Виправити збій GTA 5 під час запуску в Windows 10

Добре відома гра GTA (Grand Theft Auto) 5 не потребує представлення, безперечно, це одна з найкращих ігор, доступних на ринку. Це насичена екшном і пригодницька комбінована відеогра, розроблена та випущена Rockstar Games у 2013 році. Багато користувачів нещодавно повідомили, що вони стикаються з проблемами, пов’язаними з аварійним завершенням цієї гри в середині або на самому початку. Майте на увазі, що GTA 5 виходить з ладу під час помилки запуску лише для користувачів ПК. Якщо ви один із таких користувачів, які стикаються з цією проблемою, дотримуйтеся посібника, щоб знайти потенційне вирішення.

Як виправити збій GTA 5 під час запуску в Windows 10

За будь-якою ігровою помилкою завжди є корінна причина. Такі причини наведено нижче. Тому перевірте це, щоб отримати загальне розуміння, перш ніж безпосередньо заглиблюватися в рішення.

 • Використання застарілої версії ОС Windows, графічних драйверів, DirectX або GTA 5
 • Якщо системні вимоги не виконуються, то це позначається на безперебійній роботі гри GTA 5
 • Втручання фонових додатків або програм
 • Менше віртуальної пам’яті
 • Уникайте розгону GPU та перегріву процесора
 • Несумісний графічний режим в налаштуваннях гри
 • Втручання популярних накладних програм впливає на продуктивність гри
 • Наявність пошкоджених або відсутніх файлів гри на клієнт-сервері
 • Якщо режим VSync вимкнено в налаштуваннях гри, це призводить до збою гри
 • Наявність нерелевантних варіантів живлення

Тепер спробуйте кожен окремий метод, доки не отримаєте потенційне виправлення помилки GTA 5, що виходить з ладу під час запуску.

Системні вимоги для запуску GTA 5

Переконайтеся, що системні вимоги гри GTA 5 відповідають. Ця перевірка необхідна, оскільки виникають проблеми сумісності між вашим комп’ютером і грою, що викликає збій GTA V під час запуску. Отже, перегляньте таблицю вимог, згадану нижче, і переконайтеся, що ці компоненти виконуються. Якщо ні, оновіть свій ПК до відповідних функцій, щоб безперебійно запускати гру.

1. Мінімальні системні вимоги

Мінімальні вимоги, наведені нижче, є основними компонентами, які обов’язково потрібні для гри. Тому переконайтеся, що всі компоненти відповідають вимогам.

ОС
Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Процесор
Чотирьохядерний процесор Intel Core 2 Q6600 на 2,40 ГГц (4 ЦП) / Чотириядерний процесор AMD Phenom 9850 (4 ЦП) на 2,5 ГГц
Пам’ять
4ГБ
Відео Карта
NVIDIA 9800 GT 1 ГБ / AMD HD 4870 1 ГБ (DX 10, 10.1, 11)
Звукова карта
100% сумісність з DirectX 10
Місце на жорсткому диску
65 ГБ

2. Рекомендовані системні вимоги

Якщо ви хочете випробувати та грати в гру в повноцінному ігровому режимі, перегляньте наведені нижче компоненти та відповідно оновіть свою систему.

Примітка: ці компоненти не є обов’язковими, однак, якщо ви хочете отримати безперебійний ігровий процес, це обов’язкові функції.

