Виправити, що цей пристрій використовується через звукову помилку іншої програми

Пристрій HDMI (мультимедійний інтерфейс високої чіткості) допомагає підключати різні мультимедійні пристрої та інтерфейси, такі як монітори, телевізори високої чіткості, телевізори ультрависокої чіткості, камери, проектори, комп’ютери та багато іншого. Якщо ви хочете, щоб ваш медіаконтент відображався на великому екрані, вам дуже допоможуть кабелі HDMI. Однак ви можете зіткнутися з тим, що цей пристрій використовується через звукову помилку іншої програми, коли ви використовуєте інтерфейси HDMI. Ця проблема виникає не тільки на ПК з Windows 10, а й на ПК з Windows 8 або 7. Якщо ви зіткнулися з тією ж помилкою, цей посібник допоможе вам виправити, що пристрій використовується іншою програмою Windows 10 за допомогою ефективних методів усунення несправностей. Тож продовжуйте читати!

Як виправити, що цей пристрій використовується іншою помилкою звуку програми в Windows 10

Якщо ви продовжите роботу з аудіопристроєм, який використовується іншою проблемою програми в Windows 10, ви побачите таке повідомлення про помилку:

Використовуваний пристрій – пристрій використовується іншою програмою. Закрийте всі пристрої, які відтворюють аудіо на цьому пристрої, і повторіть спробу

Незважаючи на те, що інтерфейси HDMI допомагають передавати дані на великому екрані, пристрій, який використовується іншою помилкою програми, є неприємною проблемою. Ось кілька причин, які викликають ту саму помилку на вашому комп’ютері.

  • Якась інша програма на вашому комп’ютері бере ексклюзивний контроль над вашим аудіопристроєм.
  • Необхідні звукові драйвери застарілі або несумісні.
  • Аудіослужби не працюють на вашому ПК.
  • Інші фонові програми заважають роботі аудіопристрою.
  • Пошкоджені кабелі, вилки та динаміки.
  • Наявність пошкоджених файлів на ПК.

Тепер перейдіть до наступного розділу, щоб виправити, що пристрій використовується іншою програмою Windows 10. Ми коротко пояснили, чому пристрій використовується іншою програмою Windows 10. У цьому розділі ви ознайомитеся з деякими ефективними хаками, які допоможуть вам виправити те саме.

Спосіб 1. Усунення несправностей аудіопристроїв

Для початку перезавантажте комп’ютер і перевірте, чи вирішено проблему. В іншому випадку перевірте, чи немає зовнішніх пошкоджень ваших аудіопристроїв, таких як динаміки, мікрофон, з’єднувальні шнури тощо.

1. Перевірте кабелі на наявність ослаблених з’єднань і чи всі інші кабелі підключені чи ні.

2. Переконайтеся, що всі інші кабелі та шнури підключені до правильного гнізда. Якщо ви не впевнені в правильних гніздах, зверніться до виробника обладнання.

3. Перевірте рівні гучності та чи ввімкнено живлення.

4. Якщо ви також підключили навушники, відключіть їх і перевірте, чи допомагає це.

Спосіб 2. Виберіть правильний пристрій відтворення

Якщо ви використовуєте кілька пристроїв виведення аудіо, потрібно підтвердити, коли цей пристрій використано як вихідний пристрій. Щоб перевірити вихід звуку на комп’ютері з Windows 10, виконайте наведені нижче дії.

1. Натисніть на піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана.

2. Тепер клацніть піктограму стрілки, щоб розгорнути список аудіопристроїв, підключених до комп’ютера.

3. Потім виберіть аудіопристрій (надаєте перевагу) і переконайтеся, що аудіо відтворюється через вибраний пристрій.

Якщо цей метод вам не допоміг, переходьте до наступного.

Спосіб 3. Увімкніть звукові пристрої

У цьому методі ви повинні перевірити, чи налаштування звуку правильні та сумісні з аудіопристроєм, який ви використовуєте. Це допоможе вам виправити, що цей пристрій використовується через звукову помилку іншої програми, дотримуючись інструкцій, наведених нижче.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки в нижньому правому куті екрана та натисніть Відкрити мікшер гучності.

2. Тепер відкриється набір регуляторів гучності. Переконайтеся, що всі рівні гучності не вимкнені. Якщо ви знайшли червоне коло із лінією, увімкніть рівень гучності.

