Вибір правильного препроцесора CSS

| | 0 Comments| 8:49 AM
Categories:

Ключові висновки

 • Використання препроцесора CSS, такого як Sass, може значно покращити ваш робочий процес і якість ваших проектів як інтерфейсного розробника.
 • Синтаксис Sass пропонує такі функції, як змінні, вкладення, міксини та імпорт, тоді як SCSS має ті самі функції та переваги, але використовує традиційний синтаксис CSS.
 • SCSS ширше поширений завдяки своїй зручності для читання та сумісності з існуючим CSS, але вибір, зрештою, залежить від особистих уподобань і потреб проекту.

Як інтерфейсний розробник, ваш вибір інструментів може значно вплинути на робочий процес і якість ваших проектів. Коли справа доходить до створення підтримуваного CSS для ваших проектів, вибір препроцесора CSS відіграє важливу роль.

Sass і SCSS виділяються як популярні варіанти в цьому контексті. Однак для визначення того, який з них найкраще підходить для ваших проектів, потрібно глибоко зрозуміти їх відмінності, особливості та переваги.

Розуміння препроцесорів CSS

Препроцесори CSS — це інструменти, які розширюють можливості звичайного CSS. Вони роблять це, перетворюючи файли з новим синтаксисом, пропонуючи додаткові функції, у звичайний CSS. Препроцесори беруть базову мову CSS і покращують її, щоб зробити ваші таблиці стилів більш читабельними та зручними для обслуговування.

Хоча препроцесори CSS можуть здаватися схожими на фреймворки та бібліотеки, вони діють більш незалежно від вашої кодової бази, зосереджуючись на компіляції файлів CSS. Функції, які вони підтримують, включають змінні, вкладення та міксини.

  Як надсилати електронні книги та документи на Kindle з iPhone, iPad або Mac

Деякі препроцесори CSS, які ви можете використовувати:

Sass: особливості та переваги

Sass, також відомий як синтаксис з відступами або оригінальний Sass, є одним із двох варіантів синтаксису, доступних у препроцесорі CSS, який також називається Sass (Syntactically Awesome Style Sheets). Він використовує відступи для структурування коду, а не дужки та крапки з комою, які використовує CSS. Деякі з його особливостей:

 • Змінні: Sass дозволяє використовувати змінні для зберігання та повторного використання значень, сприяючи узгодженості елементів дизайну та спрощуючи глобальні зміни.
 • Вкладеність: організовує правила CSS ієрархічно, покращуючи організацію коду. Вкладення Sass, на відміну від вбудованого CSS із використанням селекторів, забезпечує більш інтуїтивно зрозумілий підхід.
 • Міксини: Sass підтримує міксини, які є багаторазовими блоками коду, які заохочують багаторазове використання коду та допомагають підтримувати чистішу кодову базу.
 • Функції: ви можете створювати та використовувати функції в Sass для різних обчислень у таблицях стилів.
 • Імпорт: це дозволяє вам розділяти стилі на модулі, які ви можете імпортувати, коли захочете.

Sass спрощує розробку CSS за допомогою чистішого та організованого коду. Це сприяє послідовності дизайну, багаторазовому використанню та ефективності. Чуйний дизайн і кросбраузерність стали більш керованими.

SCSS: особливості та переваги

SCSS, що означає Sassy CSS, є другим синтаксисом у препроцесорі Sass. Це надмножина CSS. На відміну від оригінального синтаксису Sass, який ґрунтується на відступах і пропускає фігурні дужки та крапки з комою, SCSS використовує звичайний синтаксис CSS. Це робить його доступним для розробників, які вже знайомі з CSS.

  Як помітити сталкера у вашому районі та що з цим робити

Він схожий на оригінальний синтаксис Sass, коли йдеться про функції та переваги, оскільки вони підпадають під ту саму парасольку препроцесора.

Sass і SCSS: у чому різниця?

Ось деякі відмінності Sass і SCSS:

Сасс

SCSS

Читабельність

Деякі вважають його лаконічним, але він може бути менш читабельним, особливо для тих, хто знайомий із CSS

Більш читабельний, особливо для розробників, які знають CSS

Усиновлення

Відмова від прийняття на користь SCSS

Домінуючий вибір в останні роки

Розширення файлів

Закінчується на .sass

Закінчується на .scss

Сумісність

Може знадобитися додаткове перетворення для існуючих файлів CSS

Безпосередньо сумісний із CSS

Документація

Надає документацію у формі SassDoc

Надає вбудовану документацію в коді

Хоча синтаксис Sass, заснований на відступах, може бути привабливим для деяких, CSS-подібний синтаксис SCSS отримав більш широке поширення завдяки своїй зручності для читання та сумісності з існуючим CSS.

Порівняння синтаксису

Синтаксис Sass використовує відступи та уникає використання крапки з комою:

 $primary-color: #3498db
body
  background-color: $primary-color
.nav
  ul
    list-style: none
    li
      display: inline-block

Тим часом, синтаксис SCSS набагато більше схожий на звичайний CSS:

 $primary-color: #3498db;
body {
  background-color: $primary-color;
  .nav {
    ul {
      list-style: none;
      li {
        display: inline-block;
      }
    }
  }
}

Хоча основна логіка та функції залишаються незмінними, відмінності синтаксису здебільшого залежать від особистих уподобань. Можливо, вам буде зручніше те чи інше. Ви також можете працювати в команді або проекті, який стандартизує одне над іншим.

Використовується для Sass і SCSS

Ви можете використовувати Sass і SCSS різними способами у своїх проектах. Серед поширених способів використання:

 • Модульні таблиці стилів: як Sass, так і SCSS дозволяють розбивати стилі на модульні файли, полегшуючи керування та підтримку бази коду, особливо у великих веб-проектах.
 • Узгодженість між проектами: використання змінних як у Sass, так і в SCSS сприяє узгодженості дизайну, що є цінним під час роботи над кількома проектами.
 • Чуйний дизайн: функції та математичні операції в Sass і SCSS спрощують реалізацію адаптивного дизайну, забезпечуючи ефективну адаптацію ваших стилів до різних розмірів екрана та пристроїв.
 • Можливість повторного використання коду: Mixins, функція, спільна для обох синтаксисів, полегшує повторне використання коду, зменшуючи надмірність і заощаджуючи час розробки.
 • Вкладений стиль: функція вкладення корисна для ієрархічної організації стилів, відображення структури HTML і покращення читабельності коду.
 • Сумісність між браузерами: Sass і SCSS підтримують автоматичну обробку префіксів постачальників та інші проблеми сумісності з крос-браузерами, забезпечуючи узгоджену взаємодію з користувачем.
  Коди Roblox Banana Eats: викупіть зараз

Зрештою, Sass і SCSS є зручними інструментами, які ви повинні мати, якщо ви прагнете кращої організації коду, зручності обслуговування та узгодженості дизайну.

Який синтаксис Sass ви будете використовувати?

Це допомагає зрозуміти відмінності між Sass і SCSS. Обидва ці синтаксиси пропонують потужні функції для покращення робочого процесу CSS.

Важливо зрозуміти, чим вони відрізняються, і вибрати той, який відповідає вашим уподобанням і потребам проекту. Але пам’ятайте, що найкращий вибір зрештою залежить від того, що зробить вас більш продуктивними та комфортними.