Виправте перемикання WASD і клавіш зі стрілками в Windows 10

Клавіші W, A, S і D, також відомі як WASD, є фаворитами серед геймерів, оскільки зручно та ідеально грати в ігри за допомогою миші з одного боку та клавіш WASD з іншого. Клавіші WASD на більшості ігрових клавіатур мають невеликі нерівності та надруковані чіткими кольорами. Майже в кожній сучасній грі стандартною конфігурацією клавіш для стрілок є WASD. Однак стає складніше, коли виникає проблема WASD, заміненої клавішами зі стрілками: натискання будь-якої клавіші зі стрілкою призведе до її заміни на W, A, S або D, а алфавіти візьмуть на себе роль стрілок. Якщо ви також маєте справу з тією ж проблемою, ви в потрібному місці. Ми пропонуємо вам ідеальний посібник, який допоможе вам вирішити проблему WASD і перемикання клавіш зі стрілками.

Як виправити перемикання WASD і клавіш зі стрілками в Windows 10

До таких ігрових удосконалень, як 3D-інтерфейси та інші численні функції, клавіш зі стрілками було достатньо, щоб грати в будь-яку гру. Оскільки клавіші зі стрілками не можна було використовувати для всіх функцій, клавіші WASD із підтримкою миші швидко стали популярними.

  • Клавіші WASD на клавіатурі виконують ту саму функцію, що й клавіші зі стрілками: W — вгору, S — вниз, A — ліворуч і D — праворуч.
  • Здебільшого він використовується геймерами, однак він повністю настроюється, і замість WASD можна використовувати інші клавіші.
  • Основною причиною такої популярності WASD є його близькість до горизонтальної цифрової панелі, яка використовується в іграх для зміни інструментів, інвентарю та багатьох інших функцій залежно від ігрового процесу.
  • Крім того, він зручно розташований поруч із клавішами Shift, Tab і Esc, що полегшує швидке виконання багатьох завдань. Тепер давайте розберемося, чому у Windows 10 клавіші WASD перемикаються зі стрілками.
  Позбавлення від помилок OpenGL у Windows 10 (повний посібник)

Чому WASD і клавіші зі стрілками помінялися?

Оскільки в більшості ігор і програм клавіші WASD встановлено як параметр за замовчуванням для роботи зі стрілками, закриття або переміщення між певними програмами може спричинити проблеми для драйвера клавіатури та ввести систему в оману. Несумісні порти, застарілий драйвер клавіатури та кілька модифікацій налаштувань клавіатури можуть сприяти проблемі WASD, заміненої клавішами зі стрілками.

Тут ми показали методи вирішення проблеми WASD і зміни клавіш зі стрілками на ПК з Windows.

Спосіб 1: повторно підключіть клавіатуру

Як згадувалося вище, проблема може полягати в USB-порті, якщо ви використовуєте стару клавіатуру, яка не сумісна з поточною версією USB. Наприклад, клавіатура USB 2.0 не працюватиме належним чином із портом USB 3.0. Або проблема може бути в самому порту USB, який може бути заражений пилом або несправною проводкою. Отже, перш за все, щоб усунути проблему, пов’язану з заміною WASD на клавіші зі стрілками, радимо змінити порт і під’єднати його назад до порту USB 2.0 або іншого порту.

Фотографія Wulan Sari на Unsplash

Спосіб 2: Вимкніть параметри альтернативних клавіш

Клавіші WASD перемикаються клавішами зі стрілками Проблема Windows 10 також може виникнути через випадкове натискання клавіш швидкого доступу, що змінює налаштування та функції клавіатури. Спробуйте натиснути наступні комбінації клавіш, щоб відновити функцію в нормальному режимі:

Примітка. Одночасно натисніть ці клавіші на клавіатурі.