  Як Auto-HDR працює на Xbox Series X|S (і як його вимкнути)

3. Тепер натисніть і утримуйте клавіші Windows + I разом, щоб відкрити параметри Windows.

4. Тепер натисніть «Налаштування системи».

5. Потім клацніть «Звук» на лівій панелі та клацніть «Властивості пристрою» в меню «Вивід», як показано.

6. Переконайтеся, що прапорець Вимкнути не встановлено.

7. Повторіть кроки 5-6 для пристроїв введення, як показано.

Тепер перевірте, чи ви вирішили, що пристрій використовується через звукову помилку іншої програми.

Спосіб 4. Запустіть засіб вирішення проблем зі звуком

ПК з Windows містить вбудований інструмент для усунення несправностей, який автоматично виправляє будь-які проблеми та помилки. Аудіопристрої, підключені до вашого комп’ютера, і вбудовані аудіопристрої будуть проскановані, і всі проблеми, пов’язані з цим процесом, будуть вирішені. Виконайте наведені нижче кроки, щоб усунути всі апаратні проблеми, пов’язані зі звуком на вашому ПК.

1. Запустіть налаштування Windows.

2. Натисніть на параметр Оновлення та безпека.

3. У лівій панелі виберіть меню Усунення неполадок.

4. Потім виберіть Відтворення аудіо та натисніть кнопку Запустити засіб усунення несправностей.

5. Зачекайте, поки засіб усунення несправностей виявить проблеми, і дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб застосувати виправлення.

Метод 5: Завершіть фонові процеси

Коли аудіоутиліта використовується іншими програмами на вашому ПК з Windows 10, ви можете зіткнутися з використанням пристрою через іншу помилку програми. Щоб вирішити проблему, радимо закрити всі інші програми або програми, що працюють у фоновому режимі, одну за одною або примусово закрити їх за допомогою диспетчера завдань. Для цього дотримуйтесь нашого посібника про те, як завершити завдання в Windows 10.

Спосіб 6. Перезапустіть процес Провідника Windows

Багато користувачів повідомили, що перезапуск процесів Провідника Windows допоможе вирішити, що пристрій використовується іншою проблемою зі звуком програми. Виконайте наведені нижче інструкції, щоб зробити те ж саме.

1. Натисніть одночасно клавіші Ctrl + Shift + Esc, щоб відкрити Диспетчер завдань.

2. На вкладці «Процеси» клацніть «Провідник Windows» і виберіть кнопку «Перезапустити».

3. Тепер Провідник Windows перезавантажується, і проблема зі звуком Windows 10 буде виправлена.

Спосіб 7. Дозволити доступ до аудіо

На вашому комп’ютері є список додатків і програм, які матимуть доступ для використання аудіопристроїв. Якщо вашої аудіододатки або програми немає в списку, ви не почуєте, що аудіовміст, що сприяє роботі пристрою, використовується іншою програмою, помилка Windows 10. Тому переконайтеся, що налаштування звуку ввімкнено для вашої гри на вашому ПК, виконавши наведені нижче дії.

1. Відкрийте налаштування Windows, натиснувши разом клавіші Windows + I.

2. Тепер натисніть Налаштування конфіденційності.

3. Тут прокрутіть ліву панель вниз і виберіть параметр Мікрофон. Переконайтеся, що параметр Дозволити програмам доступ до вашого мікрофона ввімкнено, як показано.

Примітка. Запустіть налаштування звуку з меню пошуку та виберіть правильний пристрій введення (наприклад, мікрофон (2-аудіопристрій високої чіткості)) за замовчуванням.

Потім перевірте, чи ви вирішили, що цей пристрій використовується через звукову помилку іншої програми.

Спосіб 8. Установіть аудіопристрій за замовчуванням

Якщо ви використовуєте аудіопристрій, як-от навушники або колонки, ви повинні переконатися, що він встановлений як пристрій за замовчуванням чи ні. Рекомендуємо встановити свій аудіопристрій як пристрій за замовчуванням, як описано нижче, щоб виправити аудіопристрій, який використовується іншою помилкою програми.

1. Клацніть правою кнопкою миші піктограму Динаміки на панелі завдань і виберіть параметр Звуки.

2. Потім перейдіть на вкладку «Відтворення» та клацніть правою кнопкою миші аудіопристрій, який потрібно встановити як стандартний.

