Виправити помилку під час форматування флешки USB

| | 0 Comments| 1:41 PM
Categories:

Diskpart — це вбудована утиліта Windows, яка в основному використовується для керування дисками, вставленими в комп’ютер. Також можна очистити або відформатувати запам’ятовуючий пристрій, наприклад USB або жорсткий диск. Зазвичай користувачі форматують накопичувачі за допомогою Windows Explorer, іноді цей процес може відбуватися з помилкою, тому вони намагаються виправити помилку, відформатувавши за допомогою команди Diskpart. Diskpart — це команда CMD і дуже потужний інструмент для форматування будь-якого накопичувача. Іноді користувачі також стикаються з проблемами команди Diskpart і стикаються з помилкою під час форматування флеш-накопичувача, існує багато типів помилок щодо Diskpart. У цій статті ми розглянемо всі виправлення одне за одним, включаючи рівень помилки Diskpart. Отже, почнемо.

Як виправити помилку під час форматування флешки USB

Перш ніж переходити до методів усунення несправностей, нижче наведено можливі причини помилки під час форматування флеш-накопичувача.

  • Заблокований USB
  • USB-пристрій пошкоджено
  • USB захищений від запису
  • Системні файли присутні на USB
  • Вірус на USB-накопичувачі
  • Поганий сектор в USB
  • Драйвер диска пошкоджено

Ось методи виправлення рівня помилок Diskpart під час форматування USB-накопичувача.

Спосіб 1: повторно підключіть пристрій

Якщо USB-пристрій або накопичувач підключено неправильно, можуть виникнути проблеми з Diskpart. Це можна вирішити шляхом повторного підключення пристрою. Видаліть пристрій із комп’ютера та повторно під’єднайте пристрій, переконайтеся, що комп’ютер під’єднано як адміністратор, і перевірте, чи проблема не зникає.

Спосіб 2. Перевірте USB, щоб виправити внутрішню помилку

У Windows є утиліта помилок, ви можете виконати цю перевірку, щоб побачити, чи виявить Windows будь-які перевірки на помилки.

1. Одночасно натисніть клавіші Windows + E, щоб відкрити Провідник файлів.

2. Тепер відкрийте цей комп’ютер, клацніть правою кнопкою миші USB-накопичувач і виберіть «Властивості».

3. Перейдіть на вкладку Інструменти та натисніть Перевірити, щоб перевірити диск на наявність можливих помилок.

Спосіб 3. Запустіть перевірку шкідливих програм

Іноді проблема з вірусом може спричинити помилку під час форматування флеш-накопичувача, тому це можна виправити, виконавши перевірку на віруси. Рекомендується просканувати комп’ютер відповідно до вказівок у нашому посібнику. Як запустити перевірку комп’ютера на віруси?

Спосіб 4: Оновіть диски

Пошкоджений або неправильний драйвер диска може викликати проблеми з драйвером, навіть якщо інструмент diskpart використовується правильно або інші методи використовуються правильно, неправильний драйвер може спричинити різні помилки. Прочитайте наш посібник із оновлення драйверів на ПК з Windows 10, щоб виправити рівень помилки Diskpart.

Спосіб 5. Запустіть сканування chkdsk

Сектори – це розділ на USB або дисководі, який є невеликим блоком для зберігання даних. Іноді файли зберігаються у випадкових секторах, що спричиняє пошкодження файлів. Ці пошкоджені сектори неможливо прочитати або записати, і через це процес форматування буде порушено. Прочитайте наш посібник із перевірки диска на наявність помилок за допомогою chkdsk.

  Як показати приховані плаваючі панелі продуктивності Mac

Спосіб 6. Використовуйте засіб перегляду системних подій

Іноді користувачі повідомляють про помилку під назвою «Доступ заборонено до частини диска». Помилка «Доступ заборонено» зазвичай виникає через те, що USB-накопичувач виявляється неавторизованим або заблокованим. Виконайте наведені нижче дії, щоб виправити помилку.

1. Щоб усунути помилку, спробуйте перевірити журнал системних подій. Журнал системних подій реєструватиме кожну проблему, яка виникає на комп’ютері.

