Виклики та ризики, пов’язані з незамінними токенами (NFT)

NFT стають відомими, і ви напевно трохи чули про це. Вони дуже популярні в криптосвіті, а також набувають популярності в інших секторах.

Чи можете ви навіть повірити, що GIF-файл був проданий на аукціоні за 590 000 доларів? Тепер вам може бути цікаво, що буде містити цей GIF-файл? Що ж, саме NFT Cat Nyan принесла творцеві стільки багатства. Хіба це не шокує?

Що, якщо я скажу вам, що це ще щось?

Ви будете шоковані, дізнавшись, що Beeple продала NFT-арт за ціною 69 мільйонів доларів. Це сила NFT у цьому сучасному світі.

Тепер давайте розберемося трохи більше про NFT, щоб отримати про них краще уявлення.

Що таке NFT?

NFT (Non-Fungible Tokens) — це цифровий сертифікат автентичності. У наш час NFT, як відомо, є найпопулярнішими речами. NFT можна легко зрозуміти як цифрові токени, які можуть включати цифрове мистецтво, цифрові активи, музику, відео або будь-які інші активи в цифровому світі, побудовані на основі технології блокчейн.

Якщо ви коли-небудь відвідаєте аукціон, то побачите, що там продають класичні твори мистецтва, антикваріат, вініл, перші видання книг та інші історичні речі. Ці предмети сертифіковані як автентичні.

NFT створюються за подібною концепцією, але вони існують у цифровому світі. NFT можуть дозволяти будь-які відео, MP3, зображення, GIF або будь-які інші формати файлів і сертифікувати їх як єдині у своєму роді. Раніше не було доступних технологій для володіння цифровими активами. Тепер ви можете вимагати права власності на свої цифрові активи завдяки технології блокчейн.

Ви можете збирати, продавати, купувати або навіть знищувати NFT у цифровому світі. Технологія Blockchain зберігатиме журнал кожної транзакції, яку ви здійснюєте, разом із ціною цього NFT, видимим для всіх в Інтернеті.

NFT та ігри

Коли ми говоримо про NFT, перше, з чим люди це пов’язують, – це ігри. Найкраще в NFT полягає в тому, що ви можете змінити цифрове право власності на будь-який цифровий актив. Досі ми не мали змоги володіти жодними цифровими активами.

  KRA проти KPI – визначення, приклади та навіщо вам обидва

Щоразу, коли гравці купували якісь внутрішньоігрові предмети, вони вважали їх своїми. Насправді вони належали видавцям ігор. Наприклад, якщо у вас є величезна кількість внутрішньоігрових предметів у League of Legends, а видавець вирішить закрити гру, ви втратите всі цифрові активи.

Тепер сценарій повністю змінився. Розробники гри не мають централізованого контролю над кошенятами Crypto та предметами колекціонування NFT, оскільки вони обробляються за допомогою смарт-контрактів. Таким чином, навіть якщо гра закриється завтра, ви можете легко передати або продати своїх крипто-кошенят. Звучить неймовірно, чи не так?

Раніше внутрішньоігрові предмети ніколи не були унікальними. Завдяки концепції NFT тепер ви можете створювати предмети з різними характеристиками, а також надавати їм індивідуальний відтінок. Криптокошенята зміцнили основу NFT у світі ігор, а також в інших галузях.

Що ж, не все так добре на стороні NFT. З ними також пов’язані певні виклики та ризики. Давайте пройдемося по них один за одним.

Які проблеми та ризики пов’язані з NFT?

Невзаємозамінні токени приносять величезні гроші цифровим творцям. Щодня в Інтернеті продається безліч творів мистецтва. Творець навіть може заробити мільйони всього за кілька секунд, коли його NFT продається в цифровому просторі. Також видно, що люди з більшим ентузіазмом купують, продають та інвестують на цифровому ринку, ніж роблять те саме на фізичному ринку.

Це значно підвищує ймовірність кібератак і онлайн-шахрайства. Існує висока ймовірність пошкодження цифрових активів та інвесторів, які купують і продають NFT на ринку. Незважаючи на те, що ринок NFT має величезний потенціал, є певні ризики, які потрібно враховувати.

Якщо ви плануєте вийти на ринок NFT, то вам слід розуміти ці ризики та проблеми з NFT, щоб отримати кращу ідею.

Ризики смарт-контрактів і обслуговування NFT

Ризик смарт-контрактів і підтримки NFT є помітним, який зараз переважає на ринку NFT. Існує кілька сценаріїв, коли хакери атакують мережу DeFi (децентралізовані фінанси) і викрадають велику кількість криптовалюти. Нещодавно найвідоміший протокол DeFi під назвою Poly Network був атакований хакерами, і в результаті цієї крадіжки NFT було викрадено 600 мільйонів доларів. Причиною цієї крадіжки було те, що безпека смарт-контракту була недостатньою.

