Визначення, приклади та як ними стати

| | 0 Comments| 11:09 AM
Categories:

Вам цікаво дізнатися про секрети успіху таких серійних підприємців, як Ілон Маск, Річард Бренсон і покійний Стів Джобс? Ця стаття розкриває секрети успішного серійного підприємництва!

Ми ефективно живемо в стилі підприємництва! Це видно з останніх фактів, опублікованих ThinkImpact що в усьому світі налічується 582 мільйони підприємців, з яких 31 мільйон – у Сполучених Штатах.

Однак ви часто бачите, що більшість із цих підприємців перетворили свої ідеї та творчі здібності в одне підприємство та постійно співпрацюють із організацією для її розвитку.

Деякі підприємці не зупиняються на одному стартапі. Вони засновують одне підприємство, бачать, що воно стає успішним або зазнає краху, і створюють інший стартап, потім новий, і кількість стартапів, заснованих ними, продовжує зростати.

Хочете стати таким серійним підприємцем? Продовжуйте читати до кінця, щоб дізнатися все, що вам потрібно знати!

Що таке серійний підприємець?

Серійний підприємець – це засновник бізнесу, який починає кілька бізнесів протягом свого життя. Вони можуть займати контрольну позицію в усіх підприємствах або наймати генеральних директорів для управління бізнесом.

Деякі серійні підприємці створюють багато стартапів і продають їх зацікавленим покупцям, коли вони стають прибутковими. Пізніше вони реінвестують прибуток, отриманий від продажу попереднього бізнесу, щоб розпочати нові підприємства.

Багато з цих засновників також підтримують інші стартапи грошима, наставництвом або ставши членом ради директорів. Успішні засновники бізнесу, як правило, стають серійними підприємцями, оскільки вони вважають концептуалізацію ідеї в прибутковий бізнес захоплюючим.

Вони також в захваті від маркетингу продуктів чи послуг на ранніх стадіях, створюючи високопродуктивні команди та закриваючи фінансові угоди з провідними агенціями венчурного капіталу.

Читайте також: Етапи фінансування стартапу: Пояснення початкових, серії A, B, C і D

Характеристики серійних підприємців

Якщо у вас як засновника бізнесу є такі характеристики, ви, швидше за все, станете успішним серійним підприємцем:

#1. Нестандартне мислення

Ви креативний мислитель і знаходите рішення для бізнес-проблем з найнеортодоксальніших точок зору, про які звичайні бізнесмени ніколи не думають. Щоб розпочати бізнес один за одним і спостерігати за його зростанням, ви не обмежуєте себе звичайними ідеями. Ви готові ризикнути, досліджуючи нові бізнес-підходи, щоб встановити тенденцію, якої хочуть наслідувати інші.

#2. Виявлення прогалин ринку

Знайти порожнечу певних послуг або продуктів на ринку — це чудовий спосіб створити новий бізнес, який також може стати прибутковим. У вас є вміння виявляти можливості на ринку. Ви помічаєте незадоволені потреби клієнтів і компаній, а також ніші, які інші можуть не помітити. Цей навик дозволяє вам створювати підприємства, які усувають ці прогалини та забезпечують цінність для клієнтів.

#3. Розраховані проти непрорахованих ризиків

Ви не боїтеся ризикувати, але ви також не безрозсудні. Ви ретельно оцінюєте ризики, зважуючи потенційні винагороди та потенційні втрати. Ви приймаєте обґрунтовані рішення, гарантуючи, що ризики варті потенційних переваг.

#4. Стратегії управління ризиками

Як серійний підприємець, ви готові до несподіваних викликів. У вас є надійні плани пом’якшення ризиків і мінімізації негативного впливу на ваш бізнес. Цей проактивний підхід допомагає вам ефективно долати невизначеності.

#5. Приймаючи зміни

Ймовірно, бізнес-світ, що постійно змінюється, є одним із рушійних факторів, який перетворює підприємця на серійного підприємця.

Припустімо, ви розпочали бізнес, щоб надавати послуги аналітики керованих даних малому та середньому бізнесу. Потім ви стикаєтеся з проблемами різноманітних інструментів ШІ, які також можуть робити те, що робить ваш бізнес, за конкурентоспроможною ціною.