3. Тепер виберіть параметр Встановити як пристрій за замовчуванням, як виділено, і натисніть Застосувати>ОК, щоб зберегти зміни.

  Зробіть, щоб WP 8.1 і Cortana зачитували вам цитати

Спосіб 9. Повторно ввімкніть звуковий драйвер

Ви можете легко вирішити, що пристрій використовується іншою програмою зі звуком, перезавантаживши звукову карту, як описано нижче.

1. Натисніть клавішу Windows і введіть Диспетчер пристроїв, а потім натисніть Відкрити.

2. Двічі клацніть на Звукові, відео та ігрові контролери, щоб розгорнути драйвери.

3. Потім клацніть правою кнопкою миші звукову карту та виберіть опцію Вимкнути пристрій.

4. Тепер підтвердьте запит, натиснувши кнопку Так, і перезавантажте комп’ютер. Потім повторіть кроки 1-2.

5. Далі клацніть правою кнопкою миші звукову карту та виберіть параметр Увімкнути пристрій.

Тепер спробуйте відтворити будь-який звук у вашій аудіо-програмі та перевірте, чи вирішено проблему пристрою, який використовується іншою програмою, чи ні.

Спосіб 10. Вимкніть ексклюзивний доступ

Проте, якщо ви боретеся з тим, що цей пристрій використовується через проблему зі звуком іншої програми, ви повинні переконатися, що жодна інша програма не бере виключний контроль над вашим аудіопристроєм. Ви можете вимкнути обговорювану функцію, виконавши наведені нижче дії.

1. Запустіть меню «Звуки», як показано в способі 9.

2. Потім виберіть свій аудіопристрій і натисніть кнопку Властивості, як показано.

3. На вкладці Загальні переконайтеся, що параметр Використання пристрою встановлено на Використовувати цей пристрій (увімкнути), як показано. Натисніть Застосувати>ОК, якщо ви внесли якісь зміни.

4. Тепер перейдіть на вкладку Додатково та в меню Ексклюзивного режиму переконайтеся, що наведені нижче параметри зняті.

  • Дозволити програмам отримувати виключний контроль над цим пристроєм.

  • Надайте пріоритет програмам ексклюзивного режиму.

Примітка: як тільки ви знімете прапорець «Дозволити програмам отримувати виключний контроль над цим пристроєм», параметр «Надати пріоритет програмам у ексклюзивному режимі» буде автоматично знято.

5. Нарешті, натисніть Застосувати>ОК, щоб зберегти зміни. Тепер ви б вирішили проблему з надто низьким рівнем гучності ноутбука Windows 10.

Спосіб 11. Вимкніть покращення звуку

Якщо ви вважаєте, що ваше аудіо працює добре для інших мультимедійних ресурсів, але звук здається низькою якістю або шумом, радимо змінити частоту дискретизації. Низька частота дискретизації призведе до того, що пристрій використовується іншою програмою Windows 10, але ви можете вибрати більш високу частоту дискретизації, виконавши наведені нижче дії.

1. Перейдіть до меню Звуки.

2. Потім перейдіть на вкладку «Відтворення» та виберіть аудіопристрій, а потім натисніть кнопку «Властивості», як показано на малюнку.

3. Потім перейдіть на вкладку Додатково й у спадному меню в розділі Формат за замовчуванням переконайтеся, що ви вибрали найвищий частотний діапазон (24 біти, 48 000 Гц).

Примітка. Переконайтеся, що параметр «Вимкнути покращення звуку» знятий у розділі «Покращення сигналу», як показано.

6. Натисніть Застосувати, а потім OK, щоб зберегти зміни. Перевірте, чи не використовується цей пристрій іншим звуком програми. Якщо так, налаштуйте різні рівні діапазонів частот, повторивши ці кроки, і перевірте, який діапазон вирішує проблему.

Спосіб 12: відновлення системних файлів

Для забезпечення ідеальної якості звуку на вашому комп’ютері має працювати кілька необхідних файлів і програм. Але якщо вони пошкоджені або неправильно налаштовані, ви зіткнетеся, що пристрій використовується через звукову помилку іншої програми. На щастя, усі ці пошкоджені неправильно налаштовані файли можна виправити за допомогою вбудованих утиліт вашого комп’ютера з Windows 10, а саме, перевірки системних файлів та обслуговування й керування образами розгортання. Прочитайте наш посібник про відновлення системних файлів у Windows 10 і дотримуйтесь інструкцій, щоб відновити всі пошкоджені файли.