ОС
Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Процесор
Intel Core i5 3470 на 3,2 ГГц (4 процесори) / AMD X8 FX-8350 на 4 ГГц (8 процесорів)
Пам’ять
8 ГБ
Відео Карта
NVIDIA GTX 660 2 ГБ / AMD HD7870 2 ГБ
Звукова карта
100% сумісність з DirectX 10
Місце на жорсткому диску
65 ГБ

Спосіб 1: Основні методи усунення несправностей

Перш ніж перейти до розширених методів, виконайте ці основні методи усунення несправностей, щоб вирішити проблему збою GTA V на вашому ПК

1. Уникайте розгону GPU

Розгін графічного процесора усуває обмеження відеокарти та дозволяє їй працювати вище межі безпеки. Таким чином, цей процес іноді може викликати помилку. Тому необхідно не переходити межу. Це пояснюється тим, що в подальшому обмеження може зупинити роботу вашої відеокарти. І цей розігнаний графічний процесор може бути причиною збою GTA V під час запуску. Хоча пряма причина не знайдена, багато користувачів розповіли, що зменшення частоти розгону GPU вирішило проблему збою GTA 5 під час запуску.

2. Уникайте перегріву ЦП

Перегрів процесора завжди викликає проблеми. Це відбувається тому, що коли ваша система перегрівається, вона не може нормально працювати та навіть впливає на продуктивність гри. Тому обов’язково перевірте комп’ютер на предмет перегріву, дотримуючись наведених пунктів.

 • Якщо він перегрівається, почистіть корпус комп’ютера.
 • Переконайтеся, що ваш ПК має належну вентиляцію.
 • Потім вимкніть комп’ютер. Зачекайте, поки комп’ютер прийде в нормальний стан.
 • Нарешті запустіть комп’ютер і запустіть гру.

3. Виконайте чисте завантаження

Іноді інші програми, наявні у вашій системі, вступають у боротьбу з грою Dragon Age Inquisition. Це може вплинути на гру через її збій під час процесу запуску. Ця зона конфлікту іноді може бути складною, тому для вирішення проблеми потрібно виконати процес чистого завантаження. Чисте завантаження — це метод, який виявляє програму, що спричиняє збій, що працює у фоновому режимі. Отже, ви можете вимкнути конфліктну програму, щоб усунути збій GTA 5 під час запуску. Прочитайте наш посібник про те, як виконати чисте завантаження в Windows 10, щоб зробити те саме.

  Наскільки погане ігрове обладнання може вас стримувати (Як отримати Windows 10 Pro)

4. Запустіть гру від імені адміністратора

Якщо GTA 5 вилітає під час запуску все ще існує в Windows 10, спробуйте один раз запустити гру в режимі сумісності. Цей метод настійно рекомендується, оскільки запуск гри в режимі адміністратора дає до неї повний доступ, що, у свою чергу, може вирішити проблему. Щоб запустити гру в режимі сумісності, виконайте наведені нижче дії.

1. Клацніть правою кнопкою миші ярлик гри GTA 5 на робочому столі та виберіть «Властивості» в контекстному меню.

2. Перейдіть на вкладку Сумісність. Потім увімкніть Запускати цю програму в режимі сумісності для в розділі Режим сумісності та виберіть відповідну ОС зі спадного меню.

3. Потім позначте опцію Запускати цю програму від імені адміністратора в розділі Параметри. Нарешті виберіть «Застосувати», а потім натисніть «ОК», щоб зберегти внесені зміни.

4. Перевірте, чи вирішено проблему з аварійним завершенням роботи GTA V під час запуску. Якщо ні, спробуйте виконати ті самі кроки для Steam, а також для програми запуску ігор Epic і запустіть їх у режимі адміністратора.

5. Закрийте фонові процеси

Необов’язкові додатки або програми, що працюють у фоновому режимі, споживають багато системних ресурсів, таких як ЦП або пам’ять. Це знижує продуктивність системи та спричиняє проблеми із завантаженням і збоями, як GTA 5 постійно виходить з ладу ПК. Для таких випадків необхідно закрити завдання, що виконуються у фоновому режимі. Прочитайте наш посібник про те, як завершити завдання в Windows 10.

Після завершення роботи всіх непотрібних програм закрийте диспетчер завдань. Запустіть гру та перевірте, чи вирішено проблему з вильотом GTA V під час запуску.

