Виправте, що ваш комп’ютер здається правильно налаштованим, але DNS не відповідає в Windows 10

Проблеми з DNS-сервером, іноді відомі як проблеми з підключенням до Інтернету, зустрічаються рідко. Не хвилюйтеся, якщо ваше з’єднання з мережею впаде, і ви отримаєте повідомлення про те, що ваш комп’ютер налаштовано належним чином, але пристрій або ресурс не відповідає. Це повідомлення про проблему, яке з’являється після запуску засобу усунення несправностей мережі в будь-якій версії Windows, починаючи з Windows 7. Це означає, що проблема з вашим DNS-сервером, що створює додаткові проблеми з підключенням до Інтернету. Велика кількість проблем із програмним та апаратним забезпеченням може призвести до того, що ваш комп’ютер налаштований належним чином, але пристрій або ресурс не відповідає, але є кілька обхідних шляхів, які ви можете спробувати. Ми зібрали всі ефективні способи, які ми могли знайти, і зібрали їх на одній сторінці, щоб допомогти майбутнім людям, які стикаються з такою ж ситуацією. Продовжуйте читати, щоб виправити ваш комп’ютер, схоже, налаштований правильно, але DNS-сервер пристрою або ресурсу не відповідає в Windows 10.

Як виправити, що ваш комп’ютер здається правильно налаштованим, але DNS не відповідає в Windows 10

Список потенційних причин короткий, і це те, чого можна очікувати від проблеми DNS. Ключ до вирішення проблеми, коли ваш комп’ютер виглядає належним чином налаштованим, але пристрій або ресурс не реагує, полягає в тому, щоб з’ясувати, що це викликає, тому подивіться на наступний список:

  • Найпоширенішою виною є несправні або застарілі мережеві драйвери, які слід замінити якомога швидше. Це також запобіжить подальші помилки.
  • Можливо, ви використовуєте неправильні DNS та IP-адреси. Рекомендується повернутися до налаштувань за замовчуванням або змінити DNS-сервер на Google.

Труднощі з підключенням можуть бути викликані різними факторами, включаючи проблеми з сервером веб-сайту, комп’ютером, мережею, модемом або провайдером. Перший крок – визначити джерело проблеми та визначити, чи є це проблема з вашого боку чи з вашим провайдером. Підключіть свій телефон, планшет або інший комп’ютер до тієї ж мережі, щоб перевірити, чи працює він належним чином на інших пристроях. Якщо ви не можете підключитися до мережі на будь-якому пристрої, це майже напевно проблема з вашим постачальником послуг Інтернету, і вам слід звернутися до них за допомогою. Якщо всі інші пристрої у вашій мережі працюють, швидше за все, проблема пов’язана з вашим комп’ютером.

  Як встановити анімовані шпалери на Windows 10

Дотримуйтесь наведених методів усунення несправностей, щоб усунути проблему.

Спосіб 1: перезавантажте маршрутизатор

Спробуйте спочатку скинути роутер. Користувачі можуть зробити це, відключивши або вимкнувши маршрутизатор. Зачекайте кілька хвилин, перш ніж підключати або вмикати маршрутизатор. Ось кроки для перезавантаження маршрутизатора.

1. Знайдіть кнопку живлення на задній панелі маршрутизатора.

2. Натисніть кнопку один раз, щоб вимкнути її.

3. Тепер від’єднайте кабель живлення маршрутизатора та зачекайте, поки живлення повністю не розрядиться з конденсаторів.

4. Потім знову підключіть кабель живлення та увімкніть його через хвилину.

5. Зачекайте, поки мережеве з’єднання не буде відновлено, і спробуйте ввійти знову.

Спосіб 2. Перезавантажте ПК та мережеві пристрої

Іноді помилка DNS виникає через тимчасові проблеми з мережею, модемом або комп’ютером. Отже, перш ніж перейти до більш складних речей, виконайте такі дії:

1. Вимкніть комп’ютер і мережеві пристрої.

2. Зачекайте принаймні 30 секунд, поки вони охолонуть, і знову ввімкніть їх.

Це відновить ваше з’єднання з Інтернетом і, сподіваємося, вирішить, що ваш комп’ютер, схоже, налаштований правильно, але DNS-сервер пристрою або ресурсу не відповідає на проблему з Windows 10.

Спосіб 3. Запустіть засіб усунення несправностей мережі

Перевірте, чи може вбудований засіб усунення несправностей мережі виявити та вирішити ваші проблеми з мережею. Щоб зробити це, прочитайте наш посібник про те, як усунути проблеми з мережевим підключенням у Windows 10.

