Виправте помилку синього екрана PFN_LIST_CORRUPT у Windows 11/10

Виправте помилку синього екрана PFN_LIST_CORRUPT у Windows 11/10

Вступ

Помилка синього екрана PFN_LIST_CORRUPT є одним із найпоширеніших кодів зупинки в системах Windows 11 та Windows 10. Ця помилка виникає, коли система виявляє пошкодження у власному списку фізичних сторінок пам’яті (PFN). PFN представляють фізичні сторінки пам’яті, які використовуються системою для відстеження виділеної пам’яті. Пошкодження в цьому списку може призвести до того, що система неправильно використовує пам’ять, що призведе до зациклення помилки синього екрана.

Причини

Існує багато факторів, які можуть викликати цю помилку, зокрема:

– Пошкоджені драйвери пристроїв
– Пошкоджені або несумісні програми
– Апаратні проблеми, такі як несправна оперативна пам’ять або жорсткий диск
– Пошкодження реєстру Windows
– Зловмисне програмне забезпечення або віруси

Рішення

Для виправлення помилки синього екрана PFN_LIST_CORRUPT можна спробувати такі дії:

1. Перезавантажте комп’ютер

Перезавантаження комп’ютера іноді може вирішити тимчасові проблеми, які викликають помилку.

2. Оновіть драйвери пристроїв

Застарілі або пошкоджені драйвери пристроїв є однією з найпоширеніших причин помилки PFN_LIST_CORRUPT. Переконайтеся, що всі ваші драйвери пристроїв оновлені до останніх версій, завантаживши їх із веб-сайту виробника.

3. Видаліть нещодавно встановлені програми

Якщо помилка синього екрана почала виникати після встановлення нової програми, спробуйте видалити цю програму, щоб перевірити, чи це її причина.

  Agora's дозволяє порівнювати продукти, коли ви купуєте товари в Інтернеті [Chrome]

4. Перевірте оперативну пам’ять

Несправна оперативна пам’ять може викликати помилки завантаження, включно з помилкою PFN_LIST_CORRUPT. Запустіть діагностичну програму пам’яті Windows, щоб перевірити наявність проблем із пам’яттю.

5. Перевірте жорсткий диск

Якщо помилка синього екрана супроводжується іншими симптомами, такими як повільна робота або втрата даних, це може вказувати на проблеми з жорстким диском. Запустіть утиліту перевірки диска Windows, щоб просканувати та виправити помилки на жорсткому диску.

6. Відновіть реєстр Windows

Пошкодження реєстру Windows може призвести до різних проблем, включаючи помилку PFN_LIST_CORRUPT. Спробуйте відновити реєстр Windows за допомогою точки відновлення або сторонньої утиліти відновлення реєстру.

7. Видаліть зловмисне програмне забезпечення

Якщо ви підозрюєте, що помилку PFN_LIST_CORRUPT викликає зловмисне програмне забезпечення, проведіть повну перевірку на наявність вірусів за допомогою надійної антивірусної програми.

8. Перевстановіть Windows

У крайньому випадку, якщо жоден із наведених вище кроків не вирішив проблему, вам, можливо, доведеться перевстановити Windows. Перевстановлення Windows видалить усі дані, тому обов’язково зробіть резервну копію будь-яких важливих файлів перед продовженням.

Уникнення помилки синього екрана PFN_LIST_CORRUPT

Щоб запобігти повторенню помилки синього екрана PFN_LIST_CORRUPT, важливо регулярно виконувати такі дії:

  Що робити, коли акумулятор під’єднано, а не заряджається

– Тримайте драйвери пристроїв оновленими
– Видаляйте непотрібні або несумісні програми
– Регулярно скануйте комп’ютер на наявність вірусів
– Регулярно створюйте резервні копії важливих даних
– Встановіть надійне джерело безперебійного живлення (ДБЖ), щоб захистити комп’ютер від раптових перебоїв живлення

Висновок

Помилка синього екрана PFN_LIST_CORRUPT може бути ознакою серйозної проблеми з комп’ютером. Проте, дотримуючись описаних вище кроків, ви можете спробувати вирішити цю проблему та запобігти її повторному виникненню. Важливо пам’ятати, що усунення несправностей може зайняти час, і під час виправлення цієї помилки може знадобитися випробувати декілька різних методів.

Поширені запитання

1. Що таке помилка синього екрана PFN_LIST_CORRUPT?

Відповідь: Це помилка синього екрана, яка виникає, коли система виявляє пошкодження у власному списку фізичних сторінок пам’яті (PFN).

2. Які причини помилки PFN_LIST_CORRUPT?

Відповідь: Пошкоджені драйвери пристроїв, несумісні програми, апаратні проблеми, пошкодження реєстру та зловмисне програмне забезпечення.

3. Як виправити помилку PFN_LIST_CORRUPT?

Відповідь: Перезавантажте комп’ютер, оновіть драйвери пристроїв, видаліть нещодавно встановлені програми, перевірте оперативну пам’ять і жорсткий диск, відновіть реєстр Windows, видаліть зловмисне програмне забезпечення або перевстановіть Windows.

4. Як запобігти повторенню помилки PFN_LIST_CORRUPT?

Відповідь: Тримайте драйвери пристроїв оновленими, видаляйте непотрібні програми, скануйте на наявність вірусів, резервне копіювання важливих даних та встановлення ДБЖ.

  Як зберегти статті зі стрічки LinkedIn

5. Що робити, якщо жоден із розглянутих методів не вирішив проблему?

Відповідь: Зверніться до професійного фахівця з ремонту комп’ютерів або до виробника комп’ютера для отримання додаткової допомоги.

6. Чи можна відновити дані після помилки PFN_LIST_CORRUPT?

Відповідь: Так, більшість втрачених даних можна відновити за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення для відновлення даних.

7. Чи може помилка PFN_LIST_CORRUPT свідчити про проблеми з обладнанням?

Відповідь: Так, несправна оперативна пам’ять або жорсткий диск можуть викликати цю помилку.

8. Чи може помилка PFN_LIST_CORRUPT виникати у старих версіях Windows?

Відповідь: Так, ця помилка може траплятися в усіх версіях Windows, включно зі старішими версіями, такими як Windows XP і Windows 7.

9. Чи є якась конкретна утиліта для виправлення помилки PFN_LIST_CORRUPT?

Відповідь: Немає конкретної утиліти, призначеної для виправлення помилки PFN_LIST_CORRUPT. Однак засоби усунення неполадок, наведені в цій статті, повинні допомогти вам вирішити проблему.

10. Як довго триває виправлення помилки PFN_LIST_CORRUPT?

Відповідь: Час, необхідний для виправлення помилки, залежить від основної причини та методів усунення несправностей, які потрібно застосувати.