6. Оновіть Windows

ОС є серцем програмного забезпечення. Таким чином, необхідно перевірити, чи він працює безперебійно. Помилки та помилки завжди трапляються в ОС Windows. Щоб виправити це, власник Windows Microsoft часто випускає оновлену версію ОС, виправляючи ці баги та помилки. Якщо Windows не оновлені, то GTA 5 вилітає під час запуску. Тому обов’язково перевірте, чи оновлено вашу ОС до останньої версії. Якщо ні, оновіть його та запустіть гру. Прочитайте посібник із завантаження та інсталяції останнього оновлення Windows 10.

7. Оновіть графічні драйвери

Графічний драйвер є важливою особливістю будь-якої онлайн-ігри чи самого комп’ютера. Виробники GPU часто випускають оновлення та функції. Крім того, щоб уникнути будь-яких технічних проблем, таких як мерехтіння екрана, неправильна робота дисплея, увімкнення/вимкнення екрана тощо, необхідно оновити графічний драйвер, оскільки він відповідає за ефективність і продуктивність комп’ютера. Отже, оновіть графічний драйвер і подивіться, чи GTA 5 продовжує збої ПК вирішено. Прочитайте наш посібник про 4 способи оновлення графічних драйверів у Windows 10.

8. Тимчасово вимкніть антивірус (якщо можливо)

Широко відомий факт, який кожен знає про будь-який антивірус, полягає в тому, що він захищає комп’ютер від будь-якої шкідливої ​​загрози. Тим не менш, його обмеження часом можуть бути величезними. У такому випадку існує висока ймовірність того, що ці антивірусні програми чи брандмауер впливають на продуктивність файлів гри. Тому вам потрібно негайно вимкнути антивірус або брандмауер Windows Defender на деякий час, щоб вирішити проблему збою GTA 5 під час запуску. Прочитайте наш посібник про те, як тимчасово вимкнути антивірус у Windows 10, щоб вимкнути антивірус на певний час.

Крім того, якщо Windows Defender блокує гру, дотримуйтесь нашого посібника про те, як вимкнути брандмауер Windows 10, щоб вимкнути брандмауер Windows Defender.

Примітка. Вимкнення брандмауера Windows Defender може бути шкідливим для вашого ПК, тому не рекомендується вимикати його.

Спосіб 2: оновіть файли гри GTA 5

Якщо ви давно не оновлювали гру GTA 5, то настав час це зробити. Обов’язково перевірте і оновіть гру GTA 5, якщо доступний останній патч. Ось як це зробити.

Варіант I: через Steam

1. Натисніть клавішу Windows, введіть steam і натисніть «Відкрити».

2. На головній сторінці Steam перейдіть до бібліотеки.

3. Виберіть GTA 5 на лівій панелі. Тут він автоматично шукатиме оновлення. Якщо доступне оновлення, ви побачите кнопку Оновити. Натисніть на нього, щоб оновити гру.

4. Зачекайте, поки гра встановиться з останньою версією. Після завершення закрийте клієнтський сервер Steam.

5. Нарешті, перезавантажте ПК, щоб застосувати зміни. Потім знову запустіть гру та подивіться, чи вирішено проблему з GTA 5.

Варіант II: через Epic Launcher

1. Запустіть програму Epic Launcher.

2. На домашній сторінці Epic Games Launcher виберіть Налаштування.

3. Прокрутіть вниз і виберіть розділ «Керування іграми». Потім поставте прапорець біля пункту «Дозволити автоматичне оновлення».

4. Розгорніть меню кожної гри та переконайтеся, що прапорець Автоматичне оновлення позначено.

5. Закрийте панель запуску ігор Epic і відкрийте її знову. Гра буде автоматично оновлено, якщо доступне оновлення для гри GTA 5.