2. Натисніть клавішу Windows, введіть eventvwr і клацніть Запуск від імені адміністратора, це відкриє засіб перегляду подій Windows.

3. Натисніть «Журнали Windows» на лівій панелі.

4. Клацніть «Система», тепер праворуч буде величезний список помилок. Двічі клацніть останні помилки, які мають червону позначку.

5. Клацніть правою кнопкою миші подію, пов’язану з вашим USB, і виберіть «Властивості події».

6. Тепер ви можете переглянути деталі помилки, за допомогою деталей помилки ви можете легко усунути помилку, яка найчастіше виникає через відсутність прав адміністратора.

7. Щоб виправити це, прочитайте наш посібник із відновлення системних файлів.

Спосіб 7. Переконайтеся, що пристрій USB не заблоковано

Якщо ви підключили пристрій правильно, вам потрібно перевірити, чи не заблоковано накопичувач, якщо це так, то може виникнути Error in Formatting Flash Drive.

1. Повторно підключіть USB-пристрій і відкрийте Файловий провідник, перевірте, чи доступні файли USB-пристрою через Файловий провідник.

2. Отримайте доступ до даних на USB-пристрої та перевірте, чи дані цілі та доступні.

3. Якщо він доступний, ви можете продовжити очищення диска за допомогою утиліти Diskpart, якщо ні, то ви можете зіткнутися з помилкою, наприклад, пристрій зараз зайнятий іншою програмою або файлом, перезапустіть систему Windows і спробуйте утиліту Diskpart ще раз .

Спосіб 8. Запустіть команду Diskpart

Коли запам’ятовуючий пристрій, наприклад USB або жорсткий диск, захищено від запису, ви можете зіткнутися з помилкою «Пристрій захищено від запису». Якщо жорсткий диск або USB-пристрій захищено від запису, ви не можете відформатувати пристрій разом із вмістом USB. Перед використанням утиліти diskpart вам може знадобитися розблокувати USB, розшифрувавши його. Нижче наведено кроки для вирішення Diskpart проблема рівня помилки.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Командний рядок і натисніть Запуск від імені адміністратора.

2. Введіть команду Diskpart і натисніть клавішу Enter.

3. Тепер увійдіть до списку дисків і натисніть клавішу Enter, ця команда покаже список усіх дисків, наявних на комп’ютері, включаючи всі знімні носії.

4. Введіть Select disk X, X — це номер диска, ще раз перевірте, чи вибраний диск є вашим USB-накопичувачем.

  Виправте помилку «Невідомий або недійсний маркер» під час відкриття зображення в Photoshop

5. Якщо ви бажаєте підтвердити захист диска, введіть атрибут команди disk, щоб перевірити, чи вибраний диск доступний лише для читання, у заголовку «Лише для читання» буде написано «Так», якщо ввімкнено «Тільки для читання».

6. Введіть атрибут команди disk clear (лише читання) і натисніть клавішу Enter. Після процедури поточний стан лише для читання та лише для читання буде встановлено на Ні.

7. Після виконання кроків ви можете спробувати скористатися дисковою частиною, щоб перевірити, чи виправлено помилку під час форматування флеш-накопичувача.

Спосіб 9. Використовуйте інсталяційний диск Windows для усунення несправностей

У доступі відмовлено, якщо диск містить системні файли, якщо системні файли присутні. Поки Windows активна, знімний носій не можна очистити, тому вам може знадобитися стерти файли з інсталяційного диска Windows. Цей процес відбувається під час завантаження, тому знімний носій не отримує доступ до помилки. Виконайте ці кроки, щоб усунути рівень помилки Diskpart.

1. Вставте інсталяційний диск Windows у дисковод і завантажтеся з дисковода.

2. Для завантаження з накопичувача вам потрібно встановити параметри завантаження в системі BIOS/UEFI під час запуску комп’ютера.

3. Коли комп’ютер запускається, натисніть клавішу Esc і клавішу F10, щоб отримати доступ до BIOS/UEFI.

4. Перейдіть до параметрів завантаження.

5. Під порядком завантаження UEFI буде порядок завантаження апаратного забезпечення, натисніть клавішу F5 або F6 і перемістіть апаратне забезпечення під назвою USB CD/DVD ROM у верхню частину списку.