Дочекайтеся виконання команд і перевірте, чи усунули ви, що пристрій використовувався іншою програмою.

Спосіб 13. Перезапустіть аудіослужби

Кілька основних аудіослужб Windows допоможуть вам запобігти використанню аудіопристрою іншою програмою. Якщо в разі вимкнення цих послуг, ви можете зіткнутися з кількома конфліктами. Тому вам радимо перезапустити кілька основних аудіослужб, як описано нижче.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Служби та натисніть Запуск від імені адміністратора.

2. Тепер прокрутіть униз і двічі клацніть службу Windows Audio.

3. Тепер у новому спливаючому вікні виберіть Тип запуску на Автоматичний, як показано.

Примітка. Якщо статус служби зупинений, натисніть кнопку «Пуск». Якщо статус служби «Запущено», натисніть «Зупинити» та «Запустити» знову.

4. Натисніть Застосувати > OK, щоб зберегти зміни.

5. Повторіть усі ці кроки для інших служб Windows, таких як Windows Audio Endpoint Builder і Remote Procedure Call (RPC).

Спосіб 14. Оновіть аудіодрайвери

Несумісні аудіодрайвери завжди призведуть до того, що цей пристрій використовується іншою проблемою зі звуком програми. Завжди переконайтеся, що ви використовуєте оновлену версію аудіодрайверів, і якщо на вашому комп’ютері не вистачає останніх драйверів, радимо оновити їх відповідно до інструкцій у нашому посібнику «Як оновити аудіодрайвери Realtek HD у Windows 10».

Після оновлення аудіодрайверів до останньої версії перевірте, чи вирішено, що пристрій використовується іншою програмою, помилка Windows 10.

Спосіб 15. Перевстановіть аудіодрайвери

Рекомендується перевстановлювати аудіодрайвери, лише якщо ви не можете вирішити проблему шляхом їх оновлення. Дії з перевстановлення драйверів дуже прості, і ви можете зробити це за допомогою програми сторонніх розробників або виконавши кроки вручну, як описано в нашому посібнику Як видалити та перевстановити драйвери в Windows 10.

Після перевстановлення аудіодрайверів перевірте, чи можете ви виправити, що пристрій використовується через звукову помилку іншої програми.

Спосіб 16. Відкат оновлень драйверів

Іноді поточна версія аудіодрайверів може викликати будь-які аудіоконфлікти, і в цьому випадку вам доведеться відновити попередні версії встановлених драйверів. Цей процес називається відкатом драйверів, і ви можете легко повернути драйвери вашого комп’ютера до попереднього стану, дотримуючись нашого посібника Як відкати драйвери в Windows 10.

Зачекайте, поки попередні версії драйверів не будуть встановлені на вашому ПК з Windows 10. Закінчивши, перевірте, чи ви вирішили, що цей пристрій використовується через проблему зі звуком іншої програми.

Спосіб 17: Оновіть Windows

Якщо на вашому комп’ютері очікують встановлення нових оновлень Microsoft, деякі помилки та проблеми не можуть бути усунені на вашому комп’ютері. Як пропонують багато користувачів, оновлення комп’ютерів Windows 10 допоможе вам вирішити проблему, яка використовується іншою програмою. Дотримуйтесь нашого посібника щодо завантаження та встановлення останнього оновлення Windows 10, щоб оновити свій комп’ютер Windows 10.

Після оновлення операційної системи Windows перевірте, чи можете ви отримати доступ до аудіо на комп’ютері з Windows 10.

Спосіб 18: Виконайте відновлення системи

Якщо жоден із способів вам не допоміг, то єдиний варіант, що залишився, — відновити попередню версію комп’ютера. Для цього дотримуйтесь нашого посібника щодо використання відновлення системи в Windows 10 та виконуйте інструкції, як показано.

Після відновлення комп’ютера з Windows 10 перевірте, чи виправлено аудіопристрій, який використовується іншою проблемою програми.

***

Сподіваємося, що цей посібник був корисним, і ви могли виправити, що цей пристрій використовується через звукову помилку іншої програми в Windows 10. Не соромтеся звертатися до нас із своїми запитами та пропозиціями через розділ коментарів нижче.

  Як приручити кота в майнкрафт