Вимкніть жорсткий диск після певного періоду бездіяльності, щоб заощадити енергію у Windows 11/10

Вимкніть жорсткий диск після певного періоду бездіяльності, щоб заощадити енергію у Windows 11/10

Жорсткий диск (HDD) або твердотільний накопичувач (SSD) є одним із основних компонентів комп’ютера, який постійно працює, читаючи та записуючи дані. Однак, коли комп’ютер не використовується, жорсткий диск може марно витрачати енергію, працюючи без потреби.

Для ноутбуків та інших пристроїв, які працюють від батареї, заощадження енергії має вирішальне значення для збільшення автономної роботи. Вимкнення жорсткого диска після певного періоду бездіяльності може значно зменшити споживання енергії та продовжити термін роботи батареї. Настільні комп’ютери також можуть отримати користь від вимкнення жорсткого диска для економії енергії, зниження рахунків за електроенергію та продовження терміну служби жорсткого диска.

Налаштування параметрів живлення

У Windows 11/10 можна налаштувати параметри живлення, щоб автоматично вимикати жорсткий диск після певного періоду бездіяльності. Ось як це зробити:

* Відкрийте “Панель керування” та перейдіть до розділу “Система та безпека”.
* Натисніть “Параметри живлення”.
* Знайдіть активний план живлення та натисніть “Змінити параметри плану”.
* Натисніть “Змінити розширені налаштування живлення”.
* Розгорніть розділ “Жорсткий диск” та знайдіть параметр “Вимкнути жорсткий диск через”.
* Встановіть бажану кількість хвилин бездіяльності, після яких жорсткий диск має бути вимкнений.
* Натисніть “ОК”, щоб зберегти зміни.

Активація таймера простою

Альтернативним методом вимкнення жорсткого диска є активація таймера простою. Таймер простою – це функція, яка вимикає жорсткий диск через певний період бездіяльності користувача.

  Швидка зарядка до п’яти пристроїв одночасно за допомогою настільного зарядного пристрою UGREEN Nexode 300 Вт GaN

* Відкрийте “Панель керування” та перейдіть до розділу “Параметри живлення”.
* Натисніть “Змінити параметри плану”.
* Натисніть “Змінити розширені налаштування живлення”.
* Розгорніть розділ “HDD” та знайдіть параметр “Таймер простою”.
* Встановіть бажану кількість хвилин бездіяльності, після яких жорсткий диск має бути вимкнений.
* Натисніть “ОК”, щоб зберегти зміни.

Примітка: Зміни параметрів живлення можуть вплинути на інші елементи системи, такі як дисплей та сплячий режим. Рекомендується уважно переглянути налаштування перед внесенням змін.

Винятки

Можливо, ви не захочете, щоб жорсткий диск вимикався під час виконання певних завдань, наприклад, резервного копіювання або оновлення програмного забезпечення. Щоб створити виняток:

* Перейдіть до розділу “Умови” у параметрах розширеного живлення.
* Знайдіть параметр “Активність диска” та встановіть його значення “Ніколи”.
* Натисніть “ОК”, щоб зберегти зміни.

Усунення несправностей

Якщо після вимкнення жорсткий диск не вмикається автоматично, перевірте такі настройки:

* Переконайтеся, що жорсткий диск не вимкнено апаратно за допомогою фізичного перемикача.
* Переконайтеся, що в параметрах BIOS увімкнено керування живленням жорсткого диска.
* Скиньте параметри живлення до значення за замовчуванням і спробуйте знову.

Переваги вимкнення жорсткого диска

* Економія енергії: Вимкнення жорсткого диска під час бездіяльності може значно зменшити споживання енергії, що призведе до збільшення автономної роботи ноутбуків і зниження рахунків за електроенергію для настільних комп’ютерів.
* Збільшення терміну служби жорсткого диска: Часте обертання жорсткого диска може зменшити його термін служби. Вимкнення жорсткого диска під час бездіяльності може зменшити знос і продовжити його термін служби.
* Зменшення шуму: Жорсткі диски можуть бути джерелом шуму, особливо коли вони обертаються. Вимкнення жорсткого диска під час бездіяльності може зменшити рівень шуму в офісі або домашньому середовищі.

  Як здійснювати дзвінки та відповідати на них на iPad

Висновок

Вимкнення жорсткого диска після певного періоду бездіяльності є ефективним способом заощадити енергію, збільшити термін служби жорсткого диска та зменшити шум. За допомогою простих кроків, описаних у цій статті, ви можете налаштувати параметри живлення свого комп’ютера з Windows 11/10, щоб автоматично вимикати жорсткий диск під час бездіяльності, не впливаючи на загальну продуктивність. Заощаджуйте енергію, збільшуйте термін служби жорсткого диска та насолоджуйтеся тихішим робочим середовищем за допомогою цієї зручної функції.

Часті запитання

* Скільки часу потрібно залишати жорсткий диск увімкненим? Оптимальний час вимкнення жорсткого диска залежить від використання комп’ютера. Загалом, рекомендується вимикати жорсткий диск після 10-15 хвилин бездіяльності.
* Як активувати режим AHCI на моєму комп’ютері? Режим AHCI (Advanced Host Controller Interface) необхідно активувати в BIOS комп’ютера. Перезавантажте комп’ютер та увійдіть до налаштувань BIOS, натиснувши певну клавішу (зазвичай F2, F10 або Del), яка вказана на екрані під час завантаження. Потім знайдіть параметр AHCI в налаштуваннях SATA та увімкніть його.
* Чому мій жорсткий диск не вимикається автоматично? Можливо, неправильно налаштовано параметри живлення, або виникла проблема з апаратним забезпеченням. Скиньте налаштування живлення до значення за замовчуванням і перевірте фізичне з’єднання жорсткого диска.
* Як перевірити, чи правильно працює мій жорсткий диск? Існує кілька інструментів, які можна використовувати для перевірки жорсткого диска на наявність помилок. В ОС Windows є вбудована утиліта перевірки помилок диска, до якої можна отримати доступ із “Провідника файлів”.
* Що робити, якщо мій комп’ютер зависає під час вимкнення жорсткого диска? Можливо, вимкнення жорсткого диска викликає конфлікт з іншим програмним забезпеченням або драйвером. Спробуйте тимчасово вимкнути будь-які сторонні програми або драйвери та перевірте, чи це вирішить проблему.
* Чи може вимкнення жорсткого диска прискорити роботу комп’ютера? Ні, вимкнення жорсткого диска не вплине на загальну продуктивність комп’ютера. Однак, якщо жорсткий диск дуже старий або фрагментований, вимкнення його може зменшити час доступу до даних.
* Чи можна вимкнути SSD за допомогою налаштувань живлення? Так, налаштування живлення в Windows 11/10 застосовуються також до твердотільних накопичувачів (SSD). Однак вимкнення SSD не має таких же переваг, як вимкнення жорсткого диска, оскільки SSD не мають обертових компонентів, які споживають енергію.
* Як вимкнути жорсткий диск, якщо мій комп’ютер не використовує Windows 11/10? Кроки вимкнення жорсткого диска залежать від операційної системи, яку використовує ваш комп’ютер. Зверніться до документації операційної системи для отримання конкре

  Як повернути старий дизайн Gmail