Виправте надто низький рівень гучності Windows 10

Іноді ви можете проаналізувати, що ваші рівні гучності в Windows 10 знаходяться на піку, але все одно гучність дуже низька. Це дуже поширена проблема, яку потрібно розумно вирішувати. У цій статті ми маємо список причин і методів, які вирішують проблему занадто малого обсягу Windows. Сподіваюся, це спрацює для вас! Отже, продовжуйте читати, щоб виправити занадто низький рівень гучності комп’ютера в Windows 10.

Як виправити занадто низький рівень гучності Windows 10

Якщо ви стикаєтеся з занадто низьким рівнем гучності ноутбука в Windows 10 під час насолоди аудіовмістом комп’ютера, найімовірнішою причиною є несумісні налаштування звуку. Нижче наведено кілька поширених причин, через які гучність ноутбука занадто низька у Windows 10.

 • Приглушена або низька гучність.
 • На ПК увімкнено функції покращення звуку.
 • Застарілі звукові драйвери на комп’ютері.
 • Пошкоджені кабелі, вилки та динаміки.
 • Доступ до мікрофона не надано.
 • Застаріла операційна система Windows.
 • Застарілі/несумісні аудіо драйвери.
 • Наявність пошкоджених файлів на ПК.
 • Деякі основні служби Windows Audio не ввімкнені.

Тепер перейдіть до наступного розділу, щоб усунути проблему із занадто низьким рівнем гучності ноутбука Windows 10. Ми обговоримо методи усунення несправностей, які допоможуть вам усунути проблему із занадто низьким рівнем гучності Windows 10. Застосовуйте методи в тому ж порядку, щоб отримати ідеальні результати.

Попередні перевірки

Перш ніж перейти до розширених методів усунення несправностей, кілька простих лайфхаків допоможуть вам виправити занадто низький гучність комп’ютера Windows 10 за кілька кліків. Якщо ви не досягли жодного виправлення, перейдіть до наступного розділу.

1. Перезавантажте комп’ютер, і всі тимчасові проблеми, пов’язані з комп’ютером, будуть усунені.

2. Забезпечте належне підключення до Інтернету, оскільки високоякісний аудіовміст вимагає відповідного обмеження пропускної здатності. Ви можете зіткнутися з проблемами зі звуком, коли ви перебуваєте в центрі будь-якого відео/аудіофайлу, якщо деякі пакети даних будуть втрачені через недостатню пропускну здатність.

3. Переконайтеся, що використовуєте високоякісний мікрофон, і він надійно встановлений на вашому ПК.

4. Переконайтеся, що ви не перебуваєте в шумному оточенні, у фоновому режимі звуки транспорту чи натовпу. Це запобіжить зникненню вашого голосу.

Спосіб 1. Замініть пошкоджені кабелі

Настав час перевірити, чи немає зовнішніх пошкоджень зовнішніх динаміків, мікрофона та інших аудіопристроїв, які спричиняють проблему.

1. Перевірте кабелі на наявність ослаблених з’єднань і чи всі інші кабелі підключені чи ні.

2. Переконайтеся, що всі інші кабелі та шнури підключені до правильного гнізда. Якщо ви не впевнені в правильних гніздах, зверніться до виробника обладнання.

3. Перевірте рівні гучності та чи ввімкнено живлення.

4. Якщо ви також підключили навушники, відключіть їх і перевірте, чи допомагає це.

Спосіб 2. Виберіть правильний пристрій відтворення

Якщо ви використовуєте кілька пристроїв виводу аудіо, переконайтеся, що перевірте, коли цей пристрій використано як вихідний пристрій. Щоб перевірити вихід звуку, виконайте наведені нижче дії.

1. Натисніть на піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана.

2. Натисніть на піктограму стрілки, щоб розгорнути список аудіопристроїв, підключених до комп’ютера.

3. Виберіть аудіопристрій (надаєте перевагу) і переконайтеся, що аудіо відтворюється через вибраний пристрій.

Перейдіть до наступного методу, якщо це не вирішить вашу проблему.

Спосіб 3. Увімкніть звуковий пристрій

У цьому методі ви повинні перевірити, чи налаштування звуку правильні та сумісні з аудіопристроєм, який ви використовуєте. Це допоможе вам усунути проблему із занадто низьким рівнем гучності ноутбука Windows 10, дотримуючись інструкцій, наведених нижче.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана та натисніть Відкрити мікшер гучності.