Спосіб 4. Оновлення або відкат мережних драйверів

Процеси оновлення та відкату драйвера діаметрально протилежні, проте все залежить від того, який драйвер спричинив помилку на вашій машині. Якщо ви використовуєте неправильний або застарілий драйвер мережного адаптера, у вас, швидше за все, виникнуть проблеми з мережею. Однак, якщо проблема виникла після того, як ви якимось чином змінили драйвер, відкату може бути достатньо, доки не буде опубліковано новий, безпечніший драйвер. Вам також потрібно оновити або повернути мережевий пристрій, який ви використовуєте для доступу до Інтернету, хоча робити це на всіх них одночасно має бути безпечним. Ознайомтеся з нашим посібником про оновлення драйверів мережевого адаптера в Windows 10. Якщо оновлення драйвера не вирішило проблему, ви можете скористатися нашим посібником про відкат драйверів у Windows 10.

  Як увімкнути або вимкнути обліковий запис користувача Windows 10

Спосіб 5. Змініть адресу DNS-сервера

Якщо ви раніше змінювали будь-які з цих параметрів, ви можете розглянути можливість відновлення до попередньої конфігурації, щоб вирішити проблему, коли ваш комп’ютер, здається, налаштований належним чином, але DNS-сервер пристрою або ресурсу не відповідає. Якщо ви ніколи раніше не налаштовували ці параметри, можливо, вам захочеться пограти з різними адресами DNS, такими як безкоштовна адреса DNS від Google. Якщо ви не налаштуєте DNS-сервер вручну, ваш пристрій використовуватиме сервер, наданий вашим провайдером. Ви також можете отримати повідомлення, що DNS-сервер не відповідає, якщо виникнуть проблеми з сервером вашого провайдера. Прочитайте наш посібник про те, як змінити налаштування DNS у Windows 10, щоб виправити, що ваш комп’ютер, здається, правильно налаштований у Windows 10, але DNS-сервер пристрою або ресурсу не відповідає.

Спосіб 6. Очистіть кеш DNS

Цей підхід популярний через свою простоту, і багато людей використовують його для вирішення більшості проблем із підключенням. Дивно те, що це працює, і люди відзначають, що це єдине, що вивело їх із біди. Настав час спробувати! Ознайомтеся з нашим посібником про те, як очистити та скинути кеш DNS в Windows 10, щоб виправити, що ваш комп’ютер, здається, правильно налаштований у Windows 10, але DNS-сервер пристрою або ресурсу не відповідає.

  12 способів відкрити Провідник файлів у Windows 10

Спосіб 7: Тимчасово вимкніть антивірус (якщо є)

Втручання з боку антивірусного програмного забезпечення може викликати повідомлення DNS-сервер не відповідає. Щоб перевірити, чи це проблема, вимкніть антивірусну програму на деякий час і подивіться, чи проблема не зникає. Якщо проблема з підключенням вирішена після вимкнення антивірусного програмного забезпечення, зверніться по допомогу до постачальника антивірусної програми або встановіть нове антивірусне рішення. Дотримуйтесь нашого посібника, щоб вимкнути антивірус у Windows 10.

Спосіб 8. Вимкніть VPN і проксі-сервер

Вимкніть налаштування проксі-сервера вашого веб-переглядача і перевірте, чи це вирішує проблему. Прочитайте наш посібник про те, як вимкнути VPN та проксі в Windows 10, щоб це зробити.

Спосіб 9. Вимкніть доступ до живлення

Останній варіант — поекспериментувати з налаштуваннями живлення. Зміна налаштувань живлення, виявляється, дозволяє адаптеру отримати доступ до повної потужності в будь-який момент. Таким чином можна змінити налаштування живлення. Виконайте цей крок, щоб вимкнути доступ до джерела живлення мережевого драйвера та виправити, що ваш комп’ютер налаштований правильно, але DNS-сервер пристрою або ресурсу не відповідає в Windows 10.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Диспетчер пристроїв і натисніть Відкрити.

2. Двічі клацніть мережеві адаптери, щоб розгорнути драйвери.

3. У меню правою кнопкою миші для підключеного мережевого адаптера виберіть Властивості.

4. Виберіть вкладку Керування живленням.

5. Зніміть прапорець Дозволити комп’ютеру вимикати цей пристрій для економії енергії.

6. Нарешті, натисніть OK.

***

Сподіваємося, ця інформація була вам корисною, і ви змогли виправити, що ваш комп’ютер налаштовано правильно, але DNS-сервер пристрою або ресурсу не відповідає в Windows 10. Будь ласка, повідомте нам, який метод був для вас найбільш вигідним. Якщо у вас є запитання чи коментарі, скористайтеся формою нижче.