6. Нарешті, перейдіть на вкладку «Вихід» і натисніть «Зберегти зміни та вийти».

7. Після цього процесу ваш комп’ютер завантажиться з інсталяційного диска Windows.

Примітка: кроки було виконано на моделі HP 15s (2020).

8. Під час завантаження натисніть «Відновити комп’ютер».

9. Тепер натисніть «Усунення несправностей».

10. Клацніть Додаткові параметри та, нарешті, клацніть Командний рядок.

11. Тепер введіть наступну команду diskpart за порядком і натисніть клавішу Enter після введення кожної команди.

Diskpart
List Disk
Select Disk(number of the Disk)
Clean all

12. Це одне з рішень для людей, які стикаються з помилкою під час форматування флешки.

Примітка. Будьте обережні перед очищенням будь-якого диска, завжди перевіряйте дисковод перед очищенням, оскільки легко очистити жорсткий диск ПК, через що Windows не завантажується.

Спосіб 10: Переінсталюйте контролер USB-хосту

Ви можете спробувати перевстановити пристрій USB Host Controller, щоб перевірити, чи виправляється помилка форматування флеш-накопичувача.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Диспетчер пристроїв і натисніть Відкрити.

2. Двічі клацніть «Контролери універсальної послідовної шини».

3. Тепер клацніть правою кнопкою миші Контролер Intel (або Контролер AMD у випадку процесора AMD) і натисніть Видалити пристрій.

  Виправте помилку «Не зберігаються налаштування відео» CS GO

4. Перезавантажте пристрій, після перезапуску Windows автоматично встановить драйвер.

Як відформатувати USB за допомогою Diskpart

Виконавши наведене вище рішення, ви б знайшли, як виправити помилку, тепер давайте подивимося, як правильно виконати Diskpart Format USB Stick.

1. Відкрийте командний рядок із панелі пошуку Windows.

2. Введіть команду diskpart і натисніть клавішу Enter.

3. Введіть список дисків і натисніть клавішу Enter, це відобразить диски на комп’ютері.

4. Введіть команду select disk (номер диска) і натисніть клавішу Enter, щоб вибрати диск.

Примітка: номер диска відповідає номеру вашого диска, ще раз перевірте та переконайтеся, що номер диска відповідає номеру вашого USB

5. Введіть clean і натисніть клавішу Enter, це видалить усі розділи на USB та зніме всі блокування.

6. Тепер введіть створити основний розділ і натисніть клавішу Enter.

7. Нарешті, введіть швидку команду format fs=fat32 для форматування у FAT32 або введіть швидку команду format fs=ntfs для форматування у NTFS.

8. Щоб призначити літеру диска, введіть assign і натисніть клавішу Enter.

9. Нарешті введіть exit, щоб вийти з утиліти diskpart. Це надійний крок для виконання Diskpart Format USB Stick.

Часті запитання (FAQ)

Q1. Як я можу вирішити проблему, коли USB не форматується?

Відповідь Вимкніть блокування USB, наявне на USB, змініть літеру USB-накопичувача, очистіть USB від вірусів і зловмисного програмного забезпечення та запустіть CMD clear the readonly option, щоб вирішити проблему.

Q2. Як примусово форматувати USB?

Відповідь Ви можете примусово відформатувати USB двома способами, наприклад через Провідник файлів, відкрийте цей ПК, правою кнопкою миші клацніть USB і виберіть «Форматувати». Іншим способом є інструмент керування дисками, клацніть правою кнопкою миші на USB, натисніть опцію «Форматувати том».

Q3. Чому я не можу відформатувати USB у FAT32?

Відповідь USB-накопичувач може бути пошкоджений або захищений від запису, USB-накопичувач має 64 ГБ або більше, Windows не підтримує форматування диска розміром більше 32 ГБ.

***

Ми сподіваємося, що наведена вище стаття про те, як це виправити, якщо під час форматування флеш-накопичувача сталася помилка, була для вас корисною, і ви змогли вирішити проблему з рівнем помилки Diskpart. Повідомте нам у розділі коментарів про те, який із методів спрацював для вас. , Спасибі