Виправити не вдалося зупинити службу Windows Update

Windows є операційною системою, яку використовують багато людей. Він безперебійно працює з багатьма програмами і отримує регулярні оновлення від Microsoft. Кожне оновлення Windows робить його більш ефективним і безпомилковим. Однак іноді можуть виникати деякі проблеми. З однією з таких проблем багато хто стикається, коли намагаються зупинити оновлення Windows за допомогою командного рядка. Під час виконання команди для зупинки оновлення Windows у командному рядку вони отримують повідомлення про те, що службу Windows Update неможливо зупинити. Це може дратувати, якщо ви хочете зупинити оновлення, оскільки вони можуть змінити налаштування системи, додати нові функції, які ви не хочете, тощо. У цьому випадку команда net stop wuauserv не працює може спричинити величезну проблему, оскільки ви будете змушені оновіть свій ПК. Якщо ви також маєте справу з такою ж проблемою, ви в правильному місці. Ми пропонуємо вам ідеальний посібник, який допоможе вам вирішити проблему оновлення Windows.

Як виправити службу Windows Update, яку не вдалося зупинити

Причин, чому ви бачите, що команда net stop wuauserv не працює в Windows 10, може бути багато. Ось кілька з них.

  • Недостатні права адміністратора
  • Пошкоджена або пошкоджена система Windows

Зрозумівши, чому оновлення Windows не припиняється, давайте перевіримо деякі методи, щоб виправити проблему, яка не вдається зупинити службу Windows Update. По-перше, ми рекомендуємо вам перезавантажити комп’ютер, якщо проблема не зникне, дотримуйтесь наведених нижче методів.

  Як запланувати автоматичне вмикання Wi-Fi після його вимкнення в Windows 10

Спосіб 1. Завершіть процес служби Windows Update

У деяких випадках служба Windows Update або wuauserv може не зупинятися через відсутність належних прав адміністратора для виконання команди net stop wuauserv. Цю проблему можна вирішити, відкривши командний рядок як адміністратор і зупинивши wuauserv за допомогою інформації PID. Це може вирішити проблему, яка не може бути зупинена службою Windows Update. Виконайте наведені нижче дії, щоб зробити те ж саме.

Примітка. Якщо ви хочете знову перезапустити службу Windows Update, вам потрібно буде використовувати інструмент «Служби».

1. Натисніть одночасно клавіші Windows + R, щоб відкрити діалогове вікно Виконати.

2. Введіть taskmgr і натисніть клавішу Enter, щоб відкрити диспетчер завдань. Натисніть Так, якщо з’явиться запит керування доступом користувачів.

3. У диспетчері завдань перейдіть на вкладку «Служби».

4. Тепер знайдіть процес wuauserv у стовпці Ім’я та запишіть номер, написаний поруч із ним у стовпці PID.

5. Натисніть клавішу Windows, введіть командний рядок і натисніть Запуск від імені адміністратора.

6. Введіть таку команду в командному рядку та замініть X на номер PID wuauserv, який ви зазначили на кроці 4. Натисніть клавішу Enter, щоб виконати команду.

Taskkill /f /pid X

7. Якщо команда виконана правильно, ви побачите наступне повідомлення, де X буде номером PID wuauserv.

SUCCESS: The process with PID X has been terminated

Якщо ви не можете виконати команду, можливо, Windows Update запущено з іншою програмою. Щоб перевірити це, виконайте такі дії

  Прочитайте це, щоб зрозуміти назви та номери оновлень Windows 10

8. Відкрийте діалогове вікно «Виконати», введіть services.msc і натисніть «ОК», щоб відкрити вікно «Служби».

9. У службі знайдіть Windows Update, потім клацніть правою кнопкою миші та виберіть Властивості.

10. У вікні «Властивості Windows Update» перейдіть на вкладку «Залежності».

11. Перевірте, чи є якісь сервіси в розділі Наступні компоненти системи залежать від цього сервісного ящика.

12. Якщо так, завершіть цю службу, виконавши кроки з 1 по 8, і спробуйте цей метод знову.

Спосіб 2. Очистіть папку оновлення

Інший спосіб зупинити службу Windows Update – видалити весь вміст у папці Update. Без відповідних файлів оновлення Windows не оновиться. Це може вирішити проблему, яка не може бути зупинена службою Windows Update. Для цього виконайте наведені нижче дії.

1. Натисніть клавішу Windows, введіть командний рядок і натисніть Запуск від імені адміністратора.

2. Введіть наступні команди та натисніть клавішу Enter після кожної команди.

net stop wuauserv 
net stop bits 

3. Після цього одночасно натисніть клавіші Window + E, щоб відкрити Провідник файлів.

  Як видалити зіставлені диски в Windows

4. Перейдіть до наступного шляху розташування в Провіднику файлів.

C:WindowsSoftwareDistribution

5. У папці Розповсюдження програмного забезпечення разом натисніть клавіші Ctrl + A, щоб вибрати всі файли, а потім виберіть параметр Видалити. Він видалить усі файли в папці.

Примітка. Якщо ви хочете перезапустити службу Windows Update, виконайте наступні команди в командному рядку.

net start wuauserv 
net start bits

Спосіб 3: Виконайте ремонтну установку

Якщо вищевказані методи не працюють для вас, це останній варіант. Repair Installation використовується для відновлення системних файлів без видалення будь-яких даних. Це виправить будь-які проблеми в поточній ОС Windows замість того, щоб оновлювати її. Це може вирішити проблему, що не працює net stop wuauserv, і ви можете зробити це, дотримуючись нашого посібника про те, як легко відновити встановлення Windows 10.

***

Сподіваємося, що цей посібник був корисним, і ви змогли виправити проблему, яку не вдалося зупинити, службу Windows Update. Повідомте нам, який метод спрацював вам найкраще. Якщо у вас є запитання чи пропозиції, не соромтеся залишати їх у розділі коментарів.