  Як згрупувати плитки в меню «Пуск» у Windows 10

2. Тепер відкриється набір регуляторів гучності. Переконайтеся, що всі рівні гучності не вимкнені. Якщо ви знайшли червоне коло із лінією, увімкніть рівень гучності.

3. Тепер натисніть і утримуйте клавіші Windows + I разом, щоб відкрити параметри Windows.

4. Натисніть на Система.

5. Потім клацніть «Звук» на лівій панелі та клацніть «Властивості пристрою» в меню «Вихід».

6. Переконайтеся, що прапорець Вимкнути не встановлено.

7. Повторіть кроки 5-6 для пристроїв введення, як показано.

Перевірте, чи не вирішено проблему занадто низького гучності Windows 10.

Спосіб 4. Запустіть засіб вирішення проблем зі звуком

Ваш ПК містить вбудований інструмент для усунення несправностей, який автоматично виправляє будь-які проблеми та помилки. Буде проскановано аудіопристрої, підключені до комп’ютера, і вбудовані аудіопристрої. Дотримуйтесь нашого посібника «Як запустити засіб усунення несправностей обладнання та пристроїв», щоб усунути проблеми, щоб усунути всі проблеми з обладнанням, пов’язаними зі звуком, на вашому ПК. Крім того, ви можете запустити засіб вирішення проблем зі звуком окремо, як вказується в нашому посібнику Як запустити засіб усунення неполадок Windows Update, але переконайтеся, що ви вибрали параметр «Відтворення аудіо», як показано.

Спосіб 5. Закрийте програми за допомогою аудіо

Щоб вирішити проблему, якщо аудіоутиліта використовується іншими програмами на вашому комп’ютері з Windows 10, радимо закрити всі інші програми або програми, що працюють у фоновому режимі, одну за одною або примусово закрити їх за допомогою диспетчера завдань. Для цього дотримуйтесь нашого посібника про те, як завершити завдання в Windows 10.

Спосіб 6. Дозволити доступ до аудіо

Якщо програми, за допомогою якої ви чуєте аудіо, немає в списку, ви не можете почути аудіоконтент. Тому переконайтеся, що налаштування звуку ввімкнено для вашої програми на комп’ютері, виконавши наведені нижче дії.

1. Запустіть налаштування Windows, натиснувши разом клавіші Windows + I.

2. Натисніть на Конфіденційність.

3. Тут прокрутіть ліву панель вниз і виберіть параметр Мікрофон. Переконайтеся, що параметр Дозволити програмам доступ до мікрофона ввімкнено.

Примітка. Запустіть налаштування звуку з меню пошуку та виберіть правильний пристрій введення (мікрофон (2-аудіопристрій високої чіткості)) за замовчуванням.

Перевірте, чи ви усунули проблему з недостатнім рівнем гучності на моєму ноутбуці Windows 10.

Спосіб 7. Установіть аудіопристрій за замовчуванням

Переконайтеся, що аудіопристрій, як-от навушники чи динаміки, встановлено як пристрій за замовчуванням. Припустимо, випадок підключення зовнішнього монітора (який не має вбудованих динаміків) до вашого ПК. Якщо цей монітор встановлено як вихідний пристрій за замовчуванням, ви не зможете почути звук. Встановіть свій аудіопристрій як пристрій за замовчуванням, як описано нижче, щоб усунути проблему занадто низької гучності ноутбука Windows 10.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана та виберіть параметр Звуки.

2. Перейдіть на вкладку «Відтворення» та клацніть правою кнопкою миші аудіопристрій, який потрібно встановити як стандартний.

3. Виберіть параметр Встановити як пристрій за замовчуванням, як виділено, і натисніть «Застосувати» та «ОК», щоб зберегти зміни.

Спосіб 8. Повторно ввімкніть звукову карту

Ви можете легко вирішити проблему занадто низького рівня гучності Windows 10, перезавантаживши звукову карту, як вказано нижче.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Диспетчер пристроїв і натисніть Відкрити.

2. Розгорніть контролери звуку, відео та гри, двічі клацнувши на них.

3. Клацніть правою кнопкою миші звукову карту та виберіть опцію Вимкнути пристрій.