  Як легко створити ярлики на робочому столі в Windows 10

Спосіб 3: установіть для процесу GTA 5 високий пріоритет

Запуск ігор із малим ресурсом оперативної пам’яті впливає на їх плавну роботу. Щоб вирішити цю проблему, вам потрібно встановити для гри високий пріоритет через диспетчер завдань, щоб побачити, чи виправлено збій GTA V під час запуску. Ось як це зробити.

1. Одночасно натисніть клавіші Ctrl + Shift + Esc, щоб відкрити диспетчер завдань.

2. На вкладці «Процеси» клацніть правою кнопкою миші ігрове завдання GTA 5 і виберіть «Високий пріоритет».

3. Нарешті закрийте диспетчер завдань. Тепер запустіть гру GTA 5 і перевірте, чи виправлено збій GTA 5 під час запуску.

Спосіб 4. Перейдіть на високопродуктивний план живлення

Зазвичай збалансований режим встановлено як план живлення за замовчуванням на будь-якому ПК з Windows 10. Особливістю цього режиму є те, що він економить якомога більше енергії, що, у свою чергу, зменшує споживання ресурсів. Такий випадок може призвести до збою GTA V під час запуску. Тому рекомендується змінити план живлення на режим високої продуктивності. Прочитайте наш посібник про те, як змінити план живлення в Windows 10, і виконайте наведені в ньому інструкції.

Примітка. Перш ніж вносити будь-які зміни, переконайтеся, що ваш ПК підключено до мережі.

Спосіб 5: Збільште віртуальну пам’ять

Кожен розділ жорсткого диска має віртуальну пам’ять, яка діє як тимчасова оперативна пам’ять. Коли цього місця в пам’яті менше, GTA 5 постійно виходить з ладу. Для таких випадків потрібно збільшити віртуальну пам’ять. Щоб це зробити, виконайте наведені нижче дії.

1. Одночасно натисніть клавіші Windows + R, щоб відкрити діалогове вікно «Виконати».

2. Введіть systempropertiesadvanced у діалоговому вікні «Виконати» та натисніть клавішу Enter.

3. У вікні «Властивості системи» перейдіть на вкладку «Додатково». Потім виберіть кнопку Параметри в розділі Продуктивність.

4. У вікні «Параметри продуктивності» знову виберіть вкладку «Додатково». Потім натисніть кнопку «Змінити» в розділі «Віртуальна пам’ять».

5. Зніміть прапорець Автоматично керувати розміром файлу підкачки для всіх дисків у запиті віртуальної пам’яті.

6. Потім виберіть опцію Нестандартний розмір, щоб установити розмір пам’яті вручну. Тепер у полі «Початковий розмір» і «Максимальний розмір» введіть 4096 і 8192 відповідно.

7. Нарешті натисніть OK, щоб зберегти внесені зміни. Нарешті, перезавантажте ПК. Потім перезапустіть гру GTA V і подивіться, чи вирішено збій GTA V під час запуску.

Спосіб 6: Перевірте цілісність файлів гри

Якщо файли гри GTA V відсутні або пошкоджені у вашій системі, у вас можуть виникати збої в GTA V під час запуску. Тепер, якщо у вас є програма Steam або програма запуску Epic як клієнт-сервер, щоб грати в гру, вам потрібно перевірити цілісність файлу гри через його сервер.

Варіант I: через Steam

Перегляньте наш посібник про те, як перевірити цілісність ігрових файлів у Steam.

Варіант II: через командний рядок

1. Натисніть клавішу Windows і введіть cmd, а потім натисніть «Запуск від імені адміністратора».

2. Введіть наступну команду та натисніть клавішу Enter.

cd c:Program FilesRockstar GamesGrand Theft Auto V

Примітка. Якщо у вас є інша папка встановлення гри, введіть відповідну адресу в команді.

3. Потім виконайте наступну команду.

GTAVLauncher.exe-verify

4. Після виконання команди відкриється програма запуску ігор і почнеться перевірка файлів гри.

