Виправте помилки диска з кодами подій 55, 50, 98, 140 у переглядачі подій

Виправте помилки диска з кодами подій 55, 50, 98, 140 у переглядачі подій

Уникаючи повторних помилок диска у вашому комп’ютері, важливо розуміти різні коди подій, які можуть відображатися в переглядачі подій Windows. Коди подій 55, 50, 98 та 140 є поширеними помилками диска, які можуть викликати проблеми з продуктивністю та втрату даних. У цій статті ми детально розглянемо кожну з цих помилок, їхні причини та ефективні методи усунення.

Що таке помилки диска?

Помилки диска виникають, коли комп’ютер не може належним чином отримати доступ до або записати дані на жорсткий диск або інший пристрій зберігання даних. Ці помилки можуть бути викликані різноманітними факторами, зокрема фізичними ушкодженнями, помилками файлової системи або проблемами програмного забезпечення.

Розуміння подій диска (коди подій 55, 50, 98, 140)

Переглядач подій Windows надає цінну інформацію про помилки та події, що відбулися в системі. Коди подій 55, 50, 98 та 140 є поширеними помилками диска, які можуть допомогти вам діагностувати проблему та знайти відповідне рішення.

Код події 55: помилка індикатора помилки диска

Помилка з кодом події 55 вказує на те, що на жорсткому диску сталася помилка, і диск не відповідає на запити вчасно. Ця помилка часто виникає через фізичні проблеми з диском, такі як пошкоджені сектори або несправність контролера диска.

Код події 50: помилка подвійної помилки диска

Помилка з кодом події 50 схожа на помилку 55, але вказує на ще більш серйозну проблему з диском. Ця помилка виникає, коли диск повідомляє про помилку більше одного разу поспіль, що свідчить про те, що диск сильно пошкоджений або має ось-ось вийти з ладу.

  Як імпортувати файл PKPASS в гаманець Apple

Код події 98: помилка усунення неполадок із дисковим контролером ATA

Помилка з кодом події 98 пов’язана з проблеми з дисковим контролером Advanced Technology Attachment (ATA). Цей контролер відповідає за зв’язок між вашим комп’ютером та жорстким диском, і помилка вказує на те, що він не працює належним чином.

Код події 140: помилка пристрою кешування Windows

Помилка з кодом події 140 вказує на те, що виникла проблема з пристроєм кешування Windows, який використовується для покращення швидкості доступу до даних на жорсткому диску. Ця помилка може бути викликана проблемами зі встановленням кешування, нестачею пам’яті або пошкодженням файлів кешу.

Причини та наслідки помилок диска

Коди подій, згадані вище, можуть виникати через різні причини, у тому числі:

* Фізичні пошкодження жорсткого диска
* Несправність контролера диска
* Проблеми з файловою системою
* Помилки програмного забезпечення або драйверів пристроїв
* Ушкодження або перегрів жорсткого диска
* Пошкодження файлів кешу Windows

Ці помилки можуть призвести до таких наслідків:

* Втрата даних або пошкодження
* Зменшення продуктивності комп’ютера
* Нестабільна робота системи
* Повне вимкнення системи

Виправлення помилок диска

Усунення помилок диска може бути складним завданням, і найкращий підхід залежить від конкретної помилки та її причини. Ось деякі загальні методи виправлення помилок диска:

  Як налаштувати комбінації клавіш у Gnome Shell

Запустіть перевірку помилок диска (CHKDSK)

Програма CHKDSK — вбудований інструмент Windows, який можна використовувати для сканування та виправлення помилок диска. Щоб запустити CHKDSK:

* Відкрийте командний рядок від імені адміністратора.
* Введіть команду “chkdsk C: /f /r” (де “C:” — буква диска, яку потрібно перевірити)
* Натисніть Enter і дочекайтеся завершення сканування.

Оновіть драйвери контролера диска

Застарілі або несправні драйвери контролера диска можуть викликати помилки диска. Переконайтеся, що драйвери вашого контролера диска оновлені.

Перевірте наявність фізичних пошкоджень

Якщо ви підозрюєте, що ваш жорсткий диск фізично пошкоджений, ви можете віднести його до сертифікованого фахівця з відновлення даних. Вони зможуть перевірити диск на наявність фізичних проблем і відновити ваші дані, якщо це можливо.

Виконайте відновлення системи

Якщо інші методи не вирішили проблему, ви можете спробувати виконати відновлення системи, щоб повернути ваш комп’ютер до попереднього стану, коли він працював належним чином.

Висновок

Помилки диска можуть бути клопітними і можуть призвести до втрати даних або збоїв системи. Розуміння різних кодів подій, пов’язаних з помилками диска, є ключем до ефективного діагностування та усунення цих проблем. За допомогою методів, описаних у цій статті, ви можете відновити працездатність свого комп’ютера та зберегти цінні дані. Однак пам’ятайте, що деякі помилки диска можуть вказувати на серйозні проблеми з обладнанням, і в цих випадках може знадобитися професійна допомога для відновлення та захисту ваших даних.

  Білий дім хоче безпечне програмування, але що це таке?

Часті запитання

1. Що викликає помилки диска?

Помилки диска виникають, коли комп’ютер не може належним чином отримати доступ до або записати дані на жорсткий диск або інший пристрій зберігання даних.

2. Як виправити помилки диска з кодом події 55?

Запустіть перевірку помилок диска (CHKDSK), перевірте наявність фізичних пошкоджень або виконайте відновлення системи.

3. Що означає код події 50?

Помилка з кодом події 50 вказує на ще більш серйозну проблему з диском, яка виникає, коли диск повідомляє про помилку більше одного разу поспіль.

4. Як виправити помилку пристрою кешування Windows з кодом події 140?

Переінсталюйте драйвер за замовчуванням або спробуйте вимкнути кешування Windows.

5. Що я можу зробити, якщо підозрюю фізичне пошкодження жорсткого диска?

Зверніться до сертифікованого фахівця з відновлення даних для перевірки на наявність фізичних проблем та відновлення ваших даних.

6. Як запобігти помилкам диска?

Регулярно створюйте резервні копії, використовуйте якісний блок живлення, забезпечуйте належну вентиляцію та встановлюйте антивірусне програмне забезпечення для захисту від шкідливого програмного забезпечення.

7. Коли слід замінити жорсткий диск?

Замініть жорсткий диск, якщо ви часто стикаєтеся з помилками диска, чуєте дивні звуки клацання або grinding, або помічаєте значне зниження продуктивності.

8. Чи можна відновити втрачені дані з пошкодженого жорсткого диска?

Так, існують способи відновлення даних з пошкоджених жорстких дисків за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення для відновлення даних або за допомогою професійних служб відновлення даних.