  9 найкращих настільних ігрових ПК для гри без затримок

Отже, ви також входите в бізнес ШІ, розробляєте, продаєте та продаєте інструменти ШІ новим і існуючим клієнтам. Ви адаптувалися до змін на ринку і перетворили виклик на можливість!

#6. Поворот у відповідь на виклики

Коли стикаєшся з перешкодами, ти гнучкий. Ви швидко змінюєте свою бізнес-модель або стратегію, щоб подолати труднощі. Ця адаптивність гарантує, що невдачі не завадять вашому прогресу.

#7. Подолання невдач

Невдачі є частиною підприємницького шляху. Ви розглядаєте їх як цінний досвід навчання. Кожна невдача дає вам цінні уроки, які ви можете застосувати до майбутніх підприємств, що зрештою зробить вас сильнішим і мудрішим підприємцем.

#8. Залишайтеся наполегливими

Наполегливість є рушійною силою кожного серійного підприємця. Навіть попри неприємності ви процвітаєте, використовуючи свій досвід у бізнесі. Ви зберігаєте рішучість досягати своїх цілей, знаючи, що успіх часто вимагає постійних зусиль і безкомпромісної віри у своє бачення.

Приклади успішних серійних підприємців

Ілон Маск

Кредит зображення: Ручка Ілона Маска X

Ілон Маск — відомий серійний підприємець, у портфоліо якого багато стартапів і компаній. Він був співзасновником Zip2, онлайн-служби бізнес-каталогів. Потім він також заснував X.com, онлайн-банк, який пізніше став PayPal.

Серійний підприємницький дух Маска продовжився зі створенням SpaceX. SpaceX є провідним у світі приватним виробником аерокосмічної техніки та космічної транспортної компанії. Він також є головним ідеєм Tesla, компанії з виробництва електромобілів і чистої енергії.

Крім того, Ілон Маск заснував Neuralink, нейротехнологічну компанію, яка працює в ніші охорони здоров’я. І останнє, але не менш важливе, The Boring Company (TBC) зосередилася на будівництві тунелів для транспортування.

Сер Річард Бренсон

Кредит зображення: Річард Бренсон X Handle

Серійний підприємець Річард Бренсон є засновником Virgin Group. Цей бізнес-конгломерат поширюється на 400 інших компаній у різних секторах.

Основними дочірніми компаніями його групи є Virgin Atlantic (авіакомпанія), Virgin Galactic (аерокосмічні подорожі), Virgin Hotels (індустрія гостинності), Virgin Megastores (роздрібна торгівля), Virgin Mobile (телекомунікації), Virgin Radio (медіа та розваги) тощо. .

Стів Джобс

Стів Джобс – далекоглядний серійний підприємець. Він був співзасновником Apple Inc., провідної світової технологічної компанії, яка виробляє iPhone, Mac, iPod та розумні програми, які допомагають домашнім і бізнес-користувачам.

Після відходу з Apple у 1985 році він заснував NeXT Inc., компанію з виробництва комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення.

Стів Джобс також відіграв ключову роль в успіху Pixar Animation Studios. Pixar — відома анімаційна студія, відповідальна за такі улюблені фільми, як «Історія іграшок», «Тачки», «Волл-І», «Життя жука» тощо.

Як стати серійним підприємцем

#1. Дослідження та аналіз ринку

Щоб стати серійним підприємцем, ви повинні почати з ретельного дослідження та аналізу ринку. Ви повинні розуміти та уважно стежити за тенденціями ринку та потребами споживачів. Ці знання допоможуть вам визначити можливості та прогалини в різних галузях.

#2. Дослідження ніші

Далі досліджуйте різні ніші в межах ваших інтересів. Шукайте ніші, які відповідають вашим навичкам і захопленням. Пошук правильної ніші може дати вам конкурентну перевагу. Ніші, які ви обираєте для серійних стартапів, повинні узгоджуватися з вашим попереднім аналізом і дослідженням ринку.

#3. Безперервне навчання

Завжди залишайтеся в курсі розробок галузі та нових технологій. Читайте книги, відвідуйте семінари та відвідуйте онлайн-курси. Безперервне навчання тримає вас попереду в підприємницькій грі.