5. Після перевірки файлів перезапустіть гру та перевірте, чи вирішено проблему з GTA 5.

Варіант III: через Epic Launcher

1. Відкрийте програму Epic Game Launcher.

2. На головній сторінці перейдіть до бібліотеки.

3. Натисніть піктограму з трьома крапками поруч із грою GTA V.

4. Потім у контекстному меню виберіть Перевірити.

5. Дочекайтеся завершення процесу ремонту. Після цього перезавантажте ПК, щоб зміни набули чинності.

Спосіб 7: Змініть параметри графіки

Змініть графічні функції в налаштуваннях гри на звичайний режим. Це пояснюється тим, що використання іншого інтенсивного стану може вплинути на загальну роботу гри та призвести до збою GTA 5 під час запуску. Отже, виконайте наведені нижче дії та змініть налаштування графіки.

1. Запустіть гру GTA V.

2. Перейдіть до Налаштування.

3. Виберіть Графіка. Потім встановіть наведений нижче параметр у звичайний режим.

 • Якість текстури
 • Якість шейдерів
 • Якість тіней
 • Якість відображення
 • Якість трави

Після того, як усі згадані вище графічні функції буде змінено, спробуйте запустити гру та перевірте, чи вирішено проблему з GTA 5, яка постійно виходить із ладу комп’ютера.

Спосіб 8: увімкніть VSync

VSync означає вертикальну синхронізацію. Саме варіант 3D-відображення відповідає за кращу стабільність. Багато користувачів повідомили, що ввімкнення цього режиму в грі GTA V вирішило проблему збою. Ось як це зробити.

1. Запустіть гру GTA V.

2. Перейдіть на вкладку Налаштування.

3. У розділі Графіка прокрутіть і знайдіть опцію VSync. Увімкніть його.

Примітка. Якщо VSync уже увімкнено, вимкніть його. Потім перезапустіть гру та знову ввімкніть VSync.

  Як видалити програми зі списку Відкрити за допомогою Windows 10

4. Після завершення закрийте гру та перезавантажте ПК, а потім знову запустіть гру. Потім перевірте, чи вирішено помилку GTA 5, яка вилітає з ладу під час запуску.

Спосіб 9: Вимкніть накладені програми

Іноді певні популярні програми, як-от Discord, Xbox і Nvidia GeForce Experience, містять програму накладання, яка працює у фоновому режимі та впливає на ігрову продуктивність. Отже, вам потрібно перевірити та вимкнути його, щоб вирішити проблеми з запуском GTA 5. Виконайте наведені нижче дії.

Крок I: Вимкніть Discord Overlay

1. Натисніть клавішу Windows, введіть Discord, потім натисніть «Відкрити».

2. На домашній сторінці Discord виберіть значок шестірні внизу.

3. Прокрутіть ліву панель униз і виберіть меню Game Overlay.

4. Увімкніть перемикач для функції «Увімкнути ігрове накладання».

5. Потім перейдіть на вкладку Ігри та виберіть гру GTA 5.

6. Нарешті вимкніть функцію «Увімкнути внутрішньоігрове накладання».

Після виконання цих кроків перезавантажте ПК, щоб зберегти внесені зміни.

Крок II. Вимкніть ігрову панель Xbox

1. Одночасно натисніть клавіші Windows + I, щоб відкрити налаштування.

2. На сторінці налаштувань виберіть опцію «Ігри», як показано.

2. Виберіть ігрову панель Xbox на лівій панелі. Вимкніть опцію «Увімкнути ігрову панель Xbox» для таких речей, як запис ігрових кліпів, спілкування з друзями та отримання запрошень до гри, як показано.

Крок III: Вимкніть Nvidia GeForce Experience

1. Запустіть програму Nvidia GeForce Experience Overlay.

2. Натисніть на значок шестірні, щоб перейти до Налаштувань.

3. Перейдіть на вкладку Загальні. Вимкніть функцію In-Game Overlay.

