techukraine.net techukraine.net Вибір найкращого репозиторію для вашого наступного проекту [2023]

Вибір найкращого репозиторію для вашого наступного проекту [2023]

Categories:

Розробка — це велика ніша, оскільки в ній працюють інженери-програмісти, веб-розробники, дослідники даних та інші професіонали. Розробникам потрібні різні інструменти/платформи, щоб спростити процес розробки. GitHub і GitLab є одними з найбільш використовуваних розробниками хмарних платформ для співпраці та зберігання репозиторіїв.

Таким розробникам потрібне місце для безпечного зберігання своїх репозиторіїв, співпраці з членами команди, відстеження проблем і керування запитами на отримання. І GitHub, і GitLab надають користувачам згадані функції.

Хоча платформи мають певну схожість, вони різняться між собою. За оцінками, GitHub більше 100 мільйонів користувачів, тоді як GitLab більше 30 мільйонів зареєстрованих користувачів.

У цій статті пояснюється, як працюють GitHub і GitLab, їх схожість, відмінності та випадки використання.

Вступ до GitHub

GitHub це хмарна служба, яка допомагає розробникам керувати, зберігати та зберігати зміни у своєму коді. Відкрити обліковий запис у цій службі онлайн-розробки дуже просто, тому її люблять люди в усьому світі. Ви можете використовувати GitHub безкоштовно або його платні послуги, щоб отримати більше можливостей.

GitHub діє як соціальна мережа для програмістів. Як розробник, ви можете прийняти рішення про те, щоб ваші репозиторії були відкритими або зробити їх приватними. Якщо сховища загальнодоступні, інші можуть бачити, що ви публікуєте, і це чудовий спосіб створити своє портфоліо.

Як працює GitHub?

Ви можете використовувати GitHub для зберігання, керування та відстеження змін у сховищі. Однак, щоб досягти всього цього, ви повинні підключити його до Git. Git і GitHub — це дві різні платформи. Git це програма з відкритим вихідним кодом для контролю версій, яка полегшує відстеження та керування файлами.

Якщо у вас є розподілена команда, яка працює над великим проектом, керівник групи може створити репозиторій і надати доступ різним учасникам. За потреби учасники можуть створювати різні гілки та розгалужувати вихідний код на своїх локальних машинах.

Кожен учасник працюватиме над різними файлами незалежно на своїх локальних машинах. Такі учасники використовуватимуть Git для відстеження змін у коді на своїх машинах. Після завершення вони надішлють код у свої відповідні репозиторії, порівнять зміни та об’єднають, якщо виконано всі умови. GitHub дозволяє розробникам відстежувати зміни коду, співпрацювати та керувати запитами на отримання.

Переваги використання GitHub

 • Він базується на хмарі: ви можете отримати доступ до своїх проектів GitHub з будь-якого пристрою чи будь-якої частини світу, якщо у вас є підключення до Інтернету.
 • Просте керування файлами: типовий проект розробки має різні файли. GitHub полегшує керування цими файлами, надаючи графічний інтерфейс користувача, створений поверх Git.
 • Покращена співпраця: розробка — це все про співпрацю. GitHub дозволяє легко створювати гілки, керувати запитами на отримання та відстежувати всі зміни, внесені в кодову базу. Ви також можете призначити різні права для різних членів команди, щоб уникнути конфліктів.
 • Простий у використанні: Git може бути дещо технічним, оскільки він заснований на командному рядку. З іншого боку, GitHub базується на графічному інтерфейсі користувача, що дозволяє користувачам легко відстежувати, керувати та зберігати репозиторії кількома клацаннями миші.
 • Соціальні мережі: розробники можуть демонструвати та обговорювати свою кодову базу з іншими на GitHub.
  Як використовувати Google Assistant зі своїм Roku

Обмеження GitHub

 • Відсутність вбудованих функцій керування кодом.
 • Багато в чому залежить від сторонніх інтеграцій для процесів CI/CD.
 • Пропонує обмежені послуги самостійного розміщення, що може не сподобатися організаціям, які хочуть мати свої дані в одному місці.
 • Обмежені функції з приватними сховищами в безкоштовному плані.

Вступ до GitLab

GitLab є платформою DevSecOps. Як платформа DevSecOps (розробка, безпека та операції), GitLab автоматизує інтеграцію безпеки на кожному етапі життєвого циклу розробки, від початкового проектування до доставки програмного забезпечення.