  Виправити помилку, що сталася під час завантаження версії цього відео вищої якості на iPhone

Хакери успішно використали недоліки смарт-контрактів, щоб здійснити таку масштабну атаку на мережу Poly. Мережа Poly дуже корисна для обміну токенами в різних блокчейн-мережах. Це говорить нам про те, що якщо смарт-контракти мають навіть невеликий недолік, ви не можете очікувати повної безпеки.

Проблеми оцінювання

Основною проблемою, з якою стикається ринок NFT, є невизначеність у визначенні ціни NFT. Тепер ціна будь-якого NFT залежатиме від креативності, унікальності, дефіциту покупців і власників і багато іншого. Існують значні коливання цін на NFT, оскільки немає фіксованого стандарту для будь-якого конкретного типу NFT.

Люди не можуть визначити фактори, які можуть впливати на ціну NFT. Завдяки цьому коливання цін залишаються постійними, і оцінка NFT стає великою проблемою.

Юридичні виклики

У всьому світі не існує жодного юридичного визначення NFT. Різні країни, такі як Великобританія, Японія та ЄС, просуваються вперед із різними підходами до класифікації NFT. Це робить необхідним створити міжнародний орган невзаємозамінних токенів для встановлення правил і легалізації в усьому світі.

На ринку NFT спостерігається значне зростання, і тому дуже важливо мати регуляторний орган. Спостерігається величезний приріст випадків використання NFT. Тепер це вимагає, щоб регуляторний орган адаптувався до правил і норм NFT.

Чинні закони, пов’язані з NFT, все ще застрягли в пошуку правильного визначення для цього. Оскільки ринок і різноманітність NFT постійно зростають, стає важко прийти до твердої основи для відповідності NFT.

Кіберзагрози та ризики онлайн-шахрайства

Популярність NFT також збільшила ймовірність кіберзагроз для ринку NFT. Відомо багато випадків, коли копії оригінальних магазинів NFT розміщуються в Інтернеті. Ці магазини виглядають автентично завдяки оригінальному логотипу та вмісту. Ці підроблені магазини NFT становлять величезний ризик, оскільки вони можуть продавати NFT, яких навіть немає в цифровому світі. Крім того, існує ймовірність продажу підроблених NFT у підробленому магазині NFT.

Інший ризик полягає в тому, що хтось видає себе за відомого художника NFT і продає підроблені NFT. Ризик шахрайства в Інтернеті величезний через крадіжку авторських прав, фальшиві розіграші, фальшиві розіграші NFT і тиражування популярних NFT. Деякі люди навіть рекламують такі розіграші в соціальних мережах, щоб отримати більше уваги. Хоча вони просувають NFT, деяких людей обманюють у таких фальшивих магазинах.

  Як створити кілька профілів у Firefox

Право інтелектуальної власності

Право власності на будь-який NFT є ще однією важливою темою для розгляду. Коли ви намагаєтеся придбати NFT на ринку, вам слід з’ясувати, чи насправді продавець володіє цим NFT чи ні. Бувають сценарії, коли люди видають себе за продавців, хоча мають лише копії. Тут ви отримаєте лише право використовувати цей NFT, але не права інтелектуальної власності.

Якщо ви переглянете метадані смарт-контракту, ви знайдете умови власності на цей NFT. Має бути правило, згідно з яким художники можуть демонструвати лише NFT, які їм належать. Неможливо пов’язати ринки NFT із традиційними законами власності. Мають бути враховані нові права інтелектуальної власності, такі як право на оприлюднення, торгові марки, авторські права та моральні права для децентралізованої технології блокчейн.

Складність розгляду NFT як цінних паперів

Кілька людей розглядають купівлю NFT як цінних паперів. Голова SEC (Комісії з цінних паперів і бірж) заявив, що більшість NFT на ринку продаються як цінні папери. Але насправді Верховний суд пов’язав NFT лише з інвестиційними контрактами. Тепер це величезний ризик для NFT. Якщо NFT хочуть бути прийнятними як цінні папери, вони повинні пройти певні параметри тесту Хауї.

Висновок 👨‍💻

Перш ніж кинутися у що-небудь лише через ажіотаж, необхідно провести ретельне дослідження. Що стосується незамінних токенів, набагато краще, якщо ви спочатку усвідомите всі ризики та проблеми. Це навіть полегшить вам купівлю та продаж NFT на ринку, усунувши ризики.

Далі прочитайте про найкращі платформи кредитування криптовалюти.
Ось повний посібник із карбування та перелік ваших перших NFT.