4. Нарешті, перезавантажте ПК, щоб завершити зміни. Після цього спробуйте запустити гру та подивіться, чи вирішено проблему з вильотом GTA V під час запуску.

Спосіб 10: примусово запустіть гру в Direct X 11

DirectX відіграє важливу роль у функції гри GTA 5. Таким чином, рекомендується примусово запускати гру у версії DirectX 11. Для цього просто дотримуйтесь інструкцій.

Варіант I: через Steam

1. Запустіть клієнтський сервер Steam через робочий стіл.

2. На головній сторінці Steam перейдіть до бібліотеки.

3. Знайдіть і клацніть правою кнопкою миші гру GTA 5. Виберіть Властивості в контекстному меню.

4. Виберіть вкладку Загальні на лівій панелі. У розділі «Параметри запуску» введіть –dx11 і натисніть Enter.

5. Закрийте сервер Steam і перезапустіть гру. Потім перевірте, чи

GTA 5 продовжує виходити з ладу ПК, вирішено проблему.

Варіант II: через Epic Launcher

1. Відкрийте програму Epic Games Launcher.

2. На домашній сторінці Epic Launcher виберіть Налаштування.

3. Знайдіть і клацніть GTA 5, щоб розгорнути додаткові параметри налаштувань.

4. Виберіть меню «Параметри гри» на лівій панелі.

5. Тепер позначте Додаткові аргументи командного рядка. Потім введіть d3d11.

5. Нарешті, перезапустіть гру та подивіться, чи вирішено помилку збою GTA 5 під час запуску.

Спосіб 11. Переінсталюйте Microsoft Visual C++ Runtime

Одним із поширених методів вирішення багатьох ігрових помилок є перевстановлення Microsoft Visual C++ Runtime у вашій системі. Просто спробуйте. Ось як це зробити.

1. Одночасно натисніть клавіші Windows + I, щоб запустити налаштування.

2. Виберіть налаштування Програми.

3. Тепер виберіть Програми та функції на лівій панелі. Потім виконайте пошук і знайдіть кожну програму Microsoft Visual C++ і виберіть «Видалити».

4. Нарешті натисніть «Видалити» у запиті підтвердження.

Щоб інсталювати програми Microsoft Visual C++ назад на свій ПК, виконайте наведені нижче дії.

5. Перейдіть на офіційну веб-сторінку Microsoft. Потім виберіть мову та натисніть кнопку «Завантажити», щоб завантажити останню версію Microsoft Visual C++ Runtime.

6. Виберіть тип файлу, який потрібно завантажити, і натисніть кнопку Далі, щоб завершити його.

7. Двічі клацніть завантажений інсталяційний файл і відкрийте його, щоб почати процес встановлення.

8. Позначте Я згоден з умовами ліцензії та виберіть «Встановити», щоб розпочати встановлення.

9. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб продовжити та завершити встановлення.

10. Після цього перезавантажте ПК, щоб зміни набули чинності. Потім запустіть і запустіть гру та подивіться, чи вирішено проблему з аварійним завершенням роботи GTA 5 під час запуску.

Перезавантажте ПК, щоб зміни набули чинності. Після цього перевірте, чи вирішено помилку GTA 5 постійно виходить з ладу ПК.

***

Якщо ви захоплений геймер, то будь-яка пов’язана з цим помилка може розчарувати вас до невимовної міри. Але зупиніть свої емоції та подумайте на мить, ви зрозумієте, що будь-яка технологія чи програма схильна до помилок, і лише такі помилки прокладуть шлях для нового розвитку на позитивній ноті. Сподіваємось, наразі ви отримали рішення проблеми з вильотом GTA 5 під час запуску. Повідомте нам, який метод спрацював для вас. Не соромтеся звертатися до нас із будь-якими пропозиціями чи запитами через розділ коментарів, наведений нижче.