4. Тепер підтвердьте запит, натиснувши Так і перезавантаживши комп’ютер. Потім повторіть кроки 1-2.

  Як вивести звук на два різні пристрої в Windows 10

5. Далі клацніть правою кнопкою миші звукову карту та виберіть параметр Увімкнути пристрій.

6. Тепер спробуйте відтворити будь-який звук у своїй програмі та перевірте, чи вирішено проблему.

Спосіб 8. Вимкніть покращення звуку

Якщо звук здається низькою якістю або шумом, радимо змінити частоту дискретизації. Низька частота дискретизації спричинить занадто низький гучність комп’ютера у Windows 10, але ви можете вибрати більш високу частоту дискретизації, виконавши наведені нижче дії.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана та виберіть параметр Звуки.

2. Перейдіть на вкладку Відтворення та виберіть аудіопристрій, а потім натисніть кнопку Властивості.

3. Потім перейдіть на вкладку Додатково й у спадному меню в розділі Формат за замовчуванням переконайтеся, що ви вибрали найвищий частотний діапазон (24 біти, 48 000 Гц).

Примітка. Переконайтеся, що параметр «Вимкнути покращення звуку» знятий у розділі «Покращення сигналу».

6. Натисніть Застосувати, а потім OK, щоб зберегти зміни. Перевірте, чи не надто низький рівень гучності ноутбука в Windows 10. Якщо так, налаштуйте різні рівні діапазонів частот, повторивши ці кроки, і перевірте, який діапазон вирішує надто низький рівень гучності комп’ютера в Windows 10.

Спосіб 9. Відновлення пошкоджених файлів

На вашому комп’ютері має працювати кілька необхідних файлів і програм. Але якщо вони пошкоджені або неправильно налаштовані, ви зіткнетеся з проблемами мого ноутбука із занадто низьким рівнем гучності Windows 10. Однак його можна відремонтувати, використовуючи вбудовані утиліти вашого ПК з Windows 10, а саме, перевірку системних файлів та обслуговування й керування образами розгортання. Прочитайте наш посібник про відновлення системних файлів у Windows 10 і дотримуйтесь інструкцій, щоб відновити всі пошкоджені файли.

Дочекайтеся виконання команд і перевірте, чи ви усунули проблему з недостатнім рівнем гучності мого ноутбука Windows 10.

Спосіб 10. Перезапустіть аудіослужби

Деякі з основних аудіослужб Windows допоможуть вам запобігти проблемі надто низької гучності Windows 10. Якщо в разі вимкнення цих послуг, ви можете зіткнутися з кількома конфліктами. Щоб вирішити цю проблему, перезапустіть кілька основних аудіослужб, як описано нижче.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Служби та натисніть Запуск від імені адміністратора.

2. Прокрутіть униз і двічі клацніть службу Windows Audio.

3. Тепер у новому спливаючому вікні виберіть Тип запуску на Автоматичний, як показано. Натисніть «Застосувати» та «ОК», щоб зберегти зміни.

Примітка. Якщо статус служби зупинений, натисніть кнопку «Пуск». Якщо статус служби «Запущено», натисніть «Зупинити» та «Запустити» знову.

4. Повторіть усі ці кроки для інших служб Windows, таких як Windows Audio Endpoint Builder і Remote Procedure Call (RPC).

Спосіб 11: заборонити ексклюзивний доступ для аудіопристрою

Проте, якщо ви боретеся з проблемою надто низької гучності комп’ютера Windows 10, то вам потрібно переконатися, що жодна інша програма не бере ексклюзивний контроль над вашим аудіопристроєм. Щоб вимкнути обговорювану функцію, виконайте наведені нижче дії.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки та виберіть параметр Звуки.

2. Виберіть свій аудіопристрій і натисніть кнопку Властивості.

3. На вкладці Загальні переконайтеся, що параметр Використання пристрою встановлено на Використовувати цей пристрій (увімкнути), як показано. Натисніть Застосувати та ОК, якщо ви внесли якісь зміни.

4. Перейдіть на вкладку Додатково й у меню Ексклюзивного режиму переконайтеся, що наведені нижче параметри зняті.

 • Дозволити програмам отримувати виключний контроль над цим пристроєм.

 • Надайте пріоритет програмам ексклюзивного режиму.