  8 найкращих програм UEM для оптимізації керування ІТ

#4. Мережа

Мережа також має вирішальне значення. Вам слід спілкуватися з колегами-підприємцями, потенційними партнерами та інвесторами. Відвідуйте галузеві семінари та приєднуйтеся до бізнес-конференцій, щоб розширити свою мережу.

Не забудьте також приєднатися до деяких із цих безкоштовних спільнот стартапів. Мережа також допоможе вам найняти талантів і менеджерів для ваших стартапів, щоб ви могли легко вийти, щоб створити новий.

#5. Наставництво та керівництво

Вкрай важливо, щоб ви отримували вказівки від старших підприємців і бізнесменів, які керують сферою, де працює ваш стартап.

Ви зможете почерпнути досвід із перших вуст та ідеї щодо вирішення проблем від своїх наставників, щоб ваша серійна стартова гра не зіткнулася з тим самим вузьким місцем, з яким уже стикалися ваші наставники.

Читайте також: Платформи для пошуку наставників для розвитку та трансформації вашої бізнес-стратегії

#6. Створення вашого підприємницького портфоліо

Вам потрібно диверсифікувати свій бізнес-портфель. Не просто створюйте стартапи в одному секторі. Бо якщо в одному секторі спостерігатиметься корекція на ринку, підприємства інших секторів покриватимуть збитки.

Ваш особистий бренд як підприємця також допоможе вам досягти успіху в отриманні стартових коштів під час створення серійних підприємств.

#7. Пріоритезація завдань

Ви також повинні навчитися визначати пріоритети своїх завдань як серійний підприємець. Зосередьтеся на видатних видах діяльності, які рухатимуть вперед ваші починання. Управління часом є ключовим для нагляду за кількома підприємствами одночасно.

#8. Делегування обов’язків

Ви ніколи не зможете самостійно виконати всі завдання в кількох підприємствах. Ви повинні делегувати свої завдання талановитим співробітникам під час першого запуску. Потім, перш ніж піти, передайте управлінський контроль відповідальному генеральному директору. Однак ви завжди можете залишатися на зв’язку з бізнесом як рада директорів, мажоритарний акціонер тощо.

#9. Аналіз помилок

На шляху до серійного підприємництва ви зробите багато помилок. Не бійся їх. Замість цього запишіть усі помилки в щоденник і проаналізуйте їх. Дізнайтеся, як інакше ви могли б вжити заходів, щоб уникнути прийняття неправильного рішення. Застосуйте результати до наступних стартапів.

#10. Розширення підприємств

Якщо ви бачите, що ваш стартап приносить прибуток, ви повинні негайно реінвестувати прибуток у розширення стартапу. Припустімо, що ваше підприємство працює в одній провінції; ви повинні розширити його в інших штатах. Якщо ви продаєте продукти, запустіть розділи, що базуються на послугах, як-от підписки на продукти, консультації для інших стартапів тощо, щоб диверсифікувати джерело доходу компанії.

#11. Досягнення сталого зростання

Ви повинні створити баланс між орієнтацією на продажі та клієнтоорієнтованістю в загальній бізнес-орієнтації. Не просто наполягайте на короткострокових продажах. Ви повинні стимулювати продажі, щоб збільшити дохід, але також налагодити відносини з клієнтами, щоб отримати повторні продажі від існуючих клієнтів.

Плюси і мінуси серійного підприємництва

Нижче дізнайтеся, чому ви можете або не можете стати засновником, який заснував багато стартапів:

плюси

#1. Фінансові винагороди

Стати серійним підприємцем може призвести до значних фінансових винагород. Започаткувавши та успішно керуючи кількома підприємствами, ви маєте потенціал для отримання кількох джерел доходу та накопичення багатства.

Кожне успішне підприємство може принести прибуток, і з часом він може суттєво збільшитися, забезпечуючи фінансову безпеку та свободу.

#2. Творча свобода

Як серійний підприємець ви маєте творчу свободу втілювати свої захоплення та досліджувати різні галузі та бізнес-концепції. Ви не обмежені однією нішею чи роллю, що дозволяє вам постійно випробувати себе та, таким чином, впроваджувати інновації. Ця творча свобода може привести до більш повноцінного та приємного досвіду роботи.

