Вивчення MERN, MEAN і MEVN

З моменту створення JavaScript у 1995 році він в основному функціонував як клієнтська (інтерфейсна) мова програмування. У перші дні він також отримав репутацію низької продуктивності. Проте з того часу на вдосконалення мови було вкладено значну кількість часу, грошей та енергії.

Ці інвестиції призвели до розробки багатьох популярних бібліотек і фреймворків, що використовують мову. Деякі відомі приклади включають jQuery, React, AngularJS, Vue і Node.js.

Що таке Full Stack JavaScript?

Повний стек JavaScript — це практика використання JavaScript як на передній, так і на задній частині програми. JavaScript широко відомий своїми інтерфейсними бібліотеками та фреймворками, але у бек-енді тепер є Node.js.

Хоча Node.js не була першою спробою використання JavaScript на серверній стороні розробки програмного забезпечення, це, безумовно, була найуспішніша спроба. Сьогодні JavaScript на стороні сервера є синонімом Node.js, а JavaScript офіційно є повноцінною мовою програмування з трьома дуже популярними стеками.

Стек MERN

Стек MERN JavaScript є, мабуть, найпопулярнішим стеком, який складається з чотирьох основних технологій. У передній частині цих програм є бібліотека React, популярна бібліотека JavaScript, розроблена Facebook. Своєю популярністю ця бібліотека здебільшого завдячує кільком різним факторам, включаючи її гнучкість, оптимізацію продуктивності та швидке впровадження великими технологічними компаніями.

Інші три технології в цьому стеку — це Node.js, Express і MongoDB. Ці технології працюють разом на серверній частині стеку MERN.

Node.js (також відомий як NodeJS) — це більше, ніж просто фреймворк. Це асинхронне середовище виконання JavaScript, яке працює на стороні сервера програми для керування певними процесами. Розробники Node.js приділяють особливу увагу неблокуючим операціям введення-виведення програмного забезпечення. Ця функція дає Node.js перевагу над деякими з його конкурентів, дозволяючи розробляти програми, не турбуючись про взаємоблокування.

Ще одна важлива особливість Node.js полягає в тому, що він керується подіями. Це означає, що він використовує цикл подій як конструкцію часу виконання, а не як бібліотеку. Цей цикл подій відповідає за здатність Node.js виконувати неблокуючі операції введення-виведення.

Express (також відомий як Express.js) — це структура Node.js, яка дозволяє Node.js виконувати певні завдання. Наприклад, Express відіграє важливу роль у тому, як Node.js обробляє маршрутизацію програми, спрощуючи процес. У більшості програм Node.js Express обробляє всі HTTP-запити.

MongoDB — це система керування базами даних NoSQL. Як і Node.js, MongoDB є новатором у своїй галузі. Довгий час MongoDB був синонімом баз даних NoSQL. Розробники люблять використовувати MongoDB, оскільки він простий у використанні та менш жорсткий, ніж аналоги SQL.

Стек MEAN

Те, що відрізняє стек MEAN від стека MERN, це технологія переднього кінця, яка є Angular. Angular має складну історію. Перша версія Angular (AngularJS) була створена виключно за допомогою JavaScript. Однак Angular, який ви знаєте сьогодні, є платформою веб-розробки TypeScript (який є надмножиною JavaScript).

Angular — це компонентна основа, яка забезпечує вбудовану підтримку основних механізмів веб-розробки, таких як маршрутизація. Крім того, Angular служить платформою для розробки, пропонуючи розширені функції, які зазвичай потрібно отримати із зовнішніх бібліотек або фреймворків. Однією з таких розширених функцій є інструмент інтернаціоналізації Angular.

Інструмент інтернаціоналізації полегшує локалізацію шляхом вилучення тексту з тегами для перекладу різними мовами. Цей інструмент підтримує кілька перекладів і навіть дозволяє форматувати дані на основі місцезнаходження користувача програми. На задній частині стеку MEAN є Node.js, Express і MongoDB.

Стек MEVN

Незважаючи на те, що стек MEVN є, мабуть, найменш популярним серед трьох основних стеків JavaScript, він все ще підтримує сильну спільноту. Стек MEVN складається з Node.js, Express, MongoDB і Vue.

Vue (також відомий як Vue.js) — це платформа JavaScript. Подібно до React і Angular, Vue використовує модель на основі компонентів, яка дозволяє розробляти як прості, так і складні інтерфейси користувача для ваших програм. Цей фреймворк може похвалитися двома основними функціями: він забезпечує декларативне відтворення та реактивність.