GitLab заснований на Git. Ця платформа розроблена, щоб полегшити керування, відстеження та розгортання кодових баз у хмарі. GitLab дозволяє розробникам створювати приватні та публічні репозиторії для задоволення різноманітних потреб. Платформа пропонує безкоштовні та платні пакети з різними функціями.

Як працює GitLab?

GitLab — це комплексна платформа, яка буде поруч із вами від ідеї до етапу зворотного зв’язку протягом життєвого циклу вашої програми. Якщо ви працюєте в команді, учасники можуть створювати гілки (фотокопії) оригіналу та працювати незалежно.

Після того як учасники внесуть зміни у свої гілки, вони фіксують і надсилають у свої відповідні гілки. Потім рецензенти пройдуть коміти (перегляд коду) і затвердять їх, якщо вони пройдуть інструкції. Буде подано запит на злиття, і процес продовжиться.

GitLab діє як хмарне сховище, полегшуючи відстеження змін і створюючи простір для співпраці.

Переваги використання GitLab

 • Швидка доставка програмного забезпечення: GitLab дозволяє вам автоматизувати процес доставки програмного забезпечення. Такий підхід усуває більшість ручної роботи, даючи вам більше часу зосередитися на розвитку.
 • Вбудована безпека: вам не потрібно чекати, поки ви створите програмне забезпечення, щоб перевірити його безпеку. Підхід DevSecOps пропонує постійну гарантію безпеки програмного забезпечення на всіх етапах.
 • Забезпечте відповідність: визначте правила, і GitLab забезпечить відповідність на різних рівнях.
 • Покращена співпраця: запрошуйте членів команди та учасників до ваших сховищ і працюйте над спільною метою.

Обмеження GitLab

 • Це може бути складним для невеликих проектів через його багато функцій
 • Оскільки GitLab пропонує вбудовані інструменти CI/CD, він пропонує лише кілька інтеграцій, обмежуючи користувачів, яким потрібні сторонні інструменти.
 • Значна крива навчання завдяки багатьом функціям, які пропонує ця платформа.

GitHub проти GitLab: схожість

Незважаючи на те, що дві платформи відрізняються у своїх визначеннях і тому, як вони працюють, вони мають ці подібності;

 • Вони розширюють варіанти використання Git
 • Вони дозволяють співпрацювати
 • Вони об’єднують різні служби та інструменти в життєвий цикл розробки програмного забезпечення.
 • Обидва пропонують статичні веб-сторінки, сторінки GitHub для GitHub і сторінки GitLab для GitLab.
 • Обидві платформи дозволяють використовувати зовнішні інструменти, такі як Jira, для відстеження проблем.
  Вичерпний посібник із параметрів URL-адреси для SEO

GitHub проти GitLab: відмінності

GitHub і GitLab дозволяють користувачам зберігати, керувати та відстежувати репозиторії за допомогою графічного інтерфейсу та інтерфейсу командного рядка. Однак вони відрізняються цими способами;

Безперервна інтеграція/безперервна доставка (CI/CD)

GitHub дозволяє розробникам працювати з інструментами CI/CD на свій вибір. Ви повинні розуміти, як інтегрувати інструменти сторонніх розробників, наприклад TravisCI або Дженкінс для спрощення життєвого циклу розробки програмного забезпечення.

GitLab пропонує вбудовані інструменти CI/CD. Ця функція робить її улюбленою для інженерів DevOps, яким потрібно відстежувати життєвий цикл програми. Ви також можете легко інтегрувати GitLab зі сторонніми інструментами, такими як Codeship і Jenkins.

Ціноутворення

У GitHub є безкоштовний план, за яким розробники можуть створювати необмежену кількість сховищ. Користувачі також можуть створювати приватні сховища в безкоштовному плані, але з обмеженими можливостями. GitHub також має платні плани від $3,67 за користувача на місяць, що ідеально підходить для команд і організацій.

GitLab має безкоштовний план, який пропонує 5 ГБ місця для зберігання. Цей план має всі основні функції, які можуть знадобитися вам як фізичній особі. Платні плани в GitLab починаються від 29 доларів США на місяць за користувача. Платні плани мають розширені правила CI/CD; ви можете встановити правила затвердження для запитів на злиття.

Відстеження проблем

GitHub має вбудований трекер проблем, що полегшує створення, відстеження та керування проблемами. Інструмент візуально привабливий і має такі функції, як правонаступники, віхи та мітки тощо. Ви можете бачити, над чим працює кожен розробник, якщо ви керуєте командою. Такі члени команди також можуть створювати проблеми та позначати їх відповідним чином.