  Електронна пошта від вашого генерального директора?: пояснення шахрайства з фішингом Whaling

#3. Будівля Legacy

Серійне підприємництво дозволяє залишити тривалий спадок у світі бізнесу. З кожним успішним підприємством ви робите внесок у свою громаду, галузь чи суспільство в цілому. Ваші інноваційні ідеї, продукти та послуги можуть позитивно вплинути на життя людей. Створення спадщини може бути особисто корисним і повноцінним.

мінуси

#1. Високий ризик

Серійне підприємництво пов’язане з більш високим ступенем ризику, ніж зосередження на одному бізнесі. Кожне нове підприємство несе в собі власний набір невизначеностей. Чим більшою кількістю підприємств ви керуєте, тим більший ризик потенційних фінансових втрат.

#2. Баланс роботи та особистого життя

Управління кількома підприємствами часто вимагає значної кількості часу та енергії. Це може порушити ваш баланс між роботою та особистим життям, змушуючи вас проводити довгі години на роботі та залишаючи менше часу на особисте та сімейне життя.

#3. Управління кількома підприємствами

Якщо ви керуєте багатьма підприємствами, ефективне керування всіма ними може бути надзвичайно складним завданням. Може стати дуже важко приділяти увагу всім своїм стартапам. Коли ви розтягуєте себе надто тонко, ви ризикуєте професійним вигоранням і зниженням продуктивності в усіх починаннях.

Чим серійний підприємець відрізняється від соціального підприємця?

Серійні та соціальні підприємці відрізняються за своїми основними цілями та фокусом. Як серійний підприємець, ваша головна мета — створювати та керувати бізнесом для отримання прибутку. Зрештою, ви прагнете розбагатіти завдяки численним успішним стартапам. Крім того, вами рухає бажання впроваджувати інновації та досягати успіхів у різних бізнес-нішах.

Навпаки, як соціальний підприємець, ваша головна мета — вирішення соціальних чи екологічних проблем. Ваша увага зосереджена на створенні підприємств або організацій, які позитивно впливають на суспільство, наприклад покращують освіту, охорону здоров’я чи екологічну стійкість.

Книги для серійних підприємців, які варто прочитати

#1. Натисніть Go

Press Go описує реальний досвід, як-от виклики та історії успіху Білла Зайбела, популярного серійного підприємця, який самостійно заснував 9 стартапів і працював із 30 іншими стартапами.

Ви знайдете перевірену інформацію про різні етапи бізнесу, як-от запуск, маркетинг продукту/послуги, розширення бізнесу та вихід з метою створення нового стартапу.

#2. ВЕЛИКЕ ПОЩАСТИЛО

BIG LUCKY пропонує вам секрети серійного підприємництва, описані колишнім знаменитим стилістом і засновником PureOlogy Джимом Маркемом.

Він створив 5 успішних компаній, які разом продали роздрібним клієнтам продукцію на суму 1,2 мільярда доларів. Позитивне повідомлення, наведене в книзі, вже допомогло сотням підприємців створити свої перші стартапи.

#3. Крок у момент

Крок у момент пояснює, як Роджер Брасуел, один із популярних серійних підприємців, створив бізнес по догляду за газонами у віці 15 років. Тридцять років потому компанія стала публічною.

Він створив кілька інших успішних бізнесів, які охоплюють ніші з ландшафтного дизайну, енергетичного обладнання, консультування для стартапів тощо. Отже, якщо ви плануєте зробити щось подібне, цю книгу вам обов’язково потрібно прочитати.

#4. Формула Мату

Книга «Формула мату» є результатом трьох десятиліть вивчення мільярдерів і провидців, які були послідовними переможцями.

Він пропонує свіжий погляд на світ бізнесу, даючи відповіді на те, що визначає успіх чи невдачу в бізнесі та як серійні підприємці постійно виграють.

Висновок

Отже, ось як ви продовжуєте займатися професією серійного підприємництва. Окрім дотримання секретних рецептів, згаданих тут, щоб зробити серійну виграшну місію успішною, також прочитайте запропоновані книги, щоб отримати необхідну мудрість.

Далі немає ідей, але ви хочете розпочати бізнес? AI тут, щоб допомогти!