Фреймворк Vue забезпечує декларативне відтворення, дозволяючи вам описувати вихід інтерфейсу користувача через стан JavaScript. Стан JavaScript також відіграє важливу роль у здатності цієї технології реагувати, оскільки дозволяє оновлювати об’єктну модель документа (DOM), коли відбуваються зміни.

MERN проти MEAN проти MEVN

Порівняння між трьома основними стеками JavaScript зводиться до трьох технологій на інтерфейсі. Таким чином, таблиця нижче оцінює стеки за допомогою React, Angular і Vue.

MERN

СЕРДЕ

MEVN

Крива навчання

React має плавну криву навчання.

Angular має круту криву навчання завдяки великому списку функцій і використанню TypeScript.

Vue вважається більш зручним для початківців порівняно з React, оскільки він використовує синтаксис шаблону, дуже схожий на HTML, тоді як React використовує JavaScript XML (JSX).

Екосистема

 • React використовує бібліотеку Redux для управління станом.
 • React Router для маршрутизації.
 • Такі бібліотеки, як Material-UI і Bootstrap для проектування компонентів.
 • Jest, Mocha і Chai є найпопулярнішими інструментами для тестування.
 • Angular використовує бібліотеку NgRx для управління станом.
 • Angular має вбудований маршрутизатор.
 • Кутовий матеріал для конструкції компонентів.
 • Має вбудовані утиліти тестування.
 • Забезпечує вбудовану візуалізацію на стороні сервера.
 • Vue використовує бібліотеку Pinia для управління станом.
 • Vue Router для маршрутизації.
 • Бібліотеки компонентів, такі як Vuetify і Element UI для проектування компонентів.
 • Vue має вбудовані утиліти тестування.
 • Підтримує рендеринг на стороні сервера.

Ліцензія та спільнота

 • React має ліцензію MIT.
 • React може похвалитися великою спільнотою та широким набором сторонніх бібліотек, таких як Redux, які можуть допомогти вам у розробці високоякісних програм.
 • Angular має ліцензію MIT.
 • Angular також має сильну спільноту, і більшість його ресурсів є вбудованими.
 • Vue має ліцензію MIT.
 • Спільнота Vue зростає, і багато ресурсів вбудовано.

Гнучкість

React є дуже гнучким щодо структурування проекту та повторного використання компонентів.

Angular є неоднозначним щодо структури проекту через його багато вбудованих функцій і умовностей.

Vue знаходиться десь між React і Angular. Він забезпечує високий рівень гнучкості, а також пропонує власний набір угод, коли це необхідно.

Безпека

React не надає жодних вбудованих функцій безпеки.

Angular має вбудовану функцію безпеки, яка допомагає запобігти атакам міжсайтових сценаріїв (XSS).

Vue також має вбудовану функцію безпеки, яка допомагає запобігти атакам XSS.

Продуктивність візуалізації

React використовує віртуальну DOM (VDOM), яка є копією фактичної DOM. Коли стан програми змінюється, React створює віртуальне представлення у VDOM, яке пізніше оновлює фактичний DOM у процесі, що називається узгодженням. Цей підхід мінімізує кількість фактичних маніпуляцій DOM (що є дорогою операцією).

Angular використовує механізм виявлення змін, який відстежує стан програми та оновлює DOM, коли виявляє зміни.

Vue використовує віртуальний DOM React і поєднує його з власною системою реагування. Це, по суті, надає Vue найкраще з обох світів, коли справа доходить до візуалізації.

Доступність

React не підтримує доступність.

У Angular є кілька інструментів і функцій, які підтримують доступність.

Vue не підтримує доступність.

Переваги Full Stack JavaScript

Очевидною перевагою full-stack JavaScript є те, що він скорочує час навчання для розробників, які вирішили використовувати його для розробки full-stack. Він також за своєю суттю асинхронний, що дозволяє розробляти більш масштабовані програми. З точки зору продуктивності середовище виконання JavaScript (зокрема Node.js) є одним із найкращих, забезпечуючи вражаючу обробку на стороні сервера.

Однак повний стек JavaScript має помітний недолік. Незважаючи на те, що JavaScript на стороні сервера чудово справляється як з процесами, пов’язаними з вводом-виводом, так і з процесами, керованими подіями, він все ще не є ідеальним вибором для завдань із інтенсивним використанням ЦП, особливо коли доступні потужніші мови, такі як Python і Java.