Визначте свою бізнес-ціль за допомогою цих 6 шаблонів стратегії

Першим кроком до досягнення мети є розробка стратегії її досягнення. Це надзвичайно важливо, тому що без стратегії ми, як правило, пропускаємо кілька важливих завдань, які необхідні для досягнення мети.

Хоча ми можемо легко скласти список справ, це створить більше плутанини, коли у вас на тарілці буде кілька завдань. Ви повинні зосередитися на ширшій картині і, в той же час, повинні бути в курсі всіх завдань, які вам потрібно виконати в хронологічному порядку. Тут на сцену з’являється стратегічна карта, яка допомагає досягти вашої мети та виконати всі завдання на шляху до цього.

Отже, що таке стратегічна карта?

Стратегічна карта — це інструмент візуалізації, який стане в нагоді, коли вам потрібно скласти основні цілі вашої організації чи команди, точніше, якщо вони відрізняються для окремих команд. Стратегічна карта зображує, як об’єкти співвідносяться один з одним і які кроки їм потрібно виконати для реалізації мети.

Як правило, ці карти визначаються під час зустрічей, які проводяться для обговорення цілей організації, організації зручні для перевірки різних етапів, встановлених протягом усього проекту. Хороша стратегічна карта містить усі необхідні деталі, не пропускаючи жодної, і відображає причинно-наслідковий зв’язок між компанією та поглядами клієнтів.

Переваги картографування стратегії

Окреслення та відображення стратегій і цілей принесе користь вашому бізнесу такими способами:

  • Стратегічна карта допомагає проаналізувати ефективність вашої організації та дає змогу глибше заглибитися в окремі компоненти стратегії, коли це необхідно.
  • Цей документ дає змогу визначити завдання, які необхідно виконати для досягнення короткострокових цілей, що, у свою чергу, допоможе вам досягти довгострокових цілей.
  • Стратегічна карта допомагає розбивати завдання на невеликі частини, що полегшує визначення пріоритетів цих завдань. Потім ви можете визначити, які невеликі завдання ви повинні призначити якому члену команди.
  • Створення стратегічних карт на хмарній платформі об’єднує всіх членів команди, які можуть зробити свій цінний внесок у документ. Так само стратегічна карта повідомляє про прогрес, досягнутий організацією, кожному члену, який чітко розуміє свою роль у реалізації прагнень.
  • Повна стратегія, видима як єдине ціле, дає змогу помітити слабкі місця та ризики, пов’язані з досягненням мети.

Основні принципи картування стратегії

Давайте розглянемо принципи стратегічного відображення, які ви повинні мати на увазі перед розробкою стратегічної карти для вашої організації.

Збалансуйте протилежні сили

Стратегічна карта враховує бажання вашого бізнесу та клієнтів, тому ви повинні переконатися, що бізнес-стратегія має збалансувати потреби клієнтів із доброю волею вашої компанії.

Диференціювати ціннісну пропозицію для клієнта

Ваша бізнес-стратегія має не лише проливати світло на продуктивність вашого бізнесу, але й відповідати потребам клієнтів. Отже, розробляючи бізнес-стратегію клієнта, ви повинні пояснити, чим ваші бізнес-пропозиції кращі, ніж пропозиції інших компаній.

Створюйте цінність за допомогою внутрішніх бізнес-процесів

Розробляючи стратегічну карту, ви повинні визначити внутрішні бізнес-процеси та пояснити, що відрізняє їх від інших організацій.

Думайте в одночасних, доповнюючих темах

Необхідно переконатися, що різні фази стратегічної карти працюють узгоджено. Отже, при визначенні бізнес-стратегії ви повинні враховувати внутрішні та зовнішні сили.

Працюйте зверху вниз

У той час як більшість карт процесів розробляються за принципом «знизу вгору», стратегічна карта створюється за методом «зверху вниз». Це означає, що ви повинні почати з того, яку мету хоче досягти ваша організація, а не з того, де ви зараз перебуваєте.

