Виправте помилку Steam VR 306 у Windows 10

Steam VR — це чудовий інструмент, який дозволяє користувачам Steam переглядати та насолоджуватися контентом VR на Windows або будь-якому іншому сумісному пристрої. Інструмент Steam VR можна отримати на HTC Vive, гарнітурі Windows Mixed Reality, Oculus Rift або будь-якій іншій гарнітурі чи контролері, сумісному з ним. Однак під час запуску Steam VR у системі на екрані з’являється помилка 306. Ця помилка вплинула на багатьох користувачів, і якщо ви один із них, які шукають швидкого вирішення проблеми, тоді ви в потрібному місці. У нас є ідеальний посібник для вас, який допоможе вам виправити помилку Steam VR 306, а також познайомить вас з причинами її виникнення.

Як виправити помилку Steam VR 306 у Windows 10

Запуск Steam VR може призвести до помилки 306, яка стверджує, що Steam VR не вдалося ініціалізувати з невідомих причин. Цей код помилки може з’явитися на екрані з різних причин. Деякі з цих причин коротко описано нижче.

 • Застаріла версія програмного забезпечення є однією з головних причин, які можуть викликати помилку 306. Оновлення програмного забезпечення гарнітури є таким же важливим, як і оновлення програмного забезпечення програми. Отже, не відставайте від нової версії графічного процесора.
 • Ще одна причина, яка викликає помилку, – проблема з підключенням. Переконайтеся, що гарнітуру віртуальної реальності під’єднано до порту відеокарти, щоб забезпечити належну роботу гарнітури без помилок.
 • Наступною причиною є застарілий графічний драйвер, який може спричинити проблеми сумісності Steam VR із системою та, отже, помилку.
 • Ще однією причиною, яка вважається першопричиною, є бета-версія Steam. Якщо користувачі не знають, коли вмикати та вимикати бета-версію, це, безумовно, може спричинити деякі проблеми.
 • Останньою причиною помилки є природна програма пересування, яка може викликати помилки розпізнавання на гарнітурах VR.

Тепер, коли ви знаєте про помилку та її причини, настав час вирішити проблему за допомогою ефективних методів. Але перед цим обов’язково перезавантажте систему та гарнітуру VR. Цей попередній крок може допомогти у виправленні помилок і, можливо, навіть помилки. Тепер, коли ви перезапустили обидва, почніть із наведених нижче методів:

  Як виправити спотворення звуку та статику в Windows 10

Попередні перевірки

Перше, що потрібно зробити, коли ви зіткнулися з помилкою 306 у Steam VR, це перевірити, чи ваша система сумісна з VR. Якщо ні, це може бути причиною того, чому ви бачите помилку на екрані вашої системи. Отже, перевірте вимоги, як вони зазначені нижче:

 • Мінімальні вимоги до операційної системи включають Windows 7 SP1, Windows 8.1 або новішої версії та Windows 10.
 • Вимоги до процесора включають еквівалент Intel Core i5-4590/AMD FX 8350 або краще.

 • Наступна вимога – пам’ять, яка повинна бути 4 ГБ RAM.
 • Далі йде графіка, мінімальні вимоги до якої: NVIDIA GeForce GTX 970, еквівалент AMD Radeon R9 290 або краще. Тоді як рекомендовані вимоги: NVIDIA GeForce GTX 1060, еквівалент AMD Radeon RX 480 або краще.
 • Вимоги до мережі – широкосмугове підключення до Інтернету.

 • Серед додаткових вимог: 1XUSB 2.0 або ніколи, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 або новіший.

Спосіб 1: Усунення несправностей підключення кабелю

Як згадувалося раніше в розділі про причини помилки 306, неправильно під’єднані кабелі також можуть бути однією з причин цієї проблеми. Якщо ваш кабель VR під’єднано до додаткового порту HDMI, ви можете під’єднати його до основного порту, щоб вирішити цю проблему. Ви можете виправити підключення до порту, виконавши наведені нижче дії.

1. Від’єднайте кабелі від додаткового порту.

2. Тепер підключіть кабель VR до основного порту.

3. Підключіть монітор через вторинний порт відеокарти.

Фото Backpack Studio на Unsplash

4. Тепер закрийте програму Steam VR.

Після завершення всіх кроків перезапустіть систему та запустіть Steam VR, щоб перевірити, чи помилку вирішено.

Спосіб 2: Виконайте чисте завантаження

Останній спосіб усунення помилки Steam VR 306 — виконати чисте завантаження вашої системи, якщо жоден із методів досі не спрацював. Виконання чистого завантаження допоможе вашій системі вирішити будь-які проблеми з нею та перезапустити її з мінімальною кількістю драйверів і програм. Чисте завантаження також допомагає у вирішенні будь-яких проблем із сумісністю, які можуть виникнути в програмному забезпеченні для усунення помилки. Отже, якщо ви з нетерпінням чекаєте на цей крок як на останній можливий варіант, тоді ви можете ознайомитися з нашим посібником Виконати чисте завантаження в Windows 10, щоб допомогти вам краще з усім процесом.

