Використовуйте Manuskript, щоб організувати свої письмові проекти на Linux

Потрібен хороший інструмент для написання для вашого ПК з Linux? Перевірте Manuskript. Він має деякі серйозно приголомшливі функції, які сподобаються будь-якому письменнику, як-от інструмент окреслення, режим без відволікання, вбудований інструмент помічника та багато інших.

У цьому посібнику ми розповімо, як встановити Manuskript на Linux. Ми також розповімо, як використовувати його для організації ваших письмових проектів. Щоб почати, переконайтеся, що ви використовуєте Ubuntu, Debian, Fedora, Arch Linux або OpenSUSE.

Встановлення Manuskript на Linux

Manuskript відмінно підходить для керування вашими нотатками в Linux. На жаль, програма не поставляється попередньо встановленою на жодній операційній системі Linux. Отже, якщо ви хочете використовувати його, вам спочатку потрібно його встановити.

На щастя, програма Manuskript підтримує широкий спектр операційних систем Linux. Однак, щоб він працював на вашому комп’ютері, вам потрібно буде відкрити вікно терміналу.

Ви можете відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або за допомогою пошуку «Термінал» у меню програми. Коли вікно терміналу відкрито та готове до використання, дотримуйтесь інструкцій із встановлення нижче, які відповідають ОС Linux, яку ви використовуєте.

Ubuntu

Manuskript працює на Ubuntu за допомогою завантажуваного пакета DEB. Щоб отримати у свої руки цей пакет, скористайтеся такою командою завантаження wget у вікні терміналу.

wget https://github.com/olivierkes/manuskript/releases/download/0.12.0/manuskript-0.12.0-1.deb

Після завантаження пакета DEB на комп’ютер можна розпочати встановлення. Використовуючи наведену нижче команду apt install, встановіть останню версію Manuskript на Ubuntu.

sudo apt install ./manuskript-0.12.0-1.deb

Debian

Якщо ви хочете використовувати програму Manuskript на вашому ПК Debian, вам потрібно буде завантажити останній пакет DEB програми та налаштувати його вручну. Щоб отримати в руки останній пакет Manuskript DEB, скористайтеся командою wget download.

wget https://github.com/olivierkes/manuskript/releases/download/0.12.0/manuskript-0.12.0-1.deb

Після завершення завантаження пакета DEB можна розпочати встановлення. За допомогою наведеної нижче команди dpkg налаштуйте останню версію Manuskript на Debian.

sudo dpkg -i manuskript-0.12.0-1.deb

Після встановлення програми вам доведеться виправити будь-які проблеми залежностей, які могли виникнути під час процесу встановлення. Для цього скористайтеся командою apt-get install -f нижче.

sudo apt-get install -f

Arch Linux

У Arch Linux програма Manuskript легко доступна для всіх користувачів через сховище програмного забезпечення «Спільнота». Щоб він працював у вашій системі, скористайтеся такою командою pacman.

sudo pacman -S manuskript

Fedora

Якщо ви використовуєте Fedora Linux, вам доведеться встановити останню програму Manuskript через пакет RPM, який можна завантажити. На щастя, менеджер пакетів Fedora може завантажувати та встановлювати пакунки через Інтернет.

Щоб програма запрацювала, скористайтеся такою командою встановлення dnf.

sudo dnf install https://github.com/olivierkes/manuskript/releases/download/0.12.0/manuskript-0.12.0-1.noarch.rpm

OpenSUSE

Користувачі OpenSUSE Linux зможуть встановити останню програму Manuskript через пакет Fedora RPM. Для початку скористайтеся командою wget download, щоб завантажити пакет RPM на свій комп’ютер.

wget https://github.com/olivierkes/manuskript/releases/download/0.12.0/manuskript-0.12.0-1.noarch.rpm

Після завантаження пакету RPM скористайтеся командою zipper install, щоб запустити Manuskript.

sudo zypper install manuskript-0.12.0-1.noarch.rpm

Використовуйте Manuskript, щоб організувати свої письмові проекти на Linux

Щоб керувати своїми нотатками за допомогою Manuskript, почніть із запуску програми. Ви можете запустити програму, знайшовши її в меню програми. Коли Manuskript буде відкритий і готовий до використання, дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче.

Крок 1. Коли програма відкриється, ви побачите стартову сторінку. На початковій сторінці ви побачите категорії написання на вибір. Перегляньте розділи «Художня література» та «Нехудожня література», щоб знайти текст, який ви хочете створити.

Крок 2: Після вибору стилю написання для Manuskript знайдіть пункт «Наступного разу автоматично відкривати останній проект». Цей варіант полегшить продовження з того місця, де ви зупинилися.

Крок 3. Знайдіть кнопку «Створити» та виберіть її, щоб створити новий текст. Потім за допомогою спливаючого вікна збережіть новий файл для запису. Обов’язково збережіть його під запам’ятовуваним ім’ям файлу.

Крок 4: Знайдіть розділ «Загальні» в Manuskript і виберіть його за допомогою миші. Вибравши його, ви побачите кілька текстових полів. Ці поля — «Назва», «Підзаголовок», «Серіал», «Том», «Жанр», «Ліцензія», «Ім’я» та «Електронна адреса».

Заповніть текстові поля для свого письма для організаційних цілей.

Крок 5: Після налаштування всіх текстових полів знайдіть розділ «Резюме» та клацніть на ньому мишею. У цьому розділі заповніть своє резюме.

Крок 6: Натисніть на розділ «Персонаж». Потім заповніть розділ символів, якщо у вашому тексті є символи. Якщо ви робите дослідницьку роботу або лише деякі нотатки, пропустіть цей крок.

Крок 7: Знайдіть розділ «Графики» та виберіть його. Усередині цього розділу заповніть сюжети у своєму письмі. Знову ж таки, якщо ви пишете дослідницьку роботу або інший тип письма, який не вимагає сюжетів, пропустіть цей крок.

Крок 8: Знайдіть розділ «Світ» і клацніть на ньому мишею. Потім заповніть світ своєї історії. Пропустіть цей крок, якщо у вас немає світу, який можна додати до своєї історії, оскільки це дослідницька робота, нотатки тощо.

Крок 9: Виберіть опцію «Контур» на бічній панелі. Потім заповніть свій письмовий план. Конспект допоможе вам організувати, як ви плануєте написати свою історію. Завершивши заповнення контуру, перейдіть до наступного кроку.

Крок 10: Знайдіть розділ «Редактор» і клацніть на ньому мишею. У цьому розділі ви зможете написати свою історію, документ, повість, оповідання тощо. Коли ви закінчите писати, збережіть, натиснувши меню «Файл», а потім вибравши «Зберегти».

Після виконання всіх кроків ваш письмовий проект буде набагато більш організованим. Насолоджуйтесь! Приємного письма!