Перспективи, які слід враховувати під час планування бізнес-стратегії

Ось чотири різні точки зору, які вам слід враховувати, коли ви збираєтеся розробити стратегічну карту для свого бізнесу.

#1. Фінансова перспектива

При розробці стратегічної карти центром уваги стає фінансова перспектива. Наприклад, організація може поставити собі за мету отримати рекордну кількість нових клієнтів до кінця фінансового року. Це дає вам змогу працювати назад і будувати стратегію, пам’ятаючи про кінцеву фінансову ціль.

#2. Погляд клієнта

Розробляючи стратегію, ви повинні зосередитися на вимогах клієнтів і спробувати задовольнити їх на початкових етапах. Важливо також визначити ціннісну пропозицію для споживача, яка пояснює, чим ваш продукт або послуга кращі за продукти вашого конкурента.

#3. Внутрішня перспектива

Після прийняття рішення про ціннісну пропозицію для клієнта ви повинні попрацювати над внутрішніми робочими процедурами організації. Вам доведеться подумати про завдання, які потрібно виконати, і членів команди, які працюватимуть над цими завданнями.

#4. Перспектива навчання та зростання

Визначаючи всі ці функції, ви поступово дізнаєтеся багато нового про свою організацію. Таким чином ви розумієте бажання та цілі свого бізнесу, а потім реалізуєте свою стратегію для досягнення мети.

Розробка стратегічних карт на папері та ручці може бути громіздким завданням. На щастя, існує багато хмарних платформ, які надають шаблони відображення стратегії. Ви можете використовувати їх для розробки стратегічної карти вашої організації.

Давайте дослідимо рішення.

Творіть

Почнемо з Творіть, популярна платформа керування роботою, яка використовується сотнями компаній у всьому світі для розробки робочих діаграм, необхідних для співпраці з членами команди. Це програмне забезпечення для відображення стратегій пропонує заздалегідь розроблені шаблони, які допоможуть вам покращити ваші можливості проектування, дозволяючи розробляти професійні шаблони стратегій і, у свою чергу, підвищувати продуктивність вашого бізнесу.

Ключові особливості шаблону відображення стратегії від Creately:

  • Функція перетягування допомагає розробити стратегію для відображення поточного та бажаного стану організації.
  • Безліч колірних тем і вдосконалених інструментів форматування тексту допоможуть вам виділити ключові моменти стратегії, щоб отримати глибші знання про документ.
  • Малюнок і виділення від руки стають у пригоді, щоб додавати примітки, робити нотатки та підкреслювати важливі моменти, які потребують додаткової уваги.
  • Шаблон також містив настроювані таблиці, які полегшують швидше порівняння між доступністю ресурсів і вимогами.

Creatly дозволяє експортувати отриману стратегічну карту у форматах PDF, PNG, SVG і JPEG.

Lucidchart

Lucidchartнадійне хмарне програмне забезпечення для створення діаграм, пропонує інтуїтивно зрозумілі та прості шаблони відображення стратегії, які дозволяють вирізати вашу бізнес-стратегію на пікселях і усунути паперову роботу.

Цей шаблон відображення стратегії ефективно відображає зв’язок між фазами формулювання та виконання стратегічного планування. Діаграми та інші візуальні компоненти конструктивно відображають місію та бачення вашої організації в практичних цілях.

Цей шаблон допоможе вам відобразити зв’язки між стратегічними цілями, стежити за прогресом і розбити бізнес-цілі. Ви завантажуєте цей простий у використанні шаблон відображення стратегії з Lucidchart, а потім використовуєте його блок-схеми процесів, діаграми доріжок та інші компоненти для стратегії організації.

Праксі

Організації, які бажають розробити проникливі, але привабливі стратегічні моделі для підкріплення своєї бізнес-моделі чи ініціативи, можуть переглянути шаблон діаграми стратегічної карти на Праксі. Цей зручний шаблон дозволяє визначати та відстежувати всі основні та другорядні цілі, яких хоче досягти ваше керівництво чи члени команди.