Примітка. Як тільки ви знімете прапорець «Дозволити програмам отримувати виключний контроль над цим пристроєм», параметр «Надати пріоритет додаткам у ексклюзивному режимі» буде автоматично знято.

5. Нарешті, натисніть Застосувати та OK, щоб зберегти зміни. Тепер ви б вирішили проблему з надто низьким рівнем гучності ноутбука Windows 10.

Спосіб 12: Оновіть аудіодрайвери

Застарілі та несумісні аудіодрайвери завжди призводять до занадто низької гучності Windows 10. Обов’язково використовуйте оновлену версію аудіодрайверів, і якщо на вашому комп’ютері не вистачає останніх драйверів, радимо оновити їх відповідно до інструкцій у нашому посібнику «Як оновити аудіодрайвери Realtek HD у Windows 10».

Оновивши аудіодрайвери до останньої версії, перевірте, чи не вирішено проблему занадто низької гучності ноутбука Windows 10.

Спосіб 13: Оновіть Windows

Будь-які нові оновлення Microsoft, які очікують на встановлення на вашому комп’ютері, потім деякі помилки та проблеми не можуть бути усунені на вашому комп’ютері. Оновлення комп’ютерів з Windows 10 допоможе вам вирішити проблему із занадто низьким рівнем гучності ноутбука Windows 10. Дотримуйтесь нашого посібника щодо завантаження та встановлення останнього оновлення Windows 10.

Перевірте, чи проблема з Windows 10 не надто низька.

Спосіб 14. Відкат аудіодрайверів

Іноді поточна версія аудіодрайверів може викликати будь-які аудіоконфлікти, і в цьому випадку вам доведеться відновити попередні версії встановлених драйверів. Ви можете легко повернути драйвери комп’ютера до попереднього стану, дотримуючись нашого посібника Як відкати драйвери в Windows 10.

Спосіб 15. Перевстановіть аудіодрайвери

Рекомендується перевстановлювати несумісні драйвери пристроїв, лише якщо ви не можете вирішити проблему шляхом їх оновлення. Використовуючи програму стороннього розробника, ви можете перевстановити аудіодрайвери або виконати дії вручну, як описано в нашому посібнику Як видалити та перевстановити драйвери в Windows 10

Після перевстановлення аудіодрайверів перевірте, чи чути звук у Windows 10.

Спосіб 16. Відновіть та скиньте конфліктну програму

Якщо жоден із методів не допоміг вам вирішити проблему із занадто низьким рівнем гучності Windows 10, але ви можете почути звук в інших програмах на вашому ПК, то існує ймовірність, що ваша аудіопрограма, завантажена з Microsoft Store, десь конфліктує. Тому в цьому випадку відремонтуйте або скиньте програму, якщо можливо, щоб усунути проблему.

Примітка. У цьому посібнику показано кроки для відновлення та скидання пускових установок Minecraft. Дотримуйтесь інструкцій відповідно до вашої гри.

1. Натисніть клавішу Windows і введіть Minecraft Launcher, а потім натисніть Налаштування програми.

3. Прокрутіть униз екран налаштувань і клацніть на параметрі Відновити.

Примітка. Під час відновлення Minecraft Launcher дані вашої програми не вплинуть.

4. Перевірте, чи ви усунули проблему зі звуком. Якщо ні, натисніть на опцію Скинути.

Примітка: скидання Minecraft Launcher видалить дані програми.

5. Нарешті, перезавантажте ПК. Проте, якщо ви зіткнулися з тим же, спробуйте перевстановити програму як останній варіант.

Спосіб 17: Виконайте відновлення системи

Якщо жоден із способів вам не допоміг, то єдиний варіант, що залишився, — відновити попередню версію комп’ютера. Для цього дотримуйтесь нашого посібника щодо використання відновлення системи в Windows 10 та виконуйте інструкції, як показано.

Після відновлення комп’ютера з Windows 10 перевірте, чи не виправлена ​​проблема з недостатнім рівнем гучності комп’ютера.

***

Сподіваємося, що цей посібник був корисним, і ви змогли вирішити проблему із занадто низьким рівнем гучності Windows 10. Не соромтеся звертатися до нас із своїми запитами та пропозиціями через розділ коментарів нижче.

  Чому мій екран постійно темніє? Як виправити затемнення екрана Windows 10