Спосіб 3: Оновіть драйвери пристроїв

Застарілі драйвери є ще однією причиною того, що пристрій VR показує проблеми несумісності та, таким чином, викликає помилку. Таким чином, оновлення драйверів не лише захищає ваш пристрій від помилки Steam VR 306, але й допомагає проти будь-яких вірусів. Тому час від часу перевіряйте системні драйвери. Ви можете оновити їх вручну за допомогою нашого посібника з оновлення драйверів пристроїв у Windows 10.

Спосіб 4: видалення драйверів USB

Якщо драйвери USB у вашій системі пошкоджені, вони можуть спричинити різноманітні помилки у вашій системі та заважати запуску Steam VR. Однак видалення цих драйверів значно покращує керування драйверами та, зрештою, допомагає впоратися з помилкою 306. Виконайте наведені нижче дії, щоб дізнатися, як їх видалити:

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Диспетчер пристроїв і натисніть Відкрити.

2. Тепер знайдіть і відкрийте Клавіатури.

3. Далі клацніть драйвер правою кнопкою миші та виберіть опцію «Видалити пристрій».

Після завершення видалення перезапустіть пристрій, а потім запустіть Steam VR, щоб перевірити, чи помилка не зникає.

Спосіб 5: змініть налаштування Steam VR

Інше виправлення помилки 306 Steam VR можливо шляхом зміни та зміни деяких налаштувань властивостей Steam VR. Це можна зробити, вибравши бета-версію для VR. Коли це станеться, дозвольте Steam VR оновити його, і це зрештою допоможе вам виправити помилку. Тепер ви можете виконати такі кроки, щоб змінити Steam VR на бета-версію:

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Steam і натисніть «Відкрити».

2. Виберіть «БІБЛІОТЕКА» та знайдіть інструмент SteamVR.

3. Далі клацніть правою кнопкою миші інструмент SteamVR і виберіть «Властивості».

4. Тепер перейдіть до меню BETAS.

5. У розділі «Виберіть бета-версію, яку ви бажаєте ввімкнути», виберіть опцію «Бета-версія – Steam VR Beta Update».

Тепер дочекайтеся оновлення Steam VR і перевірте наявність помилки 306.

Спосіб 6: видаліть Natural Locomotion

Natural locomotion – це програма, яка дуже корисна для гри у VR. Людям, яким стає погано під час використання пристрою VR, природне пересування може бути дуже корисним. Але використання програми може призвести до помилки з кодом 306, яка виникає через несумісність між драйвером і бета-версією Steam VR. Отже, ви можете спробувати видалити природне пересування та використовувати натомість згладжування руху за допомогою наведених нижче кроків:

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Панель керування, потім натисніть Відкрити.

2. Установіть Перегляд за > Великі значки, а потім виберіть Програми та функції.

3. Клацніть правою кнопкою миші програму Natural Locomotion і виберіть опцію «Видалити».

4. Тепер відкрийте папку config у каталозі steam у Провіднику файлів.

5. Потім видаліть з неї папку locomotion.

Після видалення відкрийте Steam і протестуйте в ньому функцію Motion Smoothing.

Часті запитання (FAQ)

Q1. Чому Steam VR постійно не працює?

Відповідь Якщо ви боретеся з тим, що Steam VR не працює, це може бути пов’язано з пошкодженими файлами в програмах Steam VR або файлами, яких немає. Переконайтеся, що ваше завантаження Steam VR не пошкоджене.

Q2. Чи можу я перевстановити Steam VR?

Відповідь Так, ви можете перевстановити Steam VR, просто клацнувши правою кнопкою миші програму Steam VR і вибравши в ній опцію видалення. Потім ви можете перевстановити його, відкривши Інструменти в програмі Steam.

Q3. Чому я не можу підключити гарнітуру віртуальної реальності до ПК?

Відповідь Якщо ви не можете знайти гарнітуру віртуальної реальності, підключену до комп’ютера, перевірте, чи гарнітуру підключено до спеціальної відеокарти. Також переконайтеся, що ваша гарнітура та системне програмне забезпечення оновлені, щоб уникнути проблем.

Q4. Які гарнітури я можу використовувати зі Steam VR?

Відповідь Steam VR може зробити вас дивовижними у віртуальній реальності, підключившись до обраної вами гарнітури. Ви можете підключити HTC Vive, Valve Index, Oculus Rift, Windows Mixed Reality та інші.

Q5. Чи можу я використовувати Steam VR поза програмою Steam?

Відповідь Steam VR можна скопіювати для внутрішнього використання компанії чи державної установи за допомогою програми Steam або підключення до Інтернету.

***

Ми сподіваємося, що наш посібник допоміг вам різними способами виправити помилку 306 Steam VR. Повідомте нам, який із методів допоміг вам виправити помилку Stream VR 306. Ви також можете залишити коментар нижче з будь-якими запитаннями або будь-якими рекомендаціями, які у вас можуть виникнути.