GitLab використовує функцію «Проблеми» для відстеження всіх проблем. Ця функція дозволяє обговорювати та ділитися пропозиціями з членами команди та зовнішніми співробітниками.

Імпорт та експорт

Функція імпорту GitHub дозволяє легко імпортувати існуючі проекти з платформ контролю версій, таких як Mercurial і Subversion. Ця ж функція дозволяє переносити ваші проекти на інші платформи.

GitLab дозволяє імпортувати проекти з таких платформ, як GitHub, Bitbucket Server, Bitbucket Cloud або за допомогою файлу маніфесту. Ви можете використовувати доступні імпортери або перенести за допомогою API. Вибір підходу до міграції залежатиме від характеру проекту.

робочий процес

GitHub зосереджується на швидкості свого робочого процесу. Це дозволяє вам створювати нові гілки, які ви можете об’єднати з основними після завершення розробки. Основна гілка завжди готова до розробки. GitHub підходить для невеликих проектів через його фокус на швидкості.

GitLab зосереджується на надійності. Це дозволяє створювати кілька стабільних гілок з основного. Ця платформа дозволяє проводити багатоетапне тестування. Такий підхід може уповільнити процес розробки програмного забезпечення для менших команд.

  Як працює GOAT?

Інтеграції

GitHub підтримує багато інтеграцій для інструментів, необхідних у життєвому циклі розробки програми. Ви можете інтегрувати засоби відстеження проблем або інструменти, які легко допомагають у розробці. Усі інструменти, які вам потрібні, перераховані на його ринку. Розробники можуть створювати програми та розміщувати їх на ринку, якщо вони пропонують користувачам цінність.

GitLab — це скоріше упакована платформа. Він також інтегрується із зовнішніми службами для покращення робочого процесу. Однак вам може не знадобитися інтеграція зі сторонніми інструментами, оскільки GitLab має вбудовану функцію CI/CD. Однак інтеграції, які надає GitLab, менші, ніж інтеграції GitHub.

GitHub проти GitLab

Функція GitHubGitLabCollaborationТак. Ви можете запросити членів команди зробити внесок у проектТак. Ви можете запросити членів команди зробити внесок у проект. Інструменти сторонніх розробників, як-от Jenkins. Вбудовані інструменти CI/CD. Імпорт/Експорт. Так. Так. Відстеження проблем. Підтримка вбудованих інструментів і інструментів сторонніх розробників. Підтримка вбудованих інструментів і інструментів сторонніх розробників. Безкоштовний план. Так. Платні плани від $3,67Так. Платні тарифні плани від 29 доларів США Самостійний хостинг НіТакРік створено 20082011Статичні сторінки Сторінки GitHub Сторінки GitLab

Коли використовувати GitHub

Це випадки, коли GitHub є ідеальним вибором для розробників;

 • Зберігання проектів з відкритим кодом: GitHub підходить розробникам, які хочуть, щоб їхні проекти були загальнодоступними.
 • Контроль версій: GitHub використовує Git як контроль версій, тому ви можете керувати запитами на отримання та відстежувати зміни за допомогою цієї платформи.
 • Інтеграція: GitHub має великий ринок і інтегрується майже з усіма програмами, які вам знадобляться в життєвому циклі розробки програмного забезпечення.
 • Якщо шукати велику спільноту: GitHub — це найпопулярніша служба зберігання даних із великою спільнотою.

Коли використовувати GitLab

 • DevOps: вбудовані конвеєри CI/CD у GitLab є хорошим вибором для інженерів DevOps.
 • Контейнерізація: якщо ви розбили свою програму на невеликі частини та використовуєте такі платформи контейнеризації, як Kubernetes і Docker, GitLab стане ідеальним вибором, оскільки вона легко інтегрується.
 • Проекти з відкритим вихідним кодом: ви можете публічно зберігати вихідний код на GitLab.
 • Якщо вам потрібна розширена безпека: ця платформа дозволяє вам автоматизувати безпеку та конфіденційність вашої програми за допомогою різноманітних функцій, точного контролю доступу та обов’язкового перегляду коду протягом життєвого циклу вашої програми.

Висновок

І GitHub, і GitLab пропонують потужні функції керування кодом. Вибір буде зводитися до характеру проекту, ваших уподобань і функцій, які ви шукаєте. GitHub буде ідеальним, якщо вам потрібна платформа з багатьма інтеграціями, простим у використанні інтерфейсом і великою спільнотою. GitLab підходить користувачам, яким потрібні вбудовані інструменти CI/CD.

Дізнайтеся більше про GitLab у нашій великій статті.