Уміло розроблений професійними дизайнерами, щоб бути елегантним та інтуїтивно зрозумілим, цей шаблон діаграми стратегічної карти містить багато графіки та інших візуальних елементів, пам’ятаючи про важливість візуальної привабливості стратегічних карт.

Цей веб-шаблон від Praxie також містить форми введення, які допомагають організаціям додавати текстові дані. Ви також можете використовувати інформаційні панелі прогресу та функцію інтеграції даних, щоб імпортувати наявні дані та інші документи з інших інструментів. Цей шаблон від Praxie також доступний на вашому мобільному пристрої, і він стане порятунком, якщо ви хочете розробляти стратегічні карти на ходу.

Менеджер розуму

Менеджер розуму це популярне програмне забезпечення з попередньо встановленими шаблонами стратегічних карт, які можна налаштувати для створення професійних стратегічних карт. Оскільки створення стратегічної карти за допомогою звичайної електронної таблиці та програмного забезпечення Word стає досить складним, розроблені надто базові, і неможливо включити всі деталі.

Щоб уникнути цієї проблеми, Mind Manager надає вам безліч шаблонів стратегічних карт, які усувають необхідність додавати деталі пізніше після друку документа. Ви повинні надати всі необхідні дані та налаштувати компоненти, щоб розпочати розробку стратегічної карти.

Щоб використовувати попередньо встановлені шаблони карт стратегії, вам потрібно придбати план підписки на платформу. Однак ви можете підписатися на пробну версію протягом тридцяти днів перед придбанням підписки.

Canva

Стратегічна карта повинна бути добре досліджена, але в той же час вона не повинна бути недосконалою з точки зору дизайну. Під час створення стратегічної карти визначення стратегії може бути не таким складним для вас, але є шанси, що вам може не вистачати аспектів дизайну.

Щоб допомогти вам впоратися з цією проблемою, Canva надає багато шаблонів, які можна використовувати для створення стратегічних карт, не витрачаючи час і енергію на вивчення складних методів проектування.

Інструменти перетягування, доступні на платформі, полегшують налаштування, і ви можете просто натиснути на графік, щоб додати свої дані та визначити свої бізнес-цілі.

Візуальна парадигма

Візуальна парадигма це ще одна популярна платформа, яка пропонує потужні онлайн-шаблони, які дозволяють швидше створювати професійні стратегічні карти. Представлені шаблони на цій платформі — це базовий шаблон стратегічних карт, стратегічна карта зі збалансованою картою показників і стратегічна карта, спеціально розроблена для ІТ-сектору.

Ці шаблони стратегічних карт підтримують функцію перетягування з точним керуванням, що полегшує використання інтуїтивно зрозумілих інструментів малювання та форматування. Ви також можете інтегрувати ці стратегічні діаграми в підтримувані Microsoft Apps, а саме Microsoft Word, MS PowerPoint, OneNote і Outlook.

Visual Paradigm також підтримує співпрацю з Visio drawing, де ви можете малювати стратегічні карти онлайн. Усі члени команди можуть обговорювати та додавати коментарі до цих стратегічних діаграм у режимі реального часу.

Після завершення ви можете експортувати ці стратегічні карти у векторному форматі або як файл зображення, який можна опублікувати пізніше.

Підведенню

Ось ми підходимо до кінця списку, що містить найкращі шаблони стратегічного відображення, які дозволяють визначити ваші бізнес-цілі та обговорити їх із членами вашої команди.

Ці шаблони не тільки дозволять вам визначити коротко- та довгострокову стратегію та цілі організації, але також допоможуть вам виміряти прогрес, який ви досягли. Ви можете використовувати будь-який із згаданих вище шаблонів, щоб скоротити час і зусилля, необхідні для розробки професійних стратегічних карт для вашої організації.

Ви також можете переглянути деякі з найкращих розробників Mind Map.