Використовуйте Excel, щоб обчислити, скільки днів до події

Excel розглядає дати як цілі числа. Це означає, що ви можете додавати та віднімати їх, що може бути корисно, щоб дізнатися, скільки днів залишилося до наступного терміну чи події. У цій статті ми використовуватимемо функції Excel ДАТА, РІК, МІСЯЦЬ, ДЕНЬ і СЬОГОДНІ, щоб показати вам, як обчислити кількість днів до наступного дня народження або будь-якої іншої щорічної події.

Excel зберігає дати як цілі числа. За замовчуванням Excel використовує «1» для позначення 01/01/1900, і кожен день після цього стає на один більший. Введіть 01/01/2000 і змініть формат на «Число», і ви побачите, що з’явиться «36526». Якщо від 36526 відняти 1, то можна побачити, що в 20 столітті було 36525 днів. Крім того, ви можете ввести майбутню дату та відняти результат функції СЬОГОДНІ, щоб побачити, скільки днів залишилося до цієї дати від сьогоднішньої.

Короткий огляд функцій, пов’язаних з датою

Перш ніж ми зануримося в деякі приклади, нам потрібно ознайомитися з кількома простими функціями, пов’язаними з датою, включаючи функції Excel СЬОГОДНІ, ДАТА, РІК, МІСЯЦЬ і ДЕНЬ.

  Як видалити дані про місцезнаходження під час обміну фотографіями на iPhone

СЬОГОДНІ

Синтаксис: =TODAY()

Результат: поточна дата

ДАТА

Синтаксис: =DATE(рік, місяць, день)

Результат: дата, визначена введеним роком, місяцем та днем

РІК

Синтаксис: =YEAR(дата)

Результат: рік введеної дати

МІСЯЦЬ

Синтаксис: =MONTH(дата)

Результат: числовий місяць введеної дати (від 1 до 12)

ДЕНЬ

Синтаксис: =DAY(дата)

Результат: день місяця введеної дати

Деякі приклади розрахунків

Ми розглянемо три події, які відбуваються щорічно в один і той же день, обчислимо дату їх наступного виникнення та визначимо кількість днів від цього моменту до наступного.

Ось наші зразки даних. Ми налаштували чотири стовпці: «Подія», «Дата», «Наступний_випадок» і «Дні_до_наступного». Ми ввели дати випадкової дати народження, дату сплати податків у США та Хеллоуїн. Такі дати, як дні народження, ювілеї та деякі свята, припадають на певні дні кожного року і добре працюють у цьому прикладі. Інші свята, як-от День подяки, припадають на певний день тижня певного місяця; цей приклад не охоплює такі типи подій.

Існує два варіанти заповнення стовпця «Наступний_випадок». Ви можете ввести кожну дату вручну, але кожен запис потрібно буде вручну оновлювати в майбутньому, коли дата мине. Замість цього давайте напишемо формулу оператора IF, щоб Excel міг виконувати роботу за вас.

  Як безпечно використовувати торрент і захистити свою особистість (огляд 2020)

Давайте подивимося на день народження. Ми вже знаємо місяць =МІСЯЦ(F3) і день =ДЕНЬ(F3) наступної події. Це легко, але як щодо року? Нам потрібен Excel, щоб знати, настав день народження в цьому році вже чи ні. Спочатку нам потрібно розрахувати дату народження в поточному році за цією формулою:

=DATE(YEAR(TODAY()),MONTH(F3),DAY(F3))

Далі, нам потрібно знати, чи ця дата вже пройшла, і ви можете порівняти цей результат із TODAY(), щоб дізнатися. Якщо це липень, а день народження припадає на вересень, то наступна подія буде в поточному році, показана як =YEAR(TODAY()) . Якщо це грудень, а день народження припадає на травень, то наступна подія буде в наступному році, тож =YEAR(TODAY())+1 дасть наступний рік. Щоб визначити, що використовувати, ми можемо використовувати оператор ‘IF’:

=IF(DATE(YEAR(TODAY()),MONTH(F3),DAY(F3))>=TODAY(),YEAR(TODAY()),YEAR(TODAY())+1)

Тепер ми можемо об’єднати результати оператора IF з МІСЯЦЕМ і ДЕНЬМ дня народження, щоб визначити наступне подія. Введіть цю формулу в клітинку G3:

=DATE(IF(DATE(YEAR(TODAY()),MONTH(F3),DAY(F3))>=TODAY(),YEAR(TODAY()),YEAR(TODAY())+1),MONTH(F3),DAY(F3))

Вхід =TODAY(),YEAR(TODAY()),YEAR(TODAY())+1),MONTH(F3),DAY(F3))” в клітинку F3′ ширина=”650″ висота=”250″ onload=” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”>

  Як записати телефонний дзвінок на вашому iPhone

Натисніть Enter, щоб побачити результат. (Ця стаття була написана наприкінці січня 2019 року, тому дати будуть… добре… датовані.)

Заповніть цю формулу в клітинки нижче, виділивши клітинки та натиснувши Ctrl+D.

Тепер ми можемо легко визначити кількість днів до наступної події, віднімаючи результат функції TODAY() з результатів Next_Occurrence, які ми щойно обчислили. Введіть таку формулу в клітинку H3:

=G3-TODAY()

Введіть

Натисніть Enter, щоб побачити результат, а потім заповніть цю формулу в клітинки нижче, виділивши клітинки та натиснувши Ctrl+D.

Ви можете зберегти робочий зошит із формулами в цьому прикладі, щоб відстежувати, чий день народження наступний, або знати, скільки днів у вас залишилося, щоб закінчити костюм на Хеллоуїн. Кожного разу, коли ви використовуєте книгу, вона буде перераховувати результати на основі поточної дати, оскільки ви використовували функцію СЬОГОДНІ().

І так, це досить конкретні приклади, які можуть бути вам корисними чи ні. Але вони також служать для ілюстрації того, що ви можете робити з функціями, пов’язаними з датою в Excel.