  • Fn + клавіші Windows
  • Клавіші Fn + Esc
  • Fn + клавіші зі стрілками вліво
  • Клавіші Fn + W

Спосіб 3. Запустіть засіб усунення несправностей клавіатури

Засіб усунення несправностей може виявити будь-які невідомі проблеми та допомогти вирішити проблему. Проблему WASD, заміненої клавішами зі стрілками, також можна вирішити за допомогою засобу усунення несправностей клавіатури. Ось кроки, щоб запустити засіб усунення несправностей:

  Де знаходиться панель завдань у Windows 11

1. Натисніть одночасно клавіші Windows + I, щоб відкрити налаштування.

2. Натисніть Оновлення та безпека.

3. Потім клацніть «Усунення несправностей».

4. Прокрутіть вниз і виберіть «Клавіатура», а потім натисніть «Запустити засіб усунення несправностей».

5. Зачекайте, поки засіб усунення несправностей виявить проблеми, і застосуйте виправлення, дотримуючись інструкцій на екрані.

Спосіб 4: Оновіть драйвер клавіатури

Проблема з перемиканням WASD і клавіш зі стрілками також може бути викликана через застарілий драйвер клавіатури. Щоб вирішити проблему, спробуйте оновити драйвер. Прочитайте наш посібник щодо оновлення драйверів пристроїв у Windows 10.

Спосіб 5: Вимкніть розширення браузера

Проблема зі зміною WASD і клавіш зі стрілками може виникнути під час онлайн-ігор у веб-браузері. Зазвичай більшість ігор підтримують WASD, і він функціонуватиме як клавіші зі стрілками. Однак іноді розширення браузера може впливати на налаштування клавіатури за замовчуванням. У цьому методі, щоб вирішити проблему з перемиканням WASD і клавіш зі стрілками, ми спробуємо грати в гру в анонімному або приватному режимі, який є режимом браузера, у якому в системі не зберігається історія чи дані, і вимикаємо/видаляємо непотрібні веб-розширення, наприклад, як міні-додаток для браузера для виконання певних завдань.

Примітка. Цей метод вирішення проблеми WASD і перемикання клавіш зі стрілками виконується у браузері Mozilla Firefox у Windows 10. В інших браузерах кроки можуть дещо відрізнятися.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Firefox і натисніть Відкрити.

2. Одночасно натисніть клавіші Ctrl + Shift + P, щоб відкрити анонімну вкладку.

  Виправте, що вказаний логін не існує в Windows 10

3. Потім запустіть будь-яку гру для перевірки. Якщо проблема WASD замінено клавішами зі стрілками все ще існує, наступним кроком вимкніть усі веб-розширення.

4. Клацніть кнопку «Відкрити меню програми» та клацніть опцію «Довідка» у списку, що відобразиться.

5. Тепер натисніть «Режим усунення несправностей…» у вікні довідки Firefox.

6. Натисніть кнопку «Відкрити» у спливаючому вікні «Перезапустити Firefox у режимі усунення несправностей».

7. Далі натисніть кнопку «Відкрити меню програми» та виберіть опцію «Додатки та теми» у списку.

8. Натисніть вкладку Розширення на лівій панелі наступного вікна та вимкніть додаткові компоненти (наприклад, Google Translate) у вікні.

Часті запитання (FAQ)

З. Яка різниця між USB 2.0 і 3.0?

Відповідь Основними відмінностями є менше споживання енергії та швидкість. Швидкість USB 3.0 у десять разів перевищує швидкість USB 2.0.

Q. Як вирішити проблему WASD і клавіш зі стрілками на бездротовій клавіатурі?

Відповідь Методи ті самі, що й згадані вище, єдина відмінність полягає в тому, що бездротова клавіатура підключається через Bluetooth, а не через кабель USB.

З. На що звернути увагу перед покупкою ігрової клавіатури?

Відповідь Це визначається вашими потребами та вподобаннями, включаючи такі фактори, як розмір і стиль, хід клавіш, ціна, дротове чи бездротове, додаткове програмне забезпечення, підставка для зап’ястя, цифрова клавіатура тощо.

***

Ми сподіваємося, що цей посібник був корисним і ви змогли вирішити проблему WASD і перемикання клавіш зі стрілками. Повідомте нам, який метод спрацював для вас найкраще. Якщо у вас є запитання чи пропозиції, надсилайте їх у розділі коментарів нижче.