не змінюючи налаштувань вашої домашньої мережі.

Подібним чином автоматичні оновлення мікропрограми значною мірою гарантують, що ваш маршрутизатор не має вразливостей.

Ще одним важливим варіантом може бути відключення віддаленого доступу. Хоча доступ до маршрутизатора ззовні може здатися зручним, хакер може скористатися цим додатковим привілеєм.

Однак спробуйте встановити преміальний VPN на свій маршрутизатор, якщо ваші дані надзвичайно конфіденційні. Це захистить дані кількома рівнями шифрування, відповідаючи безпеці банківського рівня.

Нарешті перевірте, чи є конфігурація брандмауера в налаштуваннях маршрутизатора. Загалом, це буде перемикач без багатьох деталей. Тим не менш, увімкнути його безпечніше, особливо якщо це не заважає вашій рутинній роботі.

Згорнути!

192.168.1.1 — це шлюз за умовчанням, через який ви можете отримати доступ до панелі адміністратора маршрутизатора WiFi.

Однак є кілька налаштувань безпеки, які включають зміну цієї URL-адреси на іншу. Крім того, слід оновити заводські налаштування SSID, пароль і здебільшого все до більш безпечних версій, як обговорюється в цій статті.

І хоча це може здатися непотрібним, оновлення до іншого та безпечнішого маршрутизатора є цілком нормальним явищем.

PS: як джерело Інтернету, вони не повинні бути нерухомими, особливо якщо у вас